Меню

Фітолампи для рослин Brille

Автор: Николай Дата: 26.01.2021 Переглядів: 8607 Коментарі : 0

Фітолампи Брілле використовуються для здорового росту тепличних рослин, розсади та кімнатних квітів. Але однієї лампи недостатньо: на кожній фазі вегетації необхідне світло особливого спектра. Яку купити фіто лампу для рослин та коли її краще використовувати – на ці питання відповідаємо в статті.

як світить фітолампа

Зміст:


Навіщо потрібні фітолампи

Сонячне світло – це джерело енергії, від нього залежить здоровий розвиток рослин. Спектр світла складається з променів фіолетового, синього, зеленого, жовтого, помаранчевого та червоного кольорів. Промені відрізняються довжиною та по-різному впливають на рослини.


спектр світла фітоламп Брілле

Залежність врожаю від якості світла може стати серйозною проблемою для фермера й домашнього господарства. Виникають питання, на які непросто знайти відповіді: яку купити фітолампу, як вибрати лампу для розсади, чи обов'язково брати світлодіодну фітолампу для орхідей. Тому важливо детально розібратися в характеристиках, щоб купити джерело освітлення з правильним співвідношенням світлових хвиль.

Фітолампи магазину світильників ББрілле відповідають технічним стандартам штучних джерел світла для тепличних, а також кімнатних рослин. Є три групи ламп:

  • для фази проростання;
  • інтенсивного росту стебла й листя;
  • цвітіння та формування плодів.

Розглянемо їх детальніше.

Фітолампи Brille для проростання й зростання

Крім вологи й корисних мікроелементів, які поглинаються з грунту, на стадії проростання особливо необхідне хороше освітлення. Для швидкого росту рослин краще брати лампи з синім спектром. Моделі L137-009, L137-010 сприяють активному розвитку паростків, утворенню листя.


світла фітолампи Брілле для проростання рослин

Промені довжиною 490-380 нм (фіолетові, сині) беруть участь у фотосинтезі: від них залежить утворення білків, швидкість розвитку, цвітіння. Завдяки ультрафіолетовим хвилям (315-380 нм) синтезуються важливі вітаміни, підвищується стійкість до холоду. Під лампочкою розжарювання (виражена червона складова спектра) стебло швидко тягнеться вгору, щоб отримати більше "синього" світла. В результаті рослина стає високою, але бідною на листя й плоди. Світлодіодна фітолампа компенсує дефіцит синього кольору, запобігаючи зайвому зростанню стебла.

Фітолампи для коренів, стебла, листя

На наступній стадії накопичуються корисні речовини, створюється потужна коренева система, утворюються бічні пагони, збільшується поверхня листя. У плодових овочевих рослин починає формуватися генеративна система (органи розмноження). Тут потрібні лампи для зростання коріння та стебла зі світлом універсального спектра. Такий випромінюють моделі L137-007, L137-008, L137-011 (є лінійні Т8 з цоколем G13 та з гвинтовим цоколем Е27).


спектр світла фітолампи Брілле для швидкого росту рослин

Фітолампи Брілле на період цвітіння і дозрівання плодів

Рослинному світу особливо важливі червоний (довжина 720-600 нанометрів) та помаранчевий (620-595 нм) спектри. При їх нестачі порушується фотосинтез, цвітіння, знижується урожай.З початком цвітіння необхідно вмикати спеціальні фітолампи для цвітіння та плодів. Відмінно підходять L137-005, L137-006.

спектр світла фітолампи Брілле для цвітіння, плодів

Якщо паростки більше потребують синього світла, а в проміжних фазах вегетації спектри вирівнюються, то на час дозрівання плодів необхідний саме червоний колір. Світло червоного спектра сприяє дозріванню насіння, збільшенню розмірів плодів, накопиченню в них поживних речовин.

Світлодіодні фіто лампи для рослин Брілле

Щоб правильно освітлити рослини, підтримати цвітіння декоративних квітів або зібрати великий урожай овочів недостатньо однієї лампочки. Використання переваг фітоламп в повну силу полягає в чергуванні різних ламп, в залежності від періоду розвитку рослин.

Важливо враховувати особливості видів і сортів. Наприклад, найкращі результати щодо врожаю огірків були досягнуті при випромінюванні світла з 15-20% синього спектра (решту складали зелений та червоний); помідорів – при випромінюванні 60-65% червоного світла.


Cпектр світла фітоламп Брілле для цвітіння, плодів


Як використовувати лампу для збільшення несучості?
Детальніше

Світлодіодні фітолампи Брілле мають ряд переваг:

  • економічність. У них найвищі показники енергоефективності, світловіддачі, термін служби складає до 30 тис. годин;
  • екологічність, безпечність. LED не містять шкідливих для живих організмів речовин, утилізація не вимагає вжиття додаткових заходів;
  • низьке випромінювання тепла. Не сушать повітря, тому можна встановлювати близько до рослин. Не сушать ґрунт, що розв'язує проблему додаткового поливу;
  • широкий вибір спектрального складу світлового випромінювання – легко підібрати правильну лампу;
  • стійкість. Колби газорозрядних ламп чутливі до механічних пошкоджень та розлітаються при ударі на осколки. LED з більшою ймовірністю продовжить працювати навіть після падіння.

Купити фітолампи можна в магазинах Брилле, а також на сайті brille.ua, замовивши доставлення по Києву та Україні. LED роблять догляд за рослинами помітно дешевшим, а якість освітлення – вищою. Монтаж низьковольтних моделей підвищує рівень безпеки приміщення, з ними можна не побоюватися попадання води на лампу під час поливу рослин навіть при низькому розміщенні світильників. Відвідайте один з магазинів Брілле, щоб вибрати фітолампу чи світлодіодну лампу, перевірити її роботу та отримати рекомендації фахівців.

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу