Каталог товарів

Освітлення заміського будинку

Автор: Олександр Іваненко Дата: 20.02.2023 Переглядів: 4643 Коментарі : 0

При освітленні заміського будинку або котеджу дуже важливо пам'ятати про функціональність і красу. Підсвічування присадибної ділянки підвищує безпеку і прикрашає територію. Правильна організація освітлення підкреслить потрібні деталі і приховає недоліки.

Освітлення заміського будинку, світильники для внутрішнього і вуличного освітлення котеджів

Зміст:

Внутрішнє освітлення

Світлове планування усередині заміського будинку не надто відрізняється від квартири в багатоповерхівці, але, зрозуміло, певна специфіка є.

Передпокій

Передпокій – це транзитне приміщення котеджу, де люди не затримуються. Передпокій, проте, вимагає досить яскравого освітлення. Влітку достатньо зняти вуличне взуття і перевзути капці, а ось роздягатися/одягатися в холодну пору року треба досить довго. Якщо приміщення – невеликих розмірів, вистачить одного або двох настінних світильників. Оригінально і практично виглядає підсвічування дзеркала – з ним дуже зручно буде поправляти макіяж, розчісуватися і надягати шапку.

Кухня

Напевно, найактивнішою зоною в дачному будинку є кухня. Якщо розміри дозволяють, вона може бути і місцем приготування їжі, і їдальнею, і вітальнею. Така багатофункціональність передбачає організацію різних схем освітлення. Необхідне:

  • верхнє заливаюче світло – найкраще в котеджі працює класична люстра або стельовий світильник з сучасним дизайном;
  • акцентні підсвічування робочих поверхонь – організовується за допомогою підсвічування або точкових світильників, які дають спрямований промінь;
  • додаткове освітлення – бра або настінні світильники, як правило, з невеликою інтенсивністю. Залежно від стильового рішення інтер'єру, можна вибрати класичні моделі з тканинами плафонами або мінімалістичні підсвічування з розсіювачем світла.
Люстра для котеджу, світильники для дачі, настільна лампа для заміського будинку

Вітальня

Найбільша кімната в заміському будинку – це часто вітальня. Тут не обійтися без оригінальної люстри. Оскільки ми тут говоримо про заміські котеджі, можна трохи зоригінальничати й розглянути небанальний варіант стельового освітлення. Атмосферно в котеджі виглядають люстри роги в стилі кантрі або світильники з текстильними абажурами, декоровані рюшами, мереживом тощо. Вони однією своєю наявністю завершують стилізацію під сільський або мисливський будиночок і створюють правильний настрій. Центральний світильник доповнюється настінними, підлоговими або настільними моделями. Якщо в приміщенні обладнано камін, його теж можна підсвітити. Для цих цілей найкраще використовувати парні бра, симетрично розміщені по обидва боки або одинарний торшер.


Як вибрати люстру, яку вибрати люстру на кухню, яку вибрати люстру


Як вибрати люстру – поради
Детальніше


Спальня

Зони відпочинку на дачі важливо обладнати з комфортом. Українці зазвичай використовують вираз «відпочивав на дачі» зі значенням «пахав цілодобово на городі», тому спальня в заміському будинку повинна бути максимально затишною і зручною. Дизайнери рекомендують оформляти її в стилі прованс або близькому до нього. Це означає – квіткові мотиви, пастельні тони, м'яке приглушене освітлення.

У маленьких кімнатах можна навіть обійтися і без люстри – її цілком замінять кілька додаткових джерел, таких як бра для спальні, підлоговий торшер і настільна лампа на тумбочці.

Люстра для дачі, освітлення для котеджу, світильники в котедж

Сходи, коридори, горища

Проходи, сходи, простір горища котеджів теж повинні мати хоча б мінімальне підсвічування. Відмінне рішення – вбудовані світильники для сходів, світлодіодні стрічки, зашиті під плінтус або стельовий багет, компактні точки. Їх можна обладнати датчиком руху – це неймовірно зручно та економічно.

Якщо вибрати моделі з вбудованими світлодіодами, то вони будуть працювати дуже довго без втрати якості освітленості. Подібну систему можна обладнати і в санвузлі котеджу. Користувачі, які зважилися на це, високо оцінили рівень практичності.

Комірчини, гаражі, сараї, льохи

Дачна ділянка передбачає наявність прибудов різного функціонального призначення. Тут може бути сарай – а то і не один, – гараж для автівки, літня кухня, підвал або льох. Світильники для таких приміщень зазвичай не вимагають підвищеної уваги до естетики. Вони повинні мати міцний корпус, антивандальне покриття, довгий термін служби та, бажано, високий ступінь IP – не нижче 33. Для установки підійдуть адміністративні моделі, точки та споти, які легко змінюють кут освітлення.

Світильники для котеджу, світильники в гараж, освітлення заміського будинку, світлодіодна стрічка

Вуличне освітлення

Вуличні світильники мають підвищений рівень захисту від пилу і вологи. Для підсвічування заміського будинку використовуються стельові й настінні вуличні моделі. Для освітлення веранди, тераси, ґанку підходять підвісні та накладні стельові світильники. Мають гарний вигляд моделі в класичному стилі, що нагадують старовинні ліхтарі. Зручні в застосуванні освітлювальні прилади з підвісом-ланцюгом, довжина якого регулюється. Настінні вуличні світильники прикрашають тераси котеджів, наповнюючи їх м'яким приємним світлом. Вони освітлюють вхід в будівлю, розміщуються по периметру будинку, встановлюються з боків хвіртки або біля в'їзду в гараж. Для сходів потрібно використовувати вбудовані моделі.

Освітлення присадибної ділянки

Освітлення присадибної території містить підсвічування воріт, доріжок, клумб, альтанок. Для цих об'єктів використовуються різні освітлювальні прилади. Для освітлення доріжок підходять вбудовані ґрунтові світильники, які відрізняються високою вологостійкістю, міцністю до механічних пошкоджень. При їх виготовленні використовується протиударне загартоване скло. Ледь помітні в денний час, вони ефектно перетворюють вигляд доріжки ввечері.

Консольні світильники незамінні в організації загального зовнішнього освітлення просто неба. Їх можна кріпити на стовп біля котеджу або іншу опору вище зросту людини й отримати розсіяну світлову пляму досить великої площі.

У разі, якщо промінь потрібен спрямований та інтенсивний, краще встановити прожектори. Вони бувають різного розміру і потужності, можна вибрати моделі на світлодіодах, з галогенними або металогалогенними лампочками. Такий прилад ідеальний для підсвічування. Також його можна використовувати як охоронної системи в поєднанні з датчиком руху. Просте, здавалося б рішення, але дуже ефективне

Охоронна світлосигналізація

Охоронне освітлення – це комплекс ефективних заходів для профілактики вторгнення зі злочинними намірами. Якщо просто – світло, яке вмикається допомагає побачити та відлякати потенційного злодія. Таке освітлення може бути:

  • основним – постійнопрацюючим на входах, під'їздах і всередині будинку;
  • допоміжним – монтується довільно на ділянці, реагує на рух об’єкта з певними габаритами.

Для цих цілей використовуються прожектори з датчиками руху – вони дають різкий спалах світла високої інтенсивності. Навіть одного такого приладу буває достатньо для попередження злочину.

Охоронне освітлення дачної ділянки, світлова охорона заміського будинку

Вуличні ліхтарі

Добре підсвічують доріжку низькі й середні садові ліхтарі. Різноманітні фігурні світильники з металу, пластику, скла по-особливому прикрасять присадибну ділянку. Ступінь захисту оболонки більшості таких ліхтарів – IP 33.

Якщо ви більше думаєте про практичність, слід вибрати світлодіодні вуличні ліхтарі з металу і пластика. Вони економлять електроенергію, відрізняються міцністю, вологостійкістю, герметичністю. Їх рівень захисту від вологи та пилу становить IP 54.

Світильники на сонячній батареї

Для освітлення газону або саду навколо котеджу підходять світильники на сонячній батареї. Вони працюють за допомогою вбудованого акумулятора, який вдень ​​заряджається від сонця. Деякі моделі обладнані датчиком руху. Коли в зоні його дії з'являється об'єкт, що рухається, підсвічування включається на повну потужність.

Освітлювальні прилади, що працюють від сонячної енергії, дозволяють економити гроші користувачів. Моделі заряджаються навіть в похмуру погоду, тому їх часто використовують влітку на дачі.

Також детальну інформацію про роботу пристроїв на сонячній батареї ви можете отримати з відео:

Освітлюючи заміський будинок, приділяйте увагу всім ділянкам і не забувайте про деталі. Вуличні світильники допоможуть створити затишну атмосферу і прикрасити територію. Комбінуйте різні види освітлення, щоб зробити свій заміський будинок максимально комфортним.


Вуличні світильники, світильники для заміської ділянки, лампи для вулиці


Вуличні світильники: види та технічні особливості
Детальніше


Вулична гірлянда

Свято, яке проводиться на відкритому просторі, стає душевніше, якщо організатори прикрасили територію гірляндами. Вуличні гірлянди здатні зробити з будь-якої події карнавал, бурштинове світло лампочок пожвавить навіть формальний захід.

Кращі властивості гірлянд вдало використовують організатори корпоративів, дружніх зустрічей, весіль та дитячих днів народжень. Часто встановлюють лампочки оригінальних форм, лампи Едісона великі та маленькі світлодіодні. За необхідності, старі лампи легко і швидко замінити. Таким же чином – зміною джерел світла – можна адаптувати гірлянду під будь-який сценарій і дизайн вуличного освітлення котеджу.

Вуличне підсвічування котеджу, вуличні світильники для дачі, зовнішнє освітлення заміського будинку

Гірлянди прості в обслуговуванні та легко монтуються. Варіанти застосування – безмежні, як усередині приміщень, так і на вулиці. Їх підвішують під стелею веранди, кріплять на фасадах заміських будинків, розміщують на паркані, обертають навколо стовпів і гілок дерев в саду. При плануванні освітлення гірляндами враховується їхня довжина, тип і розмір джерел світла, частота розміщення лампочок. Модельний ряд дозволяє розділити простір на окремі зони, виділити світлом ефектні частини ландшафту, сцену, фотозони, святкові декорації.

Як зробити розрахунок освітлення для заміського будинку

Для того, щоб перевірити адекватність розрахунку освітленості, потрібно мати спеціалізовані прилади. Вони точно визначають показники світлового потоку на певних поверхнях і дозволяють заміряти реальні показники освітлювального приладу.

Розрахунок освітлюваності всередині приміщень

Енергоекономічність є головним критерієм оптимізації будь-якого проєкту освітлення. Це означає, що найкращим рішенням буде те, де при мінімальній потужності світильника досягається потрібна якість і кількість освітленості. Нижче наводяться рекомендовані норми внутрішнього освітлення в горизонтальній площині на рівні підлоги. Цифри подаються в люксах:

  • кухня – 150;
  • дитяча кімната – 200;
  • стіл у кабінеті чи бібліотеці – 300;
  • коридори, вбиральні, ванні кімнати, холи – 50;
  • комори, льохи – 30;
  • гардеробні – 75;
  • сауни, закриті басейни – 100;
  • сходи – 20;
  • підвали, горища – 20.

Для швидкого розрахунку необхідного світлового потоку можна скористатися формулою:

X×Y×Z, де

X – рекомендована норма освітленості в люксах;
Y – площа кімнати у квадратних метрах;
Z – коефіцієнт запасу;

Останній показник визначається залежно від висоти стель у приміщенні. Коефіцієнт запасу залежить від висоти стель.
До 2,7 м – 1, до 3 м – 1,2, до 3,5 – 1,5, до 5,5 – 2.

Підставивши цифри у цю формулу, користувач може вирахувати оптимальну освітлюваність для будь-якого приміщення котеджу чи приватного будинку. Якщо ж займатися розрахунками не хочеться, можна скористатися нашим онлайн калькулятором.

Розрахунок кількості зовнішніх світильників

Розрахувати освітленість в заміському будинку, як розрахувати освітленість, формула розрахунку освітленості

Формула обчислення кількості зовнішніх світильників працює наступним чином.

Припустимо, нам потрібно розрахувати необхідну кількість освітлювальних приладів на прибудинковій території котеджу розміром 100 кв. м. Часто для таких цілей рекомендують світлодіодні прожектори. Проведемо розрахунок на їхньому прикладі. Значення F беремо з інструкції до прожектора або його упаковки.

Тут же дізнаємося значення потужності пристрою і показник світловіддачі. Ми взяли дані однієї з моделей, представлених на сайті: 10 Вт – потужність і 80 лм/Вт – світловіддача.

Отже, значення мережевого потоку F дорівнюватиме: 10х80 = 800 лм.
Значення ɳ. Припустімо, що ділянка покрита асфальтом світло-сірого кольору. Його здатність відбивати світло дорівнює 0,5.

Норма освітлення для прикладу буде 10 люксів. Звісно, вона може різнитися в залежності від обставин і рельєфу.
Залишилося підставити числові значення в формулу:
F = 10×100×1,1×1,2 / (800×0,5) = 3,3
Тобто, для освітлення гіпотетичної ділянки площею 100 кв.м потрібно встановити 3-4 світлодіодних прожектори, потужністю 10 Вт.


Розрахунок освітлення, освітленість, рівень освітленості, розрахунок освітлення приміщення приклад, норми освітлення житлових приміщень, освітлення приміщень, норми освітлення


Як розрахувати освітленість приміщення
Детальніше


Як встановити світильники на заміській ділянці

Всі роботи з прокладання кабелю та підключення електроприладів вкрай рекомендується довірити професіоналам. Але і простим користувачам не буде зайвим розбиратися в процесі на поверхневому рівні.

Як провести на дачі електропроводку, кабель на дачній ділянці, проводка для освітлення заміського будинку

Загальні принципи електромонтажу в заміському будинку наступні:

  • в центрі схеми знаходиться розподільний щиток. Від нього відходять кілька груп проводів: окрема в будинок, на вулицю і в господарські прибудови. Проводка прокладається повітряним або підземним способом;
  • підземна проводка – найбільш практична. Вона не псує зовнішній вигляд ділянки, не піддається впливу зовнішнього середовища і механічних пошкоджень, але вимагає тривалого підготовчого етапу. Починати роботи по прокладанню треба до оформлення ландшафту навколо котеджу, але поза тим, вже повинен бути чіткий план, де і що буде розміщуватися на ділянці, щоб не переробляти в майбутньому;
  • всі дроти, прокладені під землею, повинні бути захищені ізоляційним шаром і зовнішнім коробом, прокладені мінімум на 0,7 м від рівня поверхні;
  • повітряна проводка встановлюється на високих опорах висотою не менше 3 м або під яким-небудь прикриттям – наприклад, дашком. Це мінімізує можливі пошкодження;
  • вуличне світло повинне бути спрямоване таким чином, щоб не бити у вікна заміського будинку – ані свої, ані сусідів;
  • краще, якщо світлові плями різних світильників не будуть перетинатися між собою – така дрібниця може зіпсувати загальний дизайн екстер'єру;
  • вуличні вимикачі повинні бути закриті від опадів і прямих променів сонця – для цього випадку існують спеціальні моделі з кришками;
  • заземлення – етап прокладання проводки, який в жодному разі не можна ігнорувати;
  • економити на електроенергії в заміському будинку найпростіше за допомогою сонячних батарей, датчиків руху, сутінкових датчиків.

Придбати світильники для внутрішнього або зовнішнього освітлення заміського будинку і всі комплектувальні компоненти до них можна в мережі магазинів або на сайті Brille.

Теги: brille, освітлення заміського будинку, декоративне освітлення, освітлення, освітлення для дому, фасадні світильники, зовнішнє освітлення, вуличні світильники, вуличні ліхтарі, бра, підсвічування, гірлянди, відео, огляд, youtube, світлодіодні стрічки, парк

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар