Каталог товарів

Як підключити трековий світильник

Автор: Brille Дата: 13.02.2023 Переглядів: 33408 Коментарі : 0

Трекові світильники, спочатку створені для промислових об'єктів, швидко стали популярними в якості підсвічування офісів, торгових майданчиків, барів і домашніх інтер'єрів. Вони практичні, функціональні та стильні. При уявній складності конструкції, монтаж здійснюється досить легко і цілком під силу непрофесіоналам.

як встановити трековий світильник

Зміст

Що таке світильник на треку?

Трекове освітлення – це конструкція, що складається зі спеціальних рейок (шин); до яких кріпляться світильники. Світильники не мають жорстких кріпильних елементів, тому можуть пересуватися. Монтаж здійснюється в будь-якій площині – на стелі або стіні. Гармонійно такого типу продукція виглядає в обстановці сучасних інтер'єрів.


монтаж трекових світильників


Трекові світильники в інтер'єрі стилю лофт
Детальніше!

Одна система може складатися зі світильників різних характеристик і стилів, укомплектованих різного типу лампами. Монтаж від цього не ускладнюється, відрізняються лише умови експлуатації. Процедура розміщення системи на поверхні залежить від типу рейки, властивостей поверхні та способу установки.


Докладна інструкція по установці шинопроводу до стелі

Підключити шинопровід своїми силами, без майстра, нескладно. Час, витрачений на організацію такого варіанту освітлення, з лишком компенсується естетичним ефектом і зручністю користування.

Шинопровід на стелі кріплять за допомогою:

  • саморізів і дюбелів, якщо покриття бетонне або з гіпсокартону;
  • підвісів для легких стельових конструкцій типу "армстронг". Щоб обійтися без підвісів, використовують підкладки.

1. Монтаж трекового світильника на стелю безпосередньо

Процес накладного монтажу системи складається з декількох послідовних дій:

1. На першому етапі робіт визначаються з місцем розташування шинопроводів, схематично відображають бажаний варіант підключення і "малюнок", складений з рейок. На стелі або стіні готують і виводять проводку, оцінюють найбільш прийнятний спосіб кріплення – вбудований, накладний або підвісний.

2. Завдяки коннекторам, система може мати різну довжину, розташовуватися прямо або під кутом. Якщо стандартна довжина шини занадто велика, її заготовляють самостійно. У домашніх умовах трек ріжуть за допомогою ножівки (матеріалом для виготовлення рейок найчастіше є алюміній).

трекові світильники інструкція по установці

3. Після підготовчого етапу роблять розмітку місць кріплення. На кожній шині є спеціальні отвори для саморізів. Якщо їх немає, в рейці свердлять отвори в місцях, де будуть встановлені саморізи.

кріплення шинопроводу до стелі з бетону

4. Живлення підводиться з того краю шини, де встановлюється клемна колодка.

кріплення шинопроводу до стелі, під'єднання заглушки

5. На протилежному краї, в цілях безпеки та захисту шинопроводу, ставиться спеціальна заглушка (поставляється в комплекті або купується окремо); яка захищає відкриті струмопровідні елементи.

кріплення шинопроводу до стелі, під'єднання проводів

6. Підведення живлення відбувається стандартним способом. З коннектора знімають кришку і приєднують дроти.

кріплення шинопроводу до стелі, фініш>

7. Закручують опорний гвинт і остаточно фіксують дроти. Конектор закривають, на шину подають 220 В.

2. Як встановити шинопровід на стелі за допомогою підвісів

Підвіси використовуються тоді, коли інакше встановити трек неможливо (наприклад, на легкі підвісні конструкції) або ж просто для естетичного ефекту – тому що так красивіше.

2.1. Як монтувати світильник на треку в стелю з бетону та гіпсокартону

Для розміщення на поверхню з бетону та гіпсокартону кроки такі:

1. Після підготовчих заходів і розміток, в стелі роблять отвори і вставляють дюбелі.

2. Визначаються з довжиною підвісу. Для цього беруть один з тросів і відрізають зайву його частину. По зразку готують інші троси. Рівняти їх потрібно дуже уважно, щоб не допустити різницю в довжині.

3. Пропускають один кінець троса через пластину для кріплення на рейці, інший прив'язують до саморіза.

4. Саморіз вкручують в дюбель.

5. Кріпильну пластину вставляють в пази шини і фіксують.

6. До шини підключають дроти електромережі, відкривши кришку клемної колодки.

Після підключення кришку закривають.

як підключити трековий світильник з підвісами

2.2. Монтаж треку в стелі «армстронг»

Розміщення на стельовій поверхні типу "армстронг" здійснюється так:

1. В місці розміщення треку зі стелі знімають плитки. Сама по собі шина не має великої ваги, але вся конструкція, зі встановленими світильниками, досить важка. Тому шинопровід завжди кріпиться до основної стелі.

2. На стелі роблять розмітки для тросів, просвердлюють отвори і вставляють в них дюбеля.

3. Беруть висок і позначають місця проходження тросів через плитку, роблять в плитці наскрізні отвори (діаметром 2-3 мм).

4. Відміряють необхідну частину троса і відрізають зайве – зразок готовий! Орієнтуючись на його довжину, готують інші троси.

5. Через плитку пропускають трос і фіксують його в шині.


Підвіс через пластину пропускають так, щоб пластина надійно повисла на кульці. Потрібно заздалегідь упевнитися, що кулька міцна, не відірветься, надійно фіксується на місці і не проходить через отвір.


6. Другий кінець троса прив'язують до саморіза. Кріпильну пластину вставляють в пази шини і фіксують гвинтом. Далі повторюють пункт 6 попереднього розділу (підключають шинопровід до проводів).


Два підвіси використовують для установки рейок довжиною 0,5 – 3 метри. Якщо довжина рейок більше 3 метрів, краще скористатися третім тросом для запобігання провисання конструкції по центру.

Як з'єднати рейки між собою

Рейки з'єднуються між собою через спеціальні конектори. У них заводяться кабелі живлення, після чого окремі треки з'єднуються в єдину конструкцію. Коннектори бувають лінійні, кутові, Х-образні, T-подібні, гнучкі:



трекові система монтаж, конектори для шинопроводів

Конектор кутовий для з'єднання секцій під кутом в 90 °

трекові система монтаж, використання конекторів

Конектор для Т-подібного з'єднання

трекові система монтаж, монтаж трекових світильників своїми руками

Конектор Х-подібний для з'єднання чотирьох секцій в одну систему

трекові система монтаж, монтаж трекового шинопровода з гнучким коннектором

Конектор гнучкий, використовується для з'єднання треків на різних висотах



Як виглядає готова конструкція графічно відображено на цьому прикладі:

з'єднання шинопроводів на стелі конекторами фото

Схема підключення світильників на треку

Підключення шинопровода проводиться за такими схемами:


Звичайний шинопровід Керований шинопровід
трекові світильники інструкція по установці трекові світильники схеми підключення
світильники на шинопроводі інструкція по установці світильники на шинопроводі інструкція підключення
як підключити світильник на шинопроводі яка схема підключення світильника на треку


Якщо передбачається установка великої конструкції (кілька треків по всій поверхні стелі з десятком і більше світильників); шинопровід можна підключити на три фази. Таким чином різні джерела світла будуть вмикатися з різних вимикачів. Це зручно для великих офісних приміщень, тоді як для житлових кімнат в більшості випадків досить підключення на одну фазу.

Як підключити світильник до шинопроводу

Після установки шинопровода підключають прожектори. Вони комплектуються зажимами, з якими зручно підвішувати і знімати прожектори з рейок. Для під'єднання світильника затиск переводять у вимкнений стан (позначається «OFF» або «0»).

підключення світильника до треку

Визначившись з місцем установки, основа вставляється в роз'єм шинопровода, а затиск повертається на 90 градусів. На цьому все, система готова до роботи!

підключення прожектора до шинопроводу

Як рухати прожектор по шині

З треками можна змінювати положення джерел світла в будь-який час, тим самим освітлюючи ті чи інші ділянки приміщення. Але рухати їх по шинопроводу без відключення від мережі не рекомендуємо. По-перше, зробити це буде непросто, оскільки прожектор знаходиться в зафіксованому стані. По-друге, так можна розхитати кріплення до стелі, а то і пошкодити адаптер.


установка трекового світильника в сучасному інтер'єрі лофт


Трекові світильники в інтер'єрі індустріального стилю
Детальніше!

Для того, щоб змінити місце розташування прожектора, спочатку відключають його живлення (положення "OFF" або "0" на адаптері). Після повертають фіксатор на 90 градусів і знімають світильник. У новому місці розташування адаптер вставляють в трек і повертають фіксатор.


Змінювати кут повороту теж рекомендується при вимкненому живленні. Щоб не пошкодити пристрій, важливо пам'ятати, що кут повороту навколо своєї осі обмежується 350 градусами (або менше, залежно від моделі); а кут нахилу – довжиною кабелю, який з'єднує світильник з адаптером.

Трифазні і однофазні трекові світильники – в чому різниця

Рейка трекової системи – це металевий короб, виконаний, найчастіше, з алюмінію, всередині якого розташовуються мідні пластини – струмопровідники. Кількість пластин визначає фазність шини. Найбільш поширені:

– однофазні, в яких електричний струм проходить по основному проводу (L) і нейтральному;

– трифазні – з трьома основними проводами (L1, L2, L3); кожен з яких може підключатися до нейтрального.



чим відрізняється однофазний трековий світильник від трифазного однофазний трековий світильник відмінності


Трифазні системи дозволяють налаштувати три ланцюги живлення, незалежні один від одного, що працюють окремо або разом – за потребою. Це дозволяє встановлювати на одну рейку різні типи джерел світла: наприклад, LED і люмінесцентні лампи. Включати їх можна окремо або одночасно. В однофазній системі всі світильники підключаються разом.

Також детальну інформацію про роботу трекових світильників ви можете отримати з відео:


Купити трековий світильник різних видів, шинопровід та всі необхідні комплектуючі до них можна в мережі магазинів Brille або на нашому сайті. Приємних покупок.

Теги: brille, монтаж трекових світильників, установка світильників, підключення, одна фаза, три фази, шинопровід, трекові освітлення, сучасний стиль, дизайн, хай-тек, лофт, модерн, офісне освітлення, відео, youtube, армстронг, підвісні стелі, натяжна стеля, інс

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар