Каталог товарів

Освітлення в східному стилі

Автор: Brille Дата: 16.07.2020 Переглядів: 1745 Коментарі : 0
Східний стиль помітно виділяється своєю барвистістю, переважанням в інтер'єрі дерев'яних меблів, багатством декоративних прикрас і характерними архітектурними елементами: арками і нішами. Світильники стилю враховують риси арабської, індійської і азіатської культур. Як оформити освітлення в східному стилі і як підібрати потрібні світильники - читайте в нашій статті.

Організація освітлення в східному стилі

Східний стиль має особливості, яких дотримуються в конструкції всіх світильників. Відмінність між моделями може бути в специфіці різних напрямків стилю, але характерні риси східних культур при цьому зберігаються.

Схід і арабські країни в оповіданнях мандрівників минулого, легендах і казках славився розкішшю! Сучасні дизайнери зберігають це відчуття, реалізуючи його в оформленні приміщень.

Що дозволяє віднести кімнату до східного стилю? По-перше, це насичені кольори текстилю, меблів, оздоблення стін, серед яких переважають золотий, коричневий, червоний, синій, срібний і білий. По-друге, любов до натуральних матеріалів: меблі - дерев'яні і покрита різьбленням, тканинне покриття - з атласу, шовку або бавовни, декоративні прикраси інкрустовані камінням і блищать золотом.

східний стиль фото східний стиль в інтер'єрі

Для організації освітлення кімнат використовується велика центральна стельова люстра і додаткове підсвічування типу бра, торшерів, настільних ламп. Заміна люстри скромними підвісами з тканини і дерева посилається на китайський і японський напрям в дизайні. При виборі азіатського варіанту, оформлення приміщення повинно бути більш легким і простим: мінімум декору і меблів, більше вільного місця, більше природного денного світла. Особливість арабського стилю полягає у вишуканих лампах та ліхтарях, що уособлюють багатство та розкіш східної культури. Водночас, арабський стиль освітлення часто включає елементи турецького стилю, такі як мозаїки та візерунки, надаючи інтер'єру неповторну східну атмосферу.

освітлення східний стиль фото

Освітлення східного стилю ділить просторе приміщення на кілька окремих зон, серед яких виділяється менш освітлена зона для відпочинку, більш яскрава зона для зустрічей з гостями і проведення часу в колі сім'ї, а також місце для організації процедури чаювання або насолоди кавовими напоями.

Світильники в східному стилі

Світильники займають особливе місце в інтер'єрі - вони привертають до себе увагу, незалежно від легкості або важкості конструкції. Оригінальний дизайн виглядає респектабельно, а форми по-східному витончені.

Люстра BKL-139S/1 E27 Люстра KL-183K
світильник східний стиль люстра східний стиль

Всі світильники можна розділити на 4 групи, які візуально помітно відрізняються:

  • 1. Арабські. Також їх називають турецькими. Всі вироби цієї групи щедро прикрашені золотими, кришталевими елементами, в конструкції переважає безліч дрібних деталей, які створюють магічний ансамбль світлових відблисків, наповнюючи ними весь простір навколо. Скляні плафони і абажури роблять з богемського скла, мозаїка повторює ідею вітражних фрагментів;
  • 2. Мавританські, які мають особливу структуру елементів і незвичайним чином демонструють строгі форми геометричних фігур. Конуси, кулі та циліндри покриті цікавим малюнком, часто складеним з дрібних скелець. Поверхня плафонів покрита камінням, кристалами, різьбленням;
  • 3. Марокканські. Дуже схожі на попередню групу, але ще більш строкаті, яскраві і ажурні;
  • 4. Азіатські, в яку входять світильники японського і китайського стилю. Ці моделі знаходяться на протилежному полюсі від попередніх. Вони відомі своєю стриманістю, скромністю, вірністю дереву, тканині, рідше - склу.
Настільна лампа BKL-229T/1 Бра BKL-321W/1 E27
східний світильник бра східний стиль

Популярними техніками виготовлення унікальних виробів є:

  • ● мозаїчна, яка говорить про заможність господарів житла. У минулому прикрасити будинок мозаїкою могли тільки багаті люди;
  • ● канделябри, коли в одному ярусі стельової люстри об'єднують кілька барвистих плафонів. При включенні люстри, світло наповнює кімнату відблисками і теплими фарбами;
  • ● богемське скло, в т.ч. техніка створення "скляного льоду" - особливого виду матеріалу, поверхня якого має специфічний шорсткий малюнок, що нагадує тріщини. Усередині скло залишається гладким;
  • ● філігрань. Це різновид художньої обробки металу, за допомогою якої створюються різні малюнки у вигляді мережива.

Кожне стилістичне спрямування має свої особливості і переваги, тому освітлювальні прилади вибирають, виходячи з особистих смаків.

Вітальню і спальню зроблять більш світлими і просторими легкі люстри з дерева і тканини. Вітражні та металеві вироби роблять кімнату більш строкатою, харизматичною. Марокканські і мавританські лампи візуально розширять вузький коридор, наповнять фарбами дитячу кімнату. Краще уникати оформлення за східним зразком кухні і кабінетів: стиль не любить все, що порушує спокій розміреного життя. Не в останню чергу, він створений за мотивами казок і легенд, тому не терпить побутової та буденної метушні.

Сучасні технології додають світильникам східного стилю функціональності і шарму. На нашому сайті та в магазинах Брілле ви можете вибрати для себе одну з таких моделей або віддати перевагу більш класичному виконанню.

Познайомтеся ближче з продукцією ТМ Brille! Скористайтеся можливістю оформити освітлення квартири або будинку в чарівному східному стилі!

Теги: brille, дизайн, стиль, інтер'єр, східний стиль, модерн, освітлення, переваги, торшери, настільні лампи, люстри, підсвічування, бра, підвісні світильники, врізні світильники, натяжна стеля, підвісна стеля, природне світло, азіатський стиль, турецький, араб

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар