Меню
Ми працюємо! Для коректної роботи допоможіть нам очистити кеш. Натисніть CTRL + F5 Ми працюємо! Для коректної роботи допоможіть нам очистити кеш. Натисніть CTRL + F5
Ми працюємо! Для коректної роботи допоможіть нам очистити кеш. Натисніть CTRL + F5 Ми працюємо! Для коректної роботи допоможіть нам очистити кеш. Натисніть CTRL + F5

Стельові світильники: як вибрати та не промахнутися

Автор: Brille Дата: 12.01.2023 Переглядів: 4215 Коментарі : 0

Стельові світильники – недорога та ефектна альтернатива класичним люстрам. Вони стильні, сучасні та напрочуд ефективні у створенні різних типів освітлення. За їхньої допомоги можна організувати розсіяне або акцентне підсвічування різної результативності, розділити приміщення на зони та підтримати загальний інтер’єр.


Стельові світильники Brille, як вибрати стельові світильники

Зміст


Стельові світильники: види, класифікація

Стельові світильники умовно можна розділити на групи за місцем використання:

джерелом світла:


Як використовувати світильники відбитого, спрямованого та розсіяного світла


Як використовувати відбите, спрямоване та розсіяне світло світильників
Читати


способом встановлення:

функціональним призначенням:

стилем:

розподіленням світла:

 • направлене;
 • розсіяне;
 • відбите.

Такий широкий вибір дозволяє підібрати стельовий світильник відповідно до будь-яких потреб і особливостей приміщення.


Світильники споти Brille, настінно-стельові споти

Де застосовують стельові світильники

Стельові світильники різних видів зараз застосовуються практично у всіх типах приміщень. Вуличні моделі підходять для дачних веранд та альтанок приміських ресторанів – вони створюють затишне розсіяне освітлення і сприяють розслабленню відвідувачів.

Підвісні моделі спрямованого світла – ідеальне рішення для ненав’язливого зонування простору. Цією схемою часто користуються в кафе, вішаючи їх над окремими столиками. Вдома цього ж ефекту можна досягнути, розмістивши світильник над робочою поверхнею: над кабінетним або обіднім столом, зоною читання чи рукоділля.

Настінно-стельові світильники створюють як локальне, так і розсіяне освітлення – в залежності від того, якого ефекту хоче домогтися користувач.

Споти, треки та світильники на тросах, від початку створені для адміністративних та промислових підприємств, наразі активно застосовуються в домашніх інтер’єрах та на торгових площах. Їхня популярність пояснюється високою функціональністю, а також стильним зовнішнім виглядом, що вписується у більшість сучасних дизайнерських концепцій.

Як розмістити світильник на стелі

Розміщення світильника залежить від типу стелі. Вбудовані моделі сумісні виключно з натяжними або підвісними стелями, накладні – з бетонною, дерев’яною чи цегляною поверхнею, підвіси являються універсальними «солдатами» освітлення.

Висота стелі також має вирішальне значення. Для низьких приміщень рекомендують пристельові моделі, що щільно прилягають до поверхні та не забирають зайвих сантиметрів корисної площі, для високих – підвісні світильники, які «збирають» інтер’єр і надають йому завершеності. Проте, ці правила можна обійти за допомогою нескладних світлодизайнерських схем, серед яких найпопулярніша – відмова від люстри посередині стелі та розміщення натомість декількох світильників над певними зонами: робочою, відпочинку тощо. Варіюючи інтенсивність і розсіяність світлового потоку, досягають природного зонування кімнати та позначають її функціональні ділянки.


Види, класифікація, способи застосування настінно-стельових світильників, де розмістити настінно-стельові світильники

Особливості стельового світильника

Магазин люстр і світильників Brille пропонує величезну кількість стельових світильників різних видів, стилів та призначень. Всі вони вирішують відмінні завдання. Серед популярних запитів постійно опиняються наступні функції:

 • з пультом ДУ. Це – світлодіодні освітлювальні прилади нового покоління. В них є різні режими, керувати якими можна віддалено. Залежно від моделі, користувачі можуть міняти колір світіння, його відтінок та температуру, зменшувати чи збільшувати інтенсивність світлового потоку, активувати всі діоди одночасно або тільки певні групи – і все це з будь-якої точки кімнати;
 • підсвічування невеликої інтенсивності на стельовому світильнику створює романтичну атмосферу або заміняє нічник у дитячій кімнаті;
 • датчик руху економить гроші користувача і включається виключно за появи у радіусі дії рухомого об’єкта. Таке рішення є ефективним для освітлення транзитних зон, де світло потрібно час від часу – наприклад у коридорах;
 • bluetooth чи usb порт дозволяють передавати дані зі смартфона чи флешки на світильник і програвати їх через вбудовані колонки.

Стельові світильники в інтер’єрі

Попри те, що стельові світильники самі по собі є більш сучасними, ніж люстри, їх виготовляють у різних стилях, щоб можна було підібрати під будь-який інтер’єр.

 • Кантрі – моделі, в дизайні яких застосовані природні матеріали, такі як дерево чи ріг або стилізація під них. Виготовляються переважно в теплих спокійних тонах. З джерел світла переважно використовуються лампочки розжарювання, які дають те саме тепла «лампове» світіння. Також напрочуд ефектно працюють філаментні світлодіодні лампочки.

 • Як використовувати філаментні лампочки, філаментні лампи в інтер’єрі


  Як працюють філаментні лампочки в різних інтер’єрах
  Читати тут


 • Класичний інтер’єр підтримують стельові світильники зі стриманим дизайном, максимально віддаленим від хай-теку. Спокійні, приглушені кольори, конструкція з металу та скла, згладжені форми плафонів і корпусу. До таких обстановок складно інтегруються вбудовані моделі, проте, можна знайти точкові світильники у відповідному оформленні.
 • Лофт – освітлення в цих інтер'єрах має бути в першу чергу функціональним. Тому найкраще працюють споти, трекові системи та світильники на тросах. Вони створюють потрібне відчуття, відмінно зонують простір, мають стриманий чи навмисне недосконалий дизайн.
 • Мінімалізм – найголовніший тренд останнього десятиліття. Передбачає чисті кольори, прості форми, високу практичність у використанні. Мінімалістичні інтер’єри розраховані на велику кількість світла у просторі, тому і світильників має бути багато – адже далеко не всі квартири обладнані панорамними вікнами. Цей стиль можна підтримати вбудованими, підвісними та накладними освітлювальними приладами, розміщеними над усіма важливими зонами. Також неодмінно має бути центральне джерело розсіяного світла, яке буде рівномірно розподіляти його у просторі. Якщо обробка стелі дозволяє, найкраще обрати люстру з плафонами, направленими вгору – світловий потік в такому випадку буде відбиватись від поверхні й ефективно розподілятися кімнатою. Також відмінно працюватиме плаский круглий чи прямокутний світильник досить великих розмірів.
 • Хай-тек – стельові світильники виготовлені з сучасних матеріалів, таких як пластик та металеві сплави, що мають трендові форми та загальний футуристичний вигляд, начебто з науково-фантастичних фільмів. Такі освітлювальні прилади часто мають широкий функціонал: змінюють кут і площу освітлення, міняють колір або відтінок освітле