Меню

Діти і батьки бачать світло по-різному

Автор: Brille Дата: 10.08.2020 Переглядів: 1033 Коментарі : 0
Результати досліджень говорять про те, що люди бачать біле світло LED по-різному. Це важливо враховувати при проектуванні освітлення. Отримані дані стануть передумовою до створення більш досконалих світильників, а також організації більш комфортного освітлення.

як відрізняється сприйняття світла у різних людей, люди з віком бачать світло по-різному, відмінність сприйняття білого світла

Хід і результат досліджень

Для тестування запросили 64 учасника. Їм показали світло LED ламп різного спектру випромінювання і попросили порівняти їх з джерелом, яке було умовно прийнято за еталонне. Передбачалося, що оцінки учасників підтвердять стандартні методи колориметрії (наука про колір). Але отримали інші результати: частина опитаних заявили, що бачать світло від лампи більш рожевим, тоді як інші бачили його зеленим. Причина відмінностей ховалася у віці людей: чим старша людина, тим більше змінюється чутливість до фіолетового діапазону світла.

Чому результати важливі

Вік впливає на те, як людина бачить біле світло. Фотографія вище відображає підсумок дослідження і показує велику різницю у відтінках між різними плямами. Плями демонструють, наскільки люди різного віку розходяться в думках щодо того, яке з джерел світла вони вважають найбільш білим. Іншими словами, важко сказати, наскільки білою для онука буде футболка, яку купить йому на день народження дідусь.

Увагу вчених було направлено на випромінювання світлодіодів, оскільки це сучасні, економічні та найбільш популярні джерела світла. До того ж, светодіоді підсилюють спотворення сприйняття світлового променя людей у ​​віці (LED мають більш високі піки синього та фіолетового випромінювання в спектрі).

led світильники, світильники з вбудованими світлодіодами
Люстра BL-939С/6*7W з вбудованими світлодіодами нейтральної температури світла

світлодіодні лампочки теплої температури світіння, led лампи теплого білого світла

Світлодіодна лампа MR16 з цоколем GU10 потужністю 3,3 Вт теплої температури світіння

лед лампочки нейтральної температури світіння, світлодіодні лампи нейтрального білого світла

Світлодіодна лампа з цоколем Е14 потужністю 7 Вт нейтральної температури світіння

led лампи холодної температури світіння, лед лампочки холодного білого світла

Світлодіодна лампа G24d потужністю 12 Вт холодної температури світіння

Отримані дані мають особливе значення, оскільки на даний момент виробники лампочок користуються загальноприйнятими стандартами, які передбачають, що всі люди мають однакове візуальне сприйняття. Завдяки результатам стала можливою розробка нової моделі сприйняття кольору. Вона покликана враховувати вікові особливості людей, щоб пом'якшити відмінності між ними. Виробники освітлювальної техніки зможуть використовувати це для проектування більш стійкого до вікових змін освітлення.

Пост Пам’ятаєте фото платтячка, колір якого люди бачать по-різному? Його легко можно знайти в інтернеті. В нашій статті ми розповідаємо про відмінності сприйняття кольору світла LED людьми. Як виявляється, для людини біле – не завжди біле...

Розсилка Біле – не завжди біле. Все залежить від сприйняття: світло LED лампочок кожен з нас бачить по-різному. Чому так і в чому причина? Читайте в блозі.

Теги: brille, біле світло, світлова температура, колір світіння, led, сприйняття світла, дослідження, технології, лед лампи, комфортне освітлення, дизайн, стиль, інтер'єр, лофт, сучасний стиль, світлодіоди, світлодіодні лампи, люстри

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу