0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0.00грн. 

Освітлення в стилі хай-тек

Автор: Brille Дата: 16.01.2023 Переглядів: 2903 Коментарі : 0
Стиль хай-тек відрізняють передові розробки, футуристичні мотиви, висока технологічність і художнє оформлення. Даний стиль надихається науково-фантастичними творами Рея Бредбері, Айзека Азімова, Річарда Моргана, творчістю кіберпанку, художніми фільмами Рідлі Скотта і сестер Вачовскі. Освітлення в стилі хай-тек має підтримувати загальний настрій навколишнього оточення і, одночасно – служити предметом декору.

Хай-тек – інтелектуальний інтер'єр

Хай-тек виділився в окремий стиль інтер'єру досить недавно – в кінці 70-х років минулого століття. Його відмінними рисами стали:

Інтер'єр хай-тек фото
 • висока функціональність;
 • максимальний комфорт і багатозадачність предметів інтер'єру;
 • стримані колірні рішення;
 • мінімум або повна відсутність декору;
 • графічність в дизайні предметів обстановки;
 • велика кількість блискучого металу і пластику;
 • естетична складова у всьому;
 • велика кількість світильників та бра високотехнологічних форм.

На відміну від близького по духу стилю мінімалізм, хай-тек припускає одиничне застосування декоративних елементів. Їх слід вибирати акцентними, бажано, великих розмірів. Зробити їх стратегічним акцентом приміщення можна за допомогою підсвічування з направленим променем. Комбінування освітлювальних приладів різних типів дозволяє домогтися індивідуального сприйняття обстановки, цікавого зонування і відчуття, що майбутнє вже настало.

Головні принципи хай-тек освітлення

Для того, щоб не промахнутися і купити ті світильники, які ідеально інтегруються в стиль хай-тек, треба зрозуміти базові принципи освітлення даного типу.

Освітлення в стилі хай-тек фото
 • Підвищена ефективність освітлювальних приладів. В освітлювальних приладах, що працюють за принципом лампи розжарювання, велика частина енергії йде на нагрів і тільки залишкова – на створення світлового потоку. Це вкрай неефективно, тому весь час розробляються альтернативні джерела з поліпшеними показниками світлової віддачі. У домашніх умовах часто встановлюють галогенні і LED лампочки. Вони набагато краще відповідають духу стилю хай-тек. Більш детальну інформацію про переваги LED ламп ви можете дізнатися тут.
 • Раціональне енергоспоживання. З впровадженням світлодіодних технологій, стало можливим виробництво світильників, які, при меншій потужності видають світловий потік високої інтенсивності. У хай-тек інтер'єрах потрібно багато світла, тому економічним вибором буде установка діодів.
 • Концепція розумного будинку. Автоматизація процесів в будинку і інтелектуальне управління за допомогою заданих режимів, а також віддалений доступ зі смартфона – на це спрямовані всі сучасні розробки, покликані полегшити побут і зробити його більш комфортним. Освітлювальні прилади доповнюються датчиками руху і сутінковими, пультами управління і підлаштуванням під біоритми людини. Таке рішення позитивно позначається на здоров'ї і неймовірно зручне.
 • Екологічність. Для заміни лампочок розжарювання були придумані багато варіанти: галогенні, люмінесцентні, газорозрядні, але всі вони містять у своїй конструкції ту чи іншу шкідливу складову. Це можуть бути інертні гази, пари важких металів або ртуть. Всі вони вимагають обережності в експлуатації і певних умов утилізації. На противагу їм, світлодіодні джерела світла не шкодять природі і є повністю безпечними.
 • Зонування простору. Хай-тек передбачає великі простори і багато світла. Це досягається установкою великих вікон, відсутністю великої кількості перегородок, об'єднанням двох і більше функціональних зон, а також встановленням різних світильників. Для ефектного зонування, упор необхідно робити на джерела локальної підсвічування.
 • Візуальне збільшення приміщення. Грамотна світлова планування, використання якісних лампочок з однаковою температурою свічення, допоможе візуально «розсунути» стіни і змусить стелю здаватися вище.
 • Приховане світло. Це візитна картка сучасного дизайну інтер'єру. Точкові світильники або лед-стрічки ховаються за профіль або монтуються під плінтус і при включенні створюють незвичайний, дуже цікавий ефект.

Світильники в стилі хай-тек

Світильники хай-тек фото

Зараз існує величезний вибір світильників різного виду. Але в хай-тек впишеться далеко не кожна модель. Інтер'єр, виконаний в даному стилі, не передбачає великої кількості декоративних елементів, тому освітлювальні прилади перебирають на себе цю функцію. Відповідно, головна вимога до них – незвичайна форма та інноваційні рішення. Крім того, сформульовано кілька загальних вимог, які слід враховувати перед покупкою:

  • відсутність химерності і складних ліній. Щоб не помилитися у виборі, рекомендується звертати увагу на світильники чітких геометрично правильних форм – круглих, прямокутних, квадратних;
Люстра хай-тек фото
  • високотехнологічні матеріали, застосовані у виготовленні. На відміну від кантрі, провансу і навіть мінімалізму, хай-тек не сприймає фактурного текстилю, дерева і лози. З класичних матеріалів тут допустимі скло і метал – найкраще хромований з відполірованої до дзеркального блиску поверхнею. Дуже вигідно виглядає пластик і інші полімерні сполучення – вони виглядають по-справжньому сучасно;
Підвісний світильник хай-тек фото
  • стримані кольори, дуже схожі на кольорову гаму стилю мінімалізм. Чорний, білий, сірий – це основна палітра хай-тек;
Настільна лампа хай-тек фото
  • практичність. Освітлювальний прилад повинен мати підвищену функціональність. Дуже добре працюють споти, зі змінним кутом світла, настільні лампи з гнучкими тримачами, струнні світильники, люстри з димером і пультом. Суть в тому, щоб один пристрій міг замінити собою кілька інших.
Розумний світильник

Стиль хай-тек не сприймає класичних рішень. Тут не можна використовувати класичну люстру з декоративними підвісками і плафонами. Замінити її пропонується на підвісний світильник, доповнений вбудованими мінімалістичним точками. Дуже добре в такому інтер'єрі працюють струнні системи і трекові світильники – вони монтуються на більшість поверхонь, досить мобільні, відповідають принципам функціональності і практичності. Активно застосовуються гнучкі лед-стрічки, які можуть служити прихованим джерелом світла, встановленим на рівні підлоги, стелі або для настінного підсвічування. Більше про тренди сучасних технологій освітлення можна прочитати тут.

Вибрати і купити світильники в стилі хай-тек можна у нас на сайті або в мережі магазинів Brille. У нас є доставка по всій Україні і гнучка система оплати. Приємних покупок!

Теги: brille, освітлення, інтер'єр, дизайн, стиль, хай-тек, стиль хай-тек, лампи, люстри, бра, торшери, настільні лампи, світлодіодні стрічки, споти, точкові світильники, підвісні світильники, світлодіоди, led, блог, поради, лампи розжарювання, металогалогенні

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар