Меню

Потужність LED стрічки

Автор: Brille Дата: 06.07.2020 Переглядів: 13293 Коментарі : 0

Роздумуючи про необхідність купити світлодіодну стрічку, щоб не тільки з її допомогою висвітлити квартиру або будинок, але і прикрасити приміщення, не потрібно забувати про технічну сторону питання. Потужність стрічки – один з тих показників, від якого безпосередньо залежить якість її роботи.

фото світлодіодної LED стрічки

ЗмістЯкої потужності лед стрічки


Як вибирають світлодіодну стрічку? Здебільшого, в першу чергу увага покупця звертається до вартості, кольору світла і функціональності, тобто, на скільки зручно нею управляти. З технічними даними товару знайомляться вже на наступних етапах, а бувають випадки, що дізнаються про них лише при установці. І це неправильно, адже тех. параметри визначають те, наскільки добре і як довго буде працювати стрічка.


Як під'єднати світлодіодну стрічку?


Як під'єднати світлодіодну стрічку?
Детальніше!


Потужність – один з найбільш важливих факторів у виборі товару. Від неї залежить, чи зможе він задовольнити покупця своєю яскравістю, чи дозволить в достатній мірі освітлити кімнату або виконати роль вуличного підсвічування.


Щоб максимально задовольнити потреби покупців, виробники створили моделі продукції різної потужності і робочої напруги.

Потужність світлодіодної смуги визначається сумарною потужністю розміщених на ній світлодіодів, а також їх можливостями. Розглянемо залежність цього показника від кількості діодів:


фото розміщення світлодіодів на стрічці

Відрізок А малюнка відповідає довжині 1 м. На ньому розміщуються 6 матриць, кожна з яких складається з 10 діодів. Потужність відрізка – 4,5Вт. На відрізку Б рівномірно розташовані 120 діодів (12 матриць) загальною потужністю 9,6Вт. Відрізок В має потужність 14,4 Вт (180 елементів); Г – 19,2 Вт (240 діодів).

Серед найбільш затребуваних моделей, представлених на ринку – моделі SMD 3528 і SMD 5050. SMD 5050 складається з великих світлодіодів (0,5 х 0,5 см) і тому більш яскраві. Потужність діода з трьох кристалів варіюється близько 0,24 Вт. SMD 3528 купують частіше: вона не така яскрава, оскільки має світлодіоди менших розмірів, але більш економна (близько 0,1 Вт).


Як розрахувати потужність стрічки


Скільки потрібно метрів виробу покупцеві виробник не знає. Оскільки можлива порізка на відрізки, дійсну потужність може вирахувати тільки споживач. Щоб її розрахувати самостійно, достатньо знати показники одного відрізка (вказується виробником). Якщо на смузі вказана потужність 1 метра в розмірі 15 Вт, показник відрізка довжиною 5 м, відповідно, становитиме 15 * 5 = 75 Вт.

Якщо це низьковольтні моделі, вони можуть мати крок поділу на відрізки значно коротший: 50 см, 10 см і навіть 1,5 см.

При покупці блока живлення для низьковольтних смуг потрібно пам'ятати важливу умову, від якого залежить робота блоку живлення і всього виробу: потужність блока повинна перевищувати сумарну потужність відрізка.

Цікаво порівняти якісні характеристики світлодіодним стрічки, залежно від її типу, з лампочкою розжарювання. Це може бути корисно при виборі довжини відрізка, який буде встановлюватися в приміщенні:


порівняння потужності світлодіодних стрічок таблиця

Як вибрати блок живлення


Як вже було написано, блок живлення повинен бути сильніше стрічки. Безумовно, сильніші й коштують дорожче, але для повноцінної роботи використання слабких блоків живлення буде недостатньо. Більш того, це може призвести до поломки виробу.


Як вибрати світлодіодну стрічку для інтер'єру?


Як вибрати світлодіодну стрічку для інтер'єру?
Детальніше!

Для самостійного розрахунку користуються простою формулою, яку ми розглянемо детальніше на прикладі:

1. Припустимо, 1 м смуги відповідає показнику 4,8 Вт. Всього планується до розміщення в кімнаті 15 метрів. Разом загальна споживана потужність становитиме 72 Вт: 15 x 4,8 = 72.

2. Тепер скористаємося умовою 20%, яка говорить про те, що цей показник блоку повинен бути вище на 20%: 72 х 1,2 = 86,4 Вт (ці 20% "губляться" в провідниках і контактах всього ланцюга).

Витрачати час на пошуки блоку 86,4 Вт не варто, такий навряд чи вдасться знайти. Набагато простіше купити популярну модель 100 Вт. Цього більш, ніж достатньо для спокійної установки лед стрічки і повноцінної її роботи на довгі роки.

Також детальну інформацію про роботу LED стрічок ви можете отримати з відео:Наостанок уточнимо важливий нюанс щодо покупки додаткового обладнання. Блок живлення обов'язково використовується для прокладки низьковольтних світлодіодних смуг, оскільки дозволяє їм працювати від мережі з великою робочою напругою – 220. В ту ж чергу, високовольтні моделі, в характеристиках яких зазначено, що вони працюють від 220В, не вимагають додаткового обладнання для вирівнювання напруги. Вони працюють від мережі безпосередньо завдяки контролеру.


Теги: brille, світлодіодні стрічки, технічні характеристики, монтаж, будова led стрічок, led стрічки, світлодіоди, led, огляд, rgb, відео, youtube, поради, блог, потужність

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу