0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0.00грн. 

Характеристики та Монтаж Світлодіодної Стрічки

Автор: Brille Дата: 09.02.2023 Переглядів: 13233 Коментарі : 0

При проведенні ремонту одним з головних напрямків є планування та встановлення освітлення. Сьогодні ринок пропонує нам сотні різних видів люстр, світильників, бра та торшерів. Однак це не єдиний спосіб висвітлити площу, також використовують світлодіодні стрічки. Пристрій являє собою led кристали, розміщені на гнучкій основі та з'єднані струмопровідною доріжкою. Їхня популярність обумовлена універсальним застосуванням, простим монтажем та високою енергоефективністю. Діоди економно споживають електроенергію і мають декоративні властивості. Про особливості та монтаж лід стрічки розповімо в цьому матеріалі.

LED підсвічування натяжної стелі
Зміст

Характеристики світлодіодної стрічки

Використання led стрічок на 220 Вт сьогодні популярно не тільки в побуті, а й у мистецтві, автомобілебудуванні та торгівлі. Яскраві діоди на гнучкій підкладці можна зустріти:

  • у будинку на стелі, в арках, на стінах, у зоні відпочинку, на кухні;
  • у меблів, дзеркалах та побутовій техніці;
  • як підсвічування для акваріумів;
  • в архітектурних елементах будівель та споруд;
  • на вході до житлового будинку або торгового центру;
  • на рекламних банерах;
  • на вивісках у кафе, магазинах та ін;
  • в салонах авто та на підвісці.

За допомогою діодної стрічки створюють світлові установки у вітринах магазинів та на фасадах громадських місць. Це можуть бути не тільки розважальні заклади, а також адміністративні та державні установи для більш ефективного їхнього представлення у темний час доби. Але щоб правильно вибрати товар, потрібно знати характеристики криги стрічки.

Сьогодні ринок пропонує споживачеві лід стрічки з різними видами світлодіодів, серед яких найпопулярнішим є SMD діод. Назва пристрою – це абревіатура від англійської "Surface Mounted Device", яка перекладається як виріб, встановлений на поверхню. Будова такого пристрою має такий вигляд: на стрічці-провіднику розміщені спеціальні майданчики, до яких кріпиться корпус із вбудованим кристалом – джерелом світла. Розмір самого діода може бути різним, від цього залежить кількість світла, що випромінюється ним. Зазвичай діоди на стрічці розташовуються групами, що містять три послідовно з'єднані модулі, рівновіддалені один від одного. Також конструкція містить резистор, що задає струм. Тонка та гнучка монтажна плата дозволяє встановлювати підсвічування на об'єктах з будь-яким контуром. Ширина її – трохи більше 20 мм, а товщина – 3 мм.

SMD світлодіоди у свою чергу бувають монохромні та RGB. Монохромні випромінюють один колір – білий, жовтий, синій, червоний чи зелений. Тип RGB відрізняється можливістю випромінювати кілька кольорів одночасно. У продаж лід стрічки надходять намотані на бобіни, можуть продаватися відрізками від 1 м, тому ви маєте можливість придбати необхідну вам довжину. Ціна зазвичай вказується за погонний метр.

У нижній частині виробу розташована струмопровідна доріжка, що з'єднує діоди. Світлодіоди включені паралельно, це важливо, оскільки при такому з'єднанні модель продовжує працювати, навіть якщо виходить з ладу одна з груп. Кріпиться LED стрічка за допомогою клейкої основи, нанесеної на тильну її сторону. Для захисту діодів зверху використовують силіконовий компаунд – ізоляційний матеріал із термопластичної полімерної смоли. Він захищає світлодіоди від механічних пошкоджень та впливу навколишнього середовища. Стрічки без захисту називаються відкритими, із захистом – герметичними. Силіконова захист може бути з одного або з обох боків. Такі моделі використовують для освітлення ванної кімнати, дерев, воріт, фасадів будинків та інших об'єктів. де відбувається контакт з водою. Також на світлодіодній стрічці є контактні майданчики для підключення живлення. Підключення відбувається до блоку живлення з вихідною напругою 12 або 24 Ст.

Світлодіодна стрічка із захистом від вологи

У магазинах зустрічають SMD діоди з різним цифровим маркуванням, від якого залежить колір і інтенсивність світла, що виділяється:

  • 3528 – має розмір 3,5х2,8 мм та висоту 1,4 мм, світловий потік одного модуля не перевищує 7,5 люмена. Якщо температура навколишнього середовища надто висока чи низька – яскравість діода може знижуватися на 25%;
  • 3014 – мають розмір 3х1,4 мм та висоту 0,75 мм. Діоди з теплим кольором свічення видають до 8 люменів, з холодним – до 13 люменів;
  • 5050 діод – це покращена версія світлодіода 3528 Ця модель має розмір 5х5 мм і дозволяє розміщувати в корпусі до трьох діодів різного кольору з автономним керуванням. Світловий потік у ньому сягає 18 люмен;
  • 5630 – має корпус розміром 5,6х3 мм та чотири виходи з ключем біля першого контакту. Світловий потік дуже потужний і сягає 58 люмен на один діод;
  • 5730 – є аналогом попередньої моделі з такими ж розмірами, але має два контакти замість чотирьох. Цей тип своєю чергою ділиться на 5730-05 і 5730-1. Перший витримує струм до 180мА і дає світловий потік у межах 45 люменів. Другий використовується на постійному струмі 350мА та може дати до 110 люмен світлового потоку;
  • 2835 – діод розміром 2,8х3, 5 мм та висотою 0,8 мм. Працює при напрузі 3 і дає потік світла в межах 26 люмен.

Від розміру світлодіода залежить яскравість свічення. Для виробництва кольорових моделей RGB використовують лише великі варіанти – від SMD 5050 та більше. Також на інтенсивність світлового потоку впливає кількість світлодіодів. Популярні вироби, на яких розміщено 30, 60, 120 та більше діодів на 1 метр. Очевидно, що ЛЕД стрічки з великою кількістю джерел світла – 120 або 240 – застосовують не для підсвічування, а додаткового освітлення. Також вони часто встановлюються у вітринах магазинів та торгових центрів. Для декоративного підсвічування стелі за його периметром або легким і приємним освітленням ліжка рекомендують використовувати варіанти SMD 3528 з кількістю 30 або 60 діодів на 1 м. Про те, як встановлювати стрічку на різних поверхнях, розповідаємо далі.

Варіанти кріплення світлодіодної стрічки

Монтаж LED стрічки простий і не вимагає будь-яких специфічних пристроїв, адже на поверхні плати є клейка основа, за допомогою якої смужка фіксується на поверхні. При установці дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • Нанесіть розмітку на місце встановлення пристрою, в майбутньому це допоможе рівно прикріпити стрічку до поверхні. Переклеювати смужку не бажано, адже клейка основа вдруге не здатна добре її тримати.
  • Поверхню перед встановленням необхідно знежирити спеціальним розчином. Якщо це дерево з лаковим покриттям, краще не використовувати агресивні засоби, а просто протерти його спиртом.
  • За допомогою паяльника або конекторів прикріпіть контакти та блок живлення до стрічки.
  • Змонтуйте вимикач.
  • Під час поклейки не знімайте з основи відразу всю захисну плівку, робіть це поступово, щоб до клейкої поверхні не прилипло сміття.
  • Встановлюючи стрічку, міцно та обережно притискайте її до поверхні, щоб краще закріпити.
  • Якщо на площі монтажу є кути, використовуйте в тих місцях спеціальні конектори для з'єднання або звичайну пайку.
  • Встановіть блок живлення на 24 або 12 В та підключіть лід смужки до електромережі. Можна зробити живлення навіть від розетки.

Так, загалом, виглядає монтаж rgb стрічки та звичайної монохромної на будь-якій поверхні. Однак, при установці смужки можуть виникати проблеми через специфічне розташування. Про подібні нюанси розповідаємо нижче.

Монтаж світлодіодної стрічки у профіль

Монтажний профіль призначений насамперед для фіксації різних інженерних систем, які потрібно приховати чи впорядкувати. Крім різних дротів, труб і кабелю в нього можна встановити світлодіодну стрічку. Такий варіант освітлення може виступати як основний, так і декоративний як контурне підсвічування будь-яких об'єктів: від меблів до будівель. Можна як підсвітити ліжко, і, наприклад, міську адміністрацію. Цей варіант підходить для освітлення барів та інших розважальних закладів, щоб створити незабутню атмосферу тріумфу свята.

Щоб зробити таке світлове оформлення потрібно придбати алюмінієвий led-профіль та встановити його одним із трьох способів:

  • на двосторонній скотч чи монтажний клей – цей варіант підійде невеликим легким конструкціям;
  • на шурупи – якщо ви вибрали цей варіант, то майте на увазі, що профіль не містить заводських отворів для шурупів, так що їх доведеться робити власними руками;
  • на спеціальні тримачі, що кріпляться на поверхню шурупами з дюбелями, і в них замикається профіль зі стрічкою.

Профілі у свою чергу бувають накладними, врізними та кутовими. Вибір потрібного вигляду залежить від способу та місця встановлення підсвічування.

Встановлення лід стрічки у профіль та його прокладка проходять просто та швидко. Ось покрокова інструкція:

  • Відміряйте кригу стрічку по довжині профілю. Відріжте її ножицями у місці, де є спеціальна відмітка для розрізу.
  • Підключіть кабель до стрічки, щоб підключити його до блока живлення.
  • Приклейте стрічку до профілю за допомогою клейкої основи.
  • Далі встановлюємо лінзу для розсіювання світла та заглушки з обох боків.
  • І останнє – монтаж корпусу зі смужкою до поверхні.

Якщо периметральна крига підсвічування встановлюється у профіль на шурупах, то перш, ніж приклеїти смужку, потрібно встановити сам короб, а потім проводити в нього освітлення.

Монтаж лід підсвічування на кухні

Монтаж світлодіодної стрічки на кухні

Часто буває, що стельовий світильник не повністю освітлює кухню. Тоді на допомогу приходять лід стрічки зі своєю компактністю, яскравістю та можливістю встановити їх у будь-яку щілину. За допомогою світлодіодної смужки можна підсвітити стелю, стіну, плінтус, стільницю, кухонні меблі, техніку або окрему нішу.

Щоб провести монтаж підсвічування на кухні, вибирайте led стрічку потужністю 12 Вт із середньою кількістю діодів на метр, від 60 до 120 штук. Також краще віддати перевагу виробу з високим ступенем вологозахисту, адже на кухні відбувається постійний контакт з водою, яка може розбризкуватися та потрапляти на освітлювальний прилад. Виберіть колір світлодіодів: теплий або холодний білий або різнокольоровий. Також потрібно купити блок живлення не менше ніж на 12 Вт та вимикач (сенсорний, механічний, з датчиком руху).

Монтаж лід стрічки під кухонний гарнітур – один із варіантів використання світлодіодної смужки. Для цього потрібно виміряти довжину меблів та відрізати відповідно до цього параметра алюмінієвий профіль. Далі виконуються самі кроки, що були описані в попередньому розділі про монтаж стрічки в металевий каркас.

Підсвічування шафок, звичайно, не єдиний спосіб. Також можна встановити світлодіодну стрічку на стелю за допомогою профілю. Або взагалі просто приклеїти її на клейку основу до стіни, натяжної стелі, усередині меблів або техніки, підключити її до контролера та вимикача та створити вишукане освітлення кімнати.

Монтаж світлодіодної стрічки на стелі

Найчастіше світлодіодне підсвічування можна зустріти в квартирі на стелі. На поверхню, що шпаклюється, діодне освітлення встановлюється так само, як і на стіну. Натяжні стелі вимагають дотримання певних схем через специфіку їхньої конструкції. Існує два способи встановлення:

  • під натяжну стелю
  • над полотном підвісної стелі.

У першому випадку необхідно змонтувати короб із гіпсокартону та закріпити його. По нижньому краю паралельно стелі кріпиться світлодіодна стрічка. Щоб її світло було спрямоване лише на полотно, діоди знизу закриваються тонкою планкою. Над цим об'єктом робиться натяжна стеля і в результаті виходить дворівнева конструкція.

Другий варіант передбачає кріплення смужки на стіну вище рівня, де монтуватиметься натяжне полотно. Але щоб світло було видно цей матеріал має бути напівпрозорим. В цьому випадку можна використовувати як одноколірну, так і ргб смужку з пультом або без.

RGB лід стрічка на клейкій основі

Встановлення світлодіодної стрічки в машину

Ми часто зустрічаємо ввечері на дорозі автомобілі з неоновим підсвічуванням кузова або колісних дисків. Такий тюнінг виробляють за допомогою світлодіодних стрічок. Також вставити лід стрічку в машині можна і в салоні для підсвічування панелі приладів, стелі, дверей або сидінь.

Дляустановки в машину краще купувати стрічку з вхідною напругою до 24 Вт постійного струму. До неї обов'язково має бути підключений блок живлення. Якщо потрібно встановити більше 5 метрів смужки – додатково потрібний підсилювач напруги.

Підключається led стрічка в машині до прикурювача або акумулятора. У першому випадку додатково потрібно придбати шлейф на 12 вольт. Але іноді значення струму в прикурювачі вище, тому потрібно стабілізатор. Нижче наведено схему підключення підсвічування в автомобілі.

Схема підключення лід стрічки в машину

Виміряйте довжину смужки та приміряйте її на місце встановлення. Це потрібно для визначення чи знадобляться будь-які додаткові кріплення, щоб приховати дроти та саму стрічку. Знежиріть поверхню, куди монтуватиметься підсвічування, і прикріпіть туди діодну смужку за допомогою клейкої основи.

Для встановлення світлодіодного підсвічування на кузов вибирайте вологозахищені моделі. Також слід подумати про додаткове закріплення діодів, наприклад хомутами або монтажним клеєм. Це необхідно, щоб від вібрації автомобіля смужка не відпала на ходу.

Монтаж світлодіодної стрічки на вулиці

Вулиця є специфічним місцем монтажу льоду стрічки. Адже пристрій піддається впливу високих та низьких температур, вітру, дощу та інших природних явищ. Щоб світлодіодна смужка ефективно працювала на вулиці, для її встановлення вам знадобиться таке:

  • Стрічка з високим захистом від вологи.
  • Термоклей або силіконовий герметик.
  • Хомути або інше кріплення.
  • Провід для підключення стрічки до мережі та додаткового обладнання.

Щоб зробити монтаж світлодіодної стрічки на вулиці, відміряйте потрібну довжину смужки і відріжте в місцях позначок. За допомогою термоклею або герметики приклейте конектор. Далі підключайте випрямляч струму з дотриманням полярності. Зазвичай цей пристрій має свою потужність приблизно 700 Вт, чого вистачає на 100 метрів стрічки. Якщо довжина стрічки менша, то і випрямляч потрібно вибрати нижчу потужність.

Перед використанням підсвічування перевірте, чи надійно закріплена стрічка, чи міцно тримаються всі частини конструкції та чи правильно підключена смужка до випрямляча. Дотримання всіх правил встановлення забезпечить безперебійну роботу пристрою та вашу безпеку під час його використання. Крім смужки для створення підсвічування вуличних об'єктів можна використовувати led модулі, які також мають високий ступінь захисту від пилу та вологи.

Правильне підключення світлодіодної стрічки з пультом

Механічні вимикачі в сучасному світі все частіше поступаються місцем пультам дистанційного керування. Такий спосіб включення та вимкнення зручніший, адже дозволяє регулювати колір та інтенсивність освітлення з будь-якого місця в кімнаті, не встаючи з місця. У цьому розділі поговоримо про те, як підключити монохромну та кольорову світлодіодну стрічку з пультом. Представляємо вам покрокову інструкцію:

  • виберіть лід смужку відповідно до місця її встановлення;
  • придбайте контролер. Він необхідний забезпечення роботи світлодіодів як кольорових, і монохромних. Також у разі ргб зі смужкою контролер дозволяє керувати інтенсивністю освітлення та вибирати колір світіння діодів. Щоб визначитися з типом пристрою, зробіть простий розрахунок: споживчу потужність 1 метра стрічки помножте на загальну її довжину. Отримане значення дорівнюватиме необхідної потужності контролера в Вт;
  • також потрібно купити трансформатор. Його потужність повинна бути на 30% вище потужності всіх смужок, що підключаються до нього;
  • якщо довжина смужки понад 5 м, тоді вам ще знадобиться підсилювач;
  • також потрібен алюмінієвий профіль для монтажу підсвічування;
  • і, звичайно, пульт дистанційного керування.

Майте на увазі, що контролер встановлюється строго між діодною смужкою та трансформатором. Отже, переходимо до інструкції, як підключити світлодіодну стрічку з пультом.

  • З одного боку контролера підключаємо живлення, дотримуючись правильної полярності.
  • З іншого приєднуємо діоди. Якщо це rgb, то три дроти підключаються згідно з кольоровим маркуванням, останній встромляється у вільне місце.
  • Наприкінці контролер підключаємо до блока живлення.

Готово. Якщо дотримуватися правил підключення, процес загалом нескладний і швидкий. У разі, коли потрібно загоїти смужку більше 5 метрів, використовуйте підсилювач, а тТакож вибирайте контролер більш високої потужності. Такі схеми освітлення з пультом ДК і ргб стрічкою застосовують найчастіше при встановленні підвісного. стелі у будинку.

Управління лід підсвічуванням пультом і телефоном

Коли монтаж завершиться, спробуйте увімкнути та налаштувати освітлення. Керувати діодами можна не лише за допомогою пульта, але й за допомогою телефону, якщо ваш контролер має вбудований Wi-Fi. Для цього потрібний інтернет-роутер та спеціальна програма для смартфона. Її ви знайдете в App Store або Play Market. Інтерфейс цих програм інтуїтивно зрозумілий, так що розібратися буде не складно. За допомогою Wi-Fi контролера та телефону можна вибирати не тільки колір свічення, але й налаштовувати таймер увімкнення вимкнення, робити динамічне світло, перемикати режими без мерехтіння та виконувати інші цікаві функції з підсвічуванням.

Отже, маленька світлодіодна стрічка може стати рішенням ваших грандіозних ідей щодо освітлення. Протистояння льоду смужки vs класичних світильників триває десятиліття, і діоди не відстають. З їх допомогою можна створити не тільки підсвічування в кімнаті, але і правильне контурне підсвічування будівель, арт-об'єктів, вітрин, стін, натяжних стель, меблів, салонів автомобілів і взагалі будь-чого, на що здатна ваша фантазія. Використовуйте також світлодіодну стрічку та для рослин, щоб забезпечити умови для їх гармонійного росту та фотосинтезу.

Теги: brille, світлодіодні стрічки, технічні характеристики, монтаж, будова led стрічок, led стрічки, світлодіоди, led, огляд, rgb, відео, youtube, поради, блог

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар