Каталог товарів

Як правильно вибрати м’які меблі

Автор: trainee53 Дата: 25.05.2022 Переглядів: 2364 Коментарі : 0

Кожен власник будинку чи квартири хоче облаштувати своє помешкання якнайкраще. Хтось мріє про кімнати, заповнені світлом, комусь подобається сутінкова загадковість інтер’єру з вишуканим освітленням. Незалежно від стилю, який ви виберете, для зручності та комфортного відпочинку потрібні якісні м’які меблі. Для вітальні підійдуть дивани та крісла з пружним наповнювачем й приємним покриттям, для передпокою – пуфи й банкетки, для кухні – м’які куточки. Стаття блогу розповість, які сучасні м’які меблі сьогодні популярні на ринку, допоможе з вибором моделей для повноцінного відпочинку й релаксації.

М’які меблі: двомісний диван: фото

Зміст

Що входить в групу товарів "м’які меблі"?

М’якими меблями називають комфортабельні меблі, що мають елементи з наповнювачем та декоративним покриттям зі шкіри та текстилю. Ці вироби призначені для сидіння й лежання, їх можна поставити в будь-якій кімнаті – на кухні, у вітальні, спальні, дитячій, передпокої. Сучасні дизайнери пропонують величезний асортимент моделей та комплектів, що стануть справжньою окрасою інтер’єру, але базові зразки лишаються незмінними ще з середніх віків. Традиційно в товарну групу «м’які меблі» входять:

  • дивани – це найпоширеніший і найпопулярніший тип м’яких меблів з лежачими або сидячими місцями. Моделі повністю придатні для сидіння, відпочинку та сну. Виробники випускають кутові, двомісні й тримісні дивани з різними механізмами розкладання, дивани-ліжка, дивани-крісла, офісні варіанти тощо;
  • крісла – меблі для сидіння, в конструкції присутній наповнювач з оббивкою. Якщо крісло обладнане розкладним механізмом, то його використовують для сну;
  • кушетки – диванчики без спинок для відпочинку. Можуть бути з підлокітниками чи без. Кушетки були дуже популярними в 18-19 століттях, зараз вони модернізувалися й широко використовуються в класичних житлових інтер’єрах та косметичних салонах;
  • пуфи – різновид м’яких меблів, який можна застосовувати самостійно чи в комплекті. Компактні пуфики гармонічно доповнять спальні гарнітури, кухонні куточки, крісла. Пуфи можуть мати різну форму, бути з ніжками та без;
  • банкетки – невеликі м’які лавочки для сидіння, використовують в спальні, передпокої. Майже завжди на чотирьох ніжках.

Перед тим як купити м’які меблі, дизайнери інтер'єру рекомендують визначитися зі стилем та кольором виробу. Класичний диван гарно впишеться в будь-яку вітальню, а от бароковий виріб не підійде для приміщення, оформленого в стилі хай-тек. Також при виборі оббивки меблів важливо врахувати наявність домашніх тварин. Власникам котів і собак варто знати, що є спеціальні покриття для меблів, яким не страшні кігті тварин.

М’які меблі: кутові дивани

Типи диванів

Дивани купують для формування життєвого простору у квартирі-студії, кабінеті, камінному залі та в кожній вітальні. Частина меблів цього типу призначена тільки для сидіння. Це двомісні, три- й чотиримісні дивани зі зручними спинками й стійкими дерев’яними або металевими ніжками. Дизайнери продумали у таких моделях всі деталі:

  • дивани для сидіння легкі – їх просто переставити в інше місце;
  • число місць може бути чітко регламентоване кількістю подушок для сидіння;
  • спинка виробу виготовлена під кутом, який дає розвантаження на хребет;
  • дивани мають зручні підлокітники;
  • для покриття використовують шкіру, замінник шкіри, жакард, мікрофібру, флок гобелен та ін.
Диван з розкладним телескопічним механізмом

Дивани для сну мають у своїй конструкції механізм, який перетворює їх на аналог ліжка. Від типу каркаса, розмірів і дії механізму трансформації залежить тип розкладного дивану. Найпопулярніші дивани-трансформери:

  • книжка – трансформується в спальне місце методом згортання й розгортання спинки й сидіння (згортається, наче палітурки книжки). Модель підходить для невеликих кімнат, має місткий короб для білизни;
  • єврокнижка – сидіння витягується вперед, а на його місце опускають спинку. Якісний пружинний блок забезпечує зручне й широке спальне місце. Є короб для білизни;
  • телескоп – диван з телескопічним механізмом, спальне місце викочується вперед. Каркас дерев'яний, спальне місце з ламелями;
  • дельфін – надійна та міцна модель, коли потягнути на себе петлі, спальне місце викочується й стає поряд з сидінням, без короба для білизни;
  • акордеон – диван, який розкладається вперед, коли потягнути на себе сидіння, модель перетворюється на повноцінне ліжко;
  • мералат або французька розкладачка – таким механізмом часто обладнані офісні меблі, має тонкий матрац, легко розкладається.

Спальне місце може бути й в кутових диванах, які купують для облаштування віталень. Найчастіше розкладним механізмом типу телескоп або мералат обладнують центральну частину м'якого куточка. Також на ринку багато нерозкладних комплектів м’яких меблів, доповнених подушками, які можуть зніматися.

Розкладні й нерозкладні дивани завжди популярні. Їх використовують для облаштування інтер’єрів у квартирах, будинках, готелях, офісах та адміністративних будівлях. Знаючи тип моделі та розміри спального місця в розкладеному вигляді, користувач легко вибере потрібний йому диван.

Сучасні крісла в магазині Брілле

М’які крісла: вид та форма

Комфортне крісло – ознака затишку й обжитості. Хіба можна уявити житловий простір без насидженого місця відпочинку? Щоб було зручно сидіти й не втомлювалася спина, крісло повинно мати правильну форму. Краще вибрати модель з жорсткою спинкою, щоб вона надійно фіксувала й підтримувала тіло того, хто сидить. Наповнювач теж повинен мати пружну структуру. Одні з кращих крісел – моделі з поліуретановою набивкою. Пінополіуретан не дає усадки, він до кінця терміну служби лишається пружним.

Крісла виготовляють розкладні (трансформери) й нерозкладні. Функціональність та ергономічність моделей користувачі цінують дуже високо. Крісла-трансформери можуть перетворюватись в повноцінні спальні місця. Вони часто йдуть в комплекті з меблевим гарнітуром для вітальні, їх встановлюють в готельних номерах як додаткові місця для сну. Зручне й компактне крісло-ліжко стане в пригоді, коли приїжджають гості чи залишається ночувати подруга доньки-підлітка. Його легко перенести в іншу кімнату.

Нерозкладні крісла теж можуть продаватися в комплекті з диванами чи м’яким куточком. Також їх купують окремо, іноді це справжні артоб’єкти. Сучасні витончені форми, модерний силует та екзотична обшивка – це все те, що робить крісла особливими та неповторними. В мережі магазинів Брілле можна знайти якісні м’які крісла, які підійдуть для будь-якого приміщення:

  • моделі зі шкіряною оббивкою – для кабінету керівника;
  • чорні та білі крісла для відпочинку ідеально впишуться в інтер’єр, оформлений в стилі хай-тек;
  • м’які крісла на металевих ніжках підійдуть в дитячі, у вітальні, оформлені в стилі прованс, кантрі, скандинавський;
  • класичні моделі з пастельним покриттям можна використати для житлових та комерційних приміщень (готельних номерів, спа-салонів).

Кушетки, пуфи та банкетки – розкіш та функціональність

Кушетки, пуфи та банкетки найчастіше купують, щоб прикрасити та урізноманітнити інтер’єр. Але в цьому переліку є моделі, які випускаються у двох різновидах: декоративні та функціональні меблі. Мова йде про кушетки – невеликі вузькі диванчики, які нагадують шезлонги, вони призначені для однієї людини.

Сучасна кушетка зі стильним дизайном

Стильні кушетки рекам’є та дюшес використовували у своїх будуарах сучасниці Людовіка ХV. Модель рекам’є нагадує маленький диванчик з вишуканими підлокітниками й спинкою на одну половину сидіння. Часто комплектується подушками різної форми. Модель дюшес схожа на шезлонг, вона обладнана однією високою спинкою, місце для ніг знаходиться нижче. Кушетка дюшес призначена для відпочинку в позі напівлежачи.

Сучасні декоративні кушетки дуже віддалено нагадують класичні зразки. Вони більше схожі на мінідиванчики без спинок. Такі моделі призначені для спальні, з їх допомогою можна облаштувати оригінальну зону відпочинку у вітальні чи квартирі-студії.

Крім декоративних, існує багато функціональних моделей, призначених для медицини та сфери beauty: кушетки для масажних кабінетів, салонів краси, педикюру, косметологічних послуг тощо.

Джугутові пуфи – прикраса інтер’єру

Пуфи можуть мати будь-яку форму – циліндричну, квадратну, прямокутну. Є моделі з ніжками й без, каркасні й безкаркасні. Для спальні та передпокою ідеально підійде пуфик з нішею для зберігання речей. Для дитячої – безкаркасний пуф, який має форму іграшки. У вітальню доречно поставити пуф, який може замінити журнальний столик. Коли площа квартири невелика, пуфики можна використати в ролі крісел для сидіння. Для виготовлення різних моделей використовуються такі ж матеріали, як і для інших м’яких меблів. Сьогодні особливою популярністю користується джгутовий пуф на коліщатках.

Банкетка з поличками для взуття

Банкетка – це зручна лавка з оббивкою та наповнювачем. На ній можна сидіти. Модель призначена для доповнення меблевих ансамблів у спальнях та вітальнях, може самостійно функціонувати в передпокоях чи лоджіях. Банкетки виготовляють різного розміру. Для каркаса використовують метал, ДСП, МДФ та дерево. Моделі для передпокою можуть бути облаштовані поличками для взуття та нішами для зберігання. Банкетки для спальні та вітальні зроблені більш вишукано з використанням дорогого текстилю.

Які матеріали використовують для виробництва сучасних меблів?


Які матеріали використовують для виробництва сучасних меблів?
Детальніше

Наповнювач для м'яких меблів

Комфорт для користувача м’яких меблів, їх зовнішній вигляд та термін служби залежить від типу наповнювача, оббивки та каркаса. Для виготовлення каркаса використовують дерево (досить дорогий варіант); МДФ, ДСП (бюджетні варіанти) та метал. Якість наповнювача впливає на пружність сидіння та спинки.

Виробники використовують різні типи наповнювачів:

  • ППУ – пінополіуретн;
  • холлофайбер;
  • синтепон;
  • пружинний блок;
  • сінтепух.

Для виробництва м’яких меблів застосовують твердий та міцний пінополіуретан з щільністю 30-35 кг/куб. м. Це сучасний матеріал, який довго тримає форму й забезпечує ідеальне місце для сну. Він пружний та еластичний, не збирає пилюку, швидко відновлюється після деформації. Ще один плюс пінополіуретана – він пропускає повітря.

Наповнювач для м’яких меблів

У холлофайбера й синтепону схожа структура, тільки у синтепону волокна прямі, а у холлофайбера – кручені. Це дозволяє холлофайберу моментально відновлювати форму. Він м’який, наче пух, але не викликає алергії. Не вбирає запахи, не підтримує горіння, антистатичний і має довгий термін експлуатації. Синтепон більш м’який і через деякий час може втратити форму. Також у синтепону менший термін служби.

Синтепухом називають штучний пух на основі 100%-го поліестеру. Він прекрасно себе показав як наповнювач диванних подушок, валиків спинок та підлокітників. Матеріал пружний, швидко відновлюється, недорогий.

Пружинний блок встановлюють на дерев’яному каркасі. Під ним й над ним повинен бути прошарок з повсті або ППУ. Пружини мають бути в чохлах з тканини. Стискаються вони незалежно одна від однієї, тому пружинний блок забезпечує максимальний комфорт на дивані. Крім того, цей варіант безпечний для хребта, він створює рівну та пружну поверхню, має довгий термін служби. Недоліком є висока ціна, але це ціна зручності.

Оббивка меблів – декор та захист

Вибір матеріалу для покриття диванів та крісел суттєво впливає на термін служби меблів. Також це важливий декоративний елемент, колір та фактура тканини можуть зробити інтер'єр ідеальним або зіпсувати його. Якщо ви хочете купити диван, який служитиме роками, прослідкуйте, щоб оббивка була гідрофобною, стійкою до механічних пошкоджень та ультрафіолету. Наявність домашніх тварин – вибір покриття з захистом антикіготь.

Матеріали для оббивки диванів

Найпопулярнішими матеріалами для оббивки є:

  • мікрофібра – синтетична міцна тканина, з якої легко видаляються забруднення, м'яка, приємна до тіла, візуально схожа на натуральну замшу;
  • натуральна шкіра – дорогий варіант, виглядає респектабельною Шкіра міцна й довговічна, с неї легко видаляти забруднення, боїться агресивних рідин;
  • штучна шкіра – прекрасно імітує натуральну, добре чиститься, не вбирає запахи й не пропускає вологу. Зношується швидше, ніж натуральна, боїться високих температур та сонячного світла.
  • гобелен – тканина зі складним малюнком, має довгий термін служби. Матеріал не рекомендують чистити з водою, вигорає під променями сонця;
  • флок – багатошаровий матеріал: бавовняне полотно, шар клею, ворс. Легко чиститься, приємний на дотик, не боїться котячих та собачих кігтів;
  • велюр – приємний на дотик і красивий, але недовговічний матеріал, швидко зношується;
  • шеніл – виготовлений зі скручених ниток (бавовна + синтетика). Міцний, вологостійкий;
  • жаккард – матеріал з плетеним рельєфним візерунком. Чиститься порохотягом, можна застосовувати легке вологе прибирання.

Знаючи, які фактори впливають на зручність та термін експлуатації меблів, ви легко зможете купити диван, крісло чи інший виріб. Вам достатньо почитати опис та доторкнутися до покриття. Якісні м’які меблі з оббивкою зі шкіри та текстилю можна купити в мережі магазинів Брілле.

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар