Каталог товарів

Як вибрати ліхтарик

Автор: Евгений Дата: 26.12.2022 Переглядів: 1042 Коментарі : 0

Сьогодні ліхтарики стали, як ніколи популярними, адже це чудовий спосіб безпечно дістатися до потрібного місця у темний час доби, освітлити приміщення під час блекауту, пересидіти в укритті повітряну тривогу чи просто знайти в темноті необхідну річ. Але, попри все вище перераховане, ліхтарики роблять наше життя значно простішим маючи безліч інших призначень. Отож, який ліхтарик вибрати, аби він закрив усі потреби? Про це ми розповімо у цій статті.

два ліхтарика

Зміст

Вибір ліхтарика за призначенням

Вибрати хороший ліхтарик насправді не так важко. Головне – розібратися з усіма тонкощами, серед яких і призначення ліхтарів. Отже, за призначенням ліхтарики можна розділити на сім основних груп:

  • Тактичні – підходять для використання військовими, мисливцями, охороною тощо.
  • Для зброї – ліхтар, що кріпиться безпосередньо до зброї.
  • Для самооборони – мають довгий та важкий корпус, іноді зустрічаються моделі з шокером.
  • Інспекційний – використовують при ремонті автомобілів.
  • Будівельний – освітлює будівельний майданчик.
  • Для кемпінгу, туристичний – здатен висвітлити намет чи гараж.
  • Підводний – підходить для дайвінгу, освітлює морське або річкове дно.

Якісні ліхтарики можуть закрити досить багато потреб. Окрім функції освітлення вони можуть виконувати навіть функцію самооборони. Але поговорімо детальніше про найбільш популярні запити.

Ліхтарики для полювання та риболовлі

Результат полювання в першу чергу залежить від вправності мисливця, а також від якості та повноти його оснащення. В тому числі на результат неабияк впливає правильно підібраний ліхтар. Отож для полювання чудовим варіантом є тактичний ліхтар, а саме – підствольний. Таке доповнення дозволить легше вистежити здобич та влучніше прицілитись. Також обладнання може мати дифузори (кольорові світлофільтри) синього, червоного та зеленого кольорів, що значно полегшує процес полювання.

рибалка з ліхтарем на човні

Для риболовлі ж чудово підійдуть налобні та ручні ліхтарі. Серед переваг налобного ліхтаря – можливість спокійно використовувати обидві руки при процесі ловлі риби. Обираючи ліхтар для риболовлі зверніть увагу на такі характеристики як:

  • яскравість (надавайте перевагу ліхтарям з яскравим світлом);
  • струмінь світла (краще, аби ліхтар мав два типи світла: розсіяне та віддалене);
  • тривалість роботи;
  • зручність;
  • водонепроникність;
  • ударостійкість.

Аби зрозуміти наскільки добре прилад захищений від зовнішніх факторів варто звернути увагу на позначку «IP». Це і є ступінь захисту вашого ліхтарика, а точніше індекс герметичності виробу. Він позначається двома цифрами: перша цифра означає захист від твердих частинок, а друга – захист від води. Наприклад позначка IP20 буде означати, що виріб захищений від потрапляння під оболонку твердих предметів розміром понад 12мм і зовсім не захищений від вологи. Позначка IP65 означає, що виріб повністю захищений від пилу та водяних струменів. Найвищим значенням є IP68, такі прилади підходять для тривалого занурення у воду.

Найкращі тактичні ліхтарі

Тактичні ліхтарі – це незамінна річ не лише для мисливця чи рибалки, але й для туриста, військового або ж рятувальника. Серед їх головних переваг: далекобійний промінь світла, стійкість до низьких температур, світло нейтрального кольору, а також захист від вологи та пилу.

До найкращих тактичних ліхтарів можна віднести такі моделі:

  • POLIСE X007 – ліхтар працює в режимах стробоскоп, SOS, 25%, 50%, 100% та має світловий потік в 1000 люмен. Крім цього його можна використовувати як ніж та льодоруб. Корпус ліхтарика захищений від ударів, вологи та пилу.
  • BAILONG POLICE BL-9508-T6 – це ліхтарик, що має такі режими роботи як стробоскоп, SOS, 25%, 50% та 100%. Яскравість ліхтаря – 1000 люмен. Також ліхтар має підвищену ударостійкість та вологостійкість.
  • Electraline Lumina 10W 800LM IPX7 – захищений від пилу світлодіодний ліхтарик, що має ударостійкий та водонепроникний корпус (витримує занурення у воду до 1 м) та виготовлений із алюмінію. Світловий потік у 800 люмен досягає 300 м. Electraline Lumina має зум та працює в режимах 100%, 20% та SOS.

Кемпінгові ліхтарі та ліхтарі для велосипеда

Кемпінгові ліхтарі – це міцні та зручні ліхтарики, що дають розсіяне світло та освітлюють до 20 кв. м. Зазвичай їх потужність не переходить позначки в 500 люмен. Такі ліхтарі можна підвішувати або ставити на горизонтальну поверхню. Кемпінговий ліхтар чудово освітлить, як і певну ділянку на вулиці, так і ваш намет.

палатка освітлена ліхтарем

Для того, щоб вибрати ідеальний кемпінговий ліхтар, варто звернути увагу на моделі, що мають:

  • Міцний корпус (захист від ударів, пилу та вологи)
  • Підвищену ємність акумуляторів (перевагою буде можливість перезаряджання чи підключення до сонячної батареї)
  • Порт USB (дасть змогу заряджати інші пристрої від ліхтаря)
  • Різні режими освітлення (наприклад 20%, 50% та 100%)
  • Зручність (невелика вага та розмір)

З кемпінговими ліхтарями, розібрались, але для чого потрібен ліхтар для велосипеда? Насправді у сьогоднішніх реаліях ліхтар для велосипедиста – це незамінна річ та гарант безпеки. Такий ліхтар висвітлює дорогу для велосипедиста та робить його помітним для водіїв та пішоходів. Крім цього велосипедний ліхтарик можна використовувати й в інших ситуаціях для освітлення.

Ліхтар для велосипеда має добре освітлювати ділянку попереду (від 50-100 м) та мати рівномірне розсіяне світло. Для цього підійдуть ліхтарі з текстурованим рефлектором. Краще, якщо велосипедні ліхтарі матимуть декілька режимів роботи та корпус захищений від пилу, ударів й вологи. Також подбайте про те, щоб ліхтар надійно кріпився до керма велосипеда.

Ліхтарики налобні та ручні

Налобні та ручні ліхтарики – це саме ті речі, які допоможуть добре орієнтуватися у темноті в будь-якій ситуації, що не потребує аж надто яскравого освітлення. Наприклад повертаючись по темній вулиці додому в пригоді стане ручний ліхтар. А налобний виручить у ситуації, коли руки зайняті іншою справою.

налобний ліхтар

Для того, щоб придбати хороший ручний ліхтар радимо переконатися, що його центральна частина має гумове або рифлене покриття. Це допоможе втримати ліхтар у мокрих руках. Також краще надавати перевагу металевим ліхтарикам (наприклад з алюмінію) – їх корпус буде міцнішим від інших.

У випадку, коли потрібно, щоб руки лишались вільними, підійде налобний ліхтар. Така модель кріпиться на голові за допомогою гумового ремінця. Перевагою такого ліхтаря, окрім вільних рук, є також те, що прилад освітлює напрямок, в який повертається голова, що досить зручно. Також налобні ліхтарики компактні, мають малу вагу, а також переважно захищені від вологи та ударів.

Налобні ліхтарі можуть мати декілька варіантів освітлення:

  • сфокусований промінь
  • рівномірно розсіяний промінь
  • додаткове освітлення
  • червоний промінь (підходить для нічного бачення та не відлякує диких тварин)

Ключові параметри вибору

Окрім призначення ліхтаря важливо розуміти, як правильно його вибирати за технічними характеристиками так, щоб він був якісним, довго прослужив та підійшов під саме вашу потребу. Отож, на що звернути увагу при виборі ліхтарика:

  • Джерело живлення. Джерелом живлення для ліхтаря може виступати акумулятор або ж батарейки. Зазвичай менші ліхтарики працюють від батарейок, а більші – від акумуляторів. Крім цього деякі моделі можна заряджати від сонячних батарей.
  • Світловий потік. Потужність світла вимірюється в люменах. Чим більше люменів, тим потужніше світло ліхтаря.
  • Дальність променя. Дальність визначає максимальну відстань, на яку здатен дотягнутись промінь світла ліхтаря.
  • Режими свічення. Деякі моделі мають декілька режимів свічення. Вони дозволяють доцільно використовувати ліхтар у різних ситуаціях, де потрібна різна яскравість світла або ж мерехтіння.
  • Максимальний час роботи. У деяких випадках (наприклад похід чи експедиція) важливо аби ліхтар працював якнайдовше. Тоді варто звернути увагу на максимальний час роботи приладу.
білий ручний ліхтарик


  • Функціональність. Окрім функції освітлення, ліхтар може виконувати й інші. Наприклад деякі ліхтарі можуть служити льодоколом, ножем, сиреною, повербанками тощо. Матеріал корпусу та рівень захисту.
  • Бажано обирати ліхтарі із металу або міцного пластику, аби їх корпус був максимально міцним. Значною перевагою стане, якщо корпус буде додатково захищеним від ударів, пилу та вологи.
  • Габарити. Перш ніж обирати між кишеньковим та великим ліхтарем, варто визначитись із завданням, яке він має виконувати. Якщо вам не потрібне надто яскраве світло, то вистачить ліхтаря розміром до 20 см, а у випадку, коли світло має бути потужним та дальнім, обирайте більші моделі.

Як вибрати акумуляторний ліхтарик

Акумуляторні ліхтарики – це моделі, що мають вищу вартість, ніж ті, що на батарейках, але при цьому вони значно потужніші. Та вартість акумуляторного ліхтарика з часом окуповується, адже до приладів на батарейках потрібно регулярно купувати нові джерела живлення.

Серед головних переваг акумуляторного ліхтарика:

  • велика дальність світлового променя;
  • тривала автономна робота;
  • потужне та яскраве світло.

Обираючи акумуляторний ліхтар варто звернути увагу на такі критерії як: світловий потік, колір світіння (холодний, теплий), режим свічення (стробоскоп, SOS, 50%, 100% тощо), захист корпусу (від вологи, пилу, ударів, вибухів), час неперервної роботи та спосіб зарядки. Акумуляторний ліхтарик може заряджатися від USB, мережі, автомобільного прикурювача, зарядного пристрою, магнітного з’єднувача, тощо. Виходячи із призначення ліхтаря можна легко визначитись із потрібними характеристиками.

Окрім ліхтарів в деяких випадках доцільне використання акумуляторних світильників. Наприклад такими світильниками можуть бути аварійні вказівники, які продовжать працювати після екстреного вимкнення енергії. Також акумуляторний світильник може бути на сонячній батареї та мати датчики руху. Це моделі, що чудово підійдуть для освітлення офісів чи будинків, де зникла електроенергія.

Ще одним хорошим варіантом освітлення може бути світлодіодний світильник на батарейках. Серед асортименту таких світильників можна знайти як настільну лампу, так і світильник з датчиком руху або бактерицидний світильник.

Як вибрати потужний ліхтарик

У випадках, коли потужність ліхтаря грає важливу роль, потрібно обрати ту модель, що буде здатна освітлити якнайбільшу площу. Потужність ліхтаря можна визначити за:

  • Світловим потоком
  • Дальністю променя
  • Тривалістю роботи
людина в світлі ліхтарика

Світловий потік визначає рівень яскравості світла вашого ліхтаря. Чим більше люменів має прилад, тим більше буде світла. Наприклад ліхтар на 4000 люменів ідеально висвітлить велику ділянку навіть при повній темряві.

Не менш важливим є дальність променя. Ліхтар може висвітлити, як декілька метрів перед вами, так і понад 1000 метрів. Не варто купувати ліхтар із надпотужною дальністю, якщо вам потрібно висвітлити дорогу від магазину додому, але при експедиції така потужність буде більш ніж доречною.

Тривалість роботи важлива у будь-якому випадку, адже краще трішки переплатити, але по мінімуму заряджати пристрій чи змінювати батарейки та сміливо використовувати світло за потреби. А при, наприклад, тривалих походах тим більше важливо мати ліхтарик, що довго працюватиме без підзарядки. Деякі моделі ліхтарів можуть працювати 30 хвилин, а інші 100 годин.

Отже, для покупки потужного ліхтаря потрібно обирати моделі з як можна більшими світловим потоком, дальністю променя та тривалістю роботи.

Кращі ліхтарики для дому та походу

У випадку, коли вдома зникає електроенергія або ж просто якщо потрібно піднятись на темне горище, де немає світла, знадобиться ліхтарик для дому. Ручний ліхтарик – це гарний варіант для щоденного використання, а тому він чудово підійде і для дому. Такий прилад зручно носити з собою та висвітлювати ним необхідні предмети чи ділянки. А налобний ліхтар стане в пригоді, коли потрібно приготувати поїсти або ж для будь-якої іншої справи, що потребує роботи руками.

дитина читає з налобним ліхтариком

Джерелом живлення для ліхтарів для дому можуть слугувати батарейки, адже потужності таких приладів цілком достатньо для того, щоб підсвітити кімнату (для домашнього освітлення цілком достатньо буде ліхтаря потужністю до 100 люменів).

Для того, аби ліхтар краще висвітлив темне приміщення, радимо обирати прилади з дифузором (розсіяним світлом). А хорошою альтернативою до ліхтариків для дому можуть стати настільні лампи з USB, які можуть працювати, як від розеток, так і від повербанків.

У випадку, коли потрібно підсвітити дорогу, обирайте ліхтарі із потужним світловим променем. Вони здатні освітлити шлях навіть в туман, тому цей варіант чудово підійде для походу. Також для походу важливо мати ліхтар, що буде стійким до ударів, пилу та вологи (від IP64). Гідним варіантом для походу стануть ліхтарики на сонячних батареях. Таким ліхтарям не страшна відсутність електроенергії, адже вони заряджаються від сонячного світла. Також чудовий варіант – ліхтарі на батарейках, адже запасний комплект можна взяти з собою та замінити у будь-який момент. А якщо обирати акумуляторні ліхтарики, то варто подбати про довготривалість роботи без підзарядки.

Автономні світильники - сучасні джерела світла на акумуляторах та батарейках


Автономні світильники - сучасні джерела світла на акумуляторах та батарейках
Детальніше

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар