Каталог товарів

Приклади розрахунку освітленості

Як здійснити розрахунок освітленості в кухні? Кількість і тип освітлювальних приладів відрізняється в залежності від функціонального призначення приміщення. Тут ми пропонуємо вам приклад розрахунку, який проводився для одного з наших замовників. Його результатом є поля яскравості і освітленості в різних зонах кухні.


Загальні умови і вихідні положення розрахунку


Рівень освітленості впливає на працездатність і самопочуття людини. Державні норми це враховують і визначають, яким має бути освітлення приміщень, залежно від їх призначення. Відштовхуючись від цих норм, планують освітлення об'єктів, а значить, від них безпосередньо залежить і те, які світильники і скільки лампочок необхідно купити. Детальніше про це читайте в статті блогу Brille https://www.brille.ua/kak-rasschitat-uroven -osveshennosti-pomesheniya /.

В наших розрахунках ми враховуємо вимоги до використання різних освітлювальних приладів, які прописані в Державних будівельних нормах України - ДБН (ДБН) В.2.5-28: 2018 . У них дається пояснення термінів і визначення важливих понять.

Пояснення терміна « освітленість », наступне. Це інтенсивність світла, що падає на поверхню, вимірюється в люксах. Розраховується діленням величини світлового потоку (Лм) на площу поверхні, що освітлюється (кв.м).

Люкс (лк, lux; lx) - одиниця виміру освітленості в Міжнародній системі одиниць. Світловий потік величиною 1 Лм, який освітлює поверхню площею 1 кв.м, дає освітленість в 1 люкс.

Люмен (Лм, Lm) - одиниця виміру світлового потоку в Міжнародній системі одиниць. Позначає кількість світла, яке випромінює лампочка: чим вищий цей показник, тим більше яскраве світло бачить людина (без урахування впливу відбивача). Наприклад, світловий потік величиною 400 Лм випромінюють лампа розжарювання потужністю 40 Вт, енергозберігаюча на 12 Вт і світлодіодна потужністю 5 Вт.

Детальніше про терміни можна прочитати також тут https://www.brille.ua/glossariy/.

Нормативні показники освітленості наведені в точках її мінімального значення на робочій поверхні в приміщеннях для розрядних джерел світла, крім окремих випадків.

Середня освітленість робочого місця з постійним перебуванням людей повинна бути не менше 200 лк.


Приклад розрахунку освітленості в кухні

В кухні найчастіше використовується поєднання природного і штучного освітлення. При розрахунку потужності і місця розташування світильників, необхідно врахувати величину і розміщення вікна або іншого джерел природного світла.

Опис

Прийнята до розрахунку кухня кухня має вікно середнього розміру, телевізор, чотири стельових накладних LED світильника, п'ять вбудованих стельових LED світильників.


Приклад розрахунку кухні по освітленості скачайте pdf файл для ознайомлення.

Використовуйте наш Калькулятор розрахунку кількості джерел освітлення для різних типів приміщень, перейшовши за посиланням https://www.brille.ua/calc/