Меню

Як правильно освітити двір

Переглядів: 712 Коментарі : 0

Правильно встановлені вуличні світильники виконують одночасно практичну і декоративну функцію. Грамотно організоване освітлення двору допоможе орієнтуватися в темряві, стане дієвим елементом охоронної системи будинку, підсвітить найбільш ефектні ділянки ландшафтного дизайну, перетворить веранду в повноцінну літню кімнату.

Освітлення в приватному будинку

Як освітити двір

Організація освітлювальної схеми двору корелює з трьома основними функціями: комфорту, безпеки і естетики.

Під час планування освітлення, його слід розділити на окремі види:

 • охоронне;
 • ландшафтне;
 • архітектурне;
 • маркувальне.

Зовнішні світильники можуть використовуватися в наступних, найбільш популярних видах:

  • світлодіодні. Освітити двір і ґанок можна сучасними LED світильниками. Вони мають високу енергоефективність, стійкі до перепадів енергії, можуть працювати безперервно протягом 50 000 годин, не шкодять природі і не вимагають утилізації. Недоліками, які не дозволяють їм захопити світ є порівняно висока стартова ціна і досить сильне мерехтіння, яке ще збереглося в деяких моделях;
Освітлення в приватному будинку
 • галогенні. За принципом роботи належать до ламп розжарювання, але, за рахунок того, що тіло розжарювання знаходиться в середовищі парів газів-галогенів, працюють ці джерела набагато довше – до 3 000 годин. Такі світильники відмінно переносять перепади напруги, відключення електроенергії, досить економічні і підходять для вуличного освітлення двору і ґанку;
 • світильники з лампочками розжарювання. З моменту свого винаходу дане джерело світла конструктивно майже не змінилося і продовжує перебувати в купівельному топі. Це пояснюється дешевизною, поєднуваністю з більшістю освітлювальних приладів, відмінною передачею кольору, комфортною для людських очей і стійкістю до температурних умов. Недоліками є крихкість, недовговічність, сильне нагрівання.

Окремим пунктом слід згадати світильники, обладнані сонячними батареями. Вони допоможуть освітити двір і ґанок і заощадити при цьому. Для цієї ж мети встановлюють світлодіодні пристрої з датчиками руху або сутінковими датчиками. Істотну економію можна забезпечити автоматизацією освітлення двору. Включення датчиків відбувається в той момент, коли вони потрібні, в решту часу прилади знаходяться в режимі очікування.

У місцях входів і під'їздів в двір, на ґанку ефективними будуть ліхтарні стовпи або консольні світильники з настінними кріпленнями – вони дають більшу площу світлового плями і забезпечують рівномірне освітлення. Стовпові ліхтарі замінні, їх можна придбати окремо.

Освітлення двору в приватному будинку своїми руками

Освітлення двору приватного будинку своїми руками

У самостійній організації освітлення двору і ґанку важливий комплексний підхід. На етапі підготовки треба скласти план з детальним зазначенням видів, місця розміщення світильників, розташування кабелю і врахувати всі важливі місця для підсвічування: ворота входу на ділянку, ґанок, периметр, в'їзд в гараж, прохід до літньої кухні тощо.

Перед проведенням монтажу, в першу чергу, треба визначитися як буде проходити проводка у дворі. Її можна прокласти двома способами, кожен з яких має плюси і мінуси.

 • Під землею. Плюс: висока надійність і естетика. Мінус: складно і дорого.
 • Повітрям. Плюс: проста і дешева установка. Мінус: велика ймовірність пошкодження і непривабливий вигляд.

Для освітлення двору популярні садові ліхтарі-стовпчики. Їхній монтаж рекомендують проводити із застосуванням бетонного фундаменту. У попередньо зроблене поглиблення встановлюють арматуру, опалубку з гофрою для майбутньої проводки, кріплення у вигляді болтів і заливають конструкцію бетоном. Коли останній повністю просохне, в гофру проводять кабелі і кріплять світильник, вирівнюють його, потім виводять з'єднання до щитка.

Освітлення в приватному будинку

Один з найважливіших етапів – прокладка провідної мережі. Нова лінія ведеться від загального розподільника. На початку ланцюга встановлюють диференціальний захист, після якого можна здійснювати розщеплення на кілька ліній, в залежності від необхідності. Обов'язковою є заземлення проводки. Підключення світильників супроводжується неминучими земляними роботами, тому оптимальний варіант – коли ландшафтний і побутовий дизайн на ділянці ще не проведено. Таким чином можна врахувати всі чинники ще на етапі проектування освітлення. Кабель повинен пролягати не менш ніж на 50 см вглиб ґрунту і бути захищеним шаром цегли або буту, доповнених сіткою. Якщо двір вже облаштований, псувати його траншеями не обов'язково. Можна обійтися проведенням низьковольтної мережі – вона пролягає по поверхні, або на глибині декількох сантиметрів.

Для проводки фасадної підсвічування теж існує кілька важливих правил:

 • вона повинна бути досить потужною, щоб витримувати підключення багатьох приладів і не перегріватися;
 • обов'язкова умова тривалої і ефективної роботи – подвійна ізоляція;
 • кабель на зовнішній стороні будинку встановлюється в спеціальних трубках, каналах або профілях, для забезпечення захисту від зовнішніх пошкоджень – механічних або природних.

Установка ґрунтових світильників у дворі не вимагає заливки бетонної основи, їх можна помістити безпосередньо в ґрунт і вирівняти по рівню. Для дренажу рекомендується використовувати невелику кількість буту або гравію, на який можна нанести тонку окружність рідкого цементу, для кращого зчеплення. Підключення декількох світильників протягом доріжки, радять проводити паралельним з'єднанням, лінійним способом, як вказано на схемі нижче.

Схема паралельного з'єднання

Освітлення на ґанку

Ґанок будинку – це місце, де освітлення необхідно встановити в першу чергу. Його можна організувати за допомогою наступних світильників:

Підвісні Дуже ефектні, їх можна кріпити на стовпчики або до стелі ґанку для рівномірного об'ємного освітлення Підвісна вуличний світильник
Настінні Монтуються на вертикальні поверхні, нагадуючи інтер'єрні бра. Популярні для веранд, майданчиків біля дверей і господарських прибудов Настінний вуличний світильник
Торшерні або садові Так звані світильники-стовпчики. Монтуються в ґрунт або підлогове покриття стаціонарно, часто супроводжуються сонячними батареями, датчиками різного призначення для підвищення економічності Торшерний вуличний світильник
Вбудовані Дуже зручні в підсвічуванні ґанку, сходинок або садових доріжок. Монтуються таким чином, щоб корпус не видавався над поверхнею, що робить їх практичними приладами, які не вимагають спеціалізованого догляду. Такі пристрої конструюються із застосуванням ударостійкого пластику і скла, що витримує велику вагу Вбудований вуличний світильник
Прожектори Галогенні або світлодіодні світильники, що дають направлений світловий пучок з кутом розсіювання до 120 ° ефективні в освітленні ґанку або іншої ділянки двору. Вони легкі в установці, мають високу світловіддачу, виконуються в різноманітних колірних і дизайнерських рішеннях. Також існують мобільні переносні моделі Вуличний прожектор

Вуличне освітлення в приватному секторі

Освітлення на ґанку

Кілька загальних зауважень, які варто враховувати для того щоб якісно освітити двір.

Захист від вологи та пилу важливий для всіх світильників, в тому числі і для вуличних. Пристрої з маркуванням IP33-44 рекомендується встановлювати всередині приміщень з підвищеною вологістю або на критих верандах. IP55-67 підходить для монтажу під відкритим небом. IP68 орієнтований для роботи під водою – якщо у дворі є басейн, це буде до речі.

Оскільки енергоефективність у ламп розжарювання, галогенних та світлодіодних істотно відрізняється, для розрахунку необхідної потужності джерела світла, пропонується орієнтуватися на показники світлового потоку – вони вказуються в люменах на упаковці. Орієнтовно, для освітлення невеликого майданчика вистачить 250 Лм, а на виїзді з гаража, де потрібна хороша видимість – 25000 Лм. Для розрахунку необхідної потужності, найкраще звернутися до консультантів Brille – вони зможуть дати технічну і дизайнерську пораду для того, щоб все складові світлового вуличного планування і ґанку були максимально функціональними і ефектними.

Всі світильники та комплектуючі до них можна вибрати і купити в нашому інтернет-магазині. У нас гнучка система оплати і доставка по Києву і Україні.

Теги: brille, як висвітлити двір, вуличні світильники, освітлення приватного будинку, освітлення для дому, дизайн, інтер'єр, стиль, поради, гірлянди, вуличні світильники, фасадні світильники, бра, підсвічування, приватний будинок, підвісні світильники, настінні

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар