Працює програма єВідновлення!Разом до перемоги!

Сучасні Стельові Світильники

Автор: Brille Дата: 07.03.2023
Переглядів: 12370 Коментарі 0

Сучасні стельові світильники – це функціональні прилади з широкою сферою застосування. Вони можуть мати лаконічний або оригінальний дизайн, різні габарити, форму, монтаж (вбудований, накладний, на тросах). Стельові моделі встановлюють для освітлення житлових, комерційних, навчальних та адміністративних приміщень будь-якої площі. Вибір освітлювального приладу залежить від його зовнішнього вигляду, потужності, кількості джерел світла, відтінку свічення (актуально для світлодіодних варіантів) та інших факторів, про які ви дізнаєтеся зі статті нашого блогу.

Стельові світильники для кафе, фото

Зміст

Типи стельових світильників

На українському ринку світлотехніки представлені кілька видів стельових світильників, які мають різну конструкцію і різну кількість джерел світла:

Найпопулярніші – універсальні накладні стельові моделі, для їх установки не потрібно ніяких особливих пристосувань, тому моделі використовують всюди. У житловому будинку або квартирі такі освітлювальні прилади встановлюють у вітальнях, спальнях, коридорах, лоджіях, передпокоях, на кухнях і навіть в підсобних приміщеннях. Також накладні моделі відмінно підійдуть для освітлення торгових залів, салонів, лікарень, навчальних закладів, офісів, адміністративних і складських приміщень. Особливо популярні в цьому ряду світлодіодні пристрої, які формують відмінний світловий потік при малому споживанні електроенергії.

Сучасні споти з двома, трьома і більше джерелами світла встановлюють в приміщеннях, інтер'єр яких оформлений в стилі хай-тек, техно, лофт. Головна перевага таких освітлювальних приладів – поворотний механізм. З його допомогою можна оптимально розподілити світло по всьому приміщенню. Досить незвично виглядає система стельових світильників, змонтована на струнах. З їх допомогою можна освітити приміщення великого розміру. Ще один тип, що інтенсивно завойовує популярність, – трекові системи

Стельовий світильник для спальні, фото

Для класичних інтер'єрів дизайнери рекомендують підбирати декоративні накладні та LED стельові світильники з пультом. Асортимент декоративних моделей включає вироби в східному стилі, прилади на кілька лампочок з витонченими плафонами, стельові варіанти підсвічування, модернові скляні пристрої та ін. Є декоративні моделі, виконані в монохромній гамі, також багато виробів, виготовлених в декількох кольорах. До стельових освітлювальних приладів відносять і ЛЕД панелі, які успішно встановлюють в підвісні стелі типу армстронг, грильято.

Накладні стельові освітлювальні пристрої

Накладні стельові пристрої відрізняються конструкцією і способом монтажу. У них всі кріплення і дроти заховані під каркасом. Користувачі не бачать, як закріплений і підключений прилад. Така властивість відкриває більше можливостей світловим дизайнерам і робить ширше сферу застосування цих світильників. При установці накладних моделей не потрібно готувати місце монтажу, вирізати нішу в гіпсокартоновій стелі або облаштовувати масивні металеві троси. Це суттєво економить час монтажу і підключення.

Стельові світильники накладного типу монтуються на будь-яку поверхню: бетонну, дерев'яну, гіпсокартонну, цегляну і навіть на металевий профіль. Лаконічний дизайн дозволяє використовувати їх для освітлення офісів, шкіл, навчальних аудиторій коледжів і університетів, адміністративних і промислових приміщень.

Світильники можуть бути круглої, квадратної й прямокутної форми. Каркас накладних освітлювальних приладів роблять з металу, плафони – з пластику, скла і полікарбонату. На корпус зазвичай наносять лакофарбове покриття світлого або золотистого кольору, рідше – чорного, коричневого та темно-сірого. Плафон теж виконують в пастельних відтінках, іноді його поверхню декорують легким малюнком.

Стельові світильники Брілле накладного типу

Пристрої можуть мати одне або кілька джерел світла (до 30 шт.) різної потужності. У мережі магазинів Брілле представлені стельові світильники з діапазоном потужності від 1 до 490 Вт. Моделі з низькою потужністю зазвичай призначені для житлових приміщень, пристрої на 200-300 Вт можна встановлювати в кафе, ресторанах, торгових залах.

Джерелами світла в накладних стельових світильниках можуть бути:

  • вбудовані LED;
  • лампи розжарювання;
  • светодіодки;
  • галогенки;
  • енергоощадні лампи.

Вбудовані світлодіоди не потребують заміни. Вони освітлюють приміщення, поки не потьмяніють. Інші джерела – змінювані. Їх відрізняє не тільки тип, а й цоколь. Найчастіше в стельових світильниках використовують лампочки з цоколем Е14, Е27, G4, G9, GU10. Деякі моделі можна монтувати не тільки на горизонтальних, але і на вертикальних поверхнях, їх називають настінно-стельовими моделями.

Потолочный накладной светодиодный светильник БриллеПотолочный накладной хрустальный светильник

Світлодіодні накладні стельові моделі

Світильники з вбудованими діодами можуть бути врізними й накладними. Накладні ЛЕД вироби займають левову частку цього сегмента. Їх виготовляють з неймовірними дизайнами. Усередині виробу знаходяться світлодіоди, які забезпечують рівномірне освітлення кімнати в одному з трьох режимів світіння:

  • WW – тепле біле світло;
  • NW – нейтральне біле;
  • CW – холодне біле.

Фахівці рекомендують для робочих приміщень, кухонь, салонів краси вибирати освітлювальні прилади відповідної потужності з нейтральним відтінком світіння. Стельові світильники для спальні та вітальні чи коридора, а також для читання і роботи за комп'ютером більше підійде тепле біле світло. Пристрої з холодним відтінком світіння встановлюють для освітлення лабораторій, логістичних центрів, приміщень для зберігання продуктів. Офісні стельові світильники можуть бути з теплим і нейтральним відтінком світіння.

Багато стельових світлодіодних моделей комплектуються пультом дистанційного керування. Цю функцію люблять ті, хто купує світильники в спальню і вітальню. Приємно керувати світлом, не встаючи з дивана. За допомогою пульта ДК можна не тільки вмикати та вимикати світло, а й виставляти потрібний відтінок світіння, регулювати яскравість. Є стельові освітлювальні прилади, які можна інтегрувати в систему «Розумний будинок». Для їх підключення слід завантажити спеціальний застосунок.

Стельові ЛЕД світильники Брілле з пультом ДК

LED світильники з дистанційним управлінням, що широко представлені в мережі магазинів Брілле, мають міцний металевий корпус і плафон, виготовлений із пластику. Плафон дуже легкий, він надійно захищає конструкцію від механічних пошкоджень і служить хорошим розсіювачем світла. Є моделі без плафонів. Світлодіодні пристрої накладного монтажу можуть бути різної форми й розмірів.

Стельові споти

Назва спот походить від англійського слова spot – пляма. Стельові споти створюють направлене світло для виділення конкретної ділянки або об'єкта. Модель обладнана одним або кількома джерелами світла, які закріплені на штанзі або основі. Основа може мати круглу, прямокутну, квадратну або асиметричну форму. На стелю моделі встановлюють за допомогою монтажної планки. Компактні плафони з лампами часто обладнані поворотними механізмами, за допомогою яких можна регулювати світловий потік. Неповоротні варіанти менш функціональні, вони забезпечують освітлення однієї зони.

Стельові споти, фото

За кількістю джерел світла існує багато варіацій:

  • однолампові на круглій або прямокутній основі;
  • дволампові на металевій основі або пруті:
  • трьохлампові на основі або металевій планці;
  • чотирьохлампові з круглою або квадратною основою, на металевому пруті.

П'яти- і шести лампові варіанти зустрічаються рідше. Основа і корпус виробів можуть бути виготовлені з металу або комбінації металу, скла і дерева. Популярність набувають моделі з пофарбованими квадратними основами на чотири лампи. Для інтер'єрів у стилі хай-тек вибирають світильники на металевих планках з покриттям хром і латунь. Для класичних інтер'єрів підійдуть вироби, в яких комбінують метал зі склом і деревом.

Стельові споти обладнані плафонами, рівномірно розподіляють світловий потік. Дизайн плафонів – від традиційних циліндричних до оригінальних в стилі лофт. Багато виробів обладнані металевими плафонами з перфорацією і без неї. Мають гарний вигляд скляні плафони квадратної та конусоподібної форми. Ефектно виглядають прилади з покриттям хром і латунь.

Світильник спот купити в Україні

Стельовий спот з покриттям хром

Світильник спот стельовий на штанзі

Джерелами світла в спотах, як і в накладних стельових світильниках, можуть бути вбудовані ЛЕД і лампи 4-х типів (розжарювання, світлодіодні, галогенові та енергоощадні). При виборі варто звертати увагу на потужність лампи й тип цоколя.

Струнні світильники

Струнні стельові світильники – досить оригінальне рішення для освітлення приміщення. Таке підсвічування робить інтер'єр дуже стильним. Струнна система включає від трьох і більше моделей з плафонами круглої та конічної форми. Плафони можуть бути виготовлені зі скла, пластику і тонкого металу. Корпус струнних світильників має спеціальні кріплення для монтажу на струни – спеціальні металеві троси. Завдяки шарнірам струнні моделі можуть обертатися на 360 градусів в одній площині. Такі властивості дозволяють змінювати напрямок світлового потоку і регулювати освітленість приміщення.

Струнний світильник з синім плафономСтельові струнні світильники Брілле

Струнні системи можна встановлювати для основного освітлення в офісних, житлових і комерційних приміщеннях з сучасними інтер'єрами. Їх монтують на стелі будь-якого типу.

Трекові системи

Трекові система – це конструкція, що включає освітлювальні прилади, встановлені на струмопровідній шині (треку) без проводів. Вона створює оптимальне освітлення, зручна у використанні й займає зовсім мало місця. Для виготовлення треку необхідний металевий або пластиковий профіль. У профілі знаходиться струмопровід. Для невеликих за вагою світильників можна використовувати профіль з тонкого металу. Чим важче освітлювальні прилади, тим міцніше повинен бути шинопровід. При покупці можна вибрати мінітрекові системи 12 В, магнітні, одно-, двох- або трифазні системи.

Залежно від способу кріплення шинопровід може бути:

  • накладним;
  • підвісним;
  • вбудованим.

Трекові світильники часто застосовуються для підсвічування в торгових залах супермаркетів, на вітринах магазинів, в галереях, кафе і ресторанах. Не менш популярні вони й в житлових приміщеннях. Треки відмінно виглядають в сучасних інтер'єрах – на кухні, у вітальні, кабінеті.

Стельові трекові світильники, фото

Шинопровід дозволяє переміщати освітлювальні прилади вперед або назад, змінювати напрямок світлового потоку і, відповідно, зону освітлення. Пристрої не прив'язані до одного певного місця, як люстри до центру стелі. На одній шині можна використовувати світильники різного типу з вбудованими світлодіодами або змінними лампами (найчастіше світлодіодними або галогенними).

Трекові LED моделі відрізняються економним енергоспоживанням, якісним світловим потоком і довготривалою експлуатацією. Трекові світильники рекомендують встановлювати в старих будинках. При їх монтажі не потрібно руйнувати або свердлити стіни для прокладки нових проводів.

Світлодіодні панелі

Стельові врізні світильники та світлодіодні панелі відмінно підходять для освітлення офісів і навчальних закладів. Конструкція стельових вбудованих моделей включає плоский алюмінієвий або пластиковий корпус з матовим плафоном-розсіювачем. У світильників ще є елементи кріплення, такі ж як у точкових моделей.

Стельовий врізний світильник з кріпленнямиСтельовий світлодіодний світильник Брілле, фото

ЛЕД панелі виготовлені за таким же принципом. Монтуються вони ще простіше: їх габарити збігаються з розмірами стельових модулів армстронг або грильято. Стандартизовані розміри елементів підвісних стель дозволяють замінити одну або кілька плиток. LED панелі для стель армстронг зазвичай випускаються у двох розмірах: 585 х 585 мм і 1197 х 297 мм. У звичайний гіпсокартонна стельову панель просто вбудовують. Також вона може підвішуватися на тросах. Висота розміщення коригується залежно від особливостей приміщення. Відтінок світіння можна вибрати від холодного до теплого. Також ЛЕД панелі допомагають ефективно розділити простір на функціональні зони.

Потолочные ЛЕД панели для офиса

Переваги світлодіодних панелей:

  • інтенсивне і комфортне світло;
  • можливість вибрати відтінок світіння;
  • висока енергоефективність;
  • слабкий нагрів корпусу, який дозволяє монтувати панелі на різні поверхні;
  • робота в широкому температурному діапазоні – від -40° С до +50° С;
  • великий термін експлуатації – до 20 000 годин;
  • не виділяє шкідливого випромінювання при роботі;
  • ультратонкий корпус (від 9 мм) – дозволяє встановлювати на стелях будь-якого типу.

Як вибрати стельовий світильник?

У мережі магазинів Brille представлені стельові пристрої різної потужності. Є універсальні моделі, які можна встановити в будь-яких приміщеннях, а є вироби з вишуканим декором, вони підійдуть тільки для унікальних дизайнерських інтер'єрів. При виборі стельового світильника необхідно звернути увагу на кілька важливих технічних характеристик:

  • потужність – вибір потужності виробу залежить від площі приміщення. У моделей зі світлодіодним джерелом світла вона буде менше, ніж у приладів з галогенними, енергоощадними або лампами розжарювання;
  • тип плафона – впливає на напрямок світлового потоку;
  • матеріал корпусу і плафона – визначає стиль моделі, її міцність;
  • можливість регулювання напряму світла;
  • тип лампи;
  • спосіб монтажу.

Також при покупці світлотехніки слід врахувати тип стелі. Щоб нічого не упустити, рекомендуємо звернутися до консультантів наших магазинів. Наші фахівці оптимізують ваші зусилля і допоможуть з вибором.


Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар