0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0.00грн. 

Підключення та маркування світлодіодних стрічок

Автор: Brille Дата: 04.02.2023 Переглядів: 20895 Коментарі : 0

Купити світлодіодну стрічку простіше простого, а от правильно підключити – це вже завдання складніше. Але не варто поспішати одразу ж дзвонити електрикам, ви зможете підключити її самостійно. Перш ніж приступити до різання і монтажу, важливо ознайомитися з технічними характеристиками продукту, які можна дізнатися з маркування.

як виглядає світлодіодна стрічка в інтер'єрі

Зміст



Маркування LED стрічок


Виробники залишають за собою право самостійно вирішувати, яке маркування наносити на продукцію. Ми будемо виходити з технічних позначень на стрічках ТМ Brille: ці дані відповідають типовим варіантом маркування товару, яким користуються більшість виробників.

Для чого потрібні позначення? Так простіше відрізнити один виріб від іншого. На ринку представлені товари різних компаній і таким чином в них легше орієнтуватися. До того ж, деякі символи позначають важливі властивості і технічні характеристики, які потрібно знати для монтажу.

Знаки маркування друкують на друкарській платі, супровідній документації (паспорт, опис); упаковці. Основні з них інтуїтивно зрозумілі, що зроблено для максимального спрощення розшифровки характеристик користувачами.

Основні позначення такі:


R, G, B, W

SMD

2835*

120*

IP20*

RGB, RGBW, RGBWW

Світлодіоди: червоний, зелений, синій, білий Поверхневий монтаж (чипи led розміщені на платі) Ширина чіпа складає 2,8 мм, довжина – 3,5 мм Кількість світлодіодів (шт.) на відрізку довжиною 1 м Ступінь захисту оболонки Позначаються канали управління діодами (в багатобарвних моделях)

CE

RoHS

RR, RG, RB, RW

+/-

DC 12V*

Малюнок ножиць

Підтвердження відповідності стандартам Європейського союзу Позначення відповідності сертифікату якості (європейська директива, що обмежує вміст шкідливих речовин) Місце розташування струмообмежувальних резисторів для кожного з діодів Полярність напруги для приєднання контактів джерела живлення Робоча напруга Лінія розрізу для поділу на відрізки

* Може мати різне значення, залежно від моделі.


Ріжемо світлодіодну стрічку


маркеровка світлодіодної стрічки

ЛЕД стрічка ріжеться просто: з інтервалами 5 або 10 см на поверхні кожної моделі товару нанесені мітки, за якими відрізаються фрагменти необхідної довжини. Якщо мітки відсутні, відраховуємо три світлодіода і ріжемо. Якщо помилилися і відрізали неправильно, то втратиться всього одна ділянка, а вся смуга буде працювати. Скористатися можна звичайними ножицями, ніяких спеціальних інструментів не потрібно. З кожного боку від розрізу знаходяться контакти для під'єднання дротів. Моделі на 220 В ріжуть фрагментами кратними 1 м.

Існують стрічки вологозахищені (в силіконі) і без силікону. Перед підключенням до блоку живлення вологозахищеної слід акуратно зрізати силіконове покриття з контактів. Як вибрати блок живлення для стрічки читайте тут.



Підключаємо одноколірну світлодіодну стрічку


Наступним кроком є підключення проводів живлення. Для LED смуги це здійснюється двома способами: припаюванням безпосередньо до контактів або під'єднанням до спеціального коннектора.


Як вибрати потужність LED стрічки?


Як вибрати потужність LED стрічки?
Детальніше!


Провід від коннектора припаюється до проводів блоку живлення або фіксуються в його клемах (в залежності від типу БП). Для того, щоб припаяти їх, необхідно озброїтися паяльником. Для одноколірної стрічки знадобиться два дроти: червоного (+) і чорного (-) кольору з перетином близько 0,75 мм. Якщо вона типу RGB (різнобарвна); бажано використовувати дроти червоного, синього, зеленого і, наприклад, жовтого кольору. Це спростить підключення до контролера.


Якщо потрібно з'єднати кілька відрізків між собою, тоді кінці відрізків спаюють проводами (зберігаючи полярність) або користуються спеціальними з'єднувачами. У випадку з вологозахищеними моделями з'єднувач захищає місце з'єднання від попадання вологи.


Одноколірна ЛЕД модель підключається до блоку живлення, з'єднуючись з його низьковольтним виходом. Складніше буде при довжині 10 м і більше. Зробити це послідовно не вийде, оскільки на кожному відрізку буде відбуватися падіння струму, а разом з цим і зменшення яскравості. Крім цього, світлодіоди, які розташовані ближче до БП, будуть перегріватися, що призведе до виходу всієї смуги з ладу. На допомогу прийде паралельне підключення всіх фрагментів. Можна скористатися або одним потужним блоком, або декількома менш потужними.

Також детальну інформацію про роботу LED стрічок ви можете отримати з відео:



Підключаємо світлодіодну RGB стрічку

Для того, щоб підключити led стрічку RGB, використовують блок живлення і контролер, що керує режимами і кольором світіння, оскільки без нього не вдасться досягти динамічного світлового ефекту. Діоди будуть статичними з безперервним світлом. Для управління кольорами та їх плавним перемиканням користуються контролерами з дистанційним пультом управління. Стандартна і найпростіша схема полягає в наступному: до блоку підключається контролер, а вже до самого контролера – стрічка. З'єднується вона з контролером за допомогою чотирьох проводів: синього, червоного, зеленого (які відповідають за колір світіння) і жовтого – загального проводу.

Детальну інформацію про роботу LED стрічок ви можете отримати з відео:



Теги: brillebrille, світлодіодні стрічки, технічні характеристики, монтаж, будова led стрічок, led стрічки, світлодіоди, led, огляд, rgb, відео, youtube, поради, блог, підсвічування, підключення, маркування, монтаж

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар