Меню

Вплив світлодіодних ламп на здоров'я людини

Автор: Brille Дата: 15.07.2020 Переглядів: 13390 Коментарі : 0

Освітлення по-різному впливає на людський організм. Якісне світло сприяє підняттю життєвого тонусу і підвищенню працездатності. У добре освітленому приміщенні у людей концентрується увага, поліпшуються когнітивні процеси. Правильне світло не спричиняє негативний вплив на зір. Навпаки, недостатнє освітлення, а також мерехтіння і шум ламп, погано впливають на організм людини. Не секрет, що зменшення природного освітлення восени і взимку частина людства переносить дуже погано. У декого виникають психологічні проблеми, які закінчуються депресією

Світлодіодні лампи шкода і користь

Штучне освітлення – справжній порятунок, але грамотно встановлена система освітлювальних приладів повинна бути укомплектована сучасними лампами. І ось тут виникає питання про користь і шкоду енергозберігаючих та світлодіодних ламп, які з економічної точки зору себе зарекомендували дуже добре.

Світлодіодні лампи: відсутність пульсації

ЛЕД лампи: шкода від енергозберігаючих лампочок

Всі знають, що мерехтіння старих джерел денного світла шкідливе: воно призводить до втоми очей, спотворює сприйняття, негативно впливає на нервову систему людини. Від пульсації світла болить голова, а сильні мігрені не дають людині повноцінно працювати. Крім того, мерехтливе освітлення може викликати візуальний стробоскопічний ефект. Такий ефект доречний на дискотеці, але не в офісі або на виробництві. Якщо частота мерехтінь освітлювального елементу збігається з частотою обертання будівельного міксера або циркулярки, то людині ці інструменти здаються нерухомими, що призводить до травм.

Пульсація є і в сучасних енергозберігаючих та лампах розжарювання, але вона коригується оком, людина сприймає світловий потік як рівне світло. Тільки мозок реагує на пульсацію стомлюваністю і головним болем. Світлодіодні лампи не створюють пульсацію взагалі. Це конструктивна особливість ЛЕД моделей: вони обладнані драйверами, які запобігають виникненню подібного явища. Єдине зауваження, недобросовісні виробники можуть заощадити на якості драйвера, і він не буде виконувати свої функції, тому краще купувати світлодіодні лампи перевірених брендів. На жаль, ринок світлотехніки не застрахований від контрафактної продукції. Вихід – придбання товарів в спеціалізованих магазинах.

Використання безпечних матеріалів

Світлодіодні лампы: схема

При виробництві світлодіодних ламп шкідливих матеріалів не використовують.

  1. Корпус виготовляють із пластику, цоколь – з металу.
  2. У моделях великої потужності для відводу тепла застосовують ребристий радіатор, його роблять з алюмінію.
  3. Діоди і плата також не містять в собі ніяких токсичних речовин.
  4. У мікросхемах містяться частинки важких металів, але вони настільки мікроскопічні, що не впливають на навколишнє середовище і людський організм.

На відміну від люмінесцентних колби зі світлодіодами не заповнюють газом. Хоча наявність ртутної пари і газів не говорить про те, що енергозберігаючі лампочки шкідливі для здоров'я, але вони вимагають спеціальної утилізації. Конструкція світлодіодних джерел абсолютно безпечна.

ЛЕД лампи: що може завдати шкоди

Світлодіодні і енергозберігаючі лампи: синій спектр і шкоду здоров'ю

Побоювання може викликати вплив світлодіодів на сітківку ока. Сітківка найбільш чутлива до фіолетового і синього світла, тривалий вплив цих відтінків може призвести до її деградації. Також синій спектр негативно впливає на вироблення мелатоніну, що може викликати безсоння. Щоб не завдати шкоди зору і убезпечити себе від появи збоїв сну, слід знати: інтенсивність випромінювання синього в світлодіодних лампах залежить від температури світіння. Чим вище температурні показники, тим більше синього в світловому потоці. Для житлових приміщень рекомендують купувати світлодіодні лампи з теплим відтінком світіння (температура - 2700-3300 К). При короткочасному впливі холодний колір свічення не завдає шкоди, але вироби з таким відтінком протипоказано встановлювати в дитячій кімнаті: холодне біле світло шкідливе для очей в період їх росту і формування.

Якщо світлодіодна лампа відповідає технічними нормами, то вона повністю безпечна для зору. Виробники роблять все для зменшення синього кольору в світловому потоці. Для цього діоди покривають люмінофором. Ще один спосіб – покрити люмінофором колбу. Такі моделі дорожче, але вони ефективніше знижують вплив синього спектра на очі.

Про міфи і переваги світлодіодів

Світлодіодні лампи

Світлодіодні лампочки часто звинувачують в тому, що вони сліплять очі, але це не так. Довго дивитися на будь-які джерела випромінювання не рекомендують. Короткочасний контакт не робить негативного впливу, але тривалий – вкрай небажаний, так як може пошкодити сітківку ока. Щоб повністю убезпечити ЛЕД моделі, виробники обладнали їх спеціальними розсіювачами, які зводять цю властивість до нуля.

Ще один міф – шкідливе електромагнітне випромінювання, яке створюють світлодіодні джерела. Так, драйвер, вірніше його високочастотний модуль, продукує електромагнітне випромінювання, але сила його потоку в кілька разів менше, ніж від мобільного телефону або в WIFI роутера. Електромагнітне випромінювання від LED ламп не робить негативного впливу на здоров’я людей.

Про користь світлодіодних джерел написали німецькі дослідники. Допитливі німці провели спостереження про вплив світлодіодних ламп на психічне здоров'я людей. Виявилося, що рівне і м'яке діодне світло забезпечує комфортні умови роботи. Воно позитивно впливає на психічний стан людини, підвищує його працездатність. Спостереження в клініках показало, що світло від ЛЕД джерел сприяє інтенсивному загоєння ран. Ще один сюрприз – тривале використання світлодіодного випромінювання омолоджує шкіру. Діоди сприяють зменшенню зморшок і поліпшенню кольору обличчя.

Список переваг LED ламп включає ще кілька важливих факторів:

  • мають тривалий термін експлуатації – до 30-50 тис. годин;
  • не містять радіоактивних елементів;
  • не нагріваються при роботі;
  • випромінюють потік світла в комфортному для зору спектрі;
  • споживають мало енергії при створенні ефективного потоку світла – 1Вт забезпечує світло 90-110 лм.

У мережі магазинів Brille можна вибрати джерела світла будь-якого типу з різною потужністю і світловіддачею. Виріб LED E27 8W 21 pcs WW A60 SMD2835 з грушоподібної колбою, що володіє світловим потоком 750 лм при потужності 8 Вт, відмінно підійде для люстри у вітальню або дитячу. Модель володіє теплим світінням, яке забезпечує приємну і комфортну атмосферу в кімнаті. Потужну світлодіодну лампу LED E27 35W CW PAR30 з холодним відтінком світіння 2800 лм застосовують для освітлення торгових приміщень, складів та інш. При потужності всього 35 Вт модель має колосальну світловіддачу і може освітити приміщення великої площі.


Теги: brille, світлодіодні світильники, переваги лід світильників, недоліки лід світильників, світильники для стель, світлодіодні світильники для будинку, світильники з датчиком, led, армстронг, технічні характеристики, драйвер, лофт, хай-тек, інтер'єр, дизайн,

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу