Каталог товарів

Як вибрати люстру в дитячу

Автор: Ольга Дата: 16.03.2023 Переглядів: 5868 Коментарі : 0

Вибір люстри в дитячу – мабуть, найбільш непростий та відповідальний. Вона має відповідати визначеним технічним параметрам, бути екологічно чистою, безпечною та зручною для малюка, що росте. У своїй кімнаті діти проводять багато часу, граються, навчаються, відпочивають та розвивають творчі здібності. Тому якісне освітлення – це те, чим справді треба заморочитись люблячим батькам.

Люстра в дитячу кімнату, яку вибрати люстру для дитячої, яка має бути дитяча люстра

Зміст:


Вибір люстри в дитячу: з чого почати й куди рухатись

Люстра в дитячій починається з проєкту ремонту. Адже, її зовнішній вигляд, кількість і яскравість джерел світла, підвісний чи стельовий тип залежать від організації навколишнього простору і наявності в ньому джерел природного та штучного освітлення. Такий проєкт не обов’язково замовляти дорогим дизайнерам, для його створення потрібні мінімальні навички креслення та просторове мислення. Для початку необхідно ретельно заміряти габарити кімнати та всі потрібні розміри. Потім перенести їх на папір у масштабі. Тепер прийшов час продумати, як будуть розставлені меблі, де знаходитиметься зона відпочинку, письмовий стіл, ігровий куточок, який стиль оформлення переважатиме. Коли всі предмети на плані займуть своє місце, настане час подумати про розташування вимикачів та розеток. І вже тільки після цього можна планувати ефективне освітлення, яке буде комфортне для дитини на всіх етапах її життя: в грі, навчанні та відпочинку.

Освітлення в дитячій кімнаті має бути багаторівневе – однією люстрою обійтися неможливо, необхідні й додаткові джерела світла, такі як бра біля ліжка, настільні лампи, торшери тощо. Якщо дітей двоє і більше – краще одразу продумати, щоб у кожного був зручний індивідуальний доступ до одного з джерел світла. Це впливатиме на комфорт усіх мешканців і одним махом мінімізує низку потенційних скандалів.


Як вибрати люстру, яку вибрати люстру на кухню, яку вибрати люстру


Загальні поради як вибрати люстру
Докладніше

Технічні вимоги до дитячої люстри

Головними критеріями вибору люстри в дитячу є безпека та екологічність і тільки потім – зовнішнє виконання. Оскільки електроприлади передбачають подачу напруги, всі кабелі та струмопровідні елементи мають бути надійно сховані. Грамотно влаштована проводка не дозволяє світильнику перегріватися. Надмірний нагрів небезпечний двома речами:

  • складові елементи можуть оплавитись, а це призводить до короткого замикання і є пожежонебезпечним;
  • нагрівання провокує виділення токсичних парів.

Обидвох ситуацій легко уникнути, купуючи тільки сертифіковані люстри, призначені для використання в дитячих кімнатах. Найкращими матеріалами виготовлення вважаються стійкі до деформації міцні сполуки, які навіть якщо їх розбити не утворюють гострі уламки. До них належать:

  • метал;
  • ударостійке скло;
  • якісний пластик;
  • картон;
  • текстиль;
  • дерево.

Від тонкостінних скляних плафонів краще відмовитись. Вони підійдуть для старших дітей та підлітків.

Задля безпеки рекомендують відмовитись від довгих підвісів, бо це може призвести до травм під час гри у приміщенні. Втім, ця норма доволі умовна і залежить від висоти стель, віку дитини та місця розміщення люстри. Якщо в кімнаті встановлені декілька стельових світильників, то підвіс над письмовим столом – один з найбільш комфортних рішень для школяра.

Практичною порадою також є вибір люстри в дитячу з гнучкими тримачами плафонів. Таким чином, напрямок світла можна перенаправити у потрібну точку в будь-який момент.

Цікавою пропозицією Brille являються смарт люстри з додатковими функціями, такими як підсвічування, пульт дистанційного управління, керування інтенсивністю та відтінками світіння. Якщо встановити одну з таких у дитячій, можна обійтись без нічника, додаткового та декоративного освітлення.

Люстра для дитячої кімнати, підвісні та стельові люстри в дитячу, яку вибрати люстру для дитячої

Люстра в дитячій – які вибрати лампочки

Серед різних типів лампочок для домашнього використання розглянемо чотири основних типи:

  • розжарювання – у сучасному вигляді винайдена понад 100 років тому. Вона має ряд суттєвих недоліків, серед яких: недовговічність, у порівнянні з іншими аналогами, низька енергоефективність, високий нагрів, значне споживання електроенергії. Поза тим, якість передачі кольорів є однією з найкращих і майже дорівнює сонячній. Вона дуже комфортна для дитячих очей, тому, якщо конструкція люстри передбачає достатньо простору для природного охолодження, такі лампи можна встановлювати. Офтальмологи також рекомендують їх для настільних ламп школярів;
  • енергоощадні не радять встановлювати в дитячі люстри. Це обумовлюються вмістом ртуті в конструкції лампочки, низьким CRI та підвищеним мерехтінням – складає 23% при нормі до 5%. Окрім того, строк роботи таких ламп залежить від кількості циклів ввімкнень/вимкнень, а світло містить інфрачервоне та ультрафіолетове випромінювання;
  • галогенні мають сильний нагрів цоколя – до 250 °С. По суті, вони також є лампами розжарювання, відмінністю виступають пари газів-галогенів, які збільшують час потенційної роботи освітлювального приладу. Такі лампочки потрібно встановлювати в дитячих з обережністю, обирати люстри з ударостійкими плафонами, які непросто розкрутити. Робочим варіантом є точкові світильники у стелі в доповнення до центральної люстри;
  • світлодіодні – лампочки з найбільшою стартовою ціною, проте з безперечними перевагами за іншими параметрами. Вони працюють до 50 000 годин, не перегоряють, а тільки з часом поступово втрачають яскравість, їхнє світіння позбавлене ультрафіолетових та інфрачервоних променів, енергоефективні, не залежать від кількості ввімкнень та перепадів електроенергії, економні. Відсоток мерехтіння різниться, залежить від виробника і моделі лампи, проте ця інформація в більшості випадків позначена на упаковці. Рекомендуємо під час покупки звертати увагу також на показники передачі кольору – CRI має бути не нижче 80. Ще однією причиною встановити їх у дитячу люстру є екологічність – джерелами світла виступають штучні кристали діоди, які не вимагають утилізації. Як варіант, можна обрати світильник з вбудованими LED.

Як вибрати світлодіодну лампочку, яку вибрати LED лампу, які бувають лед лампочки


Детальніше про світлодіодні лампочки
Читайте далі

Норми освітлення в дитячій кімнаті

Дитяча кімната має бути куточком комфорту для малюка, що росте. Тому організація якісного освітлення є необхідним та відповідальним пунктом для дорослих. Слід враховувати, що малеча тут не просто проводить час, але й грається, навчається, відпочиває. І всі ці форми активності вимагають різних норм освітленості. Загальне і робоче підсвічування має бути нейтральної температури, близько 4000 К. При цьому, у зоні відпочинку ліпше застосовувати тепле освітлення – 2700 К. З ним легше розслабитись і налаштуватись на сон.

Під час розрахування потужності люстри в дитячій, краще послуговуватись міжнародними нормами, згідно з якими, рекомендований рівень світлового потоку має бути в діапазоні 200-400 лм. У разі, якщо вибір було здійснено на користь світлодіодної моделі, потрібно вияснити частоту пульсації світлодіодів. Вона не має перевищувати 5%. Ігнорування такої, здавалось би, дрібниці, може призвести до головного болю, неможливості сконцентруватися, втомлюваності очей та загального дискомфорту дитини.

Наступним параметром є індекс передачі кольору, що позначається абревіатурою CRI або Ra. Він визначає, наскільки адекватно будуть виглядати кольори у штучному світлі. Тут все просто: чим він вищий, тим краще. Люстра в дитячій має випромінювати світловий потік з CRI не нижче 80. Серед всіх джерел світла найкращий показник світлопередачі у лампочки розжарювання – 100. Такий же мають галогенні лампи, проте їх не радять встановлювати в приміщеннях, де постійно перебувають маленькі діти.

Люстри в дитячій кімнаті, освітлення в дитячій, люстра для дитячої

Люстра в дитячій: психологічний аспект

Світло від люстри в дитячій має бути не занадто інтенсивним та розсіяним. Направлені яскраві промені від центрального світильника додають тривожності та понаднормово навантажують емоційних дітей. Акцентне підсвічування, у разі потреби, можна забезпечити додатковими світильниками.

Поза тим, що ми пишемо про штучне світло, в дитячій кімнаті має бути джерело природного освітлення. Психологи рекомендують ставити письмовий стіл біля вікна, так, щоб дитина могла займатися при сонячних променях – це покращує настрій, розвантажує очі та просто приємно.

Перепади освітлення від різних джерел світла мають бути плавними. Різкі тіні можуть вселити почуття тривожності й спровокувати підсвідомий дискомфорт.


Восприятие белого света, как люди видят белый свет, восприятие света с возрастом


Діти та дорослі бачать світло по-різному. Цікаво?
Тисніть та читайте

Де повісити люстру в дитячій

Для активної дитини найкраще використовувати стельову люстру в пластиковому міцному корпусі, доповнену вбудованими точковими світильниками. Таку освітлювальну систему складно перемогти навіть найбільш затятому бешкетнику, що тренує вдома переможне пенальті. Задля цього слід передбачити підвісну стелю. Дуже цікаво виглядають різнорівневі гіпсокартонні конструкції. З ними можна організувати ефектне зонування, декоративне чи загальне освітлення та локальне підсвічування.

Форма кімнати також має значення. Для квадратного приміщення можна з чистим серцем зупинитись на класичній схемі розташування люстри посередині стелі та не морочити собі голову. У видовжених прямокутних дитячих навпаки, слід розглянути встановлення двох або більше стельових світильників. З практичного боку показали себе підвіси, розташовані над письмовим столом або ігровою зоною.

Висота стель очевидним чином впливає на вибір люстр в дитячу. Від цього залежить, обрати компактну стельову модель чи дозволити собі масивний підвіс.

Розмір самої люстри вираховується від загальних габаритів дитячої кімнати. Є проста формула, на яку можна орієнтуватися у розрахунках. Для цього довжину кімнати в метрах треба помножити на ширину кімнати в метрах, а результат помножити на 10. Отримане число – це діаметр люстри у міліметрах. Звичайно, з будь-якого правила є виключення. Іноді в невеликих приміщеннях дуже стильно виглядає люстра-тарілка – пласка, проте з досить великим діаметром.

Дизайн люстри в дитячу, стильна дитяча люстра, яку люстру обрати в дитячу

Стиль і дизайн люстри в дитячій

Зовнішній вигляд люстри в дитячій кімнаті також дуже важливий. Ідеальна люстра має не тільки відповідати технічним нормам, але й не конфліктувати з навколишнім інтер’єром та подобатись своєму маленькому власнику. Традиційно склалось, що виробники пропонують дівчаткам рожеві світильники у вигляді ляльок чи мультяшних персонажів, прикрашені рюшечками, мереживом і бантиками. Хлопчикам натомість дістаються люстри в синій колірній гамі, що мають вигляд супер героїв, різних видів транспорту чи морської тематики. Сучасні тенденції світлодизайну давно відійшли від набридливих гендерних моделей формування смаків і соціальних ролей, натомість пропонують незвичайні освітлювальні прилади, оформлені в стилі хай-тек, футуризм, скандинавський мінімалізм – що більше до душі. В трендах дитячих люстр, як і в одязі, наразі на перше місце вийшла функціональність, екологічність та зручність використання. Особливо це прийдеться до душі суперечливим підліткам.

Втім, не варто повністю виключати люстри в дитячому стилі. Вони неодмінно сподобаються діткам дошкільного та молодшого шкільного віку. Залишиться тільки з’ясувати напрямок їхніх інтересів та визначитись з загальною тематикою. Можливо, це буде мотоцикл, чи летюча тарілка. А може, Губка Боб чи мультяшні бджілки.

Люстри в дитячу з різними технічними характеристиками, способом монтажу та зовнішнім дизайном можна придбати на сайті brille.ua або в мережі магазинів Брілле. Ми раді новим та постійним клієнтам! Ласкаво просимо!

Теги: brille, люстра, як вибрати люстру, люстра в дитячу, освітлення в будинку, домашнє освітлення, лампочки, норми освітлення, стиль, дизайн, енергозбереження

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар