Каталог товарів

Люстра своїми руками – оригінальне світло для домашнього вогнища

Автор: Николай Дата: 10.03.2023 Переглядів: 16277 Коментарі : 0

Чому ручна робота завжди високо цінується? По-перше, це ексклюзив, такі вироби виконані в одиничному екземплярі, вони неповторні та є тільки у вас. По-друге, при створенні єдиного та неповторного примірника майстер вкладає в нього свою душу і тепло рук, виходить справжній оберіг – символ затишку і добробуту в домі. І нехай це буде не фундаментальна річ, а проста рамка для фото, підставка для канцелярського приладдя, горщик для квітів або оригінальна люстра, вони несуть в собі багато креативу та дизайнерських можливостей. Особливо справляють враження люстри, виготовлені своїми руками з натуральних матеріалів. Є в цьому щось сакральне: і буде світло! Світло особисто від майстра-деміурга, просто інші масштаби.

Люстра своїми руками з підручних засобів

Зміст

Люстри лофт своїми руками

Стиль лофт характеризується богемністю і брутальністю. Він незвичайний і епатажний, як і творче середовище Нью-Йорка середини ХХ ст., де він виник. Високі стелі, багато вільного простору, необроблені цегляні та бетонні стіни, мінімалізм в меблях – ось основні риси цього стилю (loft – горище в перекладі з англ.). Освітлення в таких приміщеннях не може бути традиційним, тому тут часто встановлюють люстру лофт, виготовлену своїми руками.

Саморобний освітлювальний прилад може генерувати розсіяне або спрямоване світло. Це залежить від наявності плафона, його типу і місця монтажу моделі. В інтер'єрах цього стилю більше заведено використовувати розсіяне світло. Світильники loft не можуть бути романтичними та гламурними, вони відрізняються досить значними габаритами, дерев'яними або металевими каркасами, певною незавершеністю. Лофт люстри своїми руками найчастіше мають чітку геометрію форм і великі виразні деталі.

Для базового центрального освітлення приміщення використовують люстри, для додаткового підсвічування – бра з торшерами, виготовленими в тому ж стилі. У деяких випадках маленькі світильники повторюють деталі основного освітлення. Вони потрібні для підсвічування певних ділянок квартири або артпростору. Для освітлювальних приладів без плафонів використовують лампочки різного типу, але найвдаліший вибір – філаментні лампи.

Люстри в стилі лофт своїми руками – філаментні лампочки

Люстри в стилі loft своїми руками можуть бути різного виду:

  • підвісні, встановлюються на стелі на монтажну планку або гак;
  • стельові – можуть монтуватися на горизонтальну і вертикальну поверхню;
  • поворотні – люстра-павук з поворотними механізмами;
  • точкові – підвіси та накладні;
  • торшерні освітлювальні прилади, їх роблять з натурального дерева або металу.

Підвіси вішають на тросах, мотузках і ланцюгах. Популярні варіанти з регульованою висотою. Ця властивість робить світильник ідеальним для приміщень з інтер'єром в промисловому стилі.

Вибір матеріалу для виготовлення

Лаконічний брутальний дизайн обумовлений зовнішніми ознаками індустріального стилю. При виготовленні loft люстри своїми руками не застосовуються тканини і яскраві покриття корпусу. Декор на них повністю відсутній, тільки функціональні деталі. Окрасою може служити оригінальна підвіска-шнур, блискучий ланцюг, стильний канат з великими вузлами, незвичайні плафони.

Люстри loft своїми руками з різних матеріалів

Для виготовлення індустріальних моделей використовують найрізноманітніші матеріали:

  • металеві труби, куточки, обрізки листового катаного металу, легкі швелери та арматуру, хромовані деталі;
  • дерево – оброблену і необроблену деревину, дошки, спили, колоди, гілки;
  • скло – беруть готові вироби: прозорі й непрозорі пляшки, склянки, банки;
  • пластик – пластикові трубочки, пластмасові деталі, одноразовий посуд;
  • вторинку – корпус якого-небудь виробу, металеву тертку, рефлектор від електрообігрівача;
  • пап'є-маше і картон;
  • канати й мотузки.
Люстра лофт павук своїми руками з гнучких проводів

Люстра павук лофт своїми руками

Люстра павук стала модною останні кілька десятиліть. Її можна використовувати в будь-яких сучасних інтер'єрах – хай-тек, мінімалізм, техно, але для приміщень, оформлених в індустріальному стилі лофт, – це найкращий освітлювальний прилад. Саморобний світильник павук з підручних матеріалів застосовують для основного освітлення. Модель виготовляють на кілька лампочок – 5, 6, 9, 12. Число джерел світла залежить від висоти стель і площі приміщення.

Найпоширеніший тип люстри павука – виріб з гнучких проводів. Для його виготовлення необхідна металева основа, кілька шматків гнучкого кабелю і патрони. Один кінець кабелю потрібно зачистити й завести в патрон, інший – з'єднують з проводом. Потім за допомогою монтажної планки освітлювальний прилад кріплять на стелі, монтують тримачі для кабелю і вкручують лампочки. Для цієї моделі можна використовувати світлодіодні, енергоощадні й лампочки розжарювання. Люстра павук без плафонів, тому краще взяти декоративні джерела світла, вони будуть виглядати дуже ефектно.

Люстра павук в стилі лофт з настільних ламп

Як зробити люстру лофт своїми руками з інших матеріалів? За таким же алгоритмом, як і модель на гнучких проводах, тільки замість кабелів використовувати сталеві труби або металеві настільні лампи. Для освітлювальних приладів лофт можна виготовити плафони з арматури. Вони ідеально підійдуть для інтер'єрів з необробленими стінами й високими стелями.

Люстри із дерева своїми руками

Саморобні люстри з дерева, виготовлені своїми руками, підходять для приміщень, інтер'єри яких оформлені в стилі лофт, прованс, кантрі. Такі світильники не тільки забезпечують якісне освітлення, але і прикрашають вітальні, передпокої, зони відпочинку на кухні. Їх активно використовують в житлових приміщеннях, ресторанах, кафе, заміських мисливських клубах.

Декоративні люстри з дерева хенд мейд можуть бути виготовлені в східному стилі, під старовину, кантрі на дачу, варіант для альтанки та ін. Головна перевага дерев'яних виробів в тому, що вони зроблені з натуральних матеріалів. Деревина не вимагає складної обробки, а при вмілому підборі джерел світла вона помірно нагрівається і виділяє приємний аромат.

Дерев'яні світильники й люстри своїми руками

Для виготовлення люстри з дерева своїми руками використовують:

  • сосну – це м'яка деревина, легко піддається обробці, при нагріванні виділяє ефірні олії;
  • листяні породи – міцніші, ніж сосна;
  • дуб – твердий, з ним працювати важче, може розколотися, але має дуже гарну текстуру.

Головне, щоб дерево було добре висушене, інакше готовий виріб потріскається. Деревина відмінно поєднується з металом і склом. Особливо привабливо виглядають ковані елементи. Одною з переваг саморобних дерев'яних світильників є їх дешевизна. Іноді для виготовлення оригінальних моделей використовують стару дошку або колоду, відпрацьоване колесо, велику гілку, яку знайшли в лісі на прогулянці, старий ящик, палети.

Є фактор, який дещо стримує популярність цих виробів: деревину відносять до горючих і легко займистих матеріалів. Щоб отримати безпечний освітлювальний прилад, дерев'яні елементи покривають спеціальними антипіренами – протипожежними рідинами. Вони створюють перешкоду для займання та горіння деревини. Щоб посилити протипожежні властивості, крім антипіренів, для люстр з дерева, зроблених своїми руками, потрібно продумано вибирати джерела світла. Для них ідеально підійдуть світлодіодні лампочки, які не нагріваються при роботі.


Які лампочки підібрати


Які лампочки підібрати для дерев'яних освітлювальних приладів?
Детальніше

Як зробити люстру своїми руками з дерева: крок за кроком

Для виготовлення дерев'яного стельового світильника знадобляться:

  • інструменти – електролобзик, викрутка, молоток, кусачки;
  • захисні речовини для дерева – ґрунт, протипожежна рідина, морилка, лак;
  • рулетка, лінійка;
  • малярні кисті й наждачка;
  • патрон з проводом і лампочка;
  • металеві обручі;
  • дерев'яні дощечки;
  • ланцюг.
Дерев'яна люстра своїми руками, покроково

Перший крок – готуємо деревину. Відміряємо і відпилюємо дошки. Свердлимо отвори там, де дошки будуть кріпитися на металеві обручі. Прибираємо сучки, обробляємо наждачним папером, покриваємо морилкою, протипожежним просоченням, лаком.

Другий крок – складання плафона для люстри своїми руками. Встановлюємо дерев'яні деталі на металеві обручі, закріплюємо шурупами. З'єднуємо патрон з дерев'яним плафоном.

Третій крок – монтаж і підключення. Одержаний підвіс підключаємо до мережі й монтуємо на стелю за допомогою ланцюга і стельового гака. Укручуємо світлодіодну лампочку. Вмикаємо за допомогою клавішного вимикача. Ця компактна модель з дерева відмінно підійде для освітлення невеликих приміщень – кухонь, вітальні на дачі, передпокою.

Люстра на кухню своїми руками

Кухня – місце, де збирається вся родина, туди часто заходять перекусити або просто заглянути в холодильник. Тут потрібне світло, яке сприяє тривалим чаюванням та щирим бесідам. Приємне, м'яке і комфортне світло забезпечує люстра, зроблена своїми руками спеціально для кухні. Наявність на кухні саморобних світильників з підручних матеріалів говорить про те, що господарям будинку не чуже почуття прекрасного і вони досить креативні, щоб облаштувати оригінальний інтер'єр.

Люстра на кухню своїми руками, фото

Крім дизайну, освітлювальні прилади на кухні повинні відрізнятися потужним світловим потоком, що забезпечує якісне готування їжі. Це питання не тільки краси, але й безпеки. Якщо центрального світла не вистачає, слід встановити додаткове. Це може бути невеликий лінійний світильник, світлодіодна стрічка або точкове підсвічування.

Зробити люстру на кухню своїми руками можна з:

  • ниток і мотузок;
  • дерева;
  • СD-дисків
  • металевих деталей і скляних банок;
  • пластику;
  • кухонного начиння;
  • намистин.

При виборі матеріалу слід враховувати, що на кухні може бути недостатня вентиляція, що призводить до підвищеної вологості. Бризки від смаження потрапляють не тільки на стіни, але і на абажур світильника, тому картон і будь-який текстиль краще виключити.

Люстра своїми руками з ниток – покрокова інструкція

Люстри на кухню своїми руками з ниток

Модель з ниток під силу зробити практично кожному. По суті, це легкий витончений плафон, який відмінно пропускає світло. Якість і сила світлового потоку залежить від щільності намотаних ниток. Для виготовлення потрібна повітряна кулька, товсті бавовняні нитки (вовняні не підійдуть); клей ПВА і ножиці. Процес створення абажура для люстри на кухню хенд мейд складається з декількох етапів:

  • надуваємо повітряну кульку, її розмір залежить від бажаного діаметру абажура, малюємо на кульці невелике коло – має залишитися отвір для патрона;
  • нитки просочуємо клеєм ПВА;
  • намотуємо нитки на повітряну кульку;
  • просушуємо виріб – 1 доба;
  • проколюємо кульку, витягаємо з плафона;
  • монтуємо абажур на патрон.

Плафон з ниток можна зробити відкритого або закритого типу. При виборі лампочки слід зупинитися на тих джерелах світла, які при роботі не нагріваються.

Як зробити люстру на кухню своїми руками з інших матеріалів

Сьогодні дуже модно робити креативні речі з відпрацьованого пластику.

Люстра своїми руками з пластику, посуду, металевих ложок

Для цих цілей беруть пластикові пляшки, пакети, одноразовий посуд, пакувальні контейнери та ін. Креативні люди роблять найнеймовірніші дизайни: абажур з пластикових ложок, плафон люстри на кухню своїми руками, прикрашений квітковим декором з пластикових пляшок різного кольору, абажур, сплетений з коктейльних трубочок. Роблячи такі світильники, майстри вбивають двох зайців: здешевлюють готовий виріб і зменшують кількість пластикових відходів, які вважаються найбільш шкідливими. Пластик практично не розкладається, пластикова пляшка «живе» понад 400 років, тому такий маленький рециклінг заслуговує на увагу і популяризацію.

Ефектний вигляд мають металеві ложки й виделки на круглому каркасі. Така люстра внесе певний шик і в класичний, і в сучасний інтер'єр кухні. Також оригінально виглядають світильники, в дизайні яких використані чашки й блюдця. У мережі магазинів Брілле можна знайти все окремі складники, які допоможуть вам зібрати оригінальний світильник. Наші консультанти розкажуть, як зробити своїми руками люстру на кухню, які патрони й плафони для неї краще купити, яку температуру генерують при роботі лампочки різного типу.

Ідеї люстри на кухню своїми руками

Для інтер'єрів кухонь у стилі кантрі й класика ідеально підійде люстра з дерева своїми руками. Світильник може мати один або кілька джерел світла. Дерев'яний освітлювальний прилад часто виготовляють з природних матеріалів – для цього збирають красиві гілочки дерев різних порід, обробляють їх протипожежною речовиною, лаком, а потім кріплять на металевий каркас. Для патронів беруть товсті гілки, попередньо розпилявши їх за кількістю джерел світла. Потім проробляють в них гнізда для лампочок і вставляють туди патрони з проводами. Тримачі монтують на каркас, кабель підключають до мережі, вкручують лампи й вішають люстру. Модель буде органічно виглядати в кухні з меблями з натурального дерева.

Люстра на кухню з дерева своїми руками

Щоб зробити стильний світильник, можна застосувати готові дерев'яні деталі: палички для шашлика, шкільні лінійки, а також зріз дерева чи частину видовбаної колоди, дошки, бруси та ін. Патрони та монтажні елементи для будь-якої моделі можна купити в магазинах Brille.

Товари

Коментарі

Написати коментар