Каталог товарів

Роль прожекторів у вуличному освітленні

Автор: Дата: 01.12.2022 Переглядів: 907 Коментарі : 0

Є безліч речей, які з настанням темряви ви раніше не могли робити на вулиці. Тому, останні десятиліття, виробники освітлювальних приладів намагалися докласти максимум зусиль до створення комфортного вуличного освітлення. Так з'явився прожектор — унікальне джерело світла, яке забезпечило нас колосальним потоком зовнішнього освітлення.

Освітлення прожектором заміського будинку
Зміст

Що таке прожектор та його переваги

Прожектори є типом освітлення з широким променем і високою інтенсивністю, який фактично заливає весь простір світлом. Вони часто використовуються для освітлення великих майданчиків просто неба, таких як стадіони, присадибні ділянки, автостоянки. Прожектори також застосовуються як робоче освітлення. Так, шахтарі використовують їх, щоб висвітлювати темні проходи та печери, в яких вони працюють. Прожектори на батарейках та акумуляторах підходять як аварійне освітлення. Портативні прожектори використовуються рятувальниками в районах стихійного лиха, де інші джерела світла недоступні. Як бачите, область застосування прожекторів практично безмежна, що робить їх одним із найпопулярніших джерел освітлення.

Конструкція прожектора досить проста — блок управління, лампи, корпус і кронштейн. Також обов'язково присутній пристрій живлення, акумулятор або плата, та контролер, що забезпечує роботу приладу за допомогою автоматів-вимикачів.

Головною перевагою прожекторів є обсяг світла, який вони можуть забезпечити. Хоча прожектори і направляють світло тільки в одну точку, він досить добре освітлює цю область. Ось чому прожектор є чудовим джерелом світла для вуличного освітлення. Ще один фактор на користь використання прожекторів полягає в тому, що вони недорогі та енергоефективні.

Вуличні прожектори

Вибір прожектора

Коли справа доходить до купівлі зовнішнього освітлення, може виникнути плутанина щодо того, який варіант найкраще підходить для конкретних потреб. Це часто збиває з пантелику, оскільки існує безліч різних факторів, таких як потужність, світловий потік, монтаж і т.д. Тому в цій статті будуть розглянуті всі важливі аспекти та відмінні фактори, пов'язані з видами, встановленням та підключенням прожекторів, та наведено приклади того, де можна використовувати кожен вид.

Для початку розглянемо основні фактори, за якими ви зможете орієнтуватися при виборі та купівлі:

  • Джерела світла. Поширеною формою лампочок для прожекторів є світлодіоди. Вони виробляють більше люменів, споживають менше енергії та служать довше, ніж галогенні лампи.
  • Кольорова температура. Розраховується в одиницях Кельвіна (К) і варіюється від теплого до холодного освітлення. Чим більше значення Кельвіна, тим холодніше світло.
  • Якщо ви шукаєте прожектори для освітлення ділянок саду, хорошим вибором буде тепліша і приємніша колірна температура з мінімальним значенням Кельвіна, наприклад, теплий білий колір. Холодніший білий колір з більш високим значенням Кельвіна дає яскравіше світло, яке підходить з функціональних причин або з міркувань безпеки.

  • Люмен. Люмени – це одиниця виміру сили світла. Чим сильніше світло, тим більше люменів. Загалом прожектори мають яскравість від 1000 до 10 000 люменів. Більшість прожекторів мають світловий потік від 5000 до 7000 люмен, з нижчим люменом для внутрішнього та м'якого освітлення та більш високим для комерційного застосування.
  • Для невеликих прожекторів зазвичай потрібно від 700 до 1300 люменів. Приблизно від 300 до 700 люмен потрібно прожекторів, що активуються рухом.

  • Радіатор. Розсіює тепло, що створюється джерелом світла і є одним із найважливіших елементів світильника. Прожектори виділяють багато тепла, що вимагає використання вентиляторів або спеціально сконструйованих радіаторів для швидкого розсіювання.
  • Кут променя. Перевірте кут, під яким розсіюється світло. Чим більший кут, тим більше площа освітлюється. Найкращими варіантами стануть вироби з регульованим потоком світла.
  • Датчики увімкнення/вимкнення. Прожектори оснащені датчиками день/ніч, можуть вимикатися протягом дня, заощаджуючи час та енергію. Цей тип зовнішніх прожекторів зазвичай називають сонячними світильниками.
Прожектор на сонячній батареї

Види вуличних прожекторів

Існує багато різних видів, розмірів та стилів прожекторів. Для ознайомлення їх зручно розрізняти за типом джерела світла і функціональністю:

  • Люмінесцентні прожектори є гарною альтернативою, коли вам потрібне світло низької інтенсивності. Зазвичай вони мають потужність від 10 до 40 Вт. Недолік цих виробів у тому, що у них досить тривалий період прогріву, та їх термін служби залежить від умов використання та обслуговування.
  • Прожектори з газорозрядними лампами можуть служити досить довго (їхній термін приблизно в 3 рази більший, ніж у галогенних ламп), а також вони порівняно енергоефективні і їхнє світло досить інтенсивне. Однак вони поступаються галогенним і світлодіодним лампам за рядом критеріїв.
  • Галогенні прожектори. Завдяки високій якості галогенні лампи стали одним із найкращих варіантів для прожекторів. Вони яскраві та підходять практично для будь-яких зовнішніх цілей. Недоліком таких виробів є їх короткий термін служби, що робить інші види прожекторів, такі як світлодіодні, найкращим варіантом для освітлення протягом тривалого часу.
  • Світлодіодні прожектори. Світлодіоди генерують яскраве світло, дозволяючи електричному струму проходити через напівпровідниковий компонент. Вони є відносно ефективною альтернативою та найбільш популярним вибором, оскільки споживають на 60% менше енергії, ніж звичайні прожектори.

Світлодіодні лампи вважаються найкращим варіантом, тому що вони споживають менше енергії, ніж лампи розжарювання, але виробляють таку ж кількість світла. Також вони мають термін служби понад 20 років і не містять ртуті. На відміну від інших ламп, які можуть легко розбитися, світлодіоди дуже міцні.

Крім джерел світла, прожектори ще відрізняються за функціональністю та застосуванням. Розглянемо основні їх:

Ландшафтна підсвітка прожектором

Ландшафтні прожектори. Одним із популярних способів використання прожекторів є освітлення заднього двору та ландшафтне освітлення. Основна їх мета — виділити певний об'єкт із загальної маси. Пейзажні прожектори, наприклад, часто використовуються для освітлення зовнішніх стін будинку або елементів ландшафту на задньому дворі, таких як красиві дерева. Ці прожектори високого класу захисту (IP65) від вологи та пилу.

Світлодіодні прожектори відмінно підходять для цих цілей завдяки універсальним варіантам монтажу та можливості вибору кольору. Коротше кажучи, цей світильник можна встановити практично на будь-яку поверхню і відрегулювати колір від теплого білого (3000K) до яскраво-білого (5000K) простим клацанням перемикача.

Маленькі прожектори. Невеликі об'єкти, такі як пішохідні доріжки, потребують нижчих вимог до освітлення. У цих випадках необхідне освітлення можуть забезпечити прожектори потужністю 20-30 Вт.

Прожектори день/ніч. Ці вироби автоматично вмикаються при виявленні темряви за допомогою фотоелемента. Багато з них оснащені сонячними батареями і тому не вимагають електричної енергії.

Прожектори безпеки. Вони зазвичай використовуються для житлових приміщень, таких як під'їзні колії, тераси, задні двори та загальне зовнішнє освітлення. Багато цих світильників поставляються з додатковим датчиком руху.

Останнім часом набули популярності сонячні прожектори. Вони включають вбудовану батарею, яка живиться від сонячної енергії. Діаметр та потужність сонячного екрану та акумуляторних батарей прожектора – це дві характеристики, які визначають, як довго він може світитися.

Регулювання світлодіодного прожектора

Переваги використання LED прожектора

Виходячи з перерахованого вище, ми бачимо, що найбільший спектр застосування у світлодіодних прожекторів. Чому вони вийшли на перше місце серед усіх прожекторів і в чому їх переваги? Розглянемо цей пункт докладніше.

Світлодіоди мають більший термін служби, ніж багато інших типів ламп. Один світлодіодний світильник може прослужити до 100 000 годин. Крім того, світлодіодні прожектори економічніші з погляду енергоспоживання. Інакше кажучи, світлодіодна лампа споживає менше енергії, щоб генерувати той самий рівень світла, як і звичайні лампи.

Знижена тепловіддача світлодіодного світильника вказує на його енергоефективність. Світлодіоди не нагріваються при включенні, тому енергія не втрачається. Світлодіодні лампи ніколи не виходять з ладу швидко, оскільки вони поступово тьмяніють у міру наближення до кінця свого функціонування.

Крім основних переваг цих джерел світла, існує безліч додаткових переваг, серед яких різні кольори свічення, вимикачі світла, які регулюються і затемняються, миттєва активація свічення, міцність і компактність.

Варіанти освітлення прожектором

Варіанти застосування

Прожектори добре підходять для освітлення темних ділянок навколо будинку. Часто ці вироби використовуються для освітлення камер відеоспостереження або відлякування небажаних людей і тварин від заднього двору. Багато людей використовують прожектори для освітлення вхідних дверей в будинок або гараж. У цій ситуації найкращим варіантом стануть прожектори із датчиком руху.

Крім індивідуального освітлення навколо будинку, прожектори також використовуються в громадських місцях та комерційних приміщеннях, таких як стадіони, спортивні майданчики, вулиці, під'їзні шляхи, автостоянки, криті та відкриті арени, склади та інші великі приміщення.

Також вони стануть чудовим варіантом сходового освітлення. Вночі вам знадобиться освітлювальний прилад, який може освітлювати сходи енергоефективним та економічним способом. Світло прожектора — чудовий варіант!

Прожектори забезпечують якісне освітлення вечірок на свіжому повітрі найкраще! Ви також можете використовувати ці світильники для освітлення зони приготування їжі на відкритому повітрі.

Як садове освітлення ці світильники незамінні. Насамперед, вони виконують роботу з ландшафтного підсвічування ділянки та багатьох елементів ландшафтного дизайну.

Ви можете купити прожектори для будь-яких цілей у магазинах освітлення Brille. Але спочатку подивіться на місце, в яке ви плануєте монтувати прожектор, щоб ви могли мати чітке уявлення про те, які прожектори вам потрібні.

LED прожектори Brille

Монтаж та підключення

Отже, ви визначилися з вибором моделі і тепер замислилися як встановити та підключити прожектор. До цього питання потрібно підійти ґрунтовно та передбачити всі можливі нюанси.

  1. Для початку визначте місце для встановлення. Вирішіть, де вам потрібно найбільше освітлення вночі. Це може бути вхід до будинку чи біля гаражних воріт. Якщо у вас є службовий сарай у темному кутку вашого двору, встановіть прожектор там, щоб відлякати будь-яких потенційних зловмисників і в темний час доби мати до нього доступ. Або освітіть доріжку прожектором, який спалахує, коли хтось наближається.
  2. Використовуйте сходи, щоб дістатися до місця, де ви встановлюватимете прожектор (для ефективного освітлення світильник повинен бути встановлений високо, наприклад, поруч з дахом) і позначте його шматочком стрічки, маркером або ручкою.
  3. Корисна порада! Якщо вам потрібно освітити велику площу, і ви хочете використовувати для цього один виріб — підійде металогалогенна або світлодіодна лампа потужністю 100 Вт, яка забезпечує світловий потік 6300 люмен і служить у 12 разів довше, ніж стандартні лампи.

  4. Знайдіть найближче джерело живлення – наприклад, внутрішню розетку або вимикач, від якого ви зможете прокласти проводку для нового освітлення. Переконайтеся, що ланцюг, до якого ви підключаєтеся, може витримати додаткове навантаження.

  5. Підготуйте інструменти. Використовуйте електричний дриль та викрутку, молоток, ріжковий ключ. Зробіть отвір, щоб пропустити через нього електричний кабель до розподільної коробки, від якої ви подаватимете живлення на прилад. Протягніть кабель через зовнішній отвір до коробки, щоб можна було з'єднатися. Підключіть проводку до світильника відповідно до інструкцій виробника. Закріпіть світильник на стіні за допомогою викрутки та кріплення, що додається виробником.
  6. Підключення прожектора. Спочатку відключіть живлення ланцюга в головному електричному щитку будинку. Переконайтеся, що живлення вимкнено, використовуючи індикаторну викрутку в розетці, що знаходиться у тому ж ланцюзі. Видаліть заглушку на розподільній коробці, яка подаватиме живлення на прилад. Протягніть кабель через новий отвір і закріпіть його в коробці за допомогою гнізда та контргайки. Підключіть заземлюючий провід приладу до заземлюючого проводу в коробці, скрутивши два кінці разом. З'єднайте кінець білого дроту з білим дротом у коробці, а потім з'єднайте чорний провід із чорним дротом у коробці. Закріпіть кожну групу проводів з'єднувачем та обмотайте кожне з'єднання ізоляційною стрічкою. Вставте дроти назад у коробку та встановіть на місце кришку.
  7. Перевірка детектора світла/руху. Увімкніть живлення ланцюга і вийдіть назовні, щоб переконатися, що світло горить. Якщо ваш прожектор оснащений датчиком руху, перевірте, чи він працює. Не забудьте спрямувати прожектори на землю для оптимального освітлення.

Підключення лед прожектора

Для підключення звичайного лед прожектора не потрібно фіксувати його до стіни, землі чи інших місць. Жодних спеціальних інструментів вам не потрібно.

  1. Для початку з міркувань безпеки вимкніть основне живлення.
  2. Після закріплення світлових компонентів підключіть проводи згідно з маркуванням пожежного проводу, нульового проводу та проводу заземлення.
  3. Після підключення світлових проводів налаштуйте кут проекції світла за допомогою ріжкового ключа.
  4. Після встановлення увімкніть вимикач і перевірте, чи світиться світло. Якщо все гаразд — установка завершена.
Підключення прожектора з заземленням

Підказка! Не всім світлодіодним прожекторам потрібне заземлення. В основному воно присутнє у виробах із класом захисту І. Вони безпечніші за інші, оскільки в них присутній подвійний захист від можливого ураження електричним струмом. Так, наприклад, якщо прилад підключається до електрики за допомогою кабелю, його провід вже оснащений заземлюючою жилкою або контактом, який легко з'єднується з провідниками кабелю, що підводить. Часто у багатьох моделях на корпусі передбачені додаткові контакти для заземлення.

Підключення світлодіодного прожектора без заземлення

Більшість світлодіодних прожекторів мають двожильні кабелі без заземлення, або трижильні, в яких захисний провідник підключається до групи з іншими. Тому якщо заземлення немає, краще користуватися прожекторами, які обходяться і без нього, тобто мають тільки основну ізоляцію.

Корисна порада! Якщо ви не знаєтеся на фізиці, електротехніці та інших речах, чиніть як інші — викликайте професіонала.

Вуличне освітлення з датчиком руху


Підключення датчика руху
Детальніше

Прожектор — це ідеальний спосіб висвітлити великі площі, такі як автостоянки або спортивні майданчики, але він також відмінно підходить для освітлення двору, певної ділянки саду, гаража або вхідних дверей. Прожектори забезпечують потужний потік світла, який допоможе вам контролювати околиці присадибної ділянки та територію довкола будинку.