Меню

Люстри та світильники з абажуром: естетика світла і натхнення форм

Автор: trainee53 Дата: 20.08.2021 Переглядів: 1206 Коментарі : 0

Історія світильників з абажурами бере свій початок ще з початку ХІХ століття. В ті, далекі вже часи, мощені вулички столиці Франції прикрасилися вуличними ліхтарями, маківку яких вінчали прообрази сучасних абажурів.

Спливали часи, розвивалися технології, форми світильників змінювалися нескінченну кількість разів, проте започаткована мода на абажури живе й донині, примножившись сучасними матеріалами та розширившись сферою застосування.

Сьогодні світильники з абажуром стали невід'ємним атрибутом наших помешкань. Вони прикрашають інтер'єри, виконані у різних стилістичних напрямках, даруючи комфортне світло та естетичну насолоду.

Сучасні світильники з абажуром

Зміст

Люстри з абажуром


Характерним представником освітлювальних пристроїв з абажуром є традиційна люстра. Стара і добра, вона чи не першою, серед домашніх світильників, приміряла його вбрання.

Для люстр притаманні класичні форми абажурів, що нагадують усічений конус, спрямований донизу або догори. Такі світильники гармонійно виглядають у старовинних інтер'єрах, серед вінтажних різьблених меблів та антикварних речей, сповнених затишком та романтичної атмосфери.

Останнім часом, особливо з появою світлодіодних джерел світла, що майже не гріються і дозволяють вільно варіювати своєю формою, суттєво розширився перелік матеріалів, з яких виготовляються плафони. Втім, люстра з тканинним абажуром та кришталеві люстри з абажуром – непідвладні часу і продовжують залишатися найпопулярнішими. 

Люстра з абажуром

Неперевершеною перевагою абажурів слугує можливість нескладної їх заміни, завдяки чому легко змінюється настрій приміщення та аура інтер'єру. Абажури в бірюзових або кольорах лайму додадуть кімнаті яскравості та натхнення, ліричності ж та спокою нададуть – ніжні пастельні тони. Люстра з чорним абажуром підкреслить вашу елегантність, а люстра з білим абажуром – відкритість та доброту.

Аристократичну атмосферу створять люстри з абажуром, які додатково декоровані різноманітними підвісними елементами або витонченими металевими конструкціями у формі ріжка.

Треба пам'ятати, що форма та колір плафонів для різних приміщень суттєво різниться. Наприклад, люстра с абажуром для спальні зазвичай має декілька ріжків, відрізняється тендітними та витонченими формами абажурів в пастельних тонах, які створюють атмосферу спокою та затишку. А ось люстри з абажуром для кухні, навпаки – переважно мають один виразний плафон, що спрямовує світло вниз, та призначені для створення більш яскравого світла. 

Наповнити оселю ностальгічними настроями епохи другої половини минулого сторіччя допоможуть тканинні абажури прикрашені рисунком, в якому домінують правильні геометричні форми. А ось для сучасного стилю характерні абажури в однотонному виконанні.

В асортименті освітлювальних приладів ТМ Брілле знайдуться люстри з абажуром для приміщень, виконаних в різних інтер'єрних стилях, будь-якого призначення та висотою стель. Для невеликих об'ємів краще підійдуть стельові люстри з абажуром, але якщо габарити вашого житла дозволяють – ніщо не зрівняється з елегантним та вишуканим світильником, яким є підвісна люстра з абажуром

Люстри з дерев'яним абажуром

Люстри, які прикрашають абажури з деревини, є доволі сміливим дизайнерським рішенням. Проте сучасний світ вже давно розвивається не за традиційними постулатами, ламаючи стереотипи та створюючи речі, які вважалися неможливими ще зовсім нещодавно.

Люстра з дерев'яним абажуром

Сьогодні з'являються сучасні абажури, які виготовлені цілковито з деревини або ж частково, в комбінації з тканиною. Для їх виготовлення використовують матеріал з різних сортів дерев. За допомогою дерев'яних елементів різноманітної форми та утвореної конфігурації формується єдина композиція, здатна задовольнити дизайнерський задум і створити цікавий тандем світла та утворених тіней. Подібні світильники якнайкраще пасуватимуть інтер'єрам, виконаним у стилі мінімалізм або в скандинавському.

Популярними є абажури з дерев'яними елементами виконані в індустріальному стилі. Для них притаманне відчуття певного хаосу, немов би створені аби з чого. Якщо ви прагнете створити такий витвір своїми руками, підійде все що знайдеться на запиленому горищі. Подібні світильники стають все більш популярними, як власне і стиль лофт, що стрімко увірвався в інтер'єри наших помешкань.

Люстри з металевим абажуром

Люстри з металевими абажурами виглядають оригінально та стильно. Вони самодостатні, не потребують ані тканини, ані інших матеріалів. Найкраще підійдуть для інтер'єрів, що оформлені в модних сьогодні стилях хай-тек або лофт.

Люстра з металевим абажуром

За допомогою новітніх технології та устаткування можна створювати з металу найрізноманітніші конструкції абажурів, оформлених складним орнаментом, гравюрами або витонченим візерунком. Отвори різного діаметру та форми на металевій поверхні сяятимуть при включеному світлі зоряним небосхилом над маленьким всесвітом вашої кімнати, освітлюючи її та створюючи неповторні магічні тіні на поверхнях меблів та стін.

Торшери з абажуром

Торшери з абажуром завжди виглядають шляхетно. Їх незалежна та впевнена постава викликає повагу. Головною чеснотою торшерів, що кардинально відрізняє їх від стаціонарних стельових та настінних світильників, є притаманна їм мобільність. А наявна варіативність у виборі форми та зовнішнього вигляду абажуру, робить торшери однією з головних освітлювальних фігур в облаштуванні інтер'єру, яка дозволяє просто та швидко змінювати настрій приміщення.

Торшер з абажуром

Дугоподібні торшери з абажуром

На заміну традиційним середньорослим прямолінійним торшерам все частіше приходять стильні та високі, серед яких і дугоподібні.

Завдяки своєму зросту, такі торшери з легкістю можуть замінити основне джерело освітлення, особливо в невеликих приміщеннях. Як додаткові світильники, дугоподібні торшери чудово виглядатимуть поруч із м'якими меблями, нависаючи над ними з одного чи двох боків, немов зазираючи з-за спини, цікавлячись тим, що ви читаєте.

Дугоподібний торшер з абажуром в інтер'єрі

Вигнута форма таких світильників дозволяє вирішувати ряд інтер'єрних завдань, насамперед – економію місця. Їх можна розташувати за кріслом чи диваном, в куточку кімнати або в будь-якому іншому невеличкому за площею клаптику приміщення.

Дугоподібні торшери додають оригінальності інтер'єру та створюють його комфортне освітлення. Абажур такого світильника знаходиться високо, тож світловий потік спрямовано не з боку, а зверху, що дуже зручно для читання або занять рукоділлям.

Торшери на тринозі з абажуром

Такі світильники найкраще підійдуть для вітальні великої площі. Торшери на тринозі слугують прикладом поєднання несумісних, на перший погляд, речей. А все тому, що абажур було запозичено у класичних освітлювальних приладів, а триногу – у спеціальних прожекторів, що використовуються у фото та відео індустрії. Зрештою, вдалий симбіоз перетворився на оригінальний світильник та стильний елемент інтер'єру.

Торшер на тринозі завжди буде виглядати незвичайно й звертати на себе особливу увагу. Завдячуючи тринозі, він набуває стійкості, але разом з тим, потребує додаткового місця. Тому його місце в просторій та вишуканій вітальні.

Торшер на тринозі з абажуром

Найпривабливішою частиною торшера є абажури, різноманітність яких не знає меж. Поєднання кольорів, матеріалів і форм стають вінцем та головною їх прикрасою. Матеріалом триноги зазвичай слугують метал або дерево.

Торшери з текстильними абажурами білого кольору та основою зі світлої деревини найбільш гармонійно виглядатимуть в інтер'єрах, що виконані в скандинавському стилі. А ось торшер з темним абажуром та масивною металевою триногою краще підійде до сучасних стилів.

Торшер етажерка з абажуром

Ще одним представником комбінаторності є торшер етажерка. В цьому світильнику вдало поєднані відчайдушність форм, виклик сталим стереотипам та універсалізм функціональності.

Конструктивно такий світильник складається з двох частин – верхньої, що є джерелом освітлення та нижньої, що є зручною етажеркою. Верхня частина являється сучасною інтерпретацією тканинного абажура, а відкриті полиці слугують в якості основи торшера.

Торшер етажерка в інтер'єрі

Такий абажур м'яко розсіює світло, створюючи навколо приємну та затишну атмосферу, яку доповнять квіти або декоративні елементи, розташовані на полицях торшеру.

Світильник етажерка стане компромісним варіантом у разі, якщо виникатимуть сумніви щодо присутності торшера в інтер'єрі вашого будинку. Така річ дозволить ефективно освітлювати приміщення та зберігати "під рукою" предмети частого використання: гаджети, пульти управління, книжки та інше.

На ринку також представлені подібні торшери, але без полиць. Основа таких світильників закривається красивими сучасними матеріалами або ж обтягується льняною чи іншою фактурною тканиною.

Настільні лампи з абажуром

Практичний та незамінний світильник, які є, напевно, у кожній квартирі – настільна лампа. Вона також має у своїй родині моделі з абажуром. Вдало підібраний світильник з оригінальним дизайном буде не просто вашим помічником, а стане справжньою прикрасою інтер'єру. Тож розглянемо найбільш популярні настільні лампи з абажуром.

Настільна лампа в інтер'єрі

Настільні лампи з білим абажуром

Класичному світильнику з безкомпромісно білим абажуром надається перевага недарма. Його білий колір різних відтінків яскравіше освітлює приміщення та пасує різноманітним стилям.

Завдяки універсальності білого кольору можна створювати чарівні інтер'єри, сповнені лаконічності, контрасту та естетичної насолоди. Настільна лампа з білим абажуром додасть інтер'єру, виконаному у контрастуючих, синіх, зелених або рожевих тонах, нових фарб, зробить його динамічнішим та цікавішим. Гармонійно виглядати в кімнаті, де переважають світлі кольори, такій лампі допоможуть декоративні або конструктивні елементи на кшталт кольорової облямівки на абажурі чи золотистої основи.

Настільні лампи з білим абажуром

Настільна лампа з білим абажуром залишається класикою впродовж довгих років, тож сміливо зупиняйте свій вибір на ній і вона не забариться віддячити вам за це.

Настільні лампи з тематичним абажуром

Окремою популярною групою настільних ламп є світильники, зображення на абажурі яких містить цікаві об'єкти або розповідає про їх історію. Така настільна лампа слугуватиме справжньою прикрасою вашого інтер'єру. Наприклад, світильник, тканинний абажур якого прикрашає Ейфелева вежа або цікавий колаж з газет сторічної давнини.

Настільна лампа з тематичним абажуром

В сюжетах можуть бути присутні не лише відомі об'єкти культурного надбання, але й панорами яскравих міст, тропічних лагун або гірських масивів.

Настільні лампи з абажурами для жінок та чоловіків

Дарма, що в сучасному суспільстві вже стерта стереотипність щодо будь-якої гендерної приналежності, будь то професія, проведення дозвілля, притаманність кольорів та форм – світильники з абажурами живуть своїм окремим життям, зберігаючи традиції та характерні елементи.

Так, для жіночих інтер'єрів більш гармонійно виглядатимуть настільні лампи в рожево-білих тонах, абажури яких прикрашені ажурними візерунками.

Створення таких прикрас здійснюється в різноманітні способи, шляхом нанесення малюнку на тканину або ж декоративною перфорацією в пластикових чи металевих абажурах.

Такі настільні лампи ідеально прикрашатимуть інтер'єри, оформлені в класичному стилі або стилях шеббі-шик та прованс.

Настільна лампа з абажуром у стилі Шеббі-шик

Дизайн чоловічого інтер'єру передбачає присутність в ньому лаконічних настільних ламп, що являють собою монолітну конструкцію основи світильника з його абажуром. Такі світильники наділені певною брутальністю, а в якості матеріалу, з якого вони виготовлені, краще підійдуть деревина або метал.

Бра з абажуром

Прообразом сучасних бра були середньовічні ковані підсвічники. Вони дарували світло та прикрашали кам'яні стіни готичних замків. Сьогодні такі світильники можна зустріти хіба що в музеї. Втім, їх нащадки, у вигляді настінних світильників бра, стали неодмінними супутниками наших квартир та будинків. Принцип їх кріплення зберігся, але зовнішність та конструкція зазнала істотних змін. Серед них і поява бра з абажуром, який не можна було уявити в часи користування відкритим полум'ям.

Бра з абажуром в інтер'єрі

Класичні бра з абажуром

Бра переважно використовуються в якості додаткового джерела освітлення, а тому вони не завжди знаходяться в центрі уваги, гублячись десь посеред інтер'єру.

Виділити їх серед інших предметів та зупинити на них погляд допоможуть привабливі абажури, форма та колір яких немає обмежень. Завдяки цьому триває постійний дизайнерський процес пошуку ідеалу.

Класичне бра з абажуром

Лаконічні бра з простими контурами абажуру, конусної, прямокутної або овальної форми, підійдуть для сучасних інтер'єрів. Підкреслюють такі форми однотонні матеріали. Компактне бра призначене для створення не стільки розсіяного світла, скільки спрямованого.

Заломлення світла, завдяки ажурній або складній конфігурації абажура, сприяє створенню різноманітних, красивих та незвичних візерунків на вертикальних та горизонтальних поверхнях приміщення.

Багатогранні абажури настінних бра виглядають цікаво та стильно. Їм притаманна конструкція, що складається з декількох квадратів чи трикутників або ж їх комбінації, яка створює неповторність світильника. Вже сама по собі, складна конструкція абажура буде звертати на себе увагу та інтерес.

Способи розміщення бра в інтер'єрі будинку


6 способів розміщення бра в інтер'єрі будинку
Детальніше

Бра з абажуром на гнучкій ніжці

Такі світильники зовні практично не відрізняються від звичайного бра. Вони складаються зі звичних конструктивних елементів – основи та абажура. Проте освітлювальну частину можна повертати в будь-якому напрямі завдяки гнучкій ніжці, на якій вона кріпиться до основи, що сприяє створенню комфортної та релаксуючої обстановки. Вони універсальні, підійдуть як для квартири, так і для офісу.

Бра з абажуром на гнучкій ніжці

Бра з абажуром на гнучкій ніжці найкраще підійдуть тим, кому подобаються інновації та сучасні форми, хто цінує насамперед зручність та індивідуальність.

Бра з подвійним абажуром

Цікавим винаходом дизайнерів стало бра з подвійним, зовнішнім та внутрішнім, абажуром. Такий світильник буде ефективним та добре виглядатиме над тумбочками біля ліжка або над невеличким журнальним столиком.

Задля естетичної привабливості зовнішній абажур має бути прозорим, виготовленим зі скла, тюлі або металевої сітки, внутрішній навпаки – максимально помітним. Комбінаторність абажурів підкреслює відчуття об'єму та створює дивовижну гру контрастів.

Бра з подвійним абажуром

Завдяки м'якому світлу, що випромінюють бра з подвійним абажуром, вони якнайкраще пасуватимуть для спалень та віталень.

Сьогодні на ринку існує величезне різноманіття світильників, серед яких присутні світильники з абажурами. Перелічити усі можливі варіанти, відповідно до стилю, форми та призначення, в одній статті не можливо. Якщо ви хочете більше дізнатися про такі світильники та вибрати саме те, що потрібно – відвідайте мережу магазинів Брілле, де представлений широкий асортимент освітлювальної продукції, а кваліфіковані продавці-консультанти знайдуть відповіді на всі питання, які вас цікавлять.

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар