Працює програма єВідновлення!Разом до перемоги!
Каталог товарів

Особливості монтажу вуличного освітлення

Автор: Brille Дата: 05.01.2023 Переглядів: 7005 Коментарі : 0

Вибрати й купити вуличний світильник – це тільки одна сторона медалі. Попереду чекає непростий труд по монтажу світильника та прокладання кабелів. Роботи потрібно провести обережно та уважно, адже зроблене виправити буде дуже важко. До чого готуватися та як проходить установка вуличного освітлення – про це читайте в статті.


траншея та опалубка для монтажу вуличного освітлення

Що потрібно зробити перед установкою зовнішнього освітлення

Виконання будь-яких серйозних завдань починається з етапу планування. Перше, що потрібно зробити – скласти план майбутніх робіт. Робити це потрібно заздалегідь (до покупки техніки та кабеля); щоб визначитися з правильним товаром, спланувати час, мати можливість переосмислити ідею.

Графік робіт повинен включати:

1) створення схеми освітлення;
2) прогноз вартості витратних матеріалів, довжини кабелів;
3) вибір і покупку світильників, проводки, електрофурнітури;
4) вибір способу установки підсвічування, прокладки кабелів;
5) роботи з підготовки місця проведення робіт;
6) укладку кабелю;
7) монтаж ліхтарних стовпів;
8) підключення освітлення;
9) установку приладів управління і контролю.

У цій статті ми детальніше опишемо пункти 4 – 6.


Види вуличних світильників


Які є вуличні світильники?
Детальніше!


Підземний монтаж вуличного освітлення

Монтаж освітлювальної техніки всередині та зовні приміщення – речі абсолютно різні. Основні відмінності виявляються у матеріалах, електромонтажному обладнанні, прокладенні електромереж.

Існує два способи прокладки кабелю: підземний та повітряний.


вуличний ліхтар часто використовується при монтажі вуличного освітлення

При підземному укладанні необхідно вибрати відповідний кабель, наприклад, ВБбШв, для якого не потрібні додаткові захисні засоби. Вибравши кабелі типу КГ або ВВГ, вам необхідно ізолювати його за допомогою металевого короба або труби. Глибина виритої траншеї повинна становити не менше 40 см при використанні короба, і не менше 90 см без нього. Цей спосіб є кращим, оскільки кабель добре захищений.

Перед укладанням в траншею, провід розкладають по землі з запасом – створюють петлі потрібної довжини (залежить від висоти стовпа) для підключення світильників. Ці петлі залишають на землі, решту кабелю розташовують в опалубці, після чого заливають її бетоном.


монтаж проводки для стовпа вуличного ліхтаря

Повітряний монтаж проводів і розташування автоматики

При повітряному укладанні прикріплений до несучого тросу кабель простягається по повітрю між опорними стовпами або будівлями. При цьому використовується морозостійкий кабель КГ, ПВСУ, ВВГнг. Наявність троса – це обов'язкова умова.

Відстань між кабелем та дорогою має становити не менше 6 метрів, над внутрішніми доріжками та садом – понад 3 метри.

Розподільні коробки та вимикачі для вуличного освітлення повинні бути зроблені з металу або термостійкого пластику, мати ступінь захисту не нижче IP 54. Вимикачі також слід встановлювати під захисними кришками, щоб уберегти їх від впливу опадів.


Підключення прожектора з датчиком руху


Як встановити прожектор з датчиком руху?
Детальніше!


Роботи по установці та підключенню зовнішнього освітлення повинні виконувати виключно експерти. Найчастіше весь процес ділять на етапи, кожен з яких виконують різні бригади фахівців: одна займається траншеєю, опалубкою, інша – прокладанням кабелю та монтажем обладнання. Якщо ви плануєте вирішити задачу власними силами, попередньо проконсультуйтеся з фахівцями.

Консультанти Brille допоможуть вам вибрати правильний світильник для зовнішнього освітлення, зорієнтують по вартості товару, а також необхідної для підключення електрофурнітури. У магазинах мережі Брілле м. Києва та інших міст України ви можете перевірити роботу товару, оформити гарантію та доставку. Бажаємо вам гарних покупок!

Теги: brille, вуличні світильники, види вуличних світильників, зовнішнє освітлення, технічні характеристики, розбір світильників, ліхтарний стовп, дизайн, підвісні світильники, прожектори, led, монтаж, хай-тек, ліхтар

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар