Каталог товарів

LED на службі у людей і роботів

Автор: Brille Дата: 20.02.2023 Переглядів: 1218 Коментарі : 0
Нас чекає майбутнє без Скайнет і T-800 – спасибі Сарі Коннор! Але чи варто розслаблятися? COVID-19 прискорив процес автоматизації виробництва: там, де це можливо, людей масово замінюють роботами. Зір – важлива функція людини і машини. Як бачать роботи? Чим відрізняється їх зір від нашого? Можливо, колись ці знання допоможуть людині в боротьбі за робоче місце...
зір роботів

Відмінності зорових можливостей людини і машини очевидні кожному, хто оформляв біометричний закордонний паспорт – фотографія паспорта здається нудною і бляклою. Це тому, що вона володіє якостями, необхідними для чіткої ідентифікації громадянина комп'ютерною системою – це факт! Існують інші факти, що фіксують різницю між зором робота і людини. Пройдемося по ним.

Факт 1. Штучний інтелект позбавлений уяви.

Отже, ми хочемо бачити фотографію паспорта барвистою, більш приємною. Для машини це непосильне завдання, тому що людина "прикрашає" образи, використовуючи різні засоби: наприклад, інструменти спрямованого світла, гру тіні, абстрактне (творче) мислення. Роботи обмежені в наборі інструментів, вони спираються на обмежену кількість дій та умов.

Факт 2. Вони дивляться швидше.

Камера робота швидкодіюча – досягає 1 тис. кадрів в секунду. Тому він працює швидше людини. Наслідок такої переваги – вразливість перед пульсацією ламп. При частоті 300 Гц людина пульсацію не помічає, тоді як відеокамери роботів перестають повноцінно працювати. Тому джерела світла автоматичних пристроїв живляться від струму постійної напруги 12 або 24 В.

Факт 3. Вони бачать те, чого не бачимо ми.

Для освітлення простору функціональності робота використовують LED білого світіння. Коли важливо передати точність кольору виробленої деталі, активуються світлодіоди, випромінювання яких людське око побачити не здатне (ультрафіолетове, інфрачервоне). До того ж, відеокамери працюють в тому ж або більш вузькому спектрі, що і людина. Різне сприйняття кольорів робить непридатними стандартні показники передачі кольору для машин (більше про показник CRI і його значення читайте тут ).

сучасні світлодіодні лампочки чим відрізняється зір людини і робота як бачать роботи
LED лампочка E27 8W LED лампочка E27 35W LED лампочка G9 5W

Сучасні світлодіодні моделі лампочок ТМ Brille

Майбутнє туманне, і поки роботи працюють з людьми пліч-о-пліч, рівень освітленості приміщення регулюють законодавчі норми. Про них потрібно пам'ятати всім, хто організовує роботу персоналу. Для дотримання норм встановлюють промислові, офісні, технічні, службові, адміністративні світильники. У блозі Brille про рівень освітленості і державні норми написано детальніше. Укомплектувати світильники вигідно економічними світлодіодними лампочками, моделі яких представлені в наших магазинах.

Заходьте на сайт Brille, щоб знайти необхідне обладнання для організації освітлення, побачити сучасні LED рішення ринку світлотехніки.

Теги: brille, технології, освітлення, інтер'єр, дизайн, стиль, модерн, хай-тек, лофт, мінімалізм, блог, поради, модні рішення, тренди, історії, люстри, бра, підсвічування, торшери, трекові світильники, світлодіоди, лід лампи, led, технічні характеристики, огля

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар