Меню

Великі люстри для великих кімнат

Автор: Brille Дата: 30.06.2020 Переглядів: 1547 Коментарі : 0

При плануванні освітлення квартири, приватного будинку, ресторану, холу готелю або будь-якого іншого закладу найпильніша увага приділяється вибору джерела центрального освітлення. Існують вдалі рішення для приміщень будь-якого метражу і габаритів. У разі високих або дуже високих стель светодізайнери радять розглянути варіант великої або навіть величезної люстри. Вона може вигідно доповнити існуючий інтер'єр, створити потужний і рівномірний світловий потік і стати ефектним акцентом обстановки.

Різновиди великих люстр
 

Різновиди великих люстр

Великими люстрами прийнято вважати всі стельові світильники, розміри яких не дозволяють розмістити їх в приміщенні зі стандартною висотою стель. З давніх-давен такі пристрої використовувалися в якості основного джерела освітлення великих приміщень, наприклад, для зали, передпокою, багаторівневої вітальні і т.д.

Сучасні освітлювальні прилади виробляються в різних варіантах. Найпоширенішими є вироби, що складаються з декількох рівнів і становлять єдину конструкцію.

 • Багаторівневі великі моделі зазвичай складаються з декількох кіл різного діаметру, збудованих каскадом. Чим більше діаметр кола, тим більше на ній розташовано ріжків. Для максимального освітлення приміщення на найнижчій окружності майже завжди розташована найбільша кількість ламп.
 • Моноблочні люстри бувають різних конструкцій. Зазвичай, це високі світильники, в яких лампочки знаходяться близько до осі каркаса. Також відмінною рисою таких приладів можна назвати внутрішнє розташування світлових елементів, тобто лампочки приховані за декоративними елементами.
 • Крім високих, також бувають великі стельові люстри, які мають великий діаметр і невелику висоту. Такі вироби частіше зустрічаються з великими кам'яними і кришталевими деталями, але останнім часом популярність набрали прості геометричні дизайни в стилі мінімалізм або футуризм.
Матеріал, з якого виготовляються люстри
 

Матеріал, з якого виготовляються люстри

Матеріали, з яких виготовлений прилад, теж мають значення. Кожен з них має свої переваги та недоліками.

 • Кришталь - найбільш ефектний в багаторівневих конструкціях, але вимагає постійного дбайливого догляду. Якщо така можливість відсутня, краще розглянути інші варіанти.
 • Дерево виглядає дуже м'яко і компліментарно в інтер'єрах певної спрямованості, таких як кантрі, прованс, флористика, але при цьому схильне до появи грибка в приміщеннях з підвищеною вологістю, а також може з часом розсохтися.
 • Пластик має невелику вагу і невелику ціну, але схильний до вигорання.
 • Текстиль виглядає неймовірно оригінальним, текстурним, але складний при очищенні і, в порівнянні з іншими, недовговічний.
 • Скло легко чиститься, не схильне до деформації, але досить крихке і легко б'ється.
 • Метал найміцніший, легкий у догляді, однак має високу ціну і велику вагу. Якщо прийнято рішення купити велику люстру з металу, потрібно відповідально підійти до підбору кріпильних елементів: вони повинні бути розраховані на підвищену вагу виробу.

Джерела світла. Великі стельові варіанти найчастіше вимагають використання безлічі лампочок або декількох дуже потужних. Тому варто розглянути варіанти енергозберігаючих, галогенних, а найкраще - світлодіодних ламп для оптимізації витрат на електроенергію і достатньої яскравості освітлення.

Надійність стельових покриттів. Всі габаритні моделі для зали досить важкі, тому краще перед покупкою отримати консультацію у перевіреного фахівця, а після - довірити монтаж подібного виробу професіоналам.

Великі стельові люстри

Люстри для зали, ресторану або громадського закладу прийнято розглядати в двох основних варіантах: підвісному і накладному. Перший вид підходить для стель заввишки не нижче трьох метрів. Бувають вироби на гаку, тросах, металевій штанзі або ланцюзі. Накладні світильники на стелю при всіх своїх габаритах займають набагато менше місця, можуть бути плоскими, з підвісками або іншими декоративними елементами. Обидва типи світильників можна підібрати для певних інтер'єрних рішень.

 • Класицизм, бароко, рококо, ампір, ренесанс - стилі, які передбачають демонстрацію розкоші, шику і гармонії. Для такої обстановки найкращим чином підійдуть пафосні багаторівневі або кришталеві вироби. Також підходять ковані конструкції, які роблять за індивідуальним замовленням.
 • Лофт, конструктивізм, контемпорарі - такі інтер'єри підтримає світильник у вигляді великого металевого плафона або нетипова оригінальна конструкція різноманітних підвісів, «павуків», асиметричних неординарних форм.
 • Прованс, кантрі, флористика вимагають природних матеріалів, таких як дерево, кістка, текстиль, мереживо. Тут буде доречна об'ємна багаторіжкова люстра на світлій підставці. Підійде декор з мережива або квітів.

На сайті компанії Brille можна знайти величезний асортимент великих люстр. Вони представлені в різноманітних варіаціях, стилістичному оформленні, цінових категоріях і можуть задовольнити будь-якого, навіть найбільш вимогливого клієнта.

Теги: brille, люстри, як вибрати люстру, люстра в дитячу, освітлення в будинку, домашнє освітлення, лампочки, норми освітлення, стиль, дизайн, енергозбереження, великі люстри, блог, дизайн, інтер'єр, стиль, модні рішення, поради

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу