Каталог товарів

Як повісити люстру на різні типи стель

Автор: Николай Дата: 11.03.2023 Переглядів: 20785 Коментарі : 0

Сьогодні виробники освітлювальних приладів пропонують широкий спектр продукції, призначеної для будь-яких інтер'єрів. Разом з тим, будь-яка куплена люстра залишається незатребуваною, допоки вона не займе своє гідне місце в інтер'єрі приміщення. Це обумовлює наступні за купівлею кроки, а саме – монтаж до стелі та підключення до електричної мережі вашого нового світильника. Саме про те, як правильно повісити люстру на будь-який тип стелі, при цьому не пошкодивши її, йтиметься в нашій статті.

Як повісити люстру на стелю

Зміст

Як повісити люстру на натяжну стелю

Серед різноманітних способів як повісити люстру на натяжну стелю хотілося б зупинитися на чотирьох основних, а саме: кріплення світильника на звичайний гак, монтажну планку, хрестоподібну монтажну конструкцію та кріплення на закладну.

Сучасна люстра на натяжній стелі

Але спершу з'ясуймо, що таке натяжна стеля і які освітлювальні прилади підійдуть саме для неї. Такий вид стелі являє собою полотно тонкого полівінілхлоридного пластику, який скорочено називається ПВХ. Враховуючи, що пластик боїться значних температур і може розплавитись у разі нагрівання, сумісними з ним можуть бути моделі освітлювальних приладів, робота яких не передбачає високих температур. Також, бажано вибирати люстри, джерела світла в яких спрямовані вниз, аби зменшити поширення тепла в напрямку стелі. Ще одним критерієм вибору, є вага світильника, яка є обмеженою для кріплення до натяжної стелі. В контексті зазначеного, мережа магазинів Брілле пропонує широкий асортимент різноманітних люстр, призначених для монтажу на натяжну стелю, які враховують усі необхідні технічні та вимоги безпеки.

Тож якщо з вибором світильника ви визначилися, переходимо безпосередньо до процесу монтажу.

Першим варіантом є кріплення на звичайний гак. В такий спосіб можна повісити люстру на готову натяжну стелю. В місці де виводиться підвіс слід прикріпити за допомогою клею спеціальне кільце, що ущільнює. Після цього по контуру протекторного кільця робиться отвір будівельним ножем. Треба бути уважним та акуратним, аби не пошкодити пластикову поверхню стелі. Надалі через утворений отвір виводиться електрична проводка та монтується гак, на який вішається освітлювальний пристрій.

Отвір для монтажу люстри на натяжну стелю з гаком та кільцем, що ущільнює

Другим варіантом є кріплення люстри на монтажну планку. Для натяжної стелі таке кріплення є складнішим у порівнянні з попереднім. Це обумовлено неможливістю повісити світильник на вже готову стелю. Будьте уважні, в жодному разі не купуйте люстру з кріпленням за допомогою монтажної планки, якщо ремонт стелі вже завершено. Ви ризикуєте пошкодити готову натяжну стелю та понести додаткові матеріальні збитки. Технологія монтажу передбачає спочатку встановлення планки, а згодом натягнення полотна. Монтажна планка є унікальною для кожного світильника, тож продається в комплекті разом з ним. Враховуючи, що між натяжною конструкцією та бетонним перекриттям наявний повітряний простір, просто приєднати планку за допомогою дюбелів та саморізів не вийде. Тому між ними необхідно прокласти дерев'яний брус відповідного розміру, що кріпиться до перекриття. Бажано вибирати матеріал з щільної деревини, щоб убезпечити її розтріскування при проходженні крізь нього саморіжучих кріпильних елементів. Монтажна планка зазвичай має від двох до чотирьох отворів для кріплення. Плюс необхідний додатковий отвір в брусі для виведення назовні електричної проводки. Важливо врахувати товщину дерев'яного бруса, аби вона не була товщою за повітряний прошарок між перекриттям та натяжною стелею. Навіть декілька зайвих міліметрів порушать рівність натяжіння полотна, що виглядатиме некрасиво, і зрештою може призвести до пошкодження натяжної стелі.

Отвір для монтажу люстри на натяжну стелю за допомогою монтажної планки, з дерев'яним брусом та кільцем, що ущільнює

Наступним варіантом є кріплення пристельового світильника на хрестоподібну монтажну конструкцію. Фактично вона являє собою перехресне розташування двох монтажних планок. Відповідно, для кожної з них передбачається встановлення брусу. Під кожний монтажний дюбель слід робити отвір, який укріплюється пластиковим кільцем. Після цього можна приступати до кріплення монтажної конструкції. В багатьох випадках простіше або доречніше, замість такого способу повісити люстру на натяжну стелю, скористатися наступним варіантом кріплення – за допомогою закладної.

Хрестоподібна монтажна конструкція

Тож розглянемо четвертий з анонсованих способів, а саме як повісити люстру на натяжну стелю за допомогою закладної, що являє собою звичайний фрагмент товстої фанери відповідної конфігурації, яка кріпиться до стельового перекриття за допомогою тонких перфорованих алюмінієвих профілів, своєрідних "ніжок". Розмір закладної має збігатися з розміром основи світильника і не виступати за лінію площини майбутньої натяжної стелі. Відповідно, в закладній слід передбачити отвір для виведення електричної мережі. Подальші дії аналогічні викладеним вище технологічним процесам. Після натягнення пластикового полотна, клеяться кільця, що ущільнюють, вирізається відповідна кількість отворів та монтується шурупами люстра.

Закладна для монтажу люстри на натяжну стелю

Як повісити люстру на гіпсокартон

Серед наявних способів як повісити люстру на гіпсокартон зазвичай застосовують чотири основних, що добре себе зарекомендували, а саме: кріплення за допомогою пластикових або алюмінієвих дюбелів "грибок" до стельового монтажного профілю, кріплення на гарпунному гачку, безпосереднє кріплення до стельового перекриття через монтажний отвір в гіпсокартоні та за допомогою закладної. Вибір конкретного варіанту залежить від товщини гіпсокартону, відстані між гіпсокартоном та бетонною стелею, а також від ваги світильника. При розрахунку допустимої ваги виходять з припустимого статичного навантаження у 6 кг на один квадратний метр стелі з товщиною гіпсокартону 10 мм.

Сучасна люстра на гіпсокартонній стелі

Одним з найпростіших способів повісити люстру на гіпсокартонну стелю – використати вже змонтовані елементи її металевого каркаса. Процес кріплення значно спрощується за можливості перенесення місця підвісу до одного з несучого П-подібного монтажного профілю. Для цього слід просвердлити отвори в листі гіпсокартону саме так, аби вони вийшли безпосередньо на профіль. В просвердлені отвори встановлюють спеціальні пластикові або алюмінієві дюбелі, які при проходженні крізь них саморізу деформуються у формі "грибка", забезпечуючи в такий спосіб надійну фіксацію.

Принцип дії дюбеля типу грибок

Наступний спосіб, що розглядатиметься – з використанням гарпунного гачка. Цей спосіб використовується для підвісу до гіпсокартонної стелі легкого за вагою світильника. Принцип його полягає у використанні спеціального гачка, прямий кінець якого являє собою різьбову шпильку, яка закручується в гайку, обладнану двома елементами, що розходяться в різні боки. Для закріплення гарпунного гачка необхідно зробити в гіпсокартоні отвір, розмір якого дозволяє ввести крізь нього гайку у складеному вигляді. Після цього, під вагою люстри, що вішається на гачок, його відкидні елементи розходяться в боки та притискаються до внутрішньої поверхні гіпсокартону.

Принцип дії гарпунного гачка

Третій спосіб кріплення є самим надійним і передбачає створення в гіпсокартоні отвору, що трохи менший за діаметр декоративного ковпака люстри та достатній для закріплення стельового гака й проведення електричної проводки. При такому способі в бетонному перекритті свердлиться отвір, в який вставляється відповідний дюбель, куди закручується гак. Такий спосіб дозволяє підвішувати до гіпсокартонної стелі світильники будь-якої ваги, навіть і розкішні кришталеві люстри.

Стельовий гак для люстри в гіпсокартонній стелі

Існує спосіб як повісити люстру до гіпсокартонної стелі за допомогою закладної та штатного кріплення. Для цього в гіпсокартоні слід зробити отвір, який даватиме змогу крізь нього завести до його тильної поверхні закладної планки з деревини або іншого матеріалу, яка кріпиться безпосередньо до чорнової стелі. Штатне кріплення світильника буде кріпитися до закладної планки за допомогою звичайних саморізів у кількості, передбаченій конструктивними особливостями освітлювального приладу.

Як повісити люстру на гак

Тепер розглянемо як правильно повісити люстру на гак. Для того, щоб повісити освітлювальний пристрій на стельовий гак вам знадобиться зробити відповідний отвір в бетонному перекритті стелі. Бетон являється дуже міцним матеріалом, зробити отвір в якому дуже складно. Для цього доведеться скористатися електричним перфоратором або ударним дрилем. Для свердління бетону слід використовувати спеціальні бури або свердла для каменю, цегли та бетону, ріжуча частина яких виготовляється із міцного твердосплавного матеріалу. Отвір в стелі робиться не під сам гак, а під дюбель, в який він закручується. Глибина отвору має відповідати навантаженню, яке буде прикладатися на стельовий гак. Чим важчу люстру необхідно повісити на гак, тим потужнішим він має бути, а разом з тим – глибшим отвір та більшим діаметр дюбеля. Дюбель має входити в отвір щільно і повністю. Після встановлення дюбеля в нього закручується гак на всю довжину його різьбової частини. Тепер на гак одягається петля на арматурі світильника, а місце зачепу закривається декоративним ковпаком.

Петля арматури світильника одягнена на стельовий гак

Як повісити люстру з планкою

Значна кількість моделей сучасних світильників кріпиться до стелі за допомогою монтажної планки, яка являє собою металеву конструкцію з отворами для кріплення, як самої планки до стелі, так і отворами для кріплення до неї світильника. Тож давайте дізнаємось, як повісити люстру з планкою.

Зазвичай монтажна планка є унікальною для кожного світильника та продається разом з ним у комплекті. Для того, щоб повісити люстру на стелю за допомогою монтажної планки, спочатку слід визначити місце майбутнього розташування світильника і зробити розмітку для отворів в стелі, що відповідатимуть розташуванню отворів на самій планці. Зазвичай конструкція монтажної планки передбачає фіксацію її до стелі за допомогою від двох до чотирьох кріплень.

За допомогою електричного детектора слід перевірити відсутність, в місцях передбачених для свердління, схованої електричної проводки, а за допомогою металодетектора визначити, чи немає в цих місцях в бетоні металевої арматури, що ускладнить створення необхідного отвору.

Якщо таких перешкод не виявлено, можна приступати до свердління отворів. Як зазначалося у попередньому розділі, отвори робляться, за допомогою електричного інструменту, перфоратора або ударного дриля, спеціальними свердлами, розрахованими для свердління по бетону.

Після створення необхідної кількості отворів, в них вставляються рифлені дюбелі, які також, разом з кріпильними елементами, зазвичай йдуть у комплекті зі світильником. Дюбелі мають щільно входити в отвори, не випадати з них, і заходити в бетон на всю свою довжину.

Електрична проводка пропускається крізь спеціальний отвір в монтажній планці, після чого вона прикручується за допомогою шурупів до дюбелів, щільно притискаючись до поверхні стелі.

До закріпленої на стелі монтажної планки, в передбачений конструктивний спосіб, приєднується безпосередньо сам світильник.

Монтаж світильника на монтажну планку

Сьогодні ми торкнулися лише найбільш поширених варіантів як повісити люстру на стелю різної конструкції. Неможливо в одній статті охопити усі можливі варіанти та нюанси цього домашнього технологічного процесу. Наші поради є універсальними та стосуються основних підходів та правил. Втім, слід пам'ятати, що будь-які дії, пов'язані з монтажем світильника до стелі потребують особливої уваги, неквапливості та дотримання заходів безпеки.

Товари

Коментарі

Написати коментар