Каталог товарів

Світильники у ванну: комфортне освітлення з користю та задоволенням

Автор: trainee53 Дата: 08.03.2023 Переглядів: 2557 Коментарі : 0

Ванна кімната це одне з тих місць в нашому будинку, яке ми відвідуємо щодня. Нехай і не дуже тривалий час, проте важливий: особиста гігієна, макіяж, відпочинок і релакс – лише небагато з того, що забезпечує нам здоров'я, гарний настрій та впевненість в собі.

Від того, як буде організовано освітлення у ванній, які світильники будуть використані, багато в чому залежить результативність згаданих чинників. Адже джерела світла та світло, яке вони несуть – це не тільки естетика, що радує погляд, але й запорука безпеки та гарного самопочуття.

Які освітлювальні прилади слід використовувати у ванній кімнаті та як правильно організувати їх роботу – розповість наша стаття.

Освітлення ванної кімнати

Зміст

Важливість освітлення ванної кімнати

Питанню організації освітлення ванних кімнат приділяється значно менше уваги ніж освітленню, скажімо, вітальні або спальні. Сотні магазинів пропонують величезний вибір освітлювальних приладів, серед яких світильники для ванної займають лише незначний сегмент товару. Тисячі різноманітних люстр, торшерів і бра пропонують дизайнери та виробники для будь-яких стилів житлових інтер'єрів, забуваючи при цьому, що день починається й закінчується саме у ванній, і від того, наскільки вдало він розпочнеться, залежить дуже багато чого, а значить, стереотип про достатність одного центрального світильника для ванної – застарів і є неправильним. Компанія Брілле розуміє це, а тому пропонує найрізноманітніші освітлювальні прилади для ванної, від невеликих точкових світильників до люстр. Але перш ніж познайомити вас з ними, необхідно сказати про специфіку приміщення ванної кімнати.

Організація освітлення ванної кімнати

Яка кількість світильників потрібна для ванної кімнати

Кількість освітлювальних приладів у ванну залежить від площі приміщення, кількості зон освітлення, колірної гами інтер'єру та наявності додаткового природного освітлення.

Якщо площа ванної незначна – до п'яти квадратних метрів, достатнім буде одне основне та одне додаткове джерело світла над дзеркалом біля умивальника.

Для великих за розміром ванних кімнат використовують зонування освітленості, тобто для кожної із зон використовують свої світильники з необхідними параметрами світла та особливостями дизайну.

Зонування освітленості ванної кімнати

Разом з тим існують загальні правила. Висота розташування впливає на освітленість, чим вище – тим яскравіше буде загальне світло, і навпаки – більш низьке розташування світильника сприяє акцентованому освітленню та створенню затишної обстановки. На візуальне сприйняття освітленості впливає колірна тональність й дзеркальність поверхні. Так, глянцеві поверхні краще відбивають світловий потік, а в поєднанні зі світлою колірною гамою, збільшується візуальний обсяг приміщення.

З цього випливає, що у ванній кімнаті може бути організовано освітлення з використанням великої кількості освітлювальних приладів найрізноманітнішої форми та конструкції. Але слід пам'ятати, що не всі вони придатні для використання в ній.

Які світильники можна використовувати у ванній кімнаті

Ванна кімната належить до приміщень з підвищеною вологістю, а тому застосування в ній звичайних світильників небезпечно, адже електрика та вода – речі, які можуть уживатися і давати користь, виключно при дотриманні всіх заходів безпеки.

Світильники для ванної кімнати

Існує класифікація освітлювальних приладів за ступенем захисту їх корпусу від потрапляння всередину вологи та пилу, яка маркується кодом ІР і двозначним числовим значенням, де перша цифра означає рівень захисту від пилу, а друга – від вологи, наприклад ІР68 або ІР20. Ми представили два значення – з найвищим ступенем захисту й найменшим, чим більше цифра – тим захист краще і навпаки.

Застосування світильників у ванній передбачає відповідне значення ІР для різних зон освітлення, а відповідно і вологості. Найбільш небезпечною зоною є область ванни або душу, де в більшому обсязі присутня вода, бризки та пара. За можливості намагаються уникати прямого освітлення цієї зони, але у разі необхідності, для неї придатні герметичні світильники з найвищим значенням захисту ІР68.

Зона, що примикає до ванни або душу, а також над умивальником, вимагає рівня ІР65, що також має високий ступінь вологозахисту корпусу та не боїться потрапляння бризок. Зона, яка знаходиться на відстані понад пів метра від зазначених об'єктів, вимагає забезпечення рівня захисту ІР44.

Застосування у ванній кімнаті світильників рівня ІР20, з незахищеним від потрапляння всередину вологи корпусом, допускається в місцях, що убезпечені від потрапляння бризок води, а також поширення парової хмари.

І найголовніше, у ванній кімнаті в жодному разі не допускається відкрита проводка. Вона повинна бути прихована в стінах або ж прокладена в спеціальних, захищених від вологи, коробах.

Класифікація світильників у ванну кімнату за типом і характеристиками

Освітлювальні пристрої, що застосовуються для організації освітлення ванної кімнати можна класифікувати за місцем розташування, формою монтажу, функціоналом та типом джерела світла.

Розташування світильників у ванній кімнаті

Виходячи з розташування світильників у ванній кімнаті, їх можна розділити на: стельові, настінні та підлогові. Встановлюються вони відповідно на визначених для них поверхнях. Стельові світильники є центральним джерелом світла й забезпечують загальне освітлення.

Настінні світильники є додатковими джерелами світла та розташовуються в певних зонах для підсвічування окремих елементів ванної кімнати, переважно дзеркал.

Підлогові світильники є декоративними та використовуються для візуального розширення простору.

Світильники для ванної кімнати за видом монтажу поділяються на накладні та вбудовані. Перші кріпляться накладним способом до вертикальної або горизонтальної поверхні. Другі монтуються у спеціальному отворі та спрямовують світло вниз, не освітлюючи стелю.

Залежно від функцій, які виконують світильники, їх можна розділити на: загального, робочого, спрямованого та декоративного освітлення.

В освітлювальних приладах для ванної кімнати, в якості джерел світла, можуть використовуватися різні типи лампочок, такі як: світлодіодні, галогенні та розжарювання.

Види лампочок


Види лампочок
Детальніше

Лампочки розжарювання, попри свою дешевизну, поступово відходять з обігу через значне енергоспоживання. Набагато економнішими за лампочки розжарювання є галогенні лампи, але вони також сильно нагріваються та чутливі до перепадів напруги. Найпопулярнішими сьогодні джерелами світла визнані світлодіодні лампочки. Вони економічні, практично не нагріваються, безпечні для людського здоров'я і навколишнього середовища, не вимагають спеціальної утилізації та служать значно довше.

Які світильники краще підійдуть у ванну кімнату

Найчастіше, простір у ванній кімнаті розділений на дві зони: одна безпосередньо над умивальником, а інша – в місці розташування душової кабіни або ванни. Для кожної з них будуть ефективні та доречні різні типи освітлювальних приладів.

Для освітлення першої із зазначених зон найбільш вдало буде застосування світильників, що дають спрямоване світло, яке акцентовано виділятиме умивальник та дзеркало над ним. З цим завданням впораються або горизонтальний світильник, встановлений над дзеркалом, або ж, розміщені по обидва боки, настінні бра. Необхідно, щоб світильники забезпечували інтенсивний та спрямований потік світла не тільки на об'єкт освітлення, але й на стіни, віддаленістю до половини метра від його периметра. Вдалим варіантом є використання світлодіодних джерел, встановлених по контуру дзеркала. Застосування стельових світильників над умивальником не бажано, оскільки людина, що стоїть біля дзеркала, буде закривати собою частину світлового потоку, створюючи тінь та ховаючи обличчя від світла.

Для освітлення зони, де розташована ванна або душова кабіна, найкраще використовувати точкові світильники вбудовані в стелю.

Ефективні світильники для ванної кімнати

Існує ряд основних правил, які слід враховувати для організації освітлення у ванній кімнаті. Про них піде мова нижче.

Для великого приміщення ванної кімнати краще підійдуть підвісні світильники, а можливо й люстри, якщо забезпечуються безпечні умови експлуатації, про що згадувалося раніше. Відповідно, для маленьких приміщень ванної, гармонійніше виглядатимуть вбудовані світильники.

Розташування світильників повинно бути організовано таким чином, аби їх умовна лінія проходила під невеликим кутом відносно поверхонь, що відбивають, а не паралельно їм. Завдяки цьому створюється комфортне для очей освітлення та вдається уникати відблисків світла. Кращим рішенням для забезпечення цього, стане застосування освітлювальних пристроїв, обладнаних поворотним механізмом, що дозволяє змінювати напрямок світлового потоку.

Ідеальна освітленість ванної кімнати досягається застосуванням світильників з однаковим спектром випромінювання світла, а використання моделей з функцією димування, дозволить регулювати параметри освітленості виходячи з необхідності та настрою.

Світильники у ванну кімнату з підвісною стелею

Якщо у ванній кімнаті встановлена підвісна стеля, для її освітлення слід враховувати фактори, властиві низьким приміщенням. У такому разі доречними стануть світильники у формі чаші, глянцеві підвіси з довгастими плафонами, точкові світильники по лінії периметра стелі, моделі на штанзі з невеликими стильними плафонами або, виконані у стилі хай-тек, обтічні світильники без зайвого декору. Такі освітлювальні пристрої допоможуть візуально розширити об'єм ванної кімнати та зробити комфортним її освітлення.

Сучасні світильники для ванної кімнати

Для натяжної стелі існують обмеження щодо джерел світла стосовно потужності та нагрівання. Кращим рішенням стануть світлодіодні лампи, які практично не нагріваються. При використанні інших типів лампочок, слід обмежуватися максимальною потужністю у 35 Вт.

Світильники, де використовуються галогенні джерела світла потрібно вибирати з алюмінієвим відбивачем, який не створює навколо приладу небажаного ореолу, що акцентуватиме на його прихованих вбудованих елементах.

Лампочкам розжарювання властиве сильне нагрівання, а тому їх можна використовувати у світильниках-підвісах з плафонами, що спрямовані вниз або в сторони, які знаходяться на відстані не менше 30 см від стелі.

Якщо ви прочитали цю статтю, ймовірно ви шукаєте для себе ідеальний світильник для ванної кімнати. У магазинах мережі Брілле ви обов'язково його знайдете, тому що в асортименті наших товарів представлений великий вибір освітлювальних приладів різних типів та призначення.

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар