Каталог товарів

Лава лампи – приручені вулкани інтер'єру

Автор: Brille Дата: 15.02.2023 Переглядів: 13278 Коментарі : 0

Можна використовувати назву воскова або парафінова лампа. Конструкція приладу дуже проста: усередині закритого плафона з рідиною (не водою) знаходиться віск або парафін. Звичайна лампочка нагріває ці матеріали, в колбі з'являються фантастичні форми, великі та маленькі бульбашки.

світильник лава лампа з воском фото

Зміст



Принцип роботи лавової лампи


Робота “lava lamp” заснована на взаємодії парафіну і гліцерину. Лава – кольоровий парафін в маслянистій рідині. Запатентував лавову лампу в 1963 році Едвард Крейвен Уолкер.

Сучасні маленькі та великі пристрої працюють за одним принципом. Після включення в мережу лампочка розжарювання дає світіння і тепло. Віск або парафін нагріваються. При нагріванні їх фізичний стан змінюється. Кольоровий парафін від тепла лампочки розширяється і стає менш щільним, ніж масляниста рідина, в якій він знаходиться. Процес посилюється тим, що для нагрівання воску висока температура не потрібна, тому через деякий час виникає вулканічний рух: парафін, що лежить на дні, нагрівається і спливає вгору, а зверху колби він остигає та опускається вниз, де незабаром нагрівається й знову підійматися. Якщо речовину змішати з барвником – вулканічний ефект стає більш видовищним!


лавові лампа фото настільний світильник з воском фото

Деякі воскові та парафінові форми не тонуть, тоді в нижній частині колби виникають не бульбашки, а довгі смуги, які утворюють химерні фігури.

Лавова лампа підійде для будинку з будь-яким інтер'єром. Червону модель підлогового або настільного типу можна купити для спальні. З блискітками, рожева або червона, відмінно підійде для вечірок. Світильник нічник можна купувати в дитячі, але ставити його слід в безпечному для дітей місці (на високі предмети).


Конструкція і рекомендації по використанню


Основні рекомендації по використанню лава лампи:

  • сучасні вироби – предмети мистецтва. Їх не можна зберігати на полиці: під впливом сонячних променів воскові та інші складові втрачають свій колір;
  • включати й проводити повний цикл розігріву необхідно кожні три місяці;
  • зі скляною колбою слід поводитися, як зі звичайною пляшкою з водою – це безпечно;
  • в підставці повинна бути електрична лампочка 40 Вт;
  • кожен такий світильник характеризується часом повного розігріву (для настільних потрібно від 40 хвилин, для підлогових – до 2 годин роботи);
  • під час роботи світильник розігрівається до високої температури – 60 градусів, підставка при цьому не нагрівається.

Всі моделі мають загальну конструкцію:



з чого складається лавова лампа конструкція лава лампи
Скляна колба з рідиною і парафіном (воском). Пластикова підставка, в якій встановлена ​​лампочка, що нагріває рідину.
будова лавової лампи, принцип роботи лава лампи конструкція лава лампи фото
Ковпачок, який закриває лава лампу зверху. Електричний шнур з вилкою і вимикачем. Лава лампа працює від мережі 220 В.


Перед покупкою в магазині нічника в дитячу слід знати прості правила експлуатації:

  • включену лампу з воском не можна пересувати;
  • для неї потрібна міцна горизонтальна поверхня;
  • під час роботи не допускається попадання на поверхню рідини;
  • кришку на колбі знімати не можна (віск дуже гарячий!);
  • при перших ознаках перегріву потрібно від'єднати від мережі.

Для повного розігріву парафіну потрібно не менше 1 години. Щоб не сталося перегріву, виріб не повинен працювати понад 8 годин на добу. Перші ознаки перегріву можна побачити відразу: парафін всередині колби підіймається до поверхні та не опускається вниз.

Теги: brille, лава лампа, декоративні лампи, настільні світильники, настільна лампа, лампа для офісу, світильник для читання, поради, технічні характеристики, сучасний стиль, інтер'єр, модний дизайн, кольорові лампи, хай-тек, лофт, модерн

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар