Каталог товарів

Як правильно освітити двір

Автор: Brille Дата: 11.02.2023 Переглядів: 16391 Коментарі : 0

Правильно встановлені вуличні світильники виконують одночасно практичну і декоративну функцію. Грамотно організоване освітлення двору допоможе орієнтуватися в темряві, стане дієвим елементом охоронної системи будинку, підсвітить найбільш ефектні ділянки ландшафтного дизайну, перетворить веранду в повноцінну літню кімнату.

Освітлення в приватному будинку

Як освітити двір

Організація освітлювальної схеми двору корелює з трьома основними функціями: комфорту, безпеки і естетики.

Під час планування освітлення, його слід розділити на окремі види:

  • охоронне;
  • ландшафтне;
  • архітектурне;
  • маркувальне.

Зовнішні світильники можуть використовуватися в наступних, найбільш популярних видах:

    • світлодіодні. Освітити двір і ґанок можна сучасними LED світильниками. Вони мають високу енергоефективність, стійкі до перепадів енергії, можуть працювати безперервно протягом 50 000 годин, не шкодять природі і не вимагають утилізації. Недоліками, які не дозволяють їм захопити світ є порівняно висока стартова ціна і досить сильне мерехтіння, яке ще збереглося в деяких моделях;
Освітлення в приватному будинку
  • галогенні. За принципом роботи належать до ламп розжарювання, але, за рахунок того, що тіло розжарювання знаходиться в середовищі парів газів-галогенів, працюють ці джерела набагато довше – до 3 000 годин. Такі світильники відмінно переносять перепади напруги, відключення електроенергії, досить економічні і підходять для вуличного освітлення двору і ґанку;
  • світильники з лампочками розжарювання. З моменту свого винаходу дане джерело світла конструктивно майже не змінилося і продовжує перебувати в купівельному топі. Це пояснюється дешевизною, поєднуваністю з більшістю освітлювальних приладів, відмінною передачею кольору, комфортною для людських очей і стійкістю до температурних умов. Недоліками є крихкість, недовговічність, сильне нагрівання.

Окремим пунктом слід згадати світильники то прожектори на сонячній батареї. Вони допоможуть освітити двір і ґанок і заощадити при цьому. Для цієї ж мети встановлюють світлодіодні пристрої з датчиками руху або сутінковими датчиками. Істотну економію можна забезпечити автоматизацією освітлення двору. Включення датчиків відбувається в той момент, коли вони потрібні, в решту часу прилади знаходяться в режимі очікування.

У місцях входів і під'їздів в двір, на ґанку ефективними будуть ліхтарні стовпи або консольні світильники з настінними кріпленнями – вони дають більшу площу світлового плями і забезпечують рівномірне освітлення. Стовпові ліхтарі замінні, їх можна придбати окремо.

Освітлення двору в приватному будинку своїми руками

Освітлення двору приватного будинку своїми руками

У самостійній організації освітлення двору і ґанку важливий комплексний підхід. На етапі підготовки треба скласти план з детальним зазначенням видів, місця розміщення світильників, розташування кабелю і врахувати всі важливі місця для підсвічування: ворота входу на ділянку, ґанок, периметр, в'їзд в гараж, прохід до літньої кухні тощо.

Перед проведенням монтажу, в першу чергу, треба визначитися як буде проходити проводка у дворі. Її можна прокласти двома способами, кожен з яких має плюси і мінуси.

  • Під землею. Плюс: висока надійність і естетика. Мінус: складно і дорого.
  • Повітрям. Плюс: проста і дешева установка. Мінус: велика ймовірність пошкодження і непривабливий вигляд.

Для освітлення двору популярні садові ліхтарі-стовпчики. Їхній монтаж рекомендують проводити із застосуванням бетонного фундаменту. У попередньо зроблене поглиблення встановлюють арматуру, опалубку з гофрою для майбутньої проводки, кріплення у вигляді болтів і заливають конструкцію бетоном. Коли останній повністю просохне, в гофру проводять кабелі і кріплять світильник, вирівнюють його, потім виводять з'єднання до щитка.

Освітлення в приватному будинку

Один з найважливіших етапів – прокладка провідної мережі. Нова лінія ведеться від загального розподільника. На початку ланцюга встановлюють диференціальний захист, після якого можна здійснювати розщеплення на кілька ліній, в залежності від необхідності. Обов'язковою є заземлення проводки. Підключення світильників супроводжується неминучими земляними роботами, тому оптимальний варіант – коли ландшафтний і побутовий дизайн на ділянці ще не проведено. Таким чином можна врахувати всі чинники ще на етапі проектування освітлення. Кабель повинен пролягати не менш ніж на 50 см вглиб ґрунту і бути захищеним шаром цегли або буту, доповнених сіткою. Якщо двір вже облаштований, псувати його траншеями не обов'язково. Можна обійтися проведенням низьковольтної мережі – вона пролягає по поверхні, або на глибині декількох сантиметрів.

Для проводки фасадної підсвічування теж існує кілька важливих правил:

  • вона повинна бути досить потужною, щоб витримувати підключення багатьох приладів і не перегріватися;
  • обов'язкова умова тривалої і ефективної роботи – подвійна ізоляція;
  • кабель на зовнішній стороні будинку встановлюється в спеціальних трубках, каналах або профілях, для забезпечення захисту від зовнішніх пошкоджень – механічних або природних.

Установка ґрунтових світильників у дворі не вимагає заливки бетонної основи, їх можна помістити безпосередньо в ґрунт і вирівняти по рівню. Для дренажу рекомендується використовувати невелику кількість буту або гравію, на який можна нанести тонку окружність рідкого цементу, для кращого зчеплення. Підключення декількох світильників протягом доріжки, радять проводити паралельним з'єднанням, лінійним способом, як вказано на схемі нижче.

Схема паралельного з'єднання

Освітлення на ґанку

Ґанок будинку – це місце, де освітлення необхідно встановити в першу чергу. Його можна організувати за допомогою наступних світильників:

Підвісні Дуже ефектні, їх можна кріпити на стовпчики або до стелі ґанку для рівномірного об'ємного освітлення Підвісна вуличний світильник
Настінні Монтуються на вертикальні поверхні, нагадуючи інтер'єрні бра. Популярні для веранд, майданчиків біля дверей і господарських прибудов Настінний вуличний світильник
Торшерні або садові Так звані світильники-стовпчики. Монтуються в ґрунт або підлогове покриття стаціонарно, часто супроводжуються сонячними батареями, датчиками різного призначення для підвищення економічності Торшерний вуличний світильник
Вбудовані Дуже зручні в підсвічуванні ґанку, сходинок або садових доріжок. Монтуються таким чином, щоб корпус не видавався над поверхнею, що робить їх практичними приладами, які не вимагають спеціалізованого догляду. Такі пристрої конструюються із застосуванням ударостійкого пластику і скла, що витримує велику вагу Вбудований вуличний світильник
Прожектори Галогенні або світлодіодні світильники, що дають направлений світловий пучок з кутом розсіювання до 120 ° ефективні в освітленні ґанку або іншої ділянки двору. Вони легкі в установці, мають високу світловіддачу, виконуються в різноманітних колірних і дизайнерських рішеннях. Також існують мобільні переносні моделі Вуличний прожектор

Вуличне освітлення в приватному секторі

Освітлення на ґанку

Кілька загальних зауважень, які варто враховувати для того щоб якісно освітити двір.

Захист від вологи та пилу важливий для всіх світильників, в тому числі і для вуличних. Пристрої з маркуванням IP33-44 рекомендується встановлювати всередині приміщень з підвищеною вологістю або на критих верандах. IP55-67 підходить для монтажу під відкритим небом. IP68 орієнтований для роботи під водою – якщо у дворі є басейн, це буде до речі.

Оскільки енергоефективність у ламп розжарювання, галогенних та світлодіодних істотно відрізняється, для розрахунку необхідної потужності джерела світла, пропонується орієнтуватися на показники світлового потоку – вони вказуються в люменах на упаковці. Орієнтовно, для освітлення невеликого майданчика вистачить 250 Лм, а на виїзді з гаража, де потрібна хороша видимість – 25000 Лм. Для розрахунку необхідної потужності, найкраще звернутися до консультантів Brille – вони зможуть дати технічну і дизайнерську пораду для того, щоб все складові світлового вуличного планування і ґанку були максимально функціональними і ефектними.

Всі світильники та комплектуючі до них можна вибрати і купити в нашому інтернет-магазині. У нас гнучка система оплати і доставка по Києву і Україні.

Зовнішнє освітлення заміського будинк


Вуличне освітлення має свої особливості як в плані комфорту, так і в технічній площині. Воно допомагає створити потрібну атмосферу, святковий настрій або може навіть доповнити дизайн місцевості. Освітлення умовно розділяється на загальне, чергове або декоративне, хоча часто різниця між ними досить умовна.


Вечірня ілюмінація


Зміст



Світло садиби дорогої


Чергове світло служить основним джерелом для підсвічування території. У ньому застосовуються досить прості пристрої, які, тим не менш, повинні мати високий рівень захисту від агресивного впливу навколишнього середовища. Декоративна ілюмінація дозволяє створити особливу атмосферу, в якій приємно відпочити теплим літнім вечором після роботи або провести веселі посиденьки з друзями. Загальне підсвічування може включати в себе обидва попередні варіанти або ж служить іншим цілям.

Серед світильників, які призначені для освітлення приватних прибудинкових територій виділяються кілька типів:

Вибір пристроїв тут досить великий і залежить як від особистих смаків та уподобань, так і від загальної концепції. Вони можуть створювати зону суцільного освітлення, підсвічувати доріжки, вхідні двері, підкреслювати зовнішній вигляд декоративних елементів, будівель або рослин. Стилі світильників теж можуть помітно відрізнятися - величні класичні моделі створять респектабельний вигляд кінця XIX в. Сучасні світлодіодні варіанти привернуть увагу своїм яскравим і потужним потоком, а вбудовані моделі зроблять загальне об'ємне підсвічування потрібної області з таємничим півмороком навколо. Також, за допомогою комбінації декількох пристроїв, часто різного типу, можна створити чудову гру світла і тіні. Окремо варто згадати про автономні світильники на сонячній енергії, які мають кілька режимів роботи, легко переміщуються в потрібне місце і вимагають мінімум обслуговування.

В цілому ж, сучасні джерела світла дозволяють створити унікальні і автентичні образи, які приємно порадують погляд, підкреслять почуття стилю і в повній мірі виконають своє прозаїчне призначення.


Джерела світла


Поряд з вибором зовнішніх даних і технічних параметрів важливо не упустити ще один ключовий аспект - тип світіння, тому що він не тільки буде давати потрібний рівень освітлення, але і буде впливати на сприйняття оточуючих предметів. І тут теж є з чого вибрати - від звичних для багатьох лампочок з ниткою розжарювання, до сучасних варіантів зі світлодіодами. Розглянемо найголовніші з них ближче.


Різні варіанти підсвічування прибудинкової території

Традиційні лампочки з ниткою розжарення є для деяких індивідів не тільки звичними в побуті, але і мають один з найприємніших для очей колір світла, який ідентичний сонячному. Мінус цих лампочок полягає у великій кількості споживаної електроенергії, значному виділенні тепла і відносно невеликій потужності, яка найчастіше не перевищує 60 Вт.

Газорозрядні варіанти джерел світла включають в себе ртутні, натрієві або металогалогенні моделі. Вони виробляють досить сильний потік світла, але є неекономічними. В процесі роботи виділяють велику кількість тепла, тому їх розміщення потрібно чітко планувати далеко від легкозаймистих предметів. До того ж світло таких пристроїв (особливо натрієвих) не завжди приємний для очей, а то і зовсім може викликати дискомфорт, та й передача кольорів також бажає залишати кращого.

Люмінесцентне освітлення має достатню яскравість, насиченість і перенесення кольорів. Воно досить економічне і відносно недороге. Незважаючи на те, що пік його популярності вже минув, це джерело світла досі користується значною популярністю і освітлює території багатьох господарств: як приватних, так і робочі площадки.

Світлодіодні пристрої можуть похвалитися сьогодні найнижчим рівнем енергоспоживання, високим перенесенням кольорів і компактними розмірами. Вони не виділяють багато тепла в процесі роботи, мають тривалий термін роботи. Крім того, світлодіодні стрічки можна встановлювати в будь-якому місці, в будь-якій кількості і навіть надавати їм потрібну форму, а також підбирати відтінок їх світіння. Мінусом цього варіанту є досить висока ціна, але розвиток технологій приносить нам все більш дешеві варіанти.

Також детальну інформацію про роботу LED стрічок ви можете отримати з відео:



Підводячи підсумок потрібно сказати і про те, що різне планування, наявність різноманітних об'єктів на території, зовнішній фон вносять значні корективи у вибір освітлення. Воно не повинно бути занадто бляклим або навпаки, надто яскравим. Також слід враховувати, як будуть сприймати різні типи світлових потік в дощ, сніг, або туман. І звичайно ж, вибираючи основне освітлення, не слід забувати й ілюмінації різних елементах навколишнього оточення. Про них нижче.


Дизайн освітлення предметів обстановки


Звичайно, загальна ілюмінація відіграє вирішальну роль, але вона буде неповною без додаткового підсвічування різних будівель, елементів декору і рослинності. Це дійсно важлива частина загальної світлової концепції і було б логічно розглянути її додатково по пунктах.


1. Освітлення доріжок


Підсвічування доріжок несе в собі одразу дві важливі мети. Перша - це, звичайно ж, безпека і зручність використання. Друга - декоративна. Для такого завдання сьогодні використовується кілька типів світильників:

Кожен з цього типу має свої плюси і мінуси. Також загальна концепція може припускати підсвічування самих тільки доріжок з темним тлом навколо них або ж повне освітлення всього навколо.


Підсвічування доріжок

2. Яскравий фасад


Фасад - це важлива складова загальної світловий концепції. Він може бути підсвічений в тон загального освітлення або занурений в контраст. Для його виділення часто застосовують настінні джерела світла або ж наземні аналоги. Окремо стоять прожектори, які створюють потік заливного світла. Важливий і колір світіння, який може виділити оригінальний вигляд або ж навпаки приховати його.


Яскравий фасад - візитна карточка будинку

3. Нічні рослини


Безперечно, декоративне дерево або акуратна квіткова клумба радують око днем. Але не менш ефектно вони можуть виглядати і вночі, варто тільки підібрати правильне джерело освітлення і надати йому потрібний кут. Необов'язково створювати дуже яскраву ілюмінацію, можна влаштувати приємну розслаблюючу обстановку напівтемряви, щоб була можливість спокійно прогулятися перед сном серед розкішної зелені.


Підсвічування рослин

4. Форми малі, архітектурні та важливі


Якщо на території присутні невеликі декоративні об'єкти, то їм також можна надати нічної пікантності за допомогою світлових променів. Для цієї мети найкраще підійдуть спрямовані світильники або світлодіодні стрічки. Вони допоможуть не тільки виділити об'єкт, але і доповнити його образ витонченою світловою окантовкою. У темний час доби це буде чудове видовище.


Малі архітектурні форми з підсвічуванням

5. Вночі у водойми


Підсвічування водойм – окрема і дуже цікава річ. Воно може бути, як зовнішньою, так і внутрішньою, створюючи барвисту підводну ілюмінацію. Що може бути прекрасніше, ніж перепочити біля вечірнього басейну або декоративного водоспаду під веселими різнокольоровими промінчиками світла.


Приклад освітлення водойми

6. Новорічний бонус


Ну який же Новий рік без яскравої ілюмінації? І тут на допомогу прийдуть різні варіанти підсвічувань - від різнокольорових прожекторів, до світлодіодних RGB стрічок, які гарантовано створять приємний настрій.


Новорічний будинок

Яким би неординарним і незабутнім не було освітлення, його застосування і використання залежить тільки від смаків і переваг власника. І якщо є бажання урізноманітнити обстановку чимось незвичайним і незабутнім, то для цього завжди знайдеться просте і ефективне рішення!

Теги: brille, як висвітлити двір, вуличні світильники, освітлення приватного будинку, освітлення для дому, дизайн, інтер'єр, стиль, поради, гірлянди, вуличні світильники, фасадні світильники, бра, підсвічування, приватний будинок, підвісні світильники, настінні

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар