Меню

Спадщина Прометея

Автор: Brille Дата: 30.09.2020 Переглядів: 1170 Коментарі : 0

Спадщина Прометея (архетип циліндричного світильника)

хто зробив циліндричні світильники, походження світильників тубусів, коли людина приручила вогонь, коли виникли світильники
Архетип людини – це комора будинку, у якого було багато господарів. Кожен, хто володів будинком, залишав щось від себе. Ми не знаємо, хто був першим, але його спадщина визначає наші думки і вчинки. Яка ймовірність того, що любов до суворої циліндричної форми світильників тубусів – це прояв колективного несвідомого? Якщо це так, можливо, саме світильник був тим предметом, який першим залишили в коморі.

Приборкання норовливого

Перші відносини людини з вогнем були складними: від вогню доводилося тікати з жахом. Або ж переслідувати його, підбираючи з землі все, що годилося як їжа: підсмажені трави, злаки, дрібних тварин. Коли людина приручила вогонь – достовірно невідомо. Перший час добувати його не вміли, тільки підтримували горіння. І якщо полум'я гасло, це ставало катастрофою. Без вогню людина була немічною, нездатною вільно переміщатися вночі, спокійно спати і смачно їсти. І тільки завдяки подарунку Прометея життя стала якісно іншим.

Тисячоліття канули в Лету, а людина продовжує значну частину часу проводити в "печерах", і одна з них – вітальня.

світильники тубуси для вітальні, світильник факел історія походження світильника, перші світильники в історії

Вітальня – кімната, яку не соромно показати незнайомцям. Вона – візитівка будинку. У вітальні зустрічаються для спілкування з друзями, відпочивають сім'єю, з нагоди свята накривають стіл. Відповідно, простір кімнати облаштовують ретельно, суворо дотримуючись вимог стилю.

Тубуси – світильники, народжені бути помітними. Можна сміливо встановлювати кілька підвісів однієї або різної висоти по центру стелі або розвісити їх в різних місцях – будь-який варіант однаково гарний. Проста конструкція робить їх універсальними, дозволяє поєднувати з різними предметами інтер'єру. З їх допомогою вирішуються завдання організації основного, додаткового, акцентного освітлення. Це стильний декор, який завжди привертає до себе увагу.

Не випадково тубуси за весь час світлового дизайну залишилися вірні простій конструкції у вигляді трубки з лампочкою на кінці – вони нагадують людині факел, з яким багато що пов'язує. Єдина відмінність між сучасною версією та першою – це те, що сучасна працює не вогнем вгору, а лампочкою вниз.

Від комфорту до наслідування

коли виникли свічки, використання свічок в освітленні, світильник-факел

Приблизно через 1,5 млн. років факел перестав асоціюватися виключно з безпекою, комфорт почав стимулювати прогрес. Освітлення ставало звичним атрибутом природного способу життя. У VI столітті з'явилися масивні стельові люстри зі свічками з жиру, в XV навчилися відливати воскові свічки, занадто дорогі для простих людей.

Можновладці не шкодували грошей на освітлення замків. Кількість свічок на люстрах поступово збільшувалася, як і кількість люстр. Через два століття виникли газові ліхтарі, за ними – гасові лампи. Це були небезпечні інструменти освітлення, недоступні більшості населення. Винахідники прагнули зробити світильник легшим, зручнішим, безпечнішим, дешевшим.

світильник тубус для кухні. циліндричні світильники в інтер'єрі кухні

Сучасні світильники легкі, вони просто монтуються, невибагливі. Регульований шнур підвісів дозволяє вибрати зручну висоту. Стельові моделі корисні для освітлення столів кухні, кабінету, кафе. Світло не розсіюється по сторонам, оптично зосереджується на потрібній ділянці столу, не заважаючи людям, які не перебувають поруч. Оскільки центральна люстра на кухні не може забезпечити повноцінне освітлення робочих поверхонь, особливо гарні підвіси при установці над стільницею, плитою, столом для готування.

Поворотні накладні тубуси, оснащені поворотним кронштейном, дозволяють змінити напрямок світла. Конструкція моделі AL-80/1 на фото нижче особливо затребувана там, де до світильника можна дотягнуться рукою без допомоги драбини або табуретки. Хіба мріяли про таке в 1882 році, коли Томас Едісон освітлив Перл-стріт в Манхеттені? Після винаходу лампочки очікувалося, що електричне освітлення поховає свічки. Але сталося інакше.

поворотні тубуси, поворотний спот купити

У XXI столітті світло вмикається від звуку або торкання, а на стінах дорогих ресторанів продовжують встановлювати світильники, що імітують свічники. На стелі особняків монтують масивні кільця люстр з лампочками в формі свічок. Комбінації циліндричних світильників на стелі – це імітація великих середньовічних свічок, привілею виключно заможних людей. Світло перестало використовуватися лише для освітлення, тепер людиною керує бажання бути в числі успішних, впливових, незалежних – виняткових.

Світло між рядків

на що схожий світильник, коли виник перший світильник

Фразу "дотягнутися до зірок" ми вимовляємо, коли говоримо про того, хто домігся великих успіхів. Переможець шкільних змагань, як і чемпіон Формули-1, підноситься над іншими, радіючи своєму успіху. І чим вище знаходиться п'єдестал від землі, чим ближче він до зірок, тим приємніше на ньому стояти. Команді-переможцю Чемпіонату світу з футболу вручають сучасну версію палиці, палаючу вогнем золота, і капітан намагається якомога вище підняти кубок над головою.

циліндричний світильник тубус в інтер'єрі спальні, світильник труба для спальні

Спальня – місце для інтимних переживань, тут люблять мріяти про майбутнє, смакувати минулі перемоги. Часто це відбувається перед сном, під м'яким світлом стельових ламп, що нагадують зірки.

Для організації м'якого освітлення в спальні встановлюють циліндричні даунлайти. Неяскравим підвісам теж знаходять місце: вони збагачують інтер'єр, надають вишуканості. Безпрограшний варіант – установка накладних тубусів (для підсвічування і зонування) разом з одним або декількома підвісами для основного освітлення кімнати. Оскільки творці уникають оснащувати вироби декором, частіше їх використовують в сучасних стилістичних течіях.

Факел Прометея

різновиди світильників, світильник тубус в інтер'єрі, оригінальні світильники циліндри

Тубус відрізняється від строкатих світильників конструкцією, яка має символічне значення. Він виділяється в інтер'єрі, немов скіпетр, атрибут королівської влади. Це пам'ятник, який демонструє перемогу людини над темрявою і невіглаством. Тубус однаково шикарний в квартирі, офісі, фешенебельному ресторані.

Сучасний факел популярний, оскільки символізує успіх, і кожен, хто дивиться на циліндричний підвіс, відчуває емоції, глибоко "прошиті" в людському ДНК.

Циліндричні світильники лаконічні, непросто в цій серії придумати щось оригінальне, небачене раніше, але дизайнери не поспішають міняти їх звичний вигляд. Завдяки своїй простоті, циліндри особливим чином розкривають переваги сучасного інтер'єру.

Теги: brille, цилиндрические светильники, форма, цилиндр, тубусы, подвесные светильники, история, советы, дизайн, хай-тек, стиль, лофт, модерн, современные светильники, лампы, накладные светильники

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу