Працює програма єВідновлення! Разом до перемоги!
  • Пн-Пт з 9 до 21
  • Сб з 10 до 20
  • Нд з 10 до 20
Київ, вул. Автозаводська, 24 info@brille.ua

Організація освітлення в офісі

Автор: Brille Дата: 07.01.2023 Переглядів: 5507 Коментарі : 0
Основне завдання організації освітлення офісного приміщення – забезпечити умови для продуктивної роботи співробітників. Це не обмежує вибір: на ринку світлотехніки представлені світильники різного функціоналу і конструкцій, кожен з яких можна встановити в офісі. Ось тільки не завжди варто це робити. У статті ми розглянемо найбільш популярні варіанти освітлення офісу, виходячи з вимог до якості світла, дизайну виробів і способу монтажу.

Сучасні варіанти офісного освітлення

Підприємство зацікавлене в зниженні витрат на освітлення. У цьому прихована можливість істотно зменшити статтю витрат, а отже – збільшити дохідну частину балансу. Економія досягається шляхом більш ефективної організації освітлення, що стає можливим завдяки використанню правильної кількості світильників, комбінуванню основного і додаткового (робочого) освітлення, а також заміні старих моделей на більш економічні.

освітлення офісу фото

лед панелі для офісу

Типове офісне приміщення зазвичай забезпечують стельовими растровими світильниками. Якщо офіс облаштовується для подальшої здачі в оренду, головне завдання – найбільш прийнятним способом за вартістю виконати вимоги державних норм щодо освітленості. Про зовнішній вигляд виробу мова не йде. Тому завдання вирішується за допомогою традиційних растрових люмінесцентних моделей. Якщо при установці вони комплектуються якісними лампами і пускорегулювальною апаратурою, економія досягається без втрати якості роботи персоналу. В іншому випадку витрати не скорочуються, а продуктивність роботи співробітників падає.

Не думати про якість змінних джерел світла дозволяє інший тип виробів – LED-панелі (на фото нижче – модель FLF-87 60W ТМ Brille). Вони користуються високим попитом для установки в підвісні стелі приміщень кабінетного типу, а також сучасних офісних просторів формату open space. Світлодіоди комфортніші для очей, ніж люмінесцентні лампи, тому панелі вбудовують також в стелі навчальних закладів.

В офісі гармонійно виглядають лінійні світильники. Як і у випадку з растровими моделями, лінійні комплектуються лампами денного світла або світлодіодними лампочками. Перші продовжують вибирати для організації службового освітлення, другі – для оригінального сучасного стельового і настінного оформлення (моделі врізного типу). Підвісним варіантам віддають перевагу при оформленні конференц-зали, зон очікування і ресепшн.

лінійні світильники для офісу

У чому секрет популярності лінійних світильників і LED-панелей?

Переваг багато, але ми виділимо найбільш суттєві:

  • економічність. Світлодіоди на даний момент – вигідний спосіб освітлення. Виробники заявляють, що термін служби LED становить до 50 тис. годин. Навіть якщо зменшити планку до 30 тис. годин, що ближче до істини для більшості світлодіодів, це в рази довше, ніж робота інших джерел світла;
  • комфорт і безпека. Відсутнє неприємне і відволікаюче гудіння, світло не засліплює і не подразнює очі. Вироби не містять шкідливих речовин і ртуті, що спрощує утилізацію. Індекс передачі кольору максимально наближений до сонячного світла;
  • універсальність. Є як накладні, так і вбудовані моделі. Дизайн переважно простий і підходить для розміщення не тільки в офісі (квартири, заклади громадського харчування, магазини, музеї). Попиту сприяє відсутність ультрафіолетового випромінювання.

Популярні способи монтажу

Для офісних приміщень немає обмежень в способі монтажу освітлювальної техніки, аби це приносило результат – задовольняло потреби в освітленні.

Накладний монтаж відрізняється кріпленням виробів безпосередньо на поверхню стельового перекриття або стіни. Для цього світильники оснащені спеціальними кріпильними планками.

Незалежно від типу стелі, за допомогою накладного монтажу установливают і невеликі точкові моделі, і масивні люстри (для чого можуть знадобитися зміцнюють елементи).

світильники для стелі грільято

Накладний монтаж, мабуть, найбільш простий і не вимагає спеціальної підготовки і знань. Також він зручний тим, що дозволяє вибрати прилад з величезної кількості представленого на ринку товару. Щоб переконатися в цьому досить відвідати магазини Brille.

Менш популярним є підвісний спосіб, в якому для кріплення використовується анкерний гак. Якщо у вітальні або спальні квартири підвісна люстра виглядає гармонійно, робочому простору вона може заважати. Доповнити сучасною підвісною люстрою інтер'єр кімнати очікування або конференц-зали – хороша ідея, але для оформлення офісів частіше вибирають вбудовані світильники. Тим більше, вони ідеально підходять для монтажу в підвісні стелі.

Підвісні стелі «Армстронг» і Світильники LED Панелі Армстронг 600х600 для такого типу стель мають ряд переваг, пов'язаних з особливостями конструкції:

  • легкість установки і експлуатації;
  • зручність маскування комунікацій. Над секціями ховаються проводка і кріплення будь-якого типу, різні архітектурні недоліки;
  • доступ до кожної окремої секції, що спрощує прокладку нових і ремонт старих електричних комунікацій.

світильники для стелі армстронг

Стандартні габарити секцій стелі і панелі світлодіодної 600x600 або світильника армстронг 600х600 дозволяють встановлювати їх замість однієї з секцій, витративши на це 1-2 години. Врізні моделі вимагають уважності, щоб правильно підігнати монтажний отвір під розміри приладу, але це не робить установку занадто складною. Якщо прилад має солідну вагу, додатково встановлюються зміцнюючі підвіси, що запобігає провисанню стелі.

Грати грильято характерні тим, що вони приховують не більше 15% поверхні стелі, навіть при мінімально можливих габаритах секцій. Це відрізняє конструкцію грильято від "Армстронга" та інших типів стель. Як наслідок, втрачається ефект відбиваності поверхні і світловий потік втрачає ⅔ своєї сили. Тому стелі виглядають похмурими і вимагають більшого числа джерел світла.

Найбільш популярні світильники для монтажу на стелі грильято – растрові і LED-панелі. Їх установка на каркасі відбувається без демонтажу окремих елементів стелі. Це спрощує процедуру зміни місця їх розташування. Накладними і вбудованими моделями вибір не обмежений – підвісні варіації кріпляться на винесеному індивідуальному кріпленні.

Правильне освітлення – умова продуктивної роботи

У якийсь момент часу людина зрозуміла, що однієї лише наявності лампочки над головою співробітника для результативної роботи недостатньо. Важливу роль виконують інші чинники: додаткове підсвічування, функціональність і навіть зовнішній вигляд виробів. Світлодіоди компактні, що дозволяє створювати світильники різних форм і конструкцій. Також вони функціональні, що досягається можливістю регулювання яскравості і кольору світла за допомогою пульта або додатку в смартфоні.

Адаптивність по відношенню до інтер'єру і функціональність – одна з причин, по якій відмовляються від світла люмінесцентних ламп на користь світлодіодних. Але є більш важлива: відповідність вимогам організації умов праці.

норми освітленості в офісі

На законодавчому рівні якість світла і рівень освітленості регулюються Державними будівельними нормами – ДБН В.2.5-28: 2018. Згідно норм, рівень освітленості офісного приміщення повинен складати 300 люксів на 1 м² площі. Як розрахувати необхідний рівень освітленості приміщення читайте в цій статті.

Крім законодавчо встановлених норм, важливі інші показники – індекс передачі кольору (CRI) і колірна температура. Порівняння цих двох параметрів особливо важливе при оцінці роботи світлодіодних джерел. Це пов'язано з природою самих світлодіодів, відмінною від інших типів ламп, а також ситуацією, коли реальні характеристики не відповідають заявленим. Останнє пов'язано з наявністю на ринку продукції низької якості. Щоб захистити себе від підробок, ми рекомендуємо купувати товар тільки у перевірених і надійних виробників. Щоб не помилитися з характеристиками, слід знати, про що вони говорять.

CRI і температура світіння говорять про те, наскільки світло є комфортним для очей. Найбільш комфортне для очей – природне денне світло. Чим ближче до нього світло лампочки, тим вище її якість.

Діапазон 4000-4500 К – оптимальний для робочого простору, він максимально наближений до значень природного світла. Якщо показник відхиляється – працездатність співробітника падає. Наприклад, при 3000 K продуктивність праці становить близько 90%. Значення CRI максимально наближене до природного світла у лампочок розжарювання.

Якісні показники освітлення розраховуються індивідуально для кожного приміщення і враховують багато змінних: тип світильника і колір обробки стін, наявність вікон і чистота поверхонь плафонів і лампочок. Це все знижує реальні значення коефіцієнтів на 20-30%, що слід враховувати при організації освітлення в конкретному приміщенні.

Теги: brille, освітлення, інтер'єр, дизайн, стиль, хай-тек, стиль хай-тек, лампи, люстри, бра, торшери, настільні лампи, світлодіодні стрічки, споти, точкові світильники, підвісні світильники, світлодіоди, led, блог, поради, лампи розжарювання, металогалогенні

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар