Каталог товарів

Зонування квартир: ідеї на всі випадки життя

Автор: Александр Дата: 13.03.2023 Переглядів: 7492 Коментарі : 0

Зонування кімнати – простий спосіб створення унікального інтер'єру. Без капітального ремонту, складних дизайнерських концепцій та великих грошових витрат. Якщо взятися за роботу грамотно, будь-яку житлову площу можна перетворити, зробити її приємнішою для очей і теплішою для душі. Існує кілька ідей поділу квартири на зони, давайте їх розглянемо.

зонування кімнати, фото

Содержание


Що таке зонування

Однокімнатна квартира – найдоступніший варіант житла, який продається на ринку нерухомості. Зонування – оптимальний спосіб візуально збільшити розміри житла без прив'язки до кількості квадратних метрів. Але прийоми зонування популярні й для великих студій. Це рішення завжди захоплює дизайнерів, оскільки демонструє їх можливості, розширює портфоліо. Для власників квартир це простий варіант виправити недоліки житла дешево і сердито.

Потенціал цього прийому зосереджений на одному – розділити простір на кілька зон, які відрізняються функціональністю.

Які завдання вирішує зонування

Перші архітектори, які виступали за відкриту планування, спиралися на ідею кухні як центральної зони єдиного простору. Вони хотіли розв'язати важливу задачу того часу: зробити так, щоб життя домогосподарок в їх власному будинку стало комфортнішим, щоб жінки не відчували себе частиною кухонного механізму, замкненого за дверима.

зонування кухні

Сьогодні відкрите планування особливо вигідна тим, хто живе один, в парі, а також сім'ям з маленькими дітьми (за малюками простіше доглядати). Все починає йти шкереберть, коли діти дорослішають та починають прагнути до більшої незалежності: відпочивати окремо від інших членів сім'ї, слухати свою музику, дивитися свої фільми.

Концепція зручна, коли кілька людей орендують одну житлову площу: можна підселити ще одну людину і, відмовившись від деякої конфіденційності, заощадити на оренді житла. Разом можна зняти велику студію, облаштувавши її так, щоб комфортно було всім: передбачаються зони для роботи, відпочинку, сну, а також спільного проведення часу.


Сім помилок освітленості квартири


Сім помилок освітленості квартири
Детальніше


Зонування кімнат працює і сприяє затишку при виконанні чотирьох правил:

  1. враховані особисті потреби всіх мешканців;
  2. дотримуються стилістичні вимоги організації інтер'єру;
  3. виправлені архітектурні недоліки площі;
  4. враховані технічні можливості квартири, всієї будівлі.

Останнє правило виконується, якщо беруть до уваги тип планування, вік будівлі, архітектурні особливості (арки, ніші, розташування дверей, вікон, стін). Особливості перепланування варто розглянути окремо.

Зонування квартир різних планувань

Український ринок нерухомості складається з первинного (новобудови) і вторинного ринку. На вторинному ринку продають квартири нових планувань, а також старих, більше відомих "кличками": сталінки, хрущовки, брежнівки. Така різноманітність стає причиною особливостей зонування.

Зонування сталінки

У 30-ті роки минулого століття та після Другої світової війни зводили будинки, квартири яких мали великі габарити, високі стелі, нетипове планування (несучі стіни були відсутні). Можливості облаштування таких приміщень не обмежені: за бажання з однокімнатної "сталінки" легко зробити двокімнатну. Якщо необхідно максимально збільшити простір, можна демонтувати перегородку між коридором і вітальнею, кухнею. У разі чого повернути минулу версію можна за допомогою розсувної перегородки.


зонування сталінки, фото інтер'єру

Зонування хрущовки

Нерухомість середини 50-х років від сталінок відрізняються практично всім: низькі стелі, маленькі кімнати, кухні ще менше. Найскладніший варіант для зонування з метою візуального збільшення простору. З іншого боку, планування дозволяє зробити невеликі функціональні зони, які додадуть затишку.


зонування хрущовки, фото інтер'єру

Зонування брежнівки

Будинки, які зводили в кінці 60-х, були поліпшеними версіями хрущовок: габарити більше. Відмінною рисою стало те, що при переплануванні несучі стіни чіпати категорично забороняється – на них йде навантаження, тому ні зносити, ні пробивати прохід в них не можна. Інші стіни чіпати допускається: так можна з'єднати кімнату з кухнею, зробити загальний санвузол.


зонування брежневки, фото інтер'єру

Будинки нового типу та сучасні планування

На тлі старих нові будинки помітно відрізняються. У них житлові кімнати стали більшими, як і коридор, габарити кухні зросли з 7 квадратів до 9. Отримали популярність лоджії – справжня знахідка для господарів і професійного дизайнера, особливо для двокімнатних квартир (одну з кімнат розширюють саме за рахунок лоджії). При зонуванні однокімнатних, перепланування роблять рідко, виняток становлять студії. Для них прибирають суміжну стіну між кімнатою і коридором. У порівнянні зі старою нерухомістю, ринок новобудов пропонує оригінальні проекти, серед яких кожен може вибрати житло до душі.


зонування квартири, фото інтер'єру

Зонування смарт квартир

У смарт є кілька переваг – доступна ціна, висока концентрація затишку на 1 квадратному метрі, при грамотному оформленні все знаходиться під рукою. Недолік смартів – вони нагадують літаки економ класу: кухня знаходиться у 2-3 метрах від ліжка, робочого столу, санвузла – особливо не розженешся. Популярне зонування шторами, кольором оздоблення стін, покриттям підлоги, освітленням.


зонування смарт квартири, фото інтер'єру

Інтер'єри популярних стилів

Інтер'єр часом говорить про господаря більше, ніж він сам може про себе розповісти. Від безсмаку обстановки не врятують будь-які дизайнерські прийоми, тоді як дотримання важливих стилістичних правил створює основу для затишку.

Оформлення кімнат в різних стилях – не табу, головні небезпеки ховаються в технічних характеристиках простору (габарити, архітектурні особливості). Є вдалі приклади поєднання як схожих, так і контрастних стилів. Але в тому, що стосується зонування (особливо однушок); ми рекомендуємо об'єднати простір рамками однієї стилістики. По-перше, так простіше, по-друге, цілісне оформлення більше відповідає сучасним модним тенденціям – вимозі дотримання простоти й функціональності.

З усіх варіантів інтер'єру ми рекомендуємо звернути увагу на найпопулярніші.

Техно

Характерно використання предметів, виготовлених їх сучасних матеріалів, що мають строгі лінії. Інструменти зонування багатофункціональні (наприклад, LED телевізор, встановлений на перегородці); переважають ідеї з поділом на зони за допомогою меблів. Домінують металеві, скляні меблі, кольори – білий, сірий. Декоративні елементи підкреслюють техно, можуть використовуватися виключно в естетичних цілях, а також виконувати кілька ролей. Більше про стилі ви дізнаєтеся тут.

зонування квартири в стилі техно, фото інтер'єру
зонування кімнати в стилі техно, фото інтер'єру
зонування в стилі техно, фото інтер'єру
зонування житла в стилі техно, фото

Мінімалізм

Ще один шанувальник функціональності, який нехтує однією лиш естетичною складову предметів інтер'єру (якщо щось в приміщенні знаходиться, то лише тому, що воно необхідне для щоденного користування). Мінімалізм любить простір, створює гармонію практичності, беручи приклад з японського стилю. Улюблений прийом зонування – меблі, гра з кольором. Більше про мінімалізм читайте тут.

зонування квартири в стилі мінімалізм, фото інтер'єру
зонування кімнати в стилі мінімалізм, фото інтер'єру
зонування в стилі мінімалізм, фото інтер'єру
зонування житла в стилі мінімалізм, фото

Хай-тек

Останній з популярних строгих сучасних стилів. До колірної гами відносяться тут з меншою обережністю (яскравий окрас частини предметів – частий гість); зате на всю користуються технічними ноу-хау. Вибір варіантів для поділу на зони величезний: килими, меблі, перегородки, ширми, підлогові полки, стелажі. Оздоблення стін грає роль фону. Про хай-тек докладно написано тут.

зонування квартири в стилі хай тек, фото інтер'єру
зонування кімнати в стилі хайтек, фото інтер'єру
зонування в стилі хай-тек, фото інтер'єру
зонування житла в стилі хайтек, фото

Лофт

Лофт створює відчуття, що у квартирі живе творча особистість, бюджет якої досить обмежений. Строгий порядок оформлення приміщення відсутній, навпаки – в фаворі легка недбалість. Щоб розділити простір на зони, купують дерев'яні відкриті полиці. Грубі металеві теж ефектно виглядають. Лофт підкреслює переваги шкіряних виробів, що часто використовують, розділяючи кімнату на різні зони м'якими меблями (детальніше про це читайте в блозі). З метою зонування характерно використання нетипових предметів інтер'єру: картин, графіті, статуеток, великих рослин і навіть книг, розміщених на підлозі, полицях.

зонування квартири в стилі лофт, фото інтер'єру
зонування кімнати в стилі лофт, фото інтер'єру
зонування в стилі лофт, фото інтер'єру
зонування житла в стилі лофт, фото

Традиційні стилі (класичний, романтизм, прованс, модерн)

Традиційні стилі виключають контраст: всі предмети інтер'єру виглядають гармонійно, об'єднані загальною колірною гамою. Можливості поділу простору широкі: меблі, текстиль, елементи, стилізовані під ретро. Особливо виділяється роль центрального стельового світильника – зазвичай габаритної люстри.

зонування квартири в стилі модерн, фото інтер'єру
зонування кімнати в класичному стилі, фото інтер'єру
зонування в стилі романтизм, фото інтер'єру
зонування житла в стилі прованс, фото

Як зробити зонування квартири

Створення умовних кордонів вирішує завдання організації окремих зон в невеликій однушці або в просторі студії. Як поставити ці кордони, власник житла вирішує з дизайнером. Спеціаліст враховує особливості об'єкта, побажання й фінансові можливості замовника. Найбільший попит має розбивка кімнат такими способами:

  1. меблями (диван, стіл, шафа, стелаж);
  2. текстилем (штори, фіранки);
  3. світлом (стельові, настінні, підлогові світильники);
  4. кольором (фарбування стін, поклейка шпалер);
  5. декоративними елементами (картини, вази, статуетки).

Розглянемо детальніше ці та інші варіанти.

Варіанти зонування квартир, фото

Як відбувається зонування кімнати? Помилково вважати, що будь-який варіант дизайну можна реалізувати. Фотографія з інтернету – це красива ідея, реалізувати яку може бути дуже важко або ж зовсім не можливо. Помилково брати за основу чужу ідею. Ваш інтер'єр буде виглядати найкращим чином лише за умови, коли він враховує планування конкретно вашої квартири.


варіанти зонування квартир, фото

Отже, для правильного зонування квартири, потрібно дотримуватися кількох правил. По-перше, складаючи сценарій майбутніх змін, виходьте з розмірів, форми кімнат, архітектурних особливостей (стіни, «рідні» перегородки, ніші); кількості вікон і дверей. По-друге, складаючи план, переконайтеся, що нові перегородки не заважають вільному пересуванню, особливо в темний час доби. Невеликі об'єкти доречно функціонально розділяти за допомогою колірного (фактурного) оформлення стін: в обмеженому просторі меблі та навіть ширми як варіант перегородки зроблять простір візуально меншим. Плюс пересуватися по такій кімнаті стане складніше. Якщо дуже хочеться, можна встановити скляну перегородку.

Виділяють два варіанти зонування: необоротне й оборотне. Необоротне передбачає всі ті зміни, які вимагають серйозних робіт по переплануванню, наприклад, будівництво або знесення стін. Перш ніж зважитися на такі зміни, потрібно серйозно зважити всі «за» й «проти» – дороги назад вже не буде. У нашій статті ми розглянемо оборотне перепланування, використовуючи прийоми, з якими можна легко змінити інтер'єр.

Перегородки

Перегородки відрізняються своєю універсальністю. Вони можуть бути суцільними (від підлоги до стелі) або мати верхній край, з нішами для прикрас або рівною поверхнею (часто використовуються для оформлення зони домашнього кінотеатру – на них монтують екран); комбіновані. Іншими словами, перегородка в зонуванні – це light-версія звичайної стіни. Найбільш популярні дерев'яні, скляні перегородки, а також з гіпсокартону.

Дерев'яні, бамбукові

Дерев'яні меблі роблять обстановку теплішою, додають природності, привертають увагу, стають відмітною рисою інтер'єру. З дерев'яними перегородками так само. Вони можуть мати грубий зовнішній вигляд, натуральний колір, а можуть покриватися лаком, фарбою, візерунками. Оригінально виглядають перегородки з бамбука.

дерев'яна перегородка при зонуванні квартири, фото
перегородка з бамбука при зонуванні кімнати, фото

Скляні, акрилові

Скляні перегородки – міцні конструкції, можна сміливо їх використовувати без страху розбити. Це за умови, якщо зроблені якісно. Тому економити на них – погана ідея.

Матеріал виготовлення якісних конструкцій – спеціально загартоване скло високої міцності. Поверхню (прозора чи матова) вибирають, в залежності від місця розміщення, завдань. Шикарно виглядають ексклюзивні перегородки з вітражного скла.

Легші акрилові перегородки встановлюють частіше. Це стійкий до механічних пошкоджень, екологічний матеріал. Є як прозорі, так і тоновані варіанти.

скляна перегородка при зонуванні квартири, фото
акрилова перегородка при зонуванні квартири, фото

З гіпсокартону

Гіпсокартон популярний для міжкімнатних перегородок – з його допомогою створюються гладкі поверхні. Монтаж перегородок з гіпсокартону простий (це не цегляну стіну класти); конструкція займає мало місця. Картину, поличку або телевізор до них не прикріпити, але декоративні врізні полички зробити можна.

перегородка з гіпсокартону при зонуванні квартири, фото
перегородка з гіпсокартону для зонування кімнати

Шафи, стелажі

Вибір між шафою та стелажем стає актуальним лише для великих приміщень і студій. Маленьким площами шафа протипоказана – занадто громіздко виглядає. Тоді як відкритий стелаж, навпаки – розв'язує проблему дефіциту вільного місця. На полицях можна зберігати речі, розміщувати прикраси, декоративні рослини, розподіляючи стелаж між суміжними функціональними зонами.

шафа при зонуванні квартири, фото
стелаж при зонуванні кімнати, фото

Текстиль

Мабуть, найлегший прийом зонування. За виконанням навряд чи – над установкою карнизу необхідно буде трошки попотіти, але по зовнішньому ефекту – точно! Штори додають приміщенню благородства, фіранки – практичності.

Це найбільш універсальний варіант поділу простору на зони: закрити штори, якщо яскраве сонце заважає відпочивати вдень, а вуличний ліхтар – вночі, а також для створення більш інтимної атмосфери; розсунути – щоб збільшити площу квартири на час вечірки.


зонування кімнати текстилем, фото

Штори

Недорогий спосіб розділити кімнату. Штори легко підібрати під будь-який інтер'єр, вибір тканини, дизайну, кольорів, розмірів величезний! Всі труднощі установки пов'язані лише з монтажем карниза, що важко назвати великою проблемою. До того ж такий монтаж майстрами робиться досить швидко.

штори при зонуванні квартири, фото
зонування квартири за допомогою штор, фото

Декоративні фіранки

Як і штори, фіранки в зонуванні – паличка-виручалочка для тих, хто не збирається проводити в квартирі масштабні ремонтні роботи. Необхідність в додаткових конструкціях відсутня. За вартістю фіранки зазвичай дешевші за штори, якщо тільки не вибирати ексклюзивні декоративні вироби.

зонування квартири за допомогою фіранок, фото
декоративні фіранки для зонування кімнати, фото

Ширма

Ширма – атрибут, який приховує за собою таємницю. Вона портативна, легка і з цієї причини використовується в будь-якому місці кімнати з тим, щоб щось сховати, тимчасово захистити від сторонніх поглядів. Часто встановлюється на підвіконня.

Сам по собі такий елемент зонування може бути цінний як дизайнерська прикраса інтер'єру.

зонування квартири за допомогою ширми, фото
ширма для зонування кімнати, фото

Розсувні двері

Варіант простий у використанні та зручний тим, що безшумний. Для невеликих і просторих приміщень розсувні двері – хороший, ефектний прийом зонування. Так само як і зі шторами, з їх допомогою легко підлаштуватися під погоду за вікном і час дня – сонячно або похмуро, день чи ніч двері допоможуть усамітнитися, відпочити, створити гарний настрій.

зонування квартири за допомогою розсувних дверей, фото
розсувні двері для зонування кімнати, фото

М'які меблі

При відкритому плануванні розділити простір на кілька окремих зон легше за допомогою меблів. До того ж так відпадає необхідність встановлювати стіну, користуватися важкими шафами, проводити додаткові монтажні роботи. Вибір м'яких меблів величезний – одних диванів і крісел досить для оформлення інтер'єру 2-в-1.

зонування квартири за допомогою меблів, фото
зонування квартири меблями, фото

Зонування квартири світлом

У світла є те, чого немає в інших предметів зонування – магія, що створює особливу атмосферу. Що б ви не використали – меблі, фіранки, перегородки, облицювання стін – це все не має тих переваг, які є у світильника. Будь-якого справного світильника. Але краще – того, який відповідає загальній концепції дизайну інтер'єру. Насправді навіть за допомогою найпростішої конструкції, що являє собою шнур з патроном для лампочки, можна освітити простір і зробити правильні акценти (такі невигадливі моделі любить стиль лофт). Звичайно ж, на простому обмежуватися необов'язково.


Як вибрати люстру


Як вибрати люстру?
Детальніше


У магазині Brille ви знайдете та зможете купити потрібний світильник, вибравши його з тисячі моделей різних розмірів, кольорів, стилів і технічних особливостей. Зонування світлом універсальне для будь-яких типів і розмірів приміщень. Щоб розділити квартиру на зони, краще використовувати різні світильники. Ми опишемо, які та чому.

Люстри й підвіси

Найпопулярніший спосіб освітлення і, відповідно, зонування. Одна люстра в центрі кімнати створює загальне яскраве освітлення, додаткові підвіси акцентують на окремих зонах: робочий або обідній стіл, диван або крісло, кухонна плита або барна стійка.

Для зонування не настільки важливо, підвісний це світильник або пристельовий – конструкція та габарити підбираються, виходячи з площі кімнати. Перевагою буде функціональність: управління світлом за допомогою пульта, регулювання напрямку світіння, висоти підвісу.

смарт люстра з пультом для зонування квартири, фото
люстра для зонування кімнати, фото
підвісний світильник для зонування квартири, фото

Стельове підсвічування

Підсвічування виконує другорядну роль. Зазвичай воно менш яскраве (але це не завжди так – можна купити й потужне); встановлюється, скоріше, для створення затишку. Також має практичне значення – щоб підсвітити вхідні двері передпокою або дзеркало люстра не обов'язкова.

З метою зонування підсвічування (точкові, трекові світильники, споти, "тубуси") якнайкраще здатне розмежувати дві різні функціональні зони. Виділяється світлом межа між ними або потрібна область, завдяки чому другорядне залишається в тіні та відсувається на другий план.

стельове підсвічування для зонування квартири, фото
точковий світильник для зонування квартири, фото
світильник спот для зонування кімнати, фото

Торшер

Недооцінений прийом зонування. Як джерело світла його легко замінити підвісним тубусом або настінним підсвічуванням. Але як дизайнерський прийом торшер незамінний.

Торшер може бути головним предметом дизайну, навіть при наявності люстри. Кімната, освітлена люстрою без торшера та з ним – це два абсолютно різних приміщення. Зонування торшером, безумовно, не можна назвати самостійним варіантом. Щоб по максимуму відчути його переваги, торшер необхідно поєднувати з іншими джерелами світла.

торшер з галогенними лампочками для зонування квартири, фото
торшер для зонування кімнати, фото
дерев'яний торшер для зонування

Бра

Бра повторює функціонал стельового підсвічування. З тією відмінністю, що володіє більш практичним функціоналом – може використовуватися для освітлення робочої поверхні. Бра – хороший спосіб доповнити інтер'єр цікавим рішенням освітлення. При зонуванні великих кімнат бра – ще один важливий атрибут, який можна поєднувати зі стельовим підсвічуванням і здатне повноцінно його замінити.

бра Тіффані для зонування кімнати
настінний світлодіодний світильник для зонування кімнати, фото
бра спот для зонування квартири, фото

Настільна лампа

Настільна лампа – це торшер в мініатюрі. Більш того, за функціоналом вона поєднує функції бра – освітлює робочу область. У порівнянні зі світильниками, які необхідно монтувати, лампа легко змінює місце положення. Це зручно, оскільки при зонуванні один прилад може бути затребуваний в різних сценаріях поділу простору на зони.

настільна лампа для зонування
настільна лампа для зонування кімнати, фото
настільна лампа для зонування квартири, фото

Теги: інтер'єр, стилі, зонування, brille, освітлення

Товари

Коментарі

Написати коментар