Меню

Освітлення дитячої кімнати

Автор: Brille Дата: 01.07.2020 Переглядів: 1477 Коментарі : 0
Світильники – важлива складова дитячої кімнати. Вони не просто повинні відповідати інтер'єру і дарувати яскраве світло. Більш того, не завжди світло в дитячій повинне бути яскравим. Як вибрати світильник для дитячої і яким характеристикам він повинен відповідати – читайте далі.

Який він – світильник для дитячої?

як організувати освітлення дитячої

Дитинство – це час яскравих кольорів і казок. У дитинстві немає чітких граней між «реальним» та «іграшковим». Часто дитина вірить, що іграшки – це живі істоти. І, можливо, люстра у вигляді літака буде справжнім літаком, а барвиста настільна лампа – чарівної бджолою. Світильники – як і всі інші предмети в дитячій кімнаті – повинні відповідати віку. Добре роблять батьки, які купують дітям іграшки «на виріст», стимулюючи розвиток. Хоча не варто оснащувати дитячу надсучасними пристроями. Все повинно бути яскраво, просто, зрозуміло.

Стельові підвісні моделі для дитячої у вигляді добре знайомих казкових героїв казок, тварин, іграшок збагатять кімнату незвичайним дизайном і розвиватимуть самої дитини. Повірте, він зрадіє такій лампі.

Підлогові лампи наповнять дитячу кімнату світлом і прикрасять барвистим дизайном. Їх можна встановлювати не тільки в дитячій кімнаті, але і в інших приміщеннях, де подобається перебувати малюкові.

Можливо, незвичайний барвистий виріб буде для малюка казковою істотою, що живе на стелі. Головні вимога до освітлення в дитячій – м'яке, приємне світло достатньої яскравості. Небажано застосовувати освітлювальні прилади з різкими, контрастними джерелами світла. Краще, щоб лампочки були матовими або закриті плафоном. Це може бути настінний варіант або підвісний стельовий.

світильник у дитячу фото

Крім стельового освітлення у вигляді дитячої люстри, потрібно мати настільний варіант, який стане в нагоді для малювання, читання, приготування домашнього завдання. Добре, якщо світильник – досить мобільний, адже дитині не цікаво сидіти на одному місці. Також, дітям потрібен приліжкова модель – для комфортного приготування до сну, маминих казок і в якосты нічника. Для цього підійде прилад з матовим плафоном і з лампою низької потужності. Щоб зробити його оригінальнішим, можна застосувати декоративну кольорову лампочку.

настільна лампа для дитячої фото

Освітлення, як і всі навколишні предмети, має розвивати, збагачувати враженнями. Адже це і є тією рухомої силою, завдяки якій людина дорослішає.

Який світильник вибрати в дитячу кімнату

Конструкція світильника для дитячої кімнати повинна бути такою, щоб світло лампочок не сліпило очі. Це одне з найбільш важливих умов, особливо для найменших діток. Сліпучий ефект виникає через відмінності яскравості поверхонь, які знаходяться в полі зору.

вимоги до освітлення дитячої кімнати

Щоб виконати цю умову, ми пропонуємо встановлювати в кімнаті моделі з плафонами, спрямованими вгору. Якщо обробка стелі білого кольору, 80% світлового потоку відбивається і витрачається на освітлення. Це допомагає краще освітити приміщення, дозволяє вирівняти відмінності між яскравістю лампочки і поверхні стелі. Як результат – сліпучий ефект зводиться до мінімуму, а простір наповнюється м'яким світлом.

Колір розпізнається оком завдяки фоторецепторам. Різні групи фоторецепторів відповідають за розпізнавання кольорів різного спектру. У нічному, денному зорі беруть участь різні групи рецепторів. Тому, коли яскравість освітлення різко змінюється, виникає дискомфорт. Від нього легко захистити дитину. Для цього не варто вмикати основний світильник вранці, під час пробудження. Використовуйте менш потужні джерела світла: настільні лампи, торшери або стельовий світильник в разі, якщо його функціональність дозволяє включати не всі, а окремі лампочки.

Показники якості світла освітлювальних приладів дитячої

Важливо, щоб характеристики світіння відповідали віку і фізіології дитини. Скористайтеся нашими рекомендаціями для оптимального облаштування кімнати для малюка:

  • Індекс передачі кольору повинен мати значення 90 і більше. Щоб не сумніватися в покупці, беріть лампочки розжарювання і галогенні – вони найкращі за цим показником. Якщо ви помітили у дитини потяг до художнього мистецтва, дизайну та прагнете розвинути цей талант, вибирайте лампи з індексом не менше 98-100.
  • Фізіологія людини така, що її зір звик до сонячного світла вдень, а ввечері – до вогню багаття. Використовуйте в освітленні дитячої за 2 години до сну дитини лампи з колірною температурою не більше 3000 К. При облаштуванні своєї спальні, батькам також варто скористатися цією рекомендацією. Це захистить від дискомфорту, безсоння, зведе до мінімуму ризик захворювань очей, причиною яких може стати неправильно підібране штучне джерело світла.
  • Коефіцієнт пульсації ламп в діапазоні 50-90% – ворог відмінників. При такому показнику навантаження на зір значно зростає. Рекомендоване значення – 5-15%. Щоб не нашкодити дитині і не пошкодувати про викинутих на вітер гроші, уважно поставтеся до вибору димируючих пристроїв. Світильники з димером зручні і функціонально на голову вище простіших виробів. Але тільки якщо вони виготовлені надійним виробником. В іншому випадку пристрій з регульованою яскравістю може стати причиною значних пульсацій.

Освітлення для грудних дітей

освітлення в кімнаті з немовлям

Підготовка кімнати до "заселення" немовляти – завдання дуже відповідальна. Вона включає і організацію освітлення. Для правильного розміщення світильників в дитячій, співробітники магазинів Brille радять батькам провести невелике дослідження.

Поставте розкладачку (або розмістіть на підлозі ковдру) на тому місці, де плануєте поставити ліжечко. Полежте 5 хвилин, розглядаючи стелю. В разі, якщо на стелі розміщені точкові світильники і вони будуть в полі зору, це нескладна вправа здасться тортурами. Якщо ви прикріпили люстру або підвіс, можете продовжити експеримент до 10 хвилин і після спробувати почитати книгу. Якщо це буде складно зробити, замініть світильник або поміняйте місце розташування ліжечка. Пам'ятайте, що дитина не зможе цього вчинити самостійно, якщо світло буде їй заважати. Тому зазделегідь облаштовуйте освітлення правильно.

Теги: brille, люстри для низьких стель, освітлення для спальні, домашнє освітлення, точкові світильники, led-стрічки, лід-стрічки, характеристики LED ламп, для дитячої, для дитини, для школяра, дизайн, інтер'єр, стиль, модні рішення, блог

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу