Каталог товарів

Сучасні ультрафіолетові лампи для дому

Автор: trainee53 Дата: 27.01.2022 Переглядів: 6741 Коментарі : 0

Всі живі істоти на планеті Земля залежать від ультрафіолету і не можуть існувати без сонячних променів. І люди, і тварини, і рослини потребують його присутності. Ультрафіолет має особливі властивості, а його недолік тягне за собою негативні зміни в живому організмі, в той час, як правильне дозування сприяє поліпшенню процесів, що протікають, і часом позбавляє від хвороб. Враховуючи сказане, роль ультрафіолетової лампи набуває важливого значення для застосування в домашніх умовах. Наша стаття познайомить вас з їхньою конструкцією, технічними характеристиками та можливостями. Розкаже про вплив променів ультрафіолету на організм людини та дасть поради щодо вибору необхідних ультрафіолетових пристроїв.

ультрафіолетові лампи

Зміст

Що таке ультрафіолет і навіщо він потрібен

Ультрафіолетові промені є непомітними для людського ока і займають ділянку спектральної шкали між видимим світлом та рентгенівським випромінюванням, що відповідає електромагнітним хвиль довжиною від 100 до 400 нанометрів.

Спектр ультрафіолету в свою чергу ділиться на далекий та ближній, серед яких присутні три типи променів (А, В та С). Промені А є найбільш корисними і можуть створювати лікувальний вплив; промені В - середнього ступеня, відповідають впливу на людину сонячних променів середини літа, які при помірному використанні можуть бути корисними і, навпаки, зайвий їх вплив може завдавати шкоди; промені С – жорсткі, їх тривалий вплив може знищувати живі клітини, у природі з ними можна зіткнутися за умов значного високогір'я.

Шкала довжин електромагнітних хвиль

При впливі ультрафіолету на організм людини, в ньому починає вироблятися, необхідний для здоров'я, вітамін D. Він зміцнює кістки, покращує імунітет і сприяє правильному засвоєнню мікроелементів. Також ультрафіолетові промені синтезують гормони щастя, що підтверджується гарним настроєм у сонячні дні та депресивним у похмурі. Їхня бактерицидна дія зумовила активне використання ультрафіолету в медичних цілях.

Ультрафіолетове випромінювання застосовується також у косметологічних потребах для формування засмаги тіла та догляду за проблемною шкірою. У побуті набули поширення спеціальні бактерицидні та фітолампи для рослин.

Різновиди ультрафіолетових ламп

Слід пам'ятати, що ультрафіолетові світильники є пристроями для освітлення приміщень. Більшість ультрафіолетових ламп, що купуються для дому, використовуються з метою дезінфекції та боротьби з мікробами. З мікроорганізмами найбільш ефективно борються ультрафіолетові промені довжиною до 320 нм. Вони можуть також знищувати яйця різних паразитів та пилового кліща. Також широко поширені ультрафіолетові лампи, які сприяють росту домашніх рослин, які позбавлені достатньої кількості сонячних променів.

Бактерицидна ультрафіолетова лампа

Принцип роботи ультрафіолетової лампи полягає у випаровуванні ртуті, що знаходиться всередині колби світильника, при утворенні електричної дуги після подачі напруги. Це дуже потужне джерело для отримання енергії світла.

Виходячи з конструкції такого пристрою, ультрафіолетові лампи можна розділити на наступні поширені типи: випромінюючі кварцові, ультрафіолетові бактерицидні та амальгамного типу.

Колба кварцових ламп зроблена з кварцу, що сприяє покращенню якості випромінювання. Такі пристрої випромінюють ультрафіолетові промені від 205 до 315 нм. Враховуючи, що така довжина хвиль відповідає жорстким променям типу С, вони є сильним знезаражуючим засобом, що добре борються проти багатьох видів вірусів і бактерій, цвілі та грибка.

Хвилі довжиною до 257 нм сприяють появі озону, що є сильним окислювачем, який посилює дію ультрафіолетових променів та дозволяє підвищити ефективність кварцових пристроїв.

Водночас кварцові лампи є небезпечними не лише для шкідливих бактерій та мікробів, а й для корисних живих організмів. Тому, при кварцуванні приміщення, у ньому не повинно бути людей, домашніх тварин та рослин.

Колба бактерицидних ультрафіолетових світильників виготовлена ​​з матеріалу з підвищеним пропусканням ультрафіолетового випромінювання. Їм є увіолеве скло, яке затримує жорсткі промені типу С і не сприяє утворенню озону. В результаті цього, дезінфекція здійснюється лише м'яким нешкідливим випромінюванням типу А, але водночас робить пристрій менш ефективним.

Бактерицидні ультрафіолетові лампи є безпечними для людини та тварин, але водночас вимагають більш тривалого часу впливу на шкідливу мікрофлору. Такі пристрої є найбільш прийнятними для використання в житлових приміщеннях.

Амальгамні ультрафіолетові лампи є вдосконаленими пристроями, в яких ртуть у колбі знаходиться у зв'язаному, а не рідкому стані. Ртуть знаходиться у складі спеціального покриття внутрішньої поверхні колби – твердої амальгами. При нагріванні ртуть випаровується та випромінює ультрафіолетові промені.

Пристрої амальгамного типу під час роботи не виділяють озон, будучи ефективними та безпечними. Також вони мають значний термін служби, більший у два рази, ніж у аналогів. Пояснюється це властивістю амальгамних покриттів не втрачати з часом своєї прозорості порівняно з пристроями, що містять ртуть у рідкій формі, які з часом покриваються нальотом, що зменшує їх довговічність.

Види побутових ультрафіолетових ламп

Для використання в домашніх умовах існують такі види ультрафіолетових ламп: відкриті, закриті та спеціалізовані.

У відкритих типах ламп ультрафіолетові промені безперешкодно поширюються від джерела. Застосовувати відкриті пристрої можна лише з урахуванням їх характеристик і можливостей, суворо дотримуючись встановленого часу та попередньо звільнивши приміщення від присутності людей і тварин.

Бактерицидна ультрафіолетова лампа відкритого типу

У закритих пристроях, які ще називають рециркуляторами, повітря забирається в спеціальний захищений корпус, де дезінфікується і знову подається в приміщення. Закриті пристрої безпечні для людей і можуть функціонувати одночасно з їхньою присутністю.

Спеціалізовані пристрої використовуються для знезараження певних речей та комплектуються набором спеціальних насадок тубусів.

Для використання ультрафіолетових ламп у домашніх умовах краще застосовувати спеціалізовані пристрої або прилади закритого типу, тому що вони безпечніші. При використанні відкритих пристроїв слід особливо суворо дотримуватись заходів безпеки та контролю за їх роботою.

Ультрафіолетова лампа для рослин

Ультрафіолетове випромінювання використовується також для вирощування та догляду за домашніми рослинами, яким в умовах приміщення не вистачає сонячного світла. Спеціальні ультрафіолетові лампи для рослин називають ще світильниками для зелені чи фітолампами. Їх світло добре діє на життєві процеси зелених насаджень, а експлуатація не становить особливих труднощів. Такі лампи підійдуть практично для будь-яких видів кімнатної рослинності, забезпечуючи їх необхідним світлом для зростання та нормального розвитку.

Фітолампи з ультрафіолетовим випромінюванням сприяють запуску фотосинтезу, виділенню рослинами кисню та енергії, як і в природі під впливом сонячних променів. Потрібно відзначити, що додаткового ультрафіолету потребує переважно тропічна флора, що звикла до тривалого світлового дня і великої кількості сонця.

Фітолампи для рослин Brille


Фітолампи для рослин Brille
Детальніше

При виборі ультрафіолетової лампи для рослин слід керуватися певними правилами, які сприятимуть їх нормальному розвитку і не шкодитимуть їм. Джерело ультрафіолету має бути максимально наближеним до природного; час дії на рослини має бути обмеженим їх індивідуальною потребою у світлі; електромагнітні випромінювання пристрою відповідати природному середовищу; не слід зловживати кількістю випромінювання ультрафіолету.

Необхідна потужність ультрафіолетових ламп

Потужність ультрафіолетової лампи повинна відповідати габаритам приміщення, де вона застосовується. Показники потужності та інші технічні характеристики вказуються в документах, що додаються до лампи під час продажу, а також на спеціальній наклейці або табличці на її корпусі. Обов'язковою характеристикою є площа, охоплення якої передбачає дію ультрафіолетового пристрою. Якщо площа приміщення виявиться більше заявленої, ефективність ультрафіолету буде знижуватися і може бути недостатньою для дезінфекції.

Сучасна ультрафіолетова лампа

Зазвичай ультрафіолетове обладнання потужністю 15-20 Вт розраховане на застосування в кімнатах площею до 40 квадратних метрів при стандартній висоті стель 2,5-3 м, потужністю 30-40 Вт – для великих приміщень площею до 130 квадратних метрів.

На що звертати увагу при покупці ультрафіолетової лампи

Рішення про придбання ультрафіолетової лампи має бути виваженим та продуманим. Купівля заради покупки не логічна, тому що ультрафіолетове обладнання застосовується не для освітлення, а в дезінфікуючих цілях для кімнат, одягу, взуття, предметів побуту, води та іншого. До того ж, зайва стерильність може послабити імунітет і зробити його чутливим до багатьох бактерій.

Бактерицидна лампа – кілер для мікробів


Бактерицидна лампа – кілер для мікробів
Детальніше

Тому такі ультрафіолетові пристрої доцільно застосовувати в період епідеміологічних ускладнень, сезонних хвороб, у сім'ях, де часто хворіють діти, де є хворі, що лежать тощо.

Для безпосереднього лікування деяких типів хвороб, використовувати ультрафіолетову лампу слід за призначенням лікаря. Ультрафіолетові промені використовують для лікування захворювань шкіри, інфекційних та застудних захворювань верхніх дихальних шляхів, гінекологічних проблем, невриту, виразок, різних ран та інших.

У домашніх умовах ультрафіолетові лампи застосовуються і для косметичних процедур: для одержання засмаги, догляду за проблемною шкірою, висушування манікюру. Крім цього існують ультрафіолетові лампи для стимуляції росту рослин та дезінфекції води й продуктів. Такі ультрафіолетові пристрої є специфічними і не можуть застосовуватись для інших цілей.

У зв'язку з цим асортимент ультрафіолетових ламп для використання в умовах будинку досить великий. Ультрафіолетових пристроїв, що мають універсальне призначення небагато, тому слід заздалегідь визначитися, з якою метою вони використовуватимуться, перш ніж їх купувати.

У мережі магазинів Брілле представлений широкий вибір освітлювального обладнання та комплектуючих до нього, серед якого бактерицидні світильники, ультрафіолетові, світлодіодні лампи та фітолампи різних модифікацій і технічних характеристик.


Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар