0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0.00грн. 

Установка Точкових Світильників

Автор: Brille Дата: 15.02.2023 Переглядів: 13489 Коментарі : 0
Люстра не здатна освітити приміщення так, щоб в ньому були відсутні тіньові зони. Рішення – монтаж точкових джерел світла. Точкові світильники компактні і ефектні, установка вимагає, скоріше, акуратності, ніж високого професіоналізму. Ми розповімо про те, як монтувати врізні світильники в домашніх умовах.

Як підключити точкові світильники, ключові особливості монтажу 

Кут розсіяння світла врізних моделей – від 30 до 40 градусів. Для створення рівномірного освітлення одного-двох екземплярів явно недостатньо, необхідний монтаж "точок" по всій поверхні стелі. Їх габарити і вага дозволяють це зробити, незалежно від типу стельового покриття. Рівномірність освітлення досягається такою щільністю розміщення світильників, при якій відстань між ними становить не більше 1 метра, між крайнім моделями і стіною – менше 60 см (для приміщень з висотою стін 2,5 метра).

установка врізного світильника

установка точкових світильників

Модель HDL-DT 33 WH ТМ Брилле

Установка в підвісні стельові поверхні будь-якого типу відбувається без особливих труднощів. Найпростіше працювати з гіпсокартоном, але принцип монтажу схожий і для пластику, МДФ, алюмінію. Більшої уваги вимагають натяжні поверхні, в зв'язку з дуже м'якою природою плівкового матеріалу. З цієї ж причини, щоб не зіпсувати перегрівом плівку, відмовляються від галогенних ламп на користь світлодіодних.

як встановити точковий світильник

Для прокладки проводки під вогнетривкий гіпсокартон використовують звичайний двожильний або трижильний електропровід. Для пластику, МДФ потрібен більш пожежобезпечний РКГМ. Місця з'єднання проводів скріплюють клемниками або мідними гільзами, додатково захищають ізоляційною стрічкою або термоусадочною трубкою.

Підготовка до монтажу

ажко в навчанні – легко в бою! Відносно монтажу так можна сказати про підготовчі етапи, що передують процесу установки. Головна причина, чому так – необхідність планування сценарію освітлення до формування стелі. Особливо ця обережність стосується натяжних стельових поверхонь.

Порядок монтажу "точок" складається з декількох кроків:

  1. Складання плану освітлення.
  2. Розводка електропроводки, установка закладних.
  3. Вирізання отворів.
  4. З'єднання проводів.
  5. Фіксація "точок", перевірка роботи.

Необхідні для монтажу елементи:

  • - електропровід;
  • - з'єднувальні клеммники, ізоляційна стрічка і термоусадка;
  • - вимикач;
  • - і, звичайно ж, самі світильники та лампочки до них.

Перший етап з підготовчих – планування. З місцем розташування світильників визначаються до моменту обшивки стелі. План складають з таким розрахунком, щоб відстань між отвором під кожне джерело світла і каркасом майбутньої стелі становило 25-30 см. Цим забезпечуються умови надійної фіксації світильника защіпками. Типова схема підключення наступна:

підключення точкових світильників

У Brille ми радимо покупцям скласти сценарій освітлення в частині сумісності різних джерел світла: врізних, підвісних, декоративних, основних і додаткових, стельових і настінних. Краще розташувати врізні ближче до стіни, поступившись місцем центрального джерела люстрі (за умови, коли всі світильники вмикаються одночасно).

монтаж врізного світильників

Ще один варіант – розділити всі різновиди освітлювальних приладів на різні вимикачі, встановивши їх в будь-який черговості.

Провід розподіляють і кріплять до каркаса стяжками в тих місцях, в яких будуть знаходиться світильники (без натяжки, з провисанням); залишаючи петлі загнутих дротів, довжиною від 10 до 15 сантиметрів кожна. На цій стадії також кріпляться закладні (при монтажі в натяжну стелю). Наступні кроки розглянемо детальніше.

Монтаж врізних моделей в підвісну стелю

Процедура тісно пов'язана з типом лампочок, які будуть використовуватися. Лампочки розжарювання призначені для роботи від мережі 220 В безпосередньо, тоді як світлодіоди – через пристрої, що знижують напругу. Якщо було прийнято рішення використовувати LED або галогенки, на каркасі або стелі попередньо вибирають місце для кріплення блоків живлення.

установка точкових світильників в підвісну стелю

Стельове покриття монтують після розведення і фіксації проводів. У гіпсокартоні отвори краще свердлити коронкою по дереву – це надійний спосіб зробити їх рівними. Діаметр кожного отвору підбирають, виходячи з габаритів "точок". Коли всі отвори підготовлені, знеструмлюють мережу і підключають світильники.

Якщо буде використовуватися велика кількість ламп зі зниженою напругою живлення, розділіть живлення на декілька ліній, щоб кожній лінії відповідав окремий блок. Це зробить проводку надійнішою: при поломці одного блоку перестане світити лише одна частина приладів, тоді як інші продовжать працювати.

Вбудовані моделі в отворах кріпляться за допомогою кліпс. Після цього провід живлення підключається до електромережі. Монтаж закінчений.

Монтаж врізних точкових світильників в натяжну стелю

Коли проводка розведена, заставні закріплені, а полотно натягнуто, на ньому проставляють маркером місця, де будуть знаходиться світильники. Щоб не помилитися з місцем отвору, перед натяжкою можна зробити позначки на підлозі. Після на полотні клеять термокільце відповідного діаметру.

як монтувати врізні світильники

Завдання термокільця – захистити полотно від нагрівання і механічних пошкоджень. Пластик кільця витримує температуру 60 ℃ (короткочасно – 100 ℃); до якої нагрівається корпус світильника при роботі галогенної лампочками і лампи розжарювання. Щоб захистити плівку від деформацій внаслідок перегріву, використовують лампочки потужністю не більше 40 Вт.

установка врізних світильників в натяжну стелю

Для установки кільця, на нього наносять клей, після чого його акуратно прикладають до стелі. Функція захисту від механічних пошкоджень термокольца працює вже на етапі монтажу – з його допомогою легко зробити отвір без ризику псування полотна. Роблять це ножем.

Діаметр отвору обмежується не тільки розмірами світильника, скільки характеристиками плівки, і відповідає відношенню її товщини до сили натягу. Наприклад, для стелі площею 4 м² при товщині матеріалу 2,5 мм отвір становитиме 8 см.

монтаж точок

Коли кільце приклеєне і отвір зроблено, вирівнюють заставні. Монтаж заставних на перфострічці робить це легкою справою. Заставні опускаються впритул до рівня полотна. Далі залишилося лише з'єднати дроти живлення з проводами світильника. Установка "точок" в термокольца здійснюється так само, як і в отвори підвісних стель. Купити точкові світильники для натяжних стель ви можете у нас, у наших магазинах

Теги: brille, точкові світильники, врізні світильники, накладні світильники, монтаж світильника, установка світильників, led, лід лампи, світлодіоди, світлодіодні лампи, натяжна стеля, підвісна стеля, сучасний стиль, дизайн, інтер'єр, лофт, хай-тек, підсвічуван

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар