Каталог товарів

Освітлення для салону краси

Автор: Менеджер Дата: 14.03.2023 Переглядів: 14723 Коментарі : 0

Освітлення важливо в будь-якому приміщенні, але для салонів краси, що належать до сфери послуг, хороше світло необхідне як повітря. Розгорнутий розрахунок освітленості робочого місця перукаря і косметолога наведено нижче. Правильне світло забезпечує комфортну і якісну роботу персоналу, а також позитивний настрій клієнта. Майстер повинен бачити всі тонкощі при створенні нової стрижки, фарбування волосся, нанесенні макіяжу або виконанні інших косметичних процедур. Гарне освітлення салону краси змушує клієнта знову і знову туди повертатися.


Зміст:


Різні види світильників для освітлення салону краси, фото

Вимоги до освітленості салону краси

Яким має бути освітлення в салоні краси вирішує його власник, але професіонали керуються не тільки власним смаком, але і прийнятими в галузі нормами. Всі показники можна знайти в Державних будівельних нормах України В.2.5-28:2018 «Природне та штучне освітлення». Для перукарень у нормативних документах встановлені конкретні показники освітлення:

  • експлуатаційна освітленість (Еекс– мінімально допустиме значення середньої освітленості Еср на заданій поверхні) місця роботи майстра повинна бути не менше 500 лк;
  • рівномірність освітленості U0 – відношення мінімальної до середньої має відповідати показникові 0,6;
  • об'єднаний показник дискомфорту URG – 19;
  • загальний індекс передачі кольору Ra – 90;
  • коефіцієнт пульсації освітленості Кп – не більш 10 %. Щоб створити комфорт і безпеку на робочому місці перукаря або майстра манікюру, Кп в приміщеннях не повинен перевищувати 10%;
  • об'єднаний показник дискомфорту URG (Unified Glare Rating) – це міжнародна одиниця оцінки дискомфортної блискості, що зумовлює неприємні відчуття від нерівномірного розподілу яскравості. Показник є безрозмірною величиною від 10 до 30, яку можна наближено обчислити за відповідною формулою. Об’єднаний показник дискомфорту UGR залежить від положення спостерігача, місця установки світильників та їх яскравості, інших факторів.
Точкові світильники для освітлення салону краси, фото

Практикуючі дизайнери рекомендують розраховувати рівень освітленості кожної окремої зони:

  • для робочого місця майстра-перукаря рекомендують джерела з сумарним світловим потоком 500-1600 лк;
  • в кабінеті косметолога – 500-600 лк;
  • для зони ресепшн досить 350-400 лк;
  • зона очікування клієнтів повинна освітлюватися приглушеним світлом – 200-300 лк;
  • загальне освітлення в робочому залі – 450 лк;
  • для залу манікюру і педикюру необхідно 750 лк.

Хоч вимоги до різних зон відрізняються, освітлення в салоні краси потрібно спроєктувати рівномірно і без різких світлових перепадів. Система світла повинна забезпечувати необхідні умови майстрам. Правильне світло не викликає втому і роздратованість, які можуть негативно вплинути на якість роботи до кінця дня.


Як розрахувати рівень освітленості приміщення


Як правильно розрахувати рівень освітленості приміщення з урахуванням нормативних вимог
Детальніше

Як підібрати освітлення в салоні краси

При правильно облаштованій системі світла освітлювальні прилади ідеально вписуються в стильове оформлення інтер'єру і виграшно підкреслюють дизайн закладу. Все це робить світло в салоні важливою складовою його іміджу. Але є певні фактори, що впливають на світло в б'юті-салоні. Вибираючи світильники і потужність ламп, враховують:

  • площу салону і висоту його стелі;
  • планування;
  • фактуру стін;
  • розмір і кількість вікон;
  • покриття для пiдлоги;
  • кольорове оформлення салону – штори, меблі, двері, шпалери і покриття стін.

Якщо в приміщенні стіни, стелі і покриття для підлоги темного кольору, то освітлення повинно бути яскравим. Темні тони сильніше поглинають світловий потік. Салон, оформлений у світлих тонах, обладнують світильниками, які рівномірно розподіляють м'яке приємне світло. У цьому приміщенні лампи, що мають велику яскравість, будуть сліпити майстрів і клієнтів.

Існує два способи розрахунку рівня освітлення у кімнаті. Для правильного освітлення всього салону необхідно окремо розрахувати рівень освітленості кожної зони і кабінету за простою формулою – X х Y х Z.

  • Y – площа приміщення (кв. м);
  • X – рівень освітленості (лк);
  • Z – коефіцієнт висоти стелі.

Якщо стеля від 2,5 м до 2,7 м, то коефіцієнт – 1, якщо висота до 3 м – то 1,2, якщо від 3 до 3,5 м – то 1,5, від 3,5 м до 4, 5 м – 2.

Розрахуємо необхідний рівень освітленості залу, де працюють перукарі. Площа – 20 кв. м, висота стель – 2,7 м. Вимоги нормативної освітленості – понад 500 лк. Підставляємо дані – 500 х 20 х 1 = 1000 лм. Для загальної системи необхідно встановити стельовий або трековий світильник на три світлодіодні лампочки потужністю 4 Вт. Доповнити систему можна бра зі світлодіодною лампою 3-4 Вт або ЛЕД стрічкою.


Ще один спосіб розрахунку за складнішою формулою N = (E х S)/(U х p х Fi х Кз); яка включає:

  • N – необхідна кількість джерел світла;
  • Е – норма освітленості;
  • S – площа;
  • U – коефіцієнт використання світлового потоку (для ЛН – 1,15, ЛЛ і LED – 1,1);
  • р – кількість патронів світильника;
  • Кз – коефіцієнт запасу (залежить від забруднення приміщення);
  • Fi – сила світлового потоку лампи.
Розрахунок освітленості кабінету косметолога

Розрахунок освітленості кабінету косметолога площею 12 кв. м (ширина – 3 м, довжина – 4 м) з висотою стель 2,7 м. Висота люстри – 50 см. Плафони матові. Для приміщення, де проводять косметичні маніпуляції з обличчям, рекомендують світловий потік не менше 600 лк. Планується люстра і настільні лампи. Приміщення оформлене в світлих тонах: стеля, стіни і підлога. Показник Кз – 1 (планують поставити ЛЕД лампи по 10 Вт); U – 1,1, р – 1, Fi – 900. Підставляємо дані: N = (600 х 12) / (1,1 х 1 х 900 х 1) = 7200/990 = 7,27. Для цього приміщення необхідно 7-8 джерел світла.

Для правильного розрахунку рекомендуємо скористатися нашим калькулятором.

Передача кольору і температура світіння

Вимоги по передачі кольору для всіх зон салону краси – 80-90 Ra. Цієї норми потрібно дотримуватися навіть біля стійки адміністратора, щоб клієнтка, вийшовши з кабінету косметолога, бачила себе в дзеркалах біля входу у всій красі, а не виглядала блідою тінню. З індексом передачі кольору 80 одиниць і вище відтінки фарб і лаків відображаються в штучному світлі без спотворення.

Найяскравіше світло облаштовують для майстра нігтьового сервісу і для перукаря. Для цього використовують сучасні настільні лампи. Крім світильників центральної системи, біля дзеркала перукаря встановлюють бра або світлодіодну підсвітку, які дозволяють освітити робоче місце майстра так, щоб не пропустити жодної неправильно покладеної волосини.

Основна і додаткова підсвітка місця роботи перукаря, фото

Вимоги до відтінків світіння теж існують. Особливо часто стоїть питання, що вибрати – тепле або холодне світло в перукарні. Фахівці стверджують, що робоче місце майстра краще освітлювати нейтральним білим світлом зі світловою температурою 4500-5000 К. Таке світло сприяє підвищенню працездатності і уважності до деталей, що важливо при стрижці і косметичних процедурах. У залі очікування і в кімнатах для масажу рекомендують застосовувати джерела світла з теплим світінням – 3500-4000 К.

Помилки в освітленні салону краси

Неправильно підібране світло дратує клієнтів, підвищує стомлюваність майстра. Занадто яскраве освітлення викликає агресію. Від пульсуючого – болить голова, з'являється відчуття втоми. Клієнт навряд чи повернеться в салон, де йому було некомфортно.

Лампи з низькою передачею кольору і різким світлом спотворюють готовий результат. Під має поганий вигляд навіть найвишуканіший манікюр і дороге фарбування волосся.

Якщо світло виставлено невірно, то майстри потрапляють в складну ситуацію: в салоні все виглядало нормально, а вдома з'ясовується, що зачіска зроблена нерівно, лінія зрізу з викривленнями, відтінок фарби вибраний не той. Такі деталі псують репутацію майстра і салону. Клієнтка розчарована, вона більше не прийде туди, де не отримала якісної послуги.

Види освітлення перукарні, фото

Три типу освітлення

Світловий дизайн-проєкт включає кілька типів освітлення приміщень, де надають перукарські та косметологічні послуги.

  1. Центральне або загальне – може встановлюватися горизонтально – на стелі і вертикально – на стінах, дзеркалах, обладнанні. При створенні горизонтального освітлення використовують підвісні світильники, точки, люстри, стельове підсвічування. Вертикальне світло облаштовують за допомогою настінно-стельових світильників, бра, спотів, світлодіодних стрічок. Є група освітлювальних приладів, які монтують на вертикальній і горизонтальній поверхні. Це настінно-стельові моделі, трекові системи і світлодіодні стрічки.
  2. Зональне – цей тип потрібен для виділення світлом окремих зон: очікування, відпочинку та ін. Використовують бра, ЛЕД стрічки, точкові світильники. Для зонального підсвічування можуть застосувати світлодинамічне або RGB-підсвічування. Важливо тільки не перестаратися, щоб у клієнтів і майстрів не втомлювалися очі від яскравих кольорових плям.
  3. Акцентне – локальне підсвічування потрібне для виділення окремого предмету – вітрини, лайтбоксу, рекламного стенда або постера з акцією. Також її застосовують для використання декоративних деталей в салоні, підсвічування рослин, акваріумів. Застосовуються точкові світильники, світлодіодні стрічки і підвіси.

Професійно складений дизайн-проєкт салону краси передбачає використовувати всі типи освітлення з ретельним підбором типу ламп та їх потужності.

Лампи для салонів краси

Для б'юті-салону можна вибрати галогенні, люмінесцентні, енергозберігаючі, розжарювання і світлодіодні лампи. Зараз в ніші джерел світла впевнено лідирують світлодіодні лампочки. Вони відрізняються високою енергоефективністю – при мінімальному споживанні електрики забезпечують оптимальний світловий потік. Їх можна використовувати в будь-якій зоні салону, ЛЕД лампи не нагріваються при роботі, абсолютно безпечні. Сучасні діоди забезпечують відмінну світлопередачу.

Якщо хтось ностальгує за старими лампам розжарювання, то це, скоріше за все, від зайвої ощадливості та невміння рахувати. Так, вартість ЛР не зрівняється з ледками, але, по-перше, термін служби гарної ЛЕД лампи у 25 разів більше. Порівняйте: термін експлуатації ЛР – 1000 год, а ледка працює – від 25 тис. год. Поки працює одна світлодіодна лампочка, ви купите 25 ламп розжарювання. По-друге, світловий потік лампи розжарювання 100 Вт цілком відповідає світлу, яке забезпечує ледка потужністю 7-8 Вт. Логіка і здоровий глузд підказують, які джерела світла потрібно використовувати. Якщо переживаєте про передачу кольору, вибирайте LED лампочки з теплим світінням.


Лампи для салону краси


Які лампочки можна використовувати для професійного освітлення салонів краси.
Детальніше

Варіанти освітлення різних зон

Перша зона, яку бачить клієнт, – ресепшн. Від її облаштування, а також від доброзичливості персоналу залежить, чи захоче відвідувач залишитися в салоні. Зазвичай на ресепшн використовується комбіновані типи освітлення, що включають світильники для загального, акцентного і зонального підсвічування. Важливо дотримуватися пропорції розподілу світла – на стійці біля адміністратора світло повинне бути яскравим, посилене підвісами або настільними лампами, а в зоні очікування клієнтів, де стоять м'які пуфи та крісла, – приглушеним і розсіяним. Для зони очікування використовують декоративні світильники-підвіси, бра, торшери. У вхідній зоні або на ресепшн акцентне підсвічування застосовують для освітлення дипломів і сертифікатів.

Освітлення ресепшн в салоні краси, фото

Види освітлення в перукарнях

У місці, де надають перукарські послуги, повинне бути якісне світло. Особливо це стосується залів, де фарбують волосся та роблять стрижки. Щоб отримати відмінний результат, використовують загальне і локальне освітлення. Професійне освітлення перукарень – це оптимальне поєднання світлового потоку від центрального освітлювального приладу з додатковою акцентним підсвічуванням. Кращий варіант, коли для підсвічування вибирають світильники з регульованими джерелами світла. Майстер під час роботи може повернути плафон в потрібну сторону. Для верхнього світла використовують люстри, ЛЕД панелі, стельові світильники, точки, підвіси та лінійні моделі з люмінесцентними і світлодіодними лампами. Для роботи майстрів-колористів потрібно забезпечити максимальну передачу кольору світильників з мінімізацією колірного спотворення.

Світильники для робочого місця перукаря, фото

Освітлення манікюрного і косметологічного кабінетів

Манікюр, педикюр і косметологічні послуги вимагають ідеального освітлення. Світло повинне бути без тіней, зосереджуватися в зоні робочої поверхні. Тут теж встановлюють комбіноване освітлення. Основне навантаження несе локальне підсвічування. На манікюрному столі обов'язкова настільна лампа, що забезпечує високу яскравість. Лампа повинна бути обладнана плафоном, який захищає очі майстра і клієнта. Найчастіше в кабінеті косметолога і на столику для манікюру використовують лампи на струбцині та світлодіодні моделі з непрозорими плафонами, виготовленими з металу або пластику.

Загальне світло не забезпечить ідеальної передачі кольору, тому в кабінетах, де роблять манікюр і педикюр, обов'язково присутня додаткова підсвітка.

Додаткове підсвічування в кабінеті педикюру, фото

Тільки професіонали можуть облаштувати світло так, щоб вийшла ідеальна комбінація загального і локального освітлення. Для цього локальну підсвітку потрібно виставити під правильним кутом, щоб тіні не спотворювали поверхню. Головні вимоги до освітлення косметологічного і манікюрного кабінету – відсутність тіней, відблисків і сліпучого ефекту.

Всі найсучасніші світильники, люстри, бра, трекові системи, споти і лампочки різного типу й потужності можна купити в мережі магазинів Brille.ua. У нас відмінні ціни, швидка доставка і приємні бонуси.

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар