Каталог товарів

Гірлянди – атмосферне освітлення для дому

Автор: Евгений Дата: 26.12.2022 Переглядів: 745 Коментарі : 0

Зима – це пора року, яка асоціюється, мабуть, чи не в кожного із дивами та святами. І з наближенням зимових свят нам хочеться створити вдома новорічну, затишну атмосферу, яка буде нагадувати про дива, в які ми так вірили в дитинстві. Для цього ми готуємо подарунки для близьких та дивимось новорічні фільми, заїдаючи їх мандаринами та запиваючи гарячими напоями. Але найбільше впливає на святковий настрій те, як виглядає наша оселя. Аби відчувалась різдвяна атмосфера, ми ставимо ялинку та прикрашаємо дім. І ніщо не підходить для прикраси будинку так сильно, як гірлянди. Саме про них ми й будемо говорити у сьогоднішній статті.

жовта гірлянда нитка
Зміст

Види гірлянд

Вибираючи гірлянди, потрібно розуміти, що їх існує досить багато. А тому для того, щоб обрати варіант, який підійде саме вам, спочатку варто розібратися з основними видами гірлянд. Всього їх можна поділити на шість видів:

  • Гірлянда-нитка або універсальна – це добре відома кожному гірлянда, яка має за основу шнур до якого кріпляться діоди. Купити прилад для освітлення такого типу можна для будь-якої задачі: від прикраси на ялинку до створення інсталяції на стіні (для вулиці гірлянда повинна мати захищену оболнку).
  • Гірлянда-штора – це основа-шнур, з якої звисають діодні нитки однакової довжини. Такою шторою можна прикрасити вікно, дверні отвори, сцену, фасад та багато іншого.
  • Гірлянда-бахрома – це схожа на попередній варіант прикраса, але тут діодні нитки, що прикріплені до основи мають різну довжину. Це чудовий варіант аби прикрасити головний вхід у приміщення чи кімнату.
  • Сітка – це гірлянда, що виглядає, як сітка з діодами на ній. Залежно від розміру сітки, однією такою гірляндою можна одразу прикрасити будь-яку площу. Наприклад нею можна прикрасити все вікно, фасад чи вітрину.
  • Дюралайт – це світлодіодна стрічка, яка поміщена у світлодіодну трубку. Це гарний варіант вуличного освітлення.
  • Белт-лайт за основу має шнур до якого кріпляться великі лампочки. Зазвичай такі гірлянди використовують круглий рік для створення атмосфери на терасах чи у закладах.

світло гірлянд на ялинці

Також неабияку роль грає тип живлення гірлянд. Всього їх існує два: електричні, тобто ті, що отримують живлення від мережі та автономні, ті, які працюють від батарейок. Станом на сьогодні більш актуальним є останній варіант – гірлянди на батарейках, адже їх можна використовувати навіть під час блекаутів. Вони не лише створять атмосферу, але і дадуть світло у темний час доби.

Крім цього гірлянди на батарейках мають ще одну перевагу – вони незалежні від розеток, а це означає, що їх можна розмістити будь-де, не хвилюючись про підключення до мережі та шнури, які тягнуться по підлозі.

Вибираючи гірлянди, як додаткове освітлення квартири, варто враховувати режим їх роботи та кольори. Говорячи про режими роботи, у гірлянд їх два: статичний та динамічний. Статичний режим світиться постійно, а динамічний має світлові ефекти – мерехтіння, пульсація, плавне затухання тощо. Найчастіше динамічні вогники мають 8 режимів роботи.

Світло гірлянд може бути одноколірним або ж мультикольоровим. Одноколірні гірлянди дають світло лише одного кольору, а мультикольорові можуть давати світло декількох кольорів одразу, наприклад, гірлянди з відтінками RGB.

Гірлянди на ялинку

Для того, щоб підібрати новорічну гірлянду на ялинку варто в першу чергу заздалегідь визначитись із видами гірлянд, які підійдуть для неї.

ялинка прикрашена гірляндою

Найчастіше для ялинки використовуються гірлянди-нитки. Ними можна обмотати ялинку по кругу горизонтально, діагонально чи так, як вам захочеться. Популярним способом є обмотувати таку гірлянду навколо кожної гілочки, тоді ялинка особливо красиво сяє.

Також для ялинок виготовляються гірлянди-верхівки у формі різних фігур. Найпоширенішим варіантом є гірлянда-зірка, яка одягається на верхівку ялинки.

Радимо звернути увагу на дизайн гірлянд, адже для ялинок можна підібрати гірлянди з насадками різних фігурок, наприклад, сніжинок чи квіточок, всередині яких сховані діоди.

Гірлянди на вікно

Для вікна гарним варіантом стануть гірлянди-сітки. Ними можна покрити одразу все вікно, і це буде виглядати красиво як вдома, так і з вулиці. Також по периметру вікна можна прикріпити звичайну гірлянду-нитку.

До того ж гірляндою-ниткою можна створювати будь-які візерунки на вікнах. Наприклад можна прикріпити гірлянду до вікна таким чином, аби вона створювала форму ялинки або цифр.

Також можна чіпляти гірлянду не на саме вікно, а на штори. В такому випадку непоганим варіантом стануть ті ж гірлянди-нитки або гірлянди-штори та бахрома. Вони красиво звисатимуть від карниза до підлоги та створюватимуть святковий настрій. А підібравши потрібну довжину, можна зробити так, аби такі гірлянди-штори чи бахрома відповідали довжині ваших справжніх штор.

Лазерні проєктори для особливої атмосфери

Ще одним чудовим способом створити незвичне освітлення, яке придасть квартирі неймовірної атмосфери є купівля лазерного проєктора. З його допомогою можна створити у вашій оселі найрізноманітніші візерунки, що прикрашатимуть стіни.

світло лазерного проєктора на фасадах

Крім цього такий проєктор може стати незамінним помічником на будь-якій вечірці, у тому числі новорічній. З його допомогою можна створити власну домашню дискотеку з красивими лазерними ефектами.

Зазвичай лазерні проєктори мають один або декілька режимів роботи, наприклад фоновий та динамічний. Деякі з них можуть мати вбудовані мікрофони, що будуть вловлювати такт музики та змінювати під нього ритм та швидкість руху лазерних променів. Такий варіант підійде навіть для клубів чи барів.

Також лазерні проєктори можуть бути вуличними, тоді вони створюватимуть проєкції на фасадах, що одразу ж виділить ваш будинок з-поміж інших.

Вуличні гірлянди

Звичайно гірляндами для дому не завжди можна обійтись, адже, якщо у вас є приватний будинок, то хочеться прикрасити й двір, й фасад будинку. Вибір серед вуличних гірлянд досить широкий: ними можуть бути гірлянди-нитки, штори, бахрома, сітки, дюралайт та белт-лайт.

Універсальними гірляндами можна прикрасити дерева на вулиці, штори та бахрома підійдуть для фасадів, поручнів чи вікон, а белт-лайт, серед яких гірлянди-лампочки підійдуть для прикраси відкритої веранди чи дерев.

двір будинку прикрашений вуличними гірляндами

Також чудовим варіантом для вулиці є світлодіодний дюралайт. Ними можна підсвічувати елементи на фасадах, рекламні вивіски або ж вітрини.

Варіантів безліч, але є один нюанс. Вуличні вогники обов’язково повинні мати захищену оболонку. Перевірити це можна прочитавши характеристики товару або уточнивши деталі у консультантів. Рівень захисту оболонки позначається літерами IP, після яких йде ще дві цифри. Перша цифра позначає рівень захисту від твердих тіл, а друга – від вологи. Щоб вибрати гірлянду для вулиці обирайте варіанти з показником від IP64.

Як вибрати гірлянду на ялинку

День, коли ми прикрашаємо ялинку стає для нас особливо атмосферним. Цей процес обожнюють як дорослі, так і діти. Але до цього процесу потрібно підійти відповідально та прискіпливо. І в першу чергу це стосується безпечності приладів. Переконайтеся, що усі шнури цілі, ніде не видно голих проводів, а вилка або блок для батарейок міцні та надійні.

Та перед тим, як приступити до вибору гірлянд на ялинку, потрібно визначити потрібну довжину. Але як це зробити?

Вираховуємо довжину гірлянди на ялинку

Для того, щоб ялинка була прикрашена повністю, а не лише та її частина, яка повернута до входу, потрібно вирахувати довжину нашої майбутньої гірлянди. Для цього існує проста формула:

висота ялинки помножена на 3,14 = довжина гірлянди

Тобто маючи ялинку вистою 1,8 м, вам потрібно 1,8 помножити на 3,14, що дорівнюватиме 5,7 м. Це і буде ідеальною довжиною вашої гірлянди на ялинку.

Враховуйте те, що, якщо це електрична гірлянда, то потрібно аби шнура вистачило не лише на ялинку, але і на те, щоб він дотягнувся до потрібної розетки. Для цього виміряйте окремо відстань від розетки до підлоги та від підлоги до ялинки, й додайте це число до суми, що вийшла при множенні по формулі вище.

Якого кольору гірлянду вибрати

Ми вже знаємо, що гірлянди бувають однокольоровими та мультикольоровими. Лишилось визначитись, яка з цих гірлянд підійде для вашої ялинки та які кольори обирати.

різнокольорова гірлянда

Почнемо з мультикольорового варіанту. Найчастіше такі гірлянди виготовляються зі світлом 5 кольорів: синій, червоний, зелений, жовтий та білий. Тому зупиняючись на мультикольорі, врахуйте, що аж надто великого асортименту з різних кольорів ви не знайдете.

Однокольорові гірлянди будуть давати світло одного кольору. Це може бути світло одного із таких варіантів: білий, жовтий, синій, червоний, зелений та фіолетовий.

Для того, щоб вдало підібрати колір, радимо відштовхуватись від кольорової гами ваших новорічних іграшок на ялинці. Наприклад, якщо на ялинці іграшки різнобарвні, то сміливо купуйте мультикольорову гірлянду.

Якщо ж на ялинці у вас є певна кольорова тема, то відштовхуйтесь від неї та обирайте такий самий або близький до неї колір. Наприклад до срібних іграшок пасуватиме як гірлянда синього кольору, так і білого, а до червоних підійде червона або ж жовта гірлянда.

Також до цього пункту ми віднесемо режими роботи гірлянд. Для ялинки підійде як статичний, так і динамічний варіант. Але не забувайте, що зазвичай динамічні гірлянди мають також і режим постійного світіння. Тобто придбавши динамічну гірлянду ви зможете отримати як і різні світлові ефекти, так і звичайний статичний режим.

Окрім цього для ялинок виробляються гірлянди з насадками найрізноманітніших форм та кольорів. Наприклад для ялинки у холодних відтінках, можна обрати гірлянду з насадками білих чи синіх сніжинок. Для золотих, теплих кольорів можна зупинитись на гірляндах із насадками кульок золотого кольору чи навіть прищіпок, до яких додатково можна буде причепити сімейні фотографії, цукерки чи інші прикраси.

Гірлянди із кульок

Окремо приділимо увагу гірляндам із кульок. Гірляндами із кульок можуть бути звичайні універсальні гірлянди, штори, бахрома чи белт-лайт. Зазвичай це насадка у формі кульки, яка кріпиться на світлодіод, який надалі, при увімкненні, підсвічує цю кульку.

Такі кульки можуть бути різних розмірів та іноді навіть мати всередині іграшку. Наприклад це може бути прозора кулька всередині якої знаходиться світлодіод чи декілька та якась іграшка.

різнокольорові гірлянди-кульки

Також гірлянди-кульки можуть світитись різними кольорами. Найчастіше на шнур кріпляться діоди зі світлом різних кольорів, які покриваються пластмасовими кульками.

Ще одним поширеним видом є бавовняна гірлянда або, як їх ще називають тайські кульки. Це кульки, оболонка яких зроблена із ниток, всередині яких розміщені діоди.

Мають гарний вигляд гірлянди-штори або бахрома у формі кульок. Кульки звисають по довжині штори на однаковій відстані, а у випадку з бахромою – на різній. Також по всій довжині ниток, на яких закріплені кульки, розміщені діоди. Такий варіант виглядає досить цікаво та затишно.

Красивим та стильним варіантом є світлодіодна гірлянда-роса. Її дріт дуже гнучкий, що дозволяє вигинати його та створювати будь-які форми. На дроті розміщені маленькі кульки, що нагадують росу, звідки, власне, й пішла ця назва. Часто такі вироби працюють від батарейок, що дає змогу розміщати їх будь-де.

15 способів прикрасити дім гірляндами до Нового року


15 способів прикрасити дім гірляндами до Нового року
Детальніше

Отже, вибір гірлянди – це досить важливий процес, адже від цього залежить загальна атмосфера, затишок та святковий настрій в домі. Тому до покупки треба підходити відповідально та керуватись основними правилами, а саме:

  • Підбирайте вид гірлянд, відштовхуючись від місця їх розташування.
  • Зверніть увагу на типи живлення гірлянд.
  • Вуличні гірлянди мають бути добре захищеними від пилу та вологи.
  • Перед покупкою визначтесь із потрібною довжиною гірлянди.
  • Подумайте заздалегідь про колір та режими гірлянд.

Розуміючи усі нюанси вибору новорічних прикрас, ви легко придбаєте саме ту, що стане ідеальним доповненням вашої оселі.

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар