Каталог товарів

Види вуличного освітлення

Автор: Brille Дата: 11.02.2023 Переглядів: 10587 Коментарі : 0

Освітлення вулиць в нічний час забезпечує безпеку пішоходів і транспорту. У давні часи для подолання відстаней в темну пору доби використовували ручні ліхтарі, які прийшли на заміну смолоскипам. У ліхтар ставили свічку або масляний світильник.

Перші вуличні ліхтарі

Перші ліхтарі з'явилися в Лондоні і Парижі, вони були масляними. Системне вуличне міське освітлення вперше облаштували в Амстердамі в кінці ХVII століття, в ліхтарях 18 століття використовували масло. Масляні лампи в ХIХ столітті змінили газові світильники.

Перші вуличні ліхтаріКиїв став одним з перших європейських міст, де застосували електричне освітлення вулиць. До цього місто освітлювалося гасовими світильниками, а на Хрещатику Аманд Струве – власник газових заводів – запустив газове підсвічування. У Києві електричні ліхтарі з'явилися в 1878 році, їх привіз з Парижа керівник Південно-Західної залізниці Олександр Бородін.

Класичні вуличні ліхтарі

Моделі були встановлені в Київських залізничних майстернях і на вокзалі. Новинку оцінили, всім сподобався яскраве світло. Професори фізики з університету Св. Володимира оцінила безпеку нових освітлювальних приладів і в 1893 році всі центральні вулиці Києва освітлювалися електричними ліхтарями. Електроенергію забезпечувала перша електростанція Києва, що відкрилася в 1890 році.

Примітно, що сьогодні виробники вуличного освітлення не відмовилися від класичного ліхтаря, стилізацію під вінтажні вироби можна побачити на вулицях кожного міста.

Вуличне освітлення: види

Ринок сучасної світлотехніки пропонує кілька типів вуличних світильників, вони відрізняються габаритами, місцем установки і технічними характеристиками. Сегмент вуличного освітлення включає:

Це основні групи освітлювальних приладів. Є ще окремі підгрупи – світлодіодні прожектори, світильники на сонячних батареях тощо. До зовнішнього освітлення пред'являють більш високі вимоги, ніж до пристроїв для застосування в приміщенні. Всі вуличні освітлювальні прилади повинні бути надійно захищені від пилу, вологи, температурних коливань, впливу опадів і механічних пошкоджень. Індекс захисту корпусу у зовнішніх світильників повинен бути не менше IP44. Для грунтових і підводних – IP67 і IP68.

Для виготовлення таких пристроїв застосовують метал, пластик і скло. При монтажі обладнання потрібно враховувати безпеку моделей. Найбезпечнішими вважаються вироби з напругою, що не перевищує 12-24 В. Тому рекомендують встановлювати прилади із застосуванням понижуючого трансформатора.

Види ліхтарів для вуличного освітлення

Вуличні ліхтарі виготовляють в декількох стилях. Одними з найпопулярніших є класичні освітлювальні прилади. Їх конструкція включає стійку зі світильником, який виконаний зі скла і металу. Кований корпус служить надійним захистом і чудовою прикрасою виробу. На стійці може розташовуватися одне джерело світла або кілька. Такі моделі використовують в історичних районах міста, в парках, міських садах і на приватних ділянках.

Сучасні вуличні ліхтарі

Сучасні освітлювальні прилади виглядають досить ефектно. У них менше декоративних деталей, зате більше варіацій плафонів. Прозорі або матові скляні плафони можуть бути круглими, циліндричними, конусоподібними. Популярні ліхтарі торшерної форми з встановленими зверху плафонами. Світловий потік в них спрямований строго вгору, тому їх не рекомендують для використання на невеликих площах і прибудинкових ділянках.

У стилі мінімалізм виконані LED моделі. В основному це зовнішні світильники, які виготовлені з металу і пластика, обладнані вбудованими світлодіодами. Вони можуть мати різну висоту, потужність і силу світлового потоку. Це досить енергоефективні моделі. при мінімальному споживанні електроенергії вони забезпечують потужну світловіддачу. Освітлювальні прилади мають герметичний корпус, можуть бути обладнані контролерами, які змінюють колір світіння.

Світлодіодні вуличні ліхтарі

Підвісні вуличні світильники можуть кріпитися на стовпах, але частіше за все вони призначені для освітлення вхідної зони, терас, відкритої веранди, альтанки або майданчика для пікніка. На відміну від ліхтарів вони комплектуються ланцюгом, за допомогою якого можна регулювати довжину моделі. Підвісні вироби виготовляють в різних стилях: класика, модерн, мінімалізм.

Ще один різновид світлодіодних пристроїв – світильники на сонячних батареях. Ці інноваційні моделі не потрібно підключати до електричної мережі, вони працюють від енергії сонця, яка накопичується в акумуляторі. Можна вибрати прилад потрібної потужності для вулиці або прибудинкової території. Наявність датчика дозволяє їм автоматично включатися з настанням темряви.

Види ламп для вуличного освітлення

Серед усіх джерел світла лампа розжарювання є однією з найбільш енергоємних. Вона відмінно справляється зі своїми завданнями всередині приміщень, але найменше підходить для організації зовнішньої підсвічування, тому її застосовують рідко.

Для облаштування вуличного підсвітлення використовують:

  • світлодіодні;
  • металогалогенові;
  • ртутні;
  • натрієві лампи.

Найчастіше в вуличних світильниках застосовують світлодіодні лампи. Вони забезпечують відмінну світловіддачу і допомагають економити електрику. Відрізняються тривалим терміном служби, тому дуже рідко вимагають заміни. Світлодіодні лампи абсолютно нешкідливі при роботі і не вимагають спеціальної утилізації. Представлені моделями з різним цоколем і потужністю.

Металогалогенні лампи мають високу світловіддачу. Їх спектр випромінювання схожий зі спектром денного світла. При їх включенні потрібен час для розігріву. Ліхтарі з металогалогенними лампами застосовують для архітектурного підсвічування фасадів, площ, стадіонів та ін. Ртутні лампи характеризуються широким діапазоном потужностей. Їх застосовують там, де не важливий колір світлового потоку. Натрієві лампи мають яскравий оранжево-жовтий колір. Їх використовують для освітлення автомагістралей, транспортних розв'язок, автостоянок, будівельних майданчиків та інших об'єктів.

Вуличне освітлення: норми

Освітлювальні прилади для зовнішнього застосування повинні відповідати вимогам стандартів, напрузі мережі і умовам навколишнього середовища. В Україні норми вуличного освітлення регламентують ДБН В.2.5-28-2006 «Природне і штучне освітлення». Підсвічування вулиць, площ, автомагістралей, автомобільних доріг повинно відповідати вимогам СНІП 23-05-95. Світло на пішохідних вулицях, тротуарах, на пішохідних мостах, майданчиках та ін регламентують СНіП 23-05-2010.

вуличне освітлення

Яскравість світлового потоку залежить від типу доріг – швидкісні, магістралі районного або місцевого значення. Також на вибір світлотехніки впливає дорожнє покриття. Основні нормативні рекомендації щодо висвітлення:

  • для вулиць і доріг з нормою 4 лк застосовують світильники, що забезпечують широкий або напівширокий світлорозподіл;
  • для внутрішніх проїздів вулиць, автостоянок, господарських майданчиків сміттєзбірників в мікрорайонах необхідні прилади прямого світла;
  • для алей, пішохідних доріжок, центральних входів в парки, сади, санаторії, пансіонати і будинки відпочинку потрібні світильники розсіяного світла;
  • для майданчиків перед естрадами і атракціонами використовують моделі широкого світлорозподілу;
  • для вулиць, доріг і площ в містах застосовують ліхтарі на опорах.

Мережа магазинів Brille пропонує безліч вуличних світильників різної потужності. Класичний ліхтар торшерні типу GL-96 E-3 BK/Rust відмінно підійде для міської площі. Висока стійка і наявність двох джерел світла дозволяє висвітлити досить велику площу. Для освітлення паркових зон і присадибних ділянок ідеальним вибором стане невисокий освітлювальний прилад GL-98 BH WH/G з кулястим скляним плафоном. Доставку замовлень здійснюємо в кожен населений пункт України.

Теги: brille, вуличне освітлення, вуличні ліхтарі, види вуличного освітлення, історії, фасадні світильники, прожектори, підвісні світильники, консольні світильники, настінні світильники, грунтові світильники, підводні світильники, led, лед лампи, світлодіодні с

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар