Меню

Характеристики та Монтаж Світлодіодної Стрічки

Автор: Brille Дата: 16.07.2020 Переглядів: 8316 Коментарі : 0

Все геніальне просто: світлодіодні кристали розмістили на гнучкій основі та з'єднали струмопровідною доріжкою – так з'явилися світлодіодні стрічки. Їх популярність обумовлена універсальним застосуванням, простим монтажем та високою енергоефективністю. Діоди на гнучкій підкладці дуже економно споживають електроенергію і мають яскраво виражені декоративні властивості.


Освітлення квартири світлодіодамиЗміст

Використання LED стрічок в інтер'єрі

LED стрічки можна монтувати для підсвічування:

  • окремих зон в приміщенні – стелі, арки, стіни, зони відпочинку на кухні;
  • меблів (шафи, ліжка) і телевізора;
  • архітектурних елементів будівель і споруд;
  • входу в житловий будинок або в торговий центр;
  • рекламних банерів;
  • вивісок в кафе, магазинах, салонах і ін.

Як вибрати світлодіодну стрічку для інтер'єру?


Як вибрати світлодіодну стрічку для інтер'єру?
Детальніше!


Гнучкі світлодіодні вироби купують також для створення світлових інсталяцій у вітринах магазинів, на вивісках ресторанів і нічних клубів. З таким підсвічуванням ефектно виглядають дзеркала, встановлені у ванній, передпокої або в спальні.


Будова світлодіодної стрічки


ЛЕД стрічки бувають двох типів: монохромні та RGB. Монохромні випромінюють один колір – білий, жовтий, синій, червоний або зелений. RGB відрізняються різноманіттям відтінків, колір можна плавно змінювати за допомогою пульта дистанційного керування. У продаж вони надходять намотаними на бобіни, продаються відрізками, можна купити відрізок різної довжини, кратної 1 м.

Світлодіодна стрічка

Зовні світлодіодна стрічка виглядає дуже компактно: на діелектричній підкладці розміщуються світлодіоди. Зазвичай група включає в себе три послідовно з'єднаних світлодіоди, рівновіддалені один від одного, і резистор, що задає струм. Тонка і гнучка монтажна плата дозволяє встановлювати підсвічування на об'єктах з будь-яким контуром. Ширина її – не більше 20 мм, а товщина – 3 мм.


Структура світлодіодної стрічки

У нижній частині виробу розміщена струмопровідна доріжка, яка з'єднує діоди. Світлодіоди включені паралельно, це важливо, оскільки при такому з'єднанні модель продовжує працювати, навіть якщо виходить з ладу одна з груп. Кріпиться LED стрічка за допомогою клейкої основи. Покриття нанесено на тильну сторону. Для захисту діодів зверху використовують силіконовий компаунд – ізоляційний склад з полімерної термопластичної смоли. Він захищає світлодіоди від механічних пошкоджень і впливу навколишнього середовища. Стрічки без захисту називаються відкритими, з захистом – герметичними. Силіконовий захист може бути з однієї або з обох сторін. Також на світлодіодній стрічці є контактні площадки для під'єднання живлення. Підключення підсвічування відбувається до блоку живлення з вихідною напругою 12 або 24 В.


Світлодіодне підсвічування: інтенсивність світіння


Всі гнучкі LED стрічки мають маркування відповідно використаних діодів. Виробники застосовують світлодіоди декількох типів: SMD 3528, 3014, 5050, 5630, 5730. Абревіатура означає тип монтажу – в цьому випадку контакти світлодіода припаяні до поверхні основи. Цифри означають розмір діода – 3,5 на 1,4 мм, 5 х 5 мм. Великі діоди SMD 5050 поєднують у собі три кристали і мають кілька виводів, а невеликі SMD 3528 – один кристал і 2 виводи. Від розміру світлодіода залежить яскравість світіння. Для виробництва кольорових RGB моделей використовують тільки великі варіанти – від SMD 5050 і більше.


Світлодіодне підсвічування ліжка

Також на інтенсивність світлового потоку впливає кількість світлодіодів. Популярними є вироби, на яких розміщено 30, 60, 120 і більше діодів на 1 метр. Очевидно, що ЛЕД стрічки з великою кількістю джерел світла – 120 або 240 – застосовують не для підсвічування, а для додаткового освітлення. Також їх часто встановлюють в вітринах магазинів і торгових центрів. Для декоративної підсвітки стелі по її периметру або легкого та приємного освітлення ліжка рекомендують використовувати варіанти SMD 3528 з кількістю 30 або 60 діодів на 1 м.


Пристрій світлодіодної стрічки

Більш детально ми порівняємо характеристики різних стрічок в Таблиці (на прикладі моделі 12В).


Таблиця. Основні технічні характеристики світлодіодних стрічок напругою 12В.

Основні технічні характеристики світлодіодних стрічок напругою 12В
Тип діода Розмір діода, мм Кіль-ть діодів на 1 метр стрічки, шт. Споживана потужність 1 метра, ват Світловий потік 1 метра, лм Еквівалентна потужність лампи розжарювання, ват
SMD 3528 3,5х2,8 30 2,4 150 10
60 4,8 300 20
120 9,6 600 40
SMD 5050 5,0х5,0 30 7,2 360 24
60 14,4 720 48


Для управління режимами світіння, зміни її динаміки потрібен контроллер. З його допомогою підсвічування може мерехтіти, переливатися різними кольорами або світити рівномірно одним кольором. Пристрій для управління підсвічуванням включає основний блок і пульт дистанційного управління. Контролер монтують між світлодіодною стрічкою і блоком живлення. Це нескладно: від контролера відходить провід з роз'ємами для підключення.


Як вибрати блок живлення для LED стрічки?


Як вибрати блок живлення для LED стрічки?
Детальніше!


Блоки управління встановлюють при використанні RGB і монохромних варіантів, приблизно один блок на 5 м стрічки. При виборі контроллера необхідно, щоб його потужність трохи перевищувала показники джерела світла. Такий запас не дасть пристрою швидко перегоріти.

Існує кілька способів управління підсвічуванням:

  • механічний – регулювання кнопками;
  • сенсорний – за допомогою дотику;
  • інфрачервоний – за допомогою пульта дистанційного керування;
  • радіохвильовий – за допомогою радіопульта, відстань – до 30 м, можна регулювати включення і зміну режимів, перебуваючи в іншій кімнаті.

Найбільш сучасний контроллер – пристрій, яким можна керувати через Wi-Fi. Він дозволяє управляти світлом з мобільного телефону.


Діодне підсвічування стелі – монтаж


Правильна і безпечна робота лід стрічки безпосередньо залежить від грамотного монтажу. Для установки потрібно слідувати деяким ключовим правилам:

будь-які механічні дії на корпус смуги заборонені, різати її на фрагменти можна лише в спеціально позначених місцях;

- строго дотримуватись полярності при установці, інакше товар вийде з ладу;

- послідовного підключення слід уникати, оскільки нерівномірне напругу в мережі може призвести до того, що діоди згорять;

- при використанні трансформатора, його потужність повинна бути вище загального навантаження стрічки на 25%.

Для монтажних робіт потрібні:

Перед установкою джерела світла підбирають довжину алюмінієвого профілю. Роблять це за допомогою ножівки по металу. Потім профіль вставляють в кріплення, а в нього – світлодіодну стрічку на клейкій основі з напаяними проводами. Профіль закривається кришкою і заглушкою. Провід потрібно під'єднати до блоку живлення.

Детальну інформацію про роботу LED стрічок ви можете отримати з відео:Блок живлення потрібен для зниження напруги. Вибір потужності блоку розраховується з урахуванням потужності та довжини LED стрічки. Щоб блок не перегорів, виробники рекомендують брати моделі з запасом потужності приблизно на 30%. Стрічку з'єднують з блоком живлення, червоний провід – плюс, синій – мінус.


Світлодіодна стрічка: схема підключення

Потім підключається контролер. До нього йде два дроти від блоку живлення, а на RGB стрічку відходить вже чотири. Червоний дріт підключають до гнізда V+, синій – V-. Кольорові дроти контролера підключають до відповідних проводів ЛЕД-стрічки. Останній етап – установка вимикача.


Дзеркало у ванну кімнату з підсвічуванням

У мережі магазинів Brille можна замовити якісні LED-стрічки для підсвічування віталень, дитячих, комерційних приміщень. У нас можна вибрати оригінальне неонове LED підсвічування в кімнату. Це джерело формує потужний світловий потік – 700 лм. Ми пропонуємо світлодіодні вироби для внутрішнього і зовнішнього монтажу. Для підсвічування в ванну кімнату рекомендуємо модель BY-027/60 220V 100М 5050 WW WHITE PCB IP67 з високим рівнем захисту від вологи – IP67. Її можна встановлювати на стіни, стелю, з її допомогою можна виготовити дзеркало у ванній з підсвічуванням. Потужна світловіддача забезпечить відмінне додаткове освітлення.

Теги: brille, світлодіодні стрічки, технічні характеристики, монтаж, будова led стрічок, led стрічки, світлодіоди, led, огляд, rgb, відео, youtube, поради, блог

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу