Каталог товарів

Вибір світлодіодної люстри з пультом управління

Автор: Brille Дата: 05.02.2023 Переглядів: 31736 Коментарі : 0

Сьогодні у сучасному освітленні квартир та будинків, неймовірну популярність мають світлодіодні люстри з пультом дистанційного керування. Ці освітлювальні вироби створюють яскраве та комфортне освітлення, виступають елементом декору та, завдяки дистанційному управлінню, значно розширюють функціонал люстри. Інтегрований контролер створює можливість віддаленого увімкнення-вимкнення світла, а також відповідає за роботу додаткових функцій, таких як диммер, колір свічення, вентилятор і т.д. Дистанційне керування багато в чому полегшує експлуатацію світильника, але створює багато питань – як підключити люстру з пультом? Як синхронізувати пульт із люстрою? Чи передбачено схему підключення світлодіодної люстри з пультом? На ці та інші питання, які вас цікавлять, ми постараємося відповісти в даному огляді.

Льод люстра з пультом ДУ
Зміст

Люстра з пультом дистанційного керування — схема для полегшення монтажу

Всі люстри з дистанційним керуванням обладнані електронним блоком керування, який називається контролер. Даний прилад дозволяє змінювати режими освітлення, вибирати та керувати додатковими функціями, такими як димування, колір світіння, увімкнення груп ламп, увімкнення функції пошуку пульта дистанційного керування тощо. Більш складні контролери можуть включати світло у певний час (функція таймера), керувати функціями освітлювального пристрою голосом або музикою. Ми бачимо в дистанційному управлінні люстрою одні плюси та зручність, але є, хоч і незначні, але важливі мінуси.

Наявність контролера передбачає більш широкі знання правил роботи з електрообладнанням та проводкою. Тому, для того щоб зрозуміти як підключити світлодіодну люстру з пультом, виробниками була передбачена схема підключення люстри з пультом із зазначенням кольору проводів та місця їх підключення.

У більшості світильників контролер уже розведений на попередньо об'єднані в групи лампи. Також на ньому наклеєна схема, що показує як підключити стельову лед люстру з пультом ДУ.

Схема люстри з пультом

Схеми світильників з ДУ можуть бути відмінності, але в основному геометрія більшості схем однакова і складається з наступних компонентів:

  • Приймач сигналу (антена) - приймає, фільтрує та посилює передачу сигналу від пульта до люстри. У звичайних люстрах передбачено радіосигнали, в дорогих і більш функціональних моделях з диммером і світловими режимами, передбачений Wi-Fi або Bluetooth.
  • Контролер декодує команду, отриману в результаті згенерованої послідовності імпульсів, що виходять від приймача.
  • Блок живлення посилює сформовану команду і у разі, якщо не потрібне регулювання яскравості, перемикає навантаження на електромагнітне реле. При більш складних командах, зміни яскравості або кольору свічення, блок живлення виконаний у вигляді ШИМ-регулятора з ключами.
  • Джерело живлення забезпечує постійний струм для роботи всіх елементів схеми.

Зі схемою підключити діодну люстру з ду буде значно простіше, проте навіть у цьому випадку слід враховувати такі фактори, як тип джерел світла, розташування виробу та робочий діапазон системи. Крім того, ви можете переключити групи на люстрі і самостійно, на власний розсуд.

Приступаючи до проведення монтажних робіт необхідно проВрахувати ще один важливий аспект - інструкцію, інформацію про яку ви зможете знайти в описі товару, в пункті світлодіодна люстра з пультом інструкція. Виробники настійно рекомендують дотримуватися інструкцій у процесі збирання та підключення.

Порада! Якщо ви не впевнені у своїх знаннях і не маєте достатнього досвіду в цьому питанні, найкращим варіантом буде довірити встановлення освітлювального приладу професіоналам. Тому що тільки правильне підключення забезпечить роботу всіх функцій люстри з підсвічуванням та музикою, димуванням, зміною відтінків світіння та ін.

Люстра на дистанційному управлінні з димером

Як підключити лід люстру з пультом дистанційного керування

Розташовуючи схемою та інструкцією, ви зрозумієте, як зібрати люстру з пультом, а потім правильно її під'єднати. Для правильної роботи пульта дистанційного керування необхідна напруга 220В, тому в разі стрибків в мережі, бажано встановити джерело безперебійного живлення. Перед тим, як приступити до монтажу, обов'язково відключити живлення на розподільчому щиті. Далі приступайте до встановлення кріплення. Для цього використовуйте монтажну планку або спеціальний металевий гак. Перший крок після встановлення кріпильної системи на стелі – знайти фазу. Потім подивіться на внутрішню частину люстри, яка зазвичай вже зібрана, потрібно лише перевірити з'єднання на клемнику. Для клеми підходять дроти, які мають три кольори: синій/чорний (N), коричневий/червоний (L), жовто-зелений (PE). Необхідно підключити проводи, що підводять, до клем (L) фаза і (N) нуль. У старих будинках клема (РЕ) не використовується.

Під плафоном і на звороті стельового світильника розташовані:

  • електронний трансформатор та дроти;
  • блок із приймачем сигналів з пульта ДК;
  • контролер;
  • драйвер.

Системи ДУ передбачають використання 3-х різних сигналів, які використовуються як робочий діапазон люстри з пультом:

  • радіохвилі;
  • інфрачервоний;
  • інтернет.

Люстри з пультом можуть працювати зі світлодіодними і галогенними джерелами світла за окремо або в комбінації. На схемі підключення, яку ми розглядали у попередньому розділі, зображено антену, яка виглядає як відрізок дроту. Під час проведення монтажних робіт не потрібно її чіпати. Фазний та нульовий проводи електрокабелю підключаємо до відповідних клем. Як правило, контролер вже приєднаний відповідно до схеми. Якщо ні, слід пам'ятати, що контролер має кілька вихідних каналів (від одного до чотирьох), які приєднуються до проводів світильників за допомогою втулкових наконечників. До різних виходів контролера приєднуються незалежні освітлювальні блоки, що складаються з трансформатора і ламп. Це можуть бути: блок галогенних ламп, блок світлодіодних ламп, блок світлодіодного підсвічування.

До мікроблока приймача сигналів від пульта приєднують дроти від люстри. Після підключення до мережі потрібно вкрутити лампочки та перевірити роботу. Власне, від звичайних світильників led люстра з пультом відрізняється тим, що при її підключенні потрібно приєднати приймач сигналу та пристрій, що включає лампочки.

люстра на дистанційному управлінні передбачає використання послідовного з'єднання, в якому при поломці одного з елементів порушується робота всіх наступних.

Якщо виріб має масивні габарити і велику вагу, як, наприклад, люстра-торт в зал, необхідно використовувати дещо інший спосіб кріплення. Ці конструкції розділені на дві частини — габаритну основу, на якій розташований трансформатор і блок управління, і зовнішньої панелі, оснащеної декоративними патронами. В даному випадку основа-корпус кріпиться на стелі за допомогою дюбелів, а вже потім підключаються силові дроти. Наступним кроком буде встановлення зовнішньої панелі, який здійснюється за допомогою декоративних болтів.

Порада! Компактний контролер найкраще сховати в певному місці в конструкцію люстри, яке спеціально передбачене для зберігання проводів та інших кріпильних елементів.

Контролер та пульт ДК

Як підключити люстру безпосередньо з пультом

У разі поломки контролера або виходу з ладу, ви можете підключити люстру з пультом безпосередньо і ваш освітлювальний прилад знову працюватиме, хоча і втратить при цьому важливі особливості управління.

Щоб підключити світильник до електромережі безпосередньо, слід видалити блок керування, а групи дротів від ламп з'єднати скрутками та підключити до проводки за допомогою болтових затискачів. Одну групу контактів від цоколів можна з'єднати з фазою, іншу – з нулем.

Синхронізація або як прив'язати пульт до світлодіодної люстри

Після підключення люстри з пультом іноді виникає проблема, що натискаючи на кнопку пульта, освітлення не вмикається і виріб не реагує на дистанційне керування. Ця проблема полягає у відсутності прив'язки пульта дистанційного керування до світильника. Тому часто виникає питання як синхронізувати пульт із люстрою?

Давайте зараз розглянемо як прив'язати пульт до світлодіодної люстри.

У більшості моделей пульт спочатку синхронізований з освітлювальним виробом. Але бувають ситуації, коли потрібна самостійна активація.

У цьому випадку слід зробити такі нескладні дії:

  • для початку увімкніть люстру за допомогою звичайного вимикача;
  • на кілька секунд зробіть паузу;
  • направляйте пульт на люстру, натискаючи при цьому кнопку із зображенням сигналу SETUP або кнопку CH1,1ON (іноді для цього передбачена кнопка каналу або звичайна світлова кнопка);
  • зачекайте, поки люстра відреагує та активується світло.

Як бачите, процес синхронізації є досить простим і займе близько 30 секунд. Опис прив'язки пульта до люстри передбачає інструкція від виробника.

Важливо! Було також, що пульт не підходить для люстри. Така ситуація може виникнути у разі купівлі пульта та освітлювального виробу окремо. Тому необхідно обов'язково перевіряти їхню сумісність. Якщо зв'язок відсутній, найкраще просто замінити модель даного пульта на відповідну.

Люстри з пультом ДК у вітальню

У пульті дистанційного керування передбачені всі необхідні кнопки для контролю роботи люстри на відстані 8-10 метрів і більше. Буває так, що пристрій дистанційного керування загубився або не працює пульт від люстри, тоді освітленням можна керувати за допомогою звичайного вимикача. Але слід врахувати, що в цьому випадку можуть не працювати всі функції люстри, наприклад, як RGB або музика.

Як підключити люстру з пультом до одинарного вимикача?

Підключити світлодіодну або галогенну люстру з пультом дистанційного керування до одноклавішного вимикача буде нескладно завдяки наступним підказкам та схемою. Тут використовується досить проста система на два дроти - фаза і нуль. Ці дроти виходять із освітлювального виробу і необхідно просто з'єднати їх між собою. У разі наявності третього дроту заземлення проводиться його ізоляція або приєднання до металевої конструкції приладу.

У разі підключення багаторіжкової люстри, передбачений вихід кількох фазних проводів, які необхідно між собою з'єднати для отримання тих же двох кінців проводу, що і на стелі. У цьому випадку одинарний вимикач включатиме одночасно всі лампи на люстрі.

Схема підключення світлодіодної люстри з пультом до різних вимикачів

Як підключити люстру з пультом до подвійного вимикача?

Для правильного підключення люстри з дистанційним керуванням до подвійного вимикача Перш за все зверніть увагу на кількість жили, що виходять зі стелі. Їх має бути, як мінімум, три - 2 фази та 1 нуль. Четвертий провід передбачає заземлення і він просто ізолюється та кріпиться до металевої частини корпусу світильника. Розібравшись із жилами, можна приступати до підключення люстри. Для цього виконайте такі дії:

  • У нас є двоклавішний вимикач і 2 або 3 дроти, які виходять зі стелі. Тут розподіл жил виконується залежно кількості ріжків на люстрі.
  • Виріб з одним ріжком не можна і нерозумно під'єднувати до подвійного вимикача. Тому, для такого типу вимикачів, підходить виріб з не менш ніж двома ріжками, а також такі цікаві моделі, як люстри з вентилятором.
  • Приєднання кінця жили з фазою нуль виконується до проводу, що виходить із люстри. Усередині конструкції цей провід приєднаний до всіх цоколів лампочок.
  • Інші 2 фазні дроти, які виходять зі стелі, потрібно підключити до двох фазних дротів від світильника. У такому разі певна кнопка відповідає за відповідну групу лампочок.
  • У разі якщо в багаторіжковій люстрі є 3 фазні дроти, їх можна з'єднати між собою і тоді кількість виходів дорівнюватиме числу клавіш.

Двоклавішний вимикач відмінно підходить для підключення люстри з пультом з більш ніж двома ріжками. Тоді кожна кнопка відповідає за включення певної групи лампочок. Зазвичай люстра вже розподілена на групи ламп, але ви можете і самі розібрати виріб і скомбінувати свої варіанти.

Люстра з пультом та вентилятором

Що робити, якщо світлодіодна люстра не вмикається з вимикача?

Було так, що наша улюблена люстра з пультом не включається від вимикача.

Тут може бути 2 причини:

  • несправність проводки;
  • відсутність контакту та поломка контролера в самій люстрі.

У цьому випадку почніть з вимикача та пошукайте відсутність контакту. Зніміть кришку вимикача та подивіться чи є фаза на вступному дроті. Перевіряється фаза при вимкненому вимикачі спеціальним приладом, який називається індикатор. За наявності фази вимикач можна закривати та діяти далі, виходячи з наступних обставин. У випадку, коли не включається освітлення по всій групі лампочок і люстра не реагує на пульт, це може бути поломка контролера і тут потрібна допомога фахівця. Якщо ж не працює лише частина лампочок, потрібно дивитися групи освітлення.

Смарт світильник з пультом ДК


Посібник з купівлі смарт-світильників
Детальніше

Дистанційно керовані лід люстри є частиною системи розумного будинку, вони допомагають економити електроенергію і роблять життя комфортнішим — вам не потрібно вставати з дивана, оскільки пульт ДК дозволяє вимикати або вмикати освітлення з будь-якого місця кімнати. Тому, не роздумуйте довго і поспішайте купити люстру з ду в зал або вітальню, яка легко включається пультом і радуватиме вас яскравими кольорами та передовими смарт-функціями. А найбільший в Україні асортимент світильників та люстр, ви зможете знайти у мережі спеціалізованих магазинів освітлення Brille.

Теги: brillebrille, люстри, модні світильники, дизайн, інтер'єр, стиль, лофт, хай-тек, мінімалізм, люстри для спальні, люстри для офісу, абажур, люстри для кухні, люстри у вітальню, сучасні люстри, скандинавський стиль, вінтаж, класичний стиль, поради, освітлен

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар