Меню

Таблиця відповідності потужностей світлодіодних ламп

Автор: Brille Дата: 01.07.2020 Переглядів: 96861 Коментарі : 0

Порівняння світлодіодної лампочки і лампочки розжарювання

Поява електричного освітлення у вигляді лампочки розжарювання принесло людству нові перспективи, докорінно змінило життєвий уклад і надало можливість займатися активною діяльністю в будь-який час доби. Але світ не стоїть на місці і сьогодні на ринку представлено багато більш сучасних джерел світла, серед яких люмінесцентні, галогенні, газорозрядні, світлодіодні. Останні, незважаючи на недавню появу, активно набирають популярність і завойовують все більшу частку ринку, витісняючи з неї аналоги. Це відбувається, тому що для освітлення однієї і тієї ж площі приміщення ЛЕД вимагає потужності значно меншої, ніж для лампочками розжарювання.

Більш наочно показує відмінність таблиця.

Таблиця відповідності потужностей лампочок

Потужність, Вт Світловой потік в Люменах
Розжарювання Люмінесцентна Світлодіодна
20 5-7 2-3 200
40 10-13 4-5 400
60 15-16 8-10 700
75 18-20 10-12 900
100 25-30 12-15 1200
150 40-50 18-20 1800
200 60-80 25-30 2500

Як видно з таблиці, для освітлення одного і того ж простору потужність світлодіодних джерел світла при рівному значенні світлового потоку істотно нижча, ніж у аналогів. Це пояснюється тим, що у виробництвів led використовують найбільш ефективні і найменш ресурсомісткі процеси. Якщо трохи поглибиться в суть процесу роботи, то можна помітити, що потужність лед лампочок більше працює на продукування світлових потоків і мінімально - на виробництво тепла. У той же час в лампах розжарювання до 90% електроенергії витрачається на вироблення тепла і тільки 10% - безпосередньо на освітлення.

Як вибрати потужність ЛЕД для приміщення? Якщо людина трохи розбирається в технічній стороні питання, то вона може порахувати метраж приміщення і підібрати товар, виходячи з світлової ефективності джерела світла, яка вимірюється кількістю люменів на один Ват. Сюди ще можна віднести прорахунок кількості освітлення на площу приміщення. Цим часто займаються професіонали, особливо коли мова заходить про спеціалізоване освітлення комерційних організацій або суспільних заходів.

Порівняння технічних характеристик

Крім самої потужності є й інші важливі параметри. Наведена нижче таблиця ефективності демонструє важливі складові освітлювальних приладів:

Таблиця порівняння технічних характеристик

Технічні характеристики Світлодіодна Розжарювання Переваги led
Cтрок служби 50 тис. годин 1 тис. годин краще в 50 разів
Ефективність світла 80-100 Лм/Вт 10 Лм/Вт краще в 8-10 разів
Виділення тепла під час роботи низьке високе краще
Стійкість до вібрацій низька висока краще
Стійкість до перепадів напруги низька висока краще
Чутливість до частого вмикання / вимикання ні так краще
Температура кольорів, К 2000-6500 2700 ширше діапазон
Індекс передачі кольорів, Ra 80 100 гірше на 20%
Допустима температура навколишнього середовища -40℃ +40℃ -60 ℃ +100℃ діапазон менше
Пульсація випромінювання ні мало помітно майже однаково
Спеціальна утилізація не вимагається не вимагається однаково
ККД 70-100 % 50-80% краще на 20 %

Вигода від застосування світлодіодних ламп. Розрахунок

Огляд був би неповним без практичного зіставлення двох ламп в тривалій перспективі. Візьмемо, наприклад, лампочку розжарювання 40 Вт. Далі припустимо, що людина в середньому використовує її 6 годин в день, тобто в сумі за 365 днів це буде складати близько 87600 Вт/годин на рік.

Еквівалентна світлодіодна лампа, в залежності від виробника, споживає 4,5 Вт або 9855 Вт/годин на рік. Підводячи простий підсумок, висновок напрошується сам собою: лампа розжарювання споживає в 8,88 рази більше енергії.


Як вибрати світлодіодну лампу


Як вибрати світлодіодну лампу?
Детальніше!

Недоліки ЛЕД ламп

Є, звичайно ж, у led освітлення і мінуси, про які варто згадати. Перш за все, це його ціна. В даний момент серед аналогів його вартість є найвищою. Але вище описана низька потреба в потужності світлодіодних ламп і більш тривалий термін роботи з лишком компенсують високі ціни.

Рівень нагріву світлодіодних джерел набагато нижчий, ніж у ламп розжарювання, але все-таки присутній і може чинити негативний вплив на систему освітлення. На цей рахунок у моделях встановлені спеціальні тепловідвідні радіатори, але установка моделей з великою потужністю вимагає додаткових заходів охолодження.

Висновки

В цілому led впевнено тримає пальму лідерства на ринку освітлення. І хоч досі побутує думка, що світло лампочки розжарювання більш приємне для очей, але і тут світлодіодний аналог може переграти свого візаві за рахунок великого вибору кольору світіння - від теплого до холодного. Але вибір, як завжди, за покупцем.


Теги: brille, світлодіодні лампочки, лампочки, led, лед лампи, светільнкі, світлодіоди, технічні характеристики, переваги, огляд, поради, блог, освітлення, види лампочок, колірна температура, колір світіння, світловий потік, екологічна безпека, філаментні лампо

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу