Каталог товарів

Освітлення для готелів: світильники як об'єкт репутації, ефективності та безпеки

Автор: trainee53 Дата: 09.03.2023 Переглядів: 2376 Коментарі : 0

Жоден готель не стане прибутковим, якщо він буде позбавлений своїх гостей. Заявити про себе, залучити та утримати клієнта – три основні кити на яких тримається конкурентне існування будь-якого готельного комплексу. Запорукою успішної реалізації зазначених аспектів є, серед іншого, правильна організація світлової реклами, що привертає сторонню увагу, та ефективне освітлення внутрішніх приміщень і зовнішньої території, яке створює комфорт й формує загальне позитивне враження. Як забезпечити гармонійне освітлення готелю, які використати освітлювальні пристрої та як змусити постояльців повертатися сюди знов і знов, принагідно ділячись з друзями схвальними враженнями, допоможе розібратися наша стаття.

Освітлення готелів

Зміст

Організація освітлення готелів. Функціональні світильники

Система освітлення готелю являється одним з ключових факторів, що забезпечує його життєдіяльність та конкурентоздатність. Правильна організація підсвічування фасаду звертатиме на себе увагу, привертаючи погляди туристів, які, з якихось причин, не встигли вчасно забронювати номер, знаходячись в пошуку місця для відпочинку. Особливо це важливо для готелів, які прив'язані не до міських кварталів, а орієнтовані на тих, хто подорожує автомобілем. Будь-який найкомфортніший готель залишиться неоціненним, якщо його світло не приверне периферійний зір людини за кермом, що зосереджена на дорозі, особливо в темний час доби.

Приміщення вестибюлю, де знаходиться ресепшн та зона очікування, є тим місцем, яке зустрічає клієнта і створює перше репутаційне враження про готель, що зазвичай залишається домінуючим тривалий час. Тому важливо відразу подбати про комфортне його освітлення. Лаунж зона потребує теплого затишного світла, яке допоможе відвідувачам швидко відновитися після тривалих переїздів або перельотів, зробивши "перехідний процес" між подоріжжю та заселенням максимально не обтяжливим. Зона оформлення документів, навпаки, має забезпечити яскраве світло, що сприятиме концентрації та уникненню помилок при роботі з документами.

Функціональне освітлення готелю

Хай там як, але головним для кожного готелю були, є і залишаються його номери – тимчасове помешкання для різних клієнтів. Зупиняються в них і ті хто подорожують у справах, і туристи, і співробітники у відрядженні, і молодята і багато, багато інших категорій гостей. Кожна з них потребує своїх умов перебування. Великі готельні мережі мають у своєму розпорядженні номери різного типу, проте невеличкі – не можуть дозволити собі таку розкіш, тож максимально універсалізують свої номери, формуючи світло в них шляхом зонування та комбінуючи використання, крім основного джерела освітлення, необхідної кількості додаткових.

Вся готельна інфраструктура працює як єдиний механізм, який з'єднаний між собою системою коридорів, сходів та ліфтів. Правильна організація їх підсвічування має забезпечувати ефективну роботу цього механізму.

Обов'язкова присутність адміністративних приміщень також потребує відповідного освітлення, яке має бути достатнім для їх призначення і, разом з тим, не привертати зайвої уваги гостей.

Крім внутрішніх приміщень, кожен готель, залежно від масштабності, має зовнішню територію, яка також потребує раціонального освітлення. На великих територіях воно, крім необхідної естетичної складової, слугує ще й безпековим елементом. Завдяки йому чітко визначаються напрямки руху, акцентується увага на потрібні об'єкти, покращується відеоспостереження.

Враховуючи викладене вище, стає зрозумілою та обґрунтованою важливість організації функціонального освітлення всіх складових готельного комплексу, як внутрішнього, так і зовнішнього їх розташування, тож зупинимось детальніше на кожній з них.

Освітлення фасаду. Провідні світильники

Фасад готелю є своєрідною візитівкою, його обличчям та запорукою позитивного враження. Правильне оформлення зовнішнього освітлення будівлі готелю в комплексі з його архітектурною складовою, являються ключовими у формуванні зазначених факторів. Тож забезпечення якісного освітлення фасадної частини та прилеглої території є пріоритетним завданням будь-якого готелю, спрямованим привернути увагу та стати провідною зіркою для потенційного клієнта.

Освітлення фасаду готелю

Крім самого фасаду, освітленню підлягають також сходи, що ведуть до входу, під'їзні доріжки, різноманітні інсталяції, зелені насадження і, звісно ж, сама назва готелю.

Кожен з цих об'єктів потребує особливого освітлення із застосуванням різноманітних освітлювальних приладів. Та існують загальні правила, що висуваються для кожного, незалежно від призначення – світло має бути естетичним, економним та не засліплювати.

Вибираючи світильники для освітлення фасаду, слід брати до уваги архітектурні особливості будівлі. Концептуально освітлювальні прилади можуть підбиратися за подібною стилістикою або ж навпаки, вдало контрастувати. Кількість та розташування джерел світла має відповідати формі, розміру та "настрою" фасаду. Основний акцент слід робити на підсвічуванні назви готелю і найбільш привабливих та виграшних елементах оздоблення споруди.

З цією метою використовують вуличні фасадні світильники, оснащені металевими або скляними розсіювачами, світло яких може бути спрямоване в різні боки, залежно від необхідності та доцільності.

Центральний вхід до готелю виграшно виглядатиме завдяки дизайнерським моделям вуличних настінних ліхтарів. Під'їзні доріжки будуть якісно освітлені та виглядатимуть чарівно, якщо уздовж них симетрично або у шаховому порядку вишукуються наземні садові ліхтарі. Ліхтарні стовпи сприятимуть візуальному збільшенню перехідної території між вулицею та будівлею готелю.

Освітлення вестибюлів. Репутаційні світильники

Будь-який готельний комплекс містить в собі велику кількість приміщень різного призначення, які, в тій або іншій мірі, потребують освітлення. Враховуючи специфіку кожного, характеристики світла для них є різними, потребують зваженого та обґрунтованого підходу ще на початкових стадіях проєктування. Розглянемо існуючі приміщення, визначимо необхідний тип освітлення та підберемо оптимальні світильники.

Вестибюль – приміщення готелю, яке зустрічає гостей і відповідно створює про нього первинне враження. Його слід оформлювати з урахуванням комфорту відвідувачів при різкому переході з природного освітлення вдень або з темного в пізній час доби до приміщення з яскравим штучним освітленням. У зв'язку з цим, правильній організації освітлення вестибюлю слід приділяти особливу увагу. Ідеальним стане м'яке світло, з рівнем освітленості 200 лк, що забезпечать люстри або світильники з матовими розсіювачами світла.

Освітлення вестибюлю готелю

Умовно вестибюль можна розділити на дві зони, які потребують окремих параметрів світла, це ресепшн і лаунж зона.

Організація освітлення ресепшн має поєднувати в собі функціональність та дизайн. Рівень освітленості цієї зони має відповідати всім вимогам, що висуваються до приміщень, де працюють за комп'ютером, і забезпечувати показник у 500 лк.

В зоні ресепшн слід встановлювати освітлювальні прилади, що забезпечують широкоформатне розподілення світла. Такі світильники не створюватимуть значних світлових тіней, коректно передаючи обличчя людей та забезпечуючи можливість ефективної взаємодії клієнтів готелю з персоналом.

В якості освітлювальних приладів для освітлення стійки реєстрації на ресепшн можуть використовуватися настінні світильники, бра, люстри підвіси та вбудовані точкові світильники.

Лаунж зона – це територія, де гості знаходяться в очікуванні заселення або чекають транспорт перед тим, як залишити готель. Тому організація освітлення має враховувати ці обставини.

Освітлення лаунж зони має бути помірним. З одного боку воно має забезпечувати можливість розслабитись, але разом з тим, бути достатнім для зручної орієнтації – дозволяти оперативно знаходити гостям потрібні напрямки або локації: вихід, стійку реєстрації, сходи, ліфт тощо.

Слід врахувати і безпечні відстані між світильниками, що встановлені на підлозі, наприклад різноманітними торшерами, для забезпечення вільного проходу людей з габаритними речами та валізами.

Найкращим рішенням для лаунж зони стане м'яке світло, яке позбавлене різких тіней. В якості основних джерел світла можуть бути використані: стельові люстри або вбудовані світильники, які відповідають стилістично. Як додаткові – торшери, бра-світильники, що створюють затишну атмосферу.

В інтер'єрі вестибюлю обов'язково присутні різні інсталяції, які будуть ефектно та виграшно спостерігатися завдяки забезпеченню акцентованого їх підсвічування. Забезпечити це зможуть накладні світильники-споти або декоративні підсвічування.

Освітлення номерів. Затишні світильники

Зазвичай для освітлення номерів використовують такі ж світильники, як і у квартирах. І це не дивно, бо ж кімната в готелі перетворюється для людини на тимчасове її помешкання. А значить – має забезпечити затишок і комфорт.

освітлення номерів


Правильне забезпечення освітлення в номері передбачає наявність основного джерела світла, робочого та освітлення для відпочинку.

Основним джерелом світла слугують підвісні стельові люстри, світлодіодні люстри або точкові джерела освітлення. В якості робочого освітлення використовують настільні лампи. Освітлення для відпочинку організовується завдяки торшерам або настінним бра.

В ідеалі, організація освітлення номера в готелі має передбачати використання схем освітлення та світильників, які мають можливість регулювати такі параметри світла, як температуру та яскравість. Завдяки цьому, кожен постоялець зможе легко створити для себе комфортні умови, відповідно до своїх потреб та настрою.

Найкраще з цим впораються світлодіодні стельові світильники, розумні лампи, світильники з пультом управління та датчиками автоматичного налаштування освітленості.

Освітлення коридорів та сходів. Світильники уваги

Організація простору в готелях передбачає поєднання усіх приміщень, починаючи від вестибюля і закінчуючи номерами. В якості таких сполучних приміщень слугують коридори та сходи. Ними гості переміщуються між різними об'єктами готелю: номером, спортивною залою, рестораном та іншими.

Освітлення коридору в готелі

Для цих приміщень потрібно використовувати нейтральне або холодне світло, яке сприяє концентрації уваги. Рівень освітленості має бути не меншим за 100 лк.

Приміщення коридорів зазвичай мають обмежений простір, тож аби його візуально збільшити доречно використовувати вбудовані світильники, які слід розташовувати уздовж стельового периметра. Використовуючи настінні світильники, обирати ті, напрямок світла яких спрямований вгору. Також коридорам притаманні значні відстані. Аби візуально скоротити їх протяжність слід використовувати лінійні світильники, розташовані поперек лінії коридору. Якщо використовуються світильники з плафонами, слід уникати їх розташування в лінію. Набагато ефективнішим, у такому разі, є почергове встановлення, що нагадує шаховий порядок.

Плафони світильників для коридорів повинні бути матові, що захищають від можливого засліплення через незначну відстань до людського ока.

Коридори та сходи являються приміщеннями з цілодобовим освітленням, тому доцільно використовувати економні джерела освітлення, оснащені енергоощадними або світлодіодними лампочками.

Також ефективними для освітлення коридорів та сходів в готелях стануть "розумні" системи освітлення, оснащені датчиками руху, що вмикаються лише за необхідності, суттєво економлячи в такий спосіб електроенергію.

Освітлення ресторанів. Світильники для апетиту

Якщо невеликий готель і не має власного ресторану, в ньому обов'язково присутнє місце для харчування його гостей. "Європейський сніданок" є неодмінним атрибутом сьогоднішнього готельного сервісу. Освітлення таких приміщень має свою специфіку, тому зупинимося на ньому ґрунтовніше.

Воно організовується з метою створення максимальної зручності та комфорту клієнтів. Для цього слід розв'язати три основних питання. Світло має: формуватися відповідно до розташування столиків та підкреслювати апетитність запропонованих страв; не засліплювати обличчя клієнтів; підкреслювати деталі інтер'єру та покращувати його естетичне сприйняття.

Освітлення ресторану в готелі

Для освітлення столиків найкраще використовувати люстри-підвіси з плафонами, які розташовуються безпосередньо над ними. Висота таких світильників може регулюватися, дозволяючи змінювати її залежно від формату прийняття їжі – банкету або фуршету.

Якщо розташування столиків не фіксоване і передбачає зміну конфігурації їх розташування, слід передбачити рівномірне освітлення усієї площі за допомогою стельових світильників. Такі освітлювальні прилади мають випромінювати розсіяне світло, що охоплює додатково стіни приміщення.

Альтернативою слугують трекові світильники, які можуть змінювати напрямок та площу освітлення.

Для освітлення барної стійки найкраще підійде холодне світло галогенних ламп. Форма світильників для них може бути найрізноманітніша. Безпосередньо над самою стійкою вигідно використовувати вбудовані точкові світильники, що забезпечують світло з різними характеристиками.

Освітлення конференц-залів. Ділові світильники

Значна кількість сучасних готелів мають у своєму розпорядженні різного розміру конференц-зали, які здаються в оренду для проведення різноманітних заходів, від коротких перемовин до тривалих конференцій.

Тому питання правильної організації світла в конференц-залах також є актуальним в загальній системі освітлення готелів.

Освітлення конференц-зали в готелі

Переважна більшість подібних приміщень освітлюється за стандартною схемою, яка цілком прийнятна для використання і в готельних комплексах.

Основним джерелом освітлення являються стельові світильники. Вони забезпечують загальне освітлення розсіяним світлом. Підсвічування президії та робочих столів здійснюється за допомогою світильників-спотів. Периметр приміщення підсвічується вбудованими точковими світильниками або ж світлодіодною стрічкою.

Головним завданням організації освітлення конференц-зали є забезпечення його функціональності, тобто можливості регулювання в залежності від потреб, наприклад під час демонстрації фото- та відеоматеріалів. З цим завданням найкраще впораються світлодіодні світильники з димером, що дозволяє оперативно регулювати яскравість освітлення.

Освітлення спортивних залів. Мотиваційні світильники

Дедалі частіше при готелях облаштовуються спортивні зали. Специфіка облаштування їх освітлення враховує особливості організму людини, роботу якого тьмяне світло уповільнює, а яскраве навпаки – мотивує до дії. Тож освітленість спортивної зали має бути вельми значною і складати 300-400 лк.

Освітлення спортивної зали в готелі

Організація освітлення приміщень для занять спортом також має власні особливості. Рівень освітленості повинен відповідати вказаним значенням на рівні підлоги, а не на рівні самого джерела світла. Це обумовлено відсутністю в спортивних залах глянцевих підлог, що відбиває світло, тим самим збільшуючи рівень освітлення.

Рекомендується використовувати світлодіодні світильники виключно з нейтральною температурою світіння. Це обумовлено тим, що холодне світло більш напружує, провокує зайвий тонус організму, а тепле навпаки – діє розслабляючи, зменшуючи концентрацію.

В приміщеннях для занять спортом категорично забороняється застосування ламп, що мерехтять, шумлять та містять пари ртуті, які можуть негативно вплинути на фізичний та емоційний стан людини, організм якої знаходиться в стані підвищеного навантаження.

Забезпечення раціонального функціонування системи освітлення. Ефективні світильники

Одним з варіантів керування системою освітлення готелю, вмикання світла та регулювання освітленості – є ручне управління. В такому разі керування освітленням кожної зони здійснюється окремо і довільно.

Цей варіант хоч і являється найпростішим, проте є недоцільним, тому що: збільшуються витрати на утримання персоналу, що управляє системою; з'являється вплив "людського" фактору; унеможливлюється дотримання раціональної та ефективної відповідності між реальними потребами в освітленні і можливостями наявних світлових схем; за сукупністю всіх факторів фіксується економічна необґрунтованість.

Тому все далі частіше, для забезпечення ефективного освітлення готелю, застосовують різноманітні автоматичні системи, завдяки яким процеси регулювання світлом вирішуються надійніше та економніше. Такі системи використовують для управління сучасні електричні та електронні засоби.

Управління системою освітлення готелю

Забезпечення автоматичного вмикання/вимикання світла здійснюється завдяки використанню систем з фоторезисторами, що фіксують зміну рівня освітленості. Контролер дозволяє налаштовувати граничну межу освітленості в широкому діапазоні як для внутрішнього, так і для зовнішнього освітлення.

Принцип дії полягає у реєстрації обладнанням певного заданого рівня освітленості, після чого, по кабельних або бездротових каналах, подаються відповідні сигнали на управляючий пристрій.

Керування освітленням дистанційно здійснюється за допомогою пультів управління не прив'язаних до електричної мережі, сигнали від яких передаються освітлювальним приладам або стаціонарним приймачам, які керують навантаженнями, за допомогою інфрачервоних променів. Застосування приймачів-розподільників дозволяє використовувати більш гнучкі світлові схеми.

Ефективним є застосування світильників з димерами, які дозволяють регулювати рівень освітленості за потребою. Проте слід пам'ятати, що не всі джерела світла піддаються світлорегулюванню.

Освітлення в комплексі системи безпеки. Світильники безпеки

Освітлення готелів також наділено безпековою функцією. Це пов'язано із необхідністю забезпечення безпечної евакуації гостей та співробітників у разі виникнення надзвичайної ситуації. Тому на евакуаційних шляхах обов'язково мають бути присутні аварійні світильники, які допоможуть зорієнтуватися під час небезпеки та швидко знайти потрібний напрямок або аварійний вихід. Слід зазначити що найкориснішими є акумуляторні аварійні світильники

Аварійний світильник – світло, яке рятує життя


Аварійний світильник – світло, яке рятує життя
Подробнее

Крім того, освітлення має забезпечувати внутрішній спокій перебування клієнтів в готелі й при штатних режимах функціонування. Особливо це важливо для коридорів, де вузькі та довгі незнайомі приміщення, позбавлені візуального зв'язку із зовнішнім світом, можуть викликати у відвідувачів відчуття тривоги та хвилювання.

Одним із небезпечних об'єктів в будівлі готелю являються сходи. Освітлення сходових кліток і маршів має бути з одного боку яскравим, а з іншого – не повинно засвітлювати та відвертати увагу. Особливо підступними є ділянки сходів, що складаються лише з декількох сходинок. Часом їх можна не побачити та зазнати травми. Аби уникнути цього, слід передбачати окреме підсвічування за допомогою точкових світильників.

Значний психологічний дискомфорт можуть відчувати гості готелю під час користування ліфтами. Їх замкнутий об'єм може викликати тривожність у певної категорії людей. Тому в ліфтах рекомендується встановлювати дзеркала та використовувати спокійне світло, що знижують таке відчуття.

Також значну увагу слід приділити безпековому освітленню території навколо готелю. Всі доріжки мають освітлюватись достатньою кількістю світла, а окремі, найбільш небезпечні ділянки, мати додаткове акцентоване підсвічування.

Сподіваємося, що поради викладені в цій статті будуть вам корисними. А підібрати все необхідне освітлювальне обладнання для облаштування готелю ви зможете в мережі магазинів Брілле, де в асортименті представлений весь спектр сучасних світильників.

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар