Меню

Сучасні Технології в освітленні

Автор: Brille Дата: 16.07.2020 Переглядів: 3006 Коментарі : 0

Актуальний ринок освітлення характеризується високою конкуренцією. Ця тенденція змушує виробників розробляти інноваційні рішення сучасних технологій, впроваджувати функціональні розширення і переглядати цінову політику в сторону зниження вартості.

Тренди сучасних світлотехнологій

Сучасні технології освітлення

Найголовнішою інновацією початку ХХІ століття стало впровадження світлодіодних технологій. За умови високої стартової ціні, вони є найбільш енергоефективними, екологічними і безпечними з усіх джерел світла, представлених на ринку. Конструкція штучних кристалів дозволяє проектувати сучасні світильники футуристичного виду, що нічим не нагадують звичні люстри з ріжками і плафонами. Широке поширення діодів, як оптимальних освітлювальних приладів зумовили загальні тенденції освітлення:

 • енергоефективність. В лампочках розжарювання 80% і більше енергії йде на нагрів і тільки залишок – на світло. Не набагато кращий цей показник у газорозрядних і люмінесцентних лампочок, але всі вони програють сучасним технологіям LED, які характеризує найменший нагрів. Якщо енергоефективність ламп розжарювання і галогенних знаходиться в діапазоні 8-16 Лм/Вт, енергозберігаючих – 45-60 Лм/Вт, металогалогенних – 80-90 Лм/Вт, то лед лампочки досягають показників 100-150 Лм/Вт;
 • економічність – є органічним продовженням попереднього пункту і загальносвітовою тенденцією не тільки сучасних технологій освітлення, але і споживання взагалі;
Люстра в сучасному стилі
 • дбайливий вплив на природу. Рух на екологічність вимагає від джерел світла відповідати поставленому завданню і не завдавати шкоди природі. Світлодіоди не потребують утилізації, не містять в своїй конструкції шкідливих речовин, інертних газів і ртуті;
 • безпека використання. Пожежна безпека LED світильників знаходиться на найвищому рівні, а пластик, який використовується як складова світлодіодних лампочок не розбивається на уламки і складно ламається. Виняток становлять філаментні лампочки;
 • тривалий термін служби. Сучасний ритм життя дуже прискорився, в порівнянні з попереднім століттям, тому користувачі вважають за краще вкладатися в технології якісних освітлювальних приладів, прості в експлуатації і догляді. Даному параметру відповідають світлодіоди, які можуть працювати до 50 000 годин без втрати якості. Це означає, що про їх заміну можна забути на кілька років після установки;
Сучасний тренд світильник
 • підвищені вимоги до якості передачі кольору зумовлюють популярність звичайної лампочки розжарювання. Передача кольору у неї залишається на найвищому рівні – до 90 Ra. Такий показник досі буває тільки у небагатьох діодних пристроїв, чиї показники, здебільшого, залишаються в діапазоні 70-85 Ra;
 • інтелектуальне управління – сучасні технології розумних пристроїв, керованих на відстані і програмованих за допомогою пульта дистанційного керування або додатку на смартфоні, набувають все більшого поширення;
 • функціональність і практичність освітлення – підтримка різних функцій, таких як варіативність температури світіння, RGB, димер, настройка під біоритми людини дозволяє замість багатьох світильників обмежитись одним-двома. Це економить простір і підвищує загальний ККД освітлення;
 • стильний зовнішній вигляд – індивідуальність у всьому теж є одним із трендів сучасних технологій світлодизайну. Світильники з гнучкими основами, незвичайними плафонами, лед-стрічки, точки обумовлюють новаторські, не схожі на попередні схеми освітлення житлових, офісних, громадських приміщень, а також вуличного і архітектурного підсвічування.

Діоди працюють на постійному струмі різних номіналів, але останнім часом, як джерела живлення виробники звертаються до розробки освітлювальних пристроїв на джерелах змінного струму. Це дозволить збільшити їх потужність і уникнути лінійних спотворень. Тонкість і гнучкість приладів теж є пріоритетом для розробників сучасних технологій. Зараз активно впроваджуються для широкого користування підкладки для LED кристалів з сапфірового скла і кремнію. Але в найближчому майбутньому, можливе активне просування підкладок GaN – нітриду галію.

Нові технології освітлення в інтер'єрах

Сучасні тенденції освітлення інтер'єру

Дизайн інтер'єру прагне до індивідуальності, але, як і в будь-якій модній течії, в ньому можна виокремити кілька загальних тенденцій світлового оформлення.

 • Об'ємне освітлення, розміщене на кількох рівнях. Сучасні технології схем світлодизайну пропонують користувачам функціональні і практичні рішення. Для підвищення зручності, пропонується встановлювати не тільки верхнє світло люстри, настінне – бра і додаткове - настільної лампы або торшера. Для підсвічування багатоярусних стель рекомендується застосовувати точкові світильники, використовувати підсвічування для картин, декоративних елементів. На рівні підлоги також присутнє малопотужне підсвічування, найчастіше, лед-стрічка. Сходинки підсвічуються окремо. Світлодизайнери не обійшли увагою гардеробні, шафи і книжкові полиці – там, де раніше не було прийнято встановлювати джерела світла, але це неймовірно практично.
 • Підлогові лампи застосовуються в освітленні дуже активно. Такий незвичайний прийом дозволяє візуально розширити приміщення і додати комфорту. Для цих цілей підійдуть світлодіодні пристрої, вони нагріваються менше за інші і підходять для поверхонь різних видів.
 • Рух на практичність і спрощення побуту, знайшов підтвердження в сучасних технологічних тенденціях використання рухливих ламп, які дозволяють змінювати місце розташування пристрою і кут його світлового потоку. До них належать поворотні споти, трекові системи, світильники на тросах. Вони прості в установці, з їх допомогою організовують як центральне, так і спрямоване акцентне освітлення.
Сучасний світильник на тросах, струнах
 • Підсвічування прорізів, арок, ніш теж дуже актуальне в сучасних інтер'єрах. Воно стало можливим завдяки, в першу чергу, світлодіодним технологіям – особливо точковим світильникам і гнучким лед-стрічкам. Такий прийом освітлення простий у виконанні, але, поза тим, виглядає ефектно. Він розширює простір і розставляє правильні акценти, додаючи додатковий об’єм навіть в найпростішу обстановку.
 • Окремо слід виділити тренд на комбінування світлових джерел різних видів, форм і відтінків світіння, а також світильників відкритого і прихованого типу.

На додаток до функціональних приладів, пропонується встановлювати декоративні підсвічування, метою яких є створення певної атмосфери і настрою в приміщеннях. До них належать точкове зоряне небо, оптоволоконні освітлювальні системи, проектори тощо.

Інновації сучасних технологій освітлення для дому та офісу

Інновації освітлення

Набувають поширення інтелектуальні освітлювальні системи і комплекси автоматизації освітлювальних пристроїв. Вони роблять можливим віддалене управління і автономну роботу світильників різних типів. У таких випадках використовуються панелі, пульти або додатки на гаджетах. Сюди ж можна внести датчики: руху, сутінкові, димери тощо. Також можлива настройка різноманітних сценаріїв, інтенсивності світлового потоку і оптимізація включення/вимикання пристроїв. Такі системи – одна зі складових концепції «Розумного будинку», підтримують задані режими, наприклад, «Гості», «Відпочинок», встановлюватися в залежності від часу доби або робочого/вихідного дня. Вони можуть включати в себе не тільки освітлення, але і багато інших функцій в будинку: відкриття і закриття штор, автоматичне блокування дверей, різке включення світла у разі несанкціонованого проникнення. Комп'ютерні алгоритми, в такому випадку, зав'язуються на один блок управління, звідки регулюється робота всіх систем. Такі блоки можуть бути кабельними або бездротовими.

Перспективи розвитку сучасних технологій освітлення

Тренды освітлення

Робити прогнози – невдячна справа, але певні припущення можна зробити. Одним з найбільш перспективних напрямків розробок сучасних технологій освітлення майбутнього десятиліття залишатиметься загальне – до нього належать освітлювальні системи будинку і офісу, а також архітектурне підсвічування. Тут залишиться просування нестандартного індивідуального дизайну, будуть користуватися популярністю різні вбудовані пристрої, які не займають корисного простору. Отримають нові розробки світлодіодні сучасні технології. Форми, скоріше за все, будуть прагнути до спрощення і більш тонкого корпусу. Підсвічування фасадів буде розвиватися в бік корпоративного індивідуалізму і загальної впізнаваності марки.

Світильники, що відповідають останнім трендам сучасних технологій, можна придбати в інтернет-магазині Brille, в розділі Освітлення. Тут можна вибрати безліч позицій, на будь-який смак і гаманець, дружня інтуїтивна система пошуку за формами, дизайном, призначенням, видами та іншими категоріями. Доставка здійснюється по Києву і Україні.

Теги: brille, технології, освітлення, інтер'єр, дизайн, стиль, модерн, хай-тек, лофт, мінімалізм, блог, поради, модні рішення, тренди, історії, люстри, бра, підсвічування, торшери, трекові світильники, світлодіоди, лед лампи, led, технічні характеристики, огля

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу