Меню

Бактерицидна лампа – кілер для мікробів

Автор: Brille Дата: 16.07.2020 Переглядів: 12123 Коментарі : 0

Повітря, яким ми дихаємо, містить небезпечні для здоров'я людини мікроорганізми. Обмежити споживання кисню не вийде ніяк, тому, щоб звести до мінімуму шкоду від мікробів, необхідно здійснювати знезараження і очищення повітряних мас. Для цього використовуються кварцові і бактерицидні лампи.

До недавнього часу в основному застосовувалися лампи для кварцування. З їх допомогою очищення повітря проводилася в поліклініках, пологових будинках, аптеках, стаціонарних клініках і шпиталях. Називався цей процес кварцування приміщень. Сьогодні набувають популярності бактерицидні пристрої, їх можна купити для домашнього та офісного використання.

Для чого потрібні знезаражувальні пристрої

Бактерицидні та кварцові лампи мають різні технічні характеристики, але виконують однакові функції. Вони дезінфікують і знезаражують повітря, забезпечують лікувальний ефект для шкіри та суглобів. В інструкції до бактерицидної лампи написано, що цей прилад відкритого типу призначений для дезінфекції повітря в будь-якому приміщенні. Такі пристрої можуть вбивати бактерії на різних поверхнях. Якщо хворий кашляє, то шкідливі частинки потрапляють в повітря і залишаються на стінах, ручках дверей, столах, стільцях і ін. Після роботи джерел світла з УФ-випромінюванням поверхні і повітря знезаражуються на 95-100%.

Лампа ультрафіолетова медична

Раніше такі пристрої купували люди, в родині яких хтось страждав на хронічні захворювання. Також їх брали для дезінфекції квартир, де проживали діти і люди похилого віку зі слабкою імунною системою, пацієнти, які перенесли хірургічні операції, онкологічні хворі. Лампи істотно знижували ймовірність підхопити інфекцію. Правильне використання бактерицидних освітлювальних приладів не тільки відмінно знезаражує приміщення, але і сприяє відновленню в організмі вітаміну D. Така властивість важлива в осінній і зимовий період, коли відчувається дефіцит сонячного проміння.

Як працюють бактерицидні і кварцові лампи

Знезараження освітлювальний елемент виробляє за допомогою прямих ультрафіолетових променів. Які мікроби вбиває бактерицидна і кварцова лампа? УФ-випромінювання згубно впливає на ДНК патогенних організмів, воно вбиває, бактерії, грибки, цвіль, кліщі та інші мікроби. Візуально бактерицидна лампа являє собою скляну трубку, яку загерметизували і заповнили парами ртуті. Електричний розряд проходить через пари, електрична енергія перетворюється в світлову, і в колбі генеруються ультрафіолетові промені.

Користувачі часто плутають кварцові і бактерицидні лампи. Принцип світіння у них схожий, але при цьому моделі мають суттєві відмінності. Колбу кварцових моделей виготовляють з кварцового скла. Воно пропускає ультрафіолетове випромінювання з довжиною хвилі менше 200 нм. Ці УФ-промені іонізують кисень, що міститься в повітрі. Після цього в приміщенні утворюється токсичний озон. Саме озон породив масу питань, основне: чи не зашкодить кварцування здоров'ю людини? Відповідь – однозначно ні, якщо дотримуватися правил роботи з дезинфікуючим пристроєм. Озон шкідливий для людського організму тільки при великій концентрації. Щоб такого не сталося, після роботи кварцової лампи потрібно провітрити приміщення.

Для виготовлення бактерицидних ламп застосовують спеціальне увіолеве скло, яке пропускає хвилі довжиною 205-315 нм, а короткі – поглинає. При їх роботі озон утворюється в дуже незначних кількостях, тому зовсім немає шкідливого впливу на людину. Кімнату після включення бактерицидних джерел світла можна й не провітрювати.

Бактерицидна лампа: довжина УФ-променів

Кварцові і бактеріальні лампи можуть бути використані для ефективної дезінфекції різних приміщень. Обидві моделі мають руйнівний вплив на ДНК різних бактерій і мікроорганізмів.

Типи знезаражувальних пристроїв

Крім кварцових і БКЛ зі світильниками, існують бактерицидні рециркулятори повітря. Прилад очищає і знезаражує повітря, вбиваючи до 99% шкідливих мікроорганізмів, що живуть в приміщенні. У рециркуляторы використовують ультрафіолетову лампу, але принцип його роботи дещо інший. Бактерицидний опромінювач відкритого типу знищує шкідливі бактерії прямими променями ультрафіолету. Рециркулятор – це закритий прилад з УФ-лампами всередині. Також він обладнаний вентиляторами, які проганяють повітря через камеру з УФ-випромінюванням. Рециркулятор не продукує ультрафіолет назовні, він порційно проганяє через себе повітряний потік, очищає його від мікробів і бактерій і повертає назад.

Світильники для знезараження повітря бувають двох типів:

  • стаціонарні;
  • переносні.

Стаціонарні варіанти встановлюють в одному місці, вони працюють в обмеженому просторі. Такі моделі застосовуються в лікарнях і поліклініках. Для житлових і адміністративних приміщень підійдуть переносні моделі. В силу своєї мобільності у них величезний діапазон впливу. Їх можна переносити з кімнати в кімнату і знезаражувати повітря по всій квартирі. Елементи освітлення з УФ-випромінюванням відмінно діють на грибок і плісняву, які можуть утворитися на стінах ванної. Включають їх і в передпокої, щоб вбити бактерії і мікроби, які ми приносимо на взутті.

Як користуватися бактеріальної лампою

Під час епідемій пристрій потрібно включати щодня, для підвищення ефективності – вранці і ввечері. Влітку та навесні, коли ніхто не хворіє, його включають тільки для профілактики, як правило, не більше 1-2 рази в тиждень.

Бактерицидні лампи в будинку

Стандартний час роботи кварцової і бактеріальної ламп становить 30-40 хв. Після кварцової обов'язкове провітрювання – 10-15 хв. Для дезінфекції житлових приміщень медики рекомендують брати бактерицидні освітлювальні елементи, вони абсолютно нешкідливі і не вимагають ніяких запобіжних заходів. Хоча деякі користувачі пишуть про те, що на них не можна дивитися без сонцезахисних окулярів і бажано виходити з кімнати при включенні.

Найбезпечніші моделі – циліндричні бактеріальні лампи потужністю 5-8 Вт, які використовуються в накладних або стельових світильниках. Їх можна включати в присутності людей.

При правильному застосуванні бактерицидні моделі:

  • ефективно знезаражують приміщення, позбавляючи його від бактерій і мікроорганізмів;
  • дезінфікують місця зберігання харчових продуктів;
  • ліквідують грибок і плісняву на стінах у ванній і на кухні;
Робота бактерицидної лампи

Знезаражувальні пристрої від ТМ Brille

Мережа магазинів Brille пропонує кілька варіантів світлових знезаражувальних пристроїв. У нас можна купити окремо бактеріальні лампи і світильники до них, вибрати вилку з шнуром потрібної довжини. Щоб спростити життя нашим клієнтам, ми пропонуємо готовий для установки комплект, до якого входять світильник, лампа і шнур. Джерело світла з увіолевим склом, що не пропускає короткі хвилі, які генерують озон, ідеально підходить для житлових будинків та квартир.

Для лікарень рекомендуємо використовувати освітлювальний прилад з двома бактерицидними лампами TUV 30W T8 G13. Модель впорається з дезінфекцією приміщень великої площі: лікарняних коридорів, холів, прийомних і палат, де лікують людей з вірусною інфекцією. Також ми пропонуємо настільні світильники, в яких використовується і звичайна, і бактерицидна лампа з цоколем G23. Моделі можна поставити в офісі або в дитячій. Вони виглядають дуже стильно, дитячі варіанти мають гнучку ніжку, офісні – поворотний плафон.

Теги: brille, кварцова лампа, ультрафіолетова лампа, бактерицидна лампа, коронавірус, дезінфекція, COVID-19, що знезаражують лампи, медицина, профілактика, історії, рекомендації, блог, здоров'я, технічні характеристики, БКЛ, технології, відео, огляд, youtube, л

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар