Енергоощадні лампочки – це люмінесцентні джерела світла з різьбовим цоколем. Їх ще називають компактні люмінесцентні лампи (КЛЛ). Ці джерела світла широко використовуються для освітлення житлових, адміністративних та комерційних приміщень. Вони прийшли на заміну лампочкам розжарювання, при створенні світлового потоку споживають у рази менше електроенергії. Енергоощадна лампа 25 Вт відповідає світлу лампи розжарювання потужністю 100 Вт. Принцип роботи енергоощадних та люмінесцентних лампочок схожий, але вони дуже відрізняються формою. На відміну від лінійних люмінесцентних ламп під час виготовлення економок використовуються газорозрядні трубки меншого діаметра та довжини. КЛЛ можуть бути U-подібними, закрученими спіраллю, грушоподібними та кулястими. Вони не блимають під час роботи, мають тривалий термін експлуатації та на 80% скорочують витрати на електрику.
Так прийнято називати нелінійні, компактні люмінесцентні лампи, які складаються зі скляної колби, корпусу і цоколя. Колби можуть мати спиралевидную, U-подібну, кулясту або іншу форму. Принцип роботи грунтується на люмінесценції. Економно витрачають електроенергію і служать відмінною заміною ламп розжарювання.
Термін служби компактної люмінесцентної лампи збільшиться, якщо уникати частих включень-виключень, не використовувати регулятори світла, не допускати перегріву і тривалої роботи в закритих приміщеннях.
Відкрийте вікно і залишіть приміщення на 15 хв. Потім руками в рукавичках обережно зберіть осколки лампи і помістіть їх в пластиковий пакет. Для збору люмінофора можна використовувати липку стрічку або вологу губку. Щоб запобігти поширенню ртуті по всьому приміщенню, прибирання слід починають від периферії до центру. Помийте підлогу і поверхні меблів. Пакет з осколками лампи і виробами, використаними в процесі прибирання приміщення, слід здати в спеціалізоване підприємство на переробку.
Мабуть, єдиним гідним конкурентом енергозберігаючих лампочок сьогодні є світлодіодна лампочка
Так, як і їхні батьки люмінісцентні лампи, енергозберігаючі лампочки випромінюють невелику кількість ультрафіолету, але існують ультрофіолетові лампи - лачпочки з великою кількістю ультрафіолетового випромінювання
Ні, Енергозберігаючі, як і люмінісцентні лампи нічим не допоможуть рослинам, але у продажу в нас є фітолампи для рослин - лампочки зі спеціальним спектром світіння