Каталог товарів

Організація освітлення у приміщенні та все що для цього потрібно

Автор: Ольга Дата: 07.10.2022 Переглядів: 2229 Коментарі : 0
Розетки та вимикачі в інтер'єрі

Зміст

Розетки, вимикачі та світлорегулятори

Питання вибору та купівлі даних приладів виникає у той момент, коли практично всі ремонтні роботи завершені. Різного роду розетки, вимикачі та регулятори напруги виконують не тільки функціональну роль, але й стають елементами дизайну, доповнюючи загальний інтер'єр приміщення або акцентуючи певні ділянки. Сучасні технології не пройшли повз освітлювальні електромонтажні вироби і сьогодні з їх допомогою можна створити найрізноманітніше за стилем і рівнем, освітлення вашого будинку або квартири.

Виходячи з ваших потреб, бажання та можливостей - організація освітлення буває різного рівня.

Мінімальне оснащення забезпечить все, що необхідно для комфортного проживання, але не допускає підключення всіх представлених на ринку електроприладів. На середньому рівні можна підключати все, але розширити систему новими електромонтажними виробами вже не можна. Високий рівень оснащений автоматикою, яка дозволяє необмежено розширювати систему для приєднання нових пристроїв.

Для гармонійного поєднання розеток, вимикачів та димерів із загальним стилем приміщень виробники випускають цілі серії електромонтажних приладів. Тому, щоб розуміти призначення та функціональність даних виробів і гармонійно вписати їх у дизайн квартири, давайте уважно розглянемо всі пов'язані з цим нюанси.

Визначення, різновиди та функції розеток і вимикачів

Майже всі знають з дитинства, що розетка – це пристрій для підключення електричних пристроїв до мережі. Говорячи простими словами – завдяки цьому пристрою працюють усі наші телевізори, холодильники, чайники та комп'ютери. Але чи знаєте ви, що сьогодні цей виріб дозволяє вирішувати ще багато інших завдань? З цим пов'язана їх величезна різноманітність за видами, способом монтажу, призначенням та функціональністю.

Види розеток

Розетки, які нас цікавлять і які використовують у побуті, можна розділити на такі види:

  • Для електроприборів
  • Телевізійні
  • Комп'ютерні
  • Телефонні

Виходячи з назв вони використовуються для відповідних цілей - підключення побутової та спеціальної техніки та електроприладів або приєднання кабелю до виходів для роботи телебачення, інтернету або телефону.

Зверніть увагу! Розетки бувають із заземленням або без. Заземлення відіграє важливу роль для вашої безпеки. Незаземлена побутова техніка високої потужності може бути небезпечною не лише легким пощипуванням, а й призвести до серйозних травм від отриманого удару струмом. Але тут визначальним моментом, купити розетки із заземленням або без, грає присутність в електророзведенні заземлюючого проводу, за відсутності якого такий тип розеток підключити не можна.

Розмірковуючи про те, як встановити розетку, необхідно відразу визначитися з місцем і, виходячи з цього, способом монтажу.

Щоб розетка акуратного виглядала в приміщенні і не заважала, передбачені моделі, що вбудовуються. Їхньою головною відмінністю є те, що вся внутрішня частина виробу ховається у стіні у спеціальному підрозетнику. Такий варіант підходить не тільки для внутрішньої проводки, але й зовнішньої.

На відміну від вбудованих накладні розетки неймовірно прості в установці. Для них немає необхідності довбати отвір у стіні, а можна просто просвердлити в ній маленькі дірочки під дюбелі. При загальній простоті монтажу такий варіант має істотний недолік - коробка розетки сильно виступає від стіни і це виглядає некрасиво.

Розетка з кришкою

Істотним моментом стане і приміщення, до якого потрібні розетки. Так, для ванних кімнат краще придбати розетку з кришкою, яка захищає від випадкового попадання води.

Для безпеки маленьких дітей існують моделі із захистом, що зсувається убік при натисканні вилкою електроприладу.

У випадках, коли вилку електроприладу незручно постійно виймати та приєднувати до розетки, передбачені вироби з вимикачем. У темний час доби ви оціните розетку з підсвічуванням, яка допоможе легко увімкнути зарядку телефону і виступить свого роду маячком для орієнтування у приміщенні.

Наступним питанням буде підключення вимикача світла. Ці вироби мають свої особливості, з якими бажано ознайомитися до здійснення покупки.

З настанням темряви першим, що ми зробимо зайшовши в кімнату - потягнемося рукою до вимикача світла. Без даного електротехнічного пристрою, призначеного для розмикання та замикання електричного ланцюга (увімкнення-вимкнення світла), просто неможливо створити освітлення у приміщенні.

Вимикач двоклавішний

Познайомимося тепер із цими невигадливими і водночас такими важливими пристроями.

Їх конструкція виконана за тим же типом, що і розетки - основа, контактна група та лицьова панель (кришка). Матеріалом для основи та кришки в основному виступає пластик. Контактна група виготовляється з латуні або бронзи.

Асортимент представлений моделями з різною кількістю клавіш – одна, дві чи три для керування відповідно однією або декількома групами світла. Для керування освітлювальним приладом із двох різних місць передбачено прохідний вимикач.

Як і у випадку з розетками, вимикачі бувають вбудовані та накладні. Тому відразу визначте який вид виробу вам необхідний.

Вимикачі, як і розетки, підбирають серіями, щоб вони красиво виглядали в інтер'єрі. У випадку, коли просто зламався один вимикач і його потрібно замінити, впоратися з цим можна і самостійно.

Вимикачі – тип монтажу

Як підключити вимикач світла самому? Спробуємо розповісти простими та доступними словами. Для початку знеструмте електромережу в квартирі чи будинку. Для цього просто вимкніть автомат. За допомогою викрутки зніміть кришку вимикача та відкрутіть гвинти. Далі зачистіть дроти з обох кінців та фіксуючими елементами затисніть між контактами вимикача. Той провід, який іде від електрощитка, повинен бути закріплений до нижньої частини вимикача, а той, що йде від люстри, приєднується до верхньої.

Що таке димер та для чого він потрібен?

До групи вимикачів можна віднести і такі пристрої як регулятори напруги або димери, які регулюють яскравість світлового потоку, що виходить зі світильника. Принцип роботи цих пристроїв досить простий - вони зменшують напругу, що подається на лампу, що призводить до зниження світловіддачі лампочки. Це дозволяє встановлювати рівень освітленості відповідно до вашого настрою - яскраве світло для читання та роботи, приглушене для відпочинку, середнє для перегляду телевізора тощо. Регулювання світла у свою чергу знижує споживання електроенергії та заощаджує ваші гроші. Крім того, так можна значно збільшити термін служби ламп.

Світлорегулятор

Світлорегулятор підходить для використання в будь-яких типах приміщень - квартирі, приватному будинку, офісі, готелі або ресторані. Їм можна регулювати світловий потік в лампочках різного типу, лампи розжарювання, галогенки або популярні світлодіоди.

Завдяки димерам ви зможете керувати рішеннями домашнього освітлення з кількох місць у будинку.

Різні типи диммерних вимикачів допомагають зробити інтер'єр більш естетичним. Вони надають приміщенню стильного вигляду та регулюються залежно від декору кімнати.

Світлорегулятори є чудовою заміною нічних світильників та ламп і ідеально підходять для денного освітлення.

Основні рекомендації по вибору та підключенню

Регулювання освітлення більшості побутових освітлювальних приладів є відносно простою справою, але при цьому ви повинні переконатися, що вибрали правильний модуль для цього завдання.

Подивимося які бувають світлорегулятори:

  • Передові - використовуються для ламп розжарювання та галогенних ламп. Вони видають більш високу потужність і дешевші у використанні. Для керування потужністю використовують перемикач TRIAC.
  • Світлодіодний або задній фронт - призначений для світлодіодних ламп. Вони мають меншу потужність і зазвичай використовуються для затемнення традиційних лампочок.
  • Однополюсні - мають світло, кероване одним перемикачем. Ці димери керують освітленням тільки в одному місці.
  • Багатопозиційні – дозволяють регулювати яскравість світла більш ніж в одному місці.
  • Підключаються - ідеально підходять для настільних та підлогових ламп. Конструкція передбачає швидкий доступ до них навіть у темряві.

Існують також типи управління регуляторами:

  • Поворотні – дозволяють вам контролювати рівень освітлення, просто обертаючи ручку.
  • Тумблері - зсуваються або перемикаються, як типовий стандартний вимикач світла.
  • Повзункові - ковзають вгору і вниз, ними легше керувати і їх можна налаштувати.
  • Рокерні – популярні рішення для домашнього освітлення. Вони включають кулісний перемикач, який качає світло вгору і вниз, поки не досягне бажаного рівня освітленості.
  • Дистанційні та сенсорні - ідеально підходять для розумних будинків, оскільки вони компактні та економічні.

Автоматичні вимикачі

Як уберегти електроприлади від перепаду напруги в мережі чи замикання?

Однією з найважливіших категорій в електромонтажному обладнанні є автоматичний вимикач.

Припустимо ви збудували будинок або купили квартиру в новобудові. Першим, що вам потрібно зробити для того, щоб почати ремонт - це зробити електропроводку. Приступаючи до складання схеми електропроводки одним із основних пунктів буде вибір автоматичного вимикача.

Для того, щоб розуміти як працює даний прилад і вибрати відповідний варіант потрібно знати, що він являє собою і які виконує функції.

Автоматичні вимикачі

У побутовому електропостачанні автоматичні вимикачі зазвичай використовуються як захисні вимикачі основного живлення або захисні вимикачі відгалужень. У разі короткого замикання або перевантаження в ланцюгу або побутових приладах автоматичний вимикач може автоматично спрацювати та вимкнути подачу живлення, тим самим ефективно захищаючи це обладнання від пошкоджень та зводячи аварію до мінімуму.

Однополюсні прилади зазвичай використовують для захисту гілок, а двополюсні для захисту основного живлення. Важливо вибрати номінальну потужність і струм автоматичного вимикача, тому що якщо номінальний струм автоматичного вимикача вибрано занадто великим, у ланцюзі чи побутових приладах відбудеться коротке замикання або перевантаження і автоматичний вимикач не зможе автоматично вимкнутись. Якщо вибране значення надто мале, автоматичний вимикач може часто спрацьовувати, викликаючи непотрібні вимкнення електроенергії, впливаючи на нормальне життя та викликаючи непотрібні проблеми.

Як правило, загальні характеристики мініатюрних автоматичних вимикачів розраховані на таку кількість ампер – 6, 10, 16, 20, 25, 32, 40, 50, 63, 80, 100 тощо.

Автоматичні вимикачі - види

Для того, щоб визначити який автоматичний вимикач вам підійдемо бажано знати такі фактори – номінальна напруга, частота мережі, рід струму. У побутовій мережі номінальна напруга становить однофазної мережі 220В, а двофазної - 380В, рід струму буде змінний, а частота становить 50 Гц. Правильно підібраний автоматичний вимикач захистить всю конструкцію електропроводки (кабель від головного щитка, кабель від розподільчої коробки до розеток і розетки) від пошкодження при сильній зміні напруги в мережі. Тому прорахуйте кількість розеток та вимикачів у приміщенні та складіть яке навантаження вони будуть давати на мережу. Найкращим варіантом буде автоматичний вимикач більшого номіналу, який витримає одночасне навантаження кількох приладів, що включені в одну розетку, і не відключиться. Але пам'ятайте, що при сильному підвищенні або зниженні напруги в мережі або замиканні автоматичний вимикач все одно відключиться.

Подовжувачі

Функції в системі електромонтажу

Продовжуючи тему електротехнічного обладнання, хочеться зупинити увагу на такому корисному і часто необхідному пристрої як подовжувач або мережевий фільтр.

Здорово, коли розетка знаходиться поруч або їх у приміщенні багато. Однак, якщо вам не пощастило і розетки немає там, де ви хочете, на допомогу прийде подовжувач або мережевий фільтр.

Подовжувачі

Як працюють та чи безпечні подовжувачі? Мережеві фільтри складаються з пучка ізольованих проводів і мають вилки по обидва боки від них. Електрика тече проводами для виробництва енергії. Однак при надмірному струмі у проводах може статися перегрів, що призведе до розплавлення та пошкодження пластикової ізоляції. Це викликає коротке замикання та може призвести до пожежі. Якщо купити подовжувач належної якості та з необхідною потужністю, ця проблема не повинна виникати.

Які бувають та допомога у виборі

Подовжувачі бувають різних розмірів і типів і коли ви вибираєте один із них, слід пам'ятати про два фактори:

  • електричного навантаження розширення
  • здатністю виробу належним чином передавати електричний струм

Щоб виміряти, чи відповідає шнур вищезгаданим критеріям, подивіться на переріз дроту та його довжину. Калібр дроту відноситься до його діаметра або товщини. Він визначає, який струм може бути пропущений через нього та наскільки провід може нагріватися під час роботи. З іншого боку, довжина визначає падіння напруги та величину втрати напруги через опір у проводах шнура.

Коли напруга електрики падає через опір дроту, його ступінь регулюється довжиною дроту. Якщо провід довгий, то і падіння напруги буде вищим. Тому довгі подовжувачі мають меншу ємність, ніж більш короткі аналоги.

  • Для легких електричних приладів найкраще підходять звичайні подовжувачі потужністю до 7 амперів. Їх не слід використовувати з чим-небудь, що потребує більшої потужності або тепловиділяючих приладів, оскільки це призведе до великого навантаження та поломки виробу.
  • Подовжувачі, розраховані на навантаження середньої потужності, є заземлені прилади з вилкою для підтримки заземлення та третього дроту. Їх можна використовувати для живлення телевізорів, комп'ютерів та пристроїв, що потребують потужності до 10 ампер.
  • Якщо ваші електроприлади споживають від 10 до 15 ампер, подовжувачі для важких умов експлуатації — правильний вибір. Зазвичай вони включають третій провід і штир вилки, необхідні для заземлення і оснащені розетками з трьома і більше гніздами, щоб до них можна було підключати заземлені шнури приладів.
Різновиди мережевих фільтрів

Виходячи з потреб та місця використання, вам легко буде визначитися з вибором подовжувача. Так, подовжувач побутовий на два і більше гнізд відмінно підходить для підключення різних електроприладів в приміщенні. Він може бути оснащений додатковими елементами, такими як кнопка вимкнення, заземлення та захист від дітей. Якщо вам необхідно підключити триммер для косовиці трави в саду, слід звернути увагу на прилад з кришками та захистом від вологи IP44-IP65. Існують також типи подовжувачів за методом змотування дроту – бобінний чи барабанний. Такі прилади оснащені довгим кабелем для використання виробу на далекій відстані від стаціонарних розеток. Цей варіант чудово підходить для будівельників та садівників.

Як зробити правильний розрахунок освітленості в приміщенні?


Де у квартирі мають бути встановлені розетки. Принципи розміщення
Детальніше


Коли справа доходить до встановлення електромонтажного обладнання, переконайтеся, що ви використовуєте найкращу якість. Добре обміркуйте свої вимоги до освітлення, перш ніж приступити до покупки та встановлення, оскільки іноді це може бути несумісним із вашою системою освітлення. Щоб купити якісні та естетично привабливі розетки, вимикачі та регулятори, звертайтесь лише до спеціалізованих магазинів освітлення.

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар