0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0.00грн. 

Вибір та типи подовжувачів. Корисні поради

Автор: trainee53 Дата: 11.05.2022 Переглядів: 2284 Коментарі : 0

В процесі ремонту та облаштування нашого помешкання, ми ретельно продумуємо схему розміщення в ньому електричних розеток та моделюємо кількість споживачів, які будуть підключені до них. Втім, ремонт це не миттєва примха, а ґрунтовна подія, пов'язана зі складними будівельними процесами, результатами яких ми будемо користуватися далеко не один рік. Що ж робити, коли в сучасному світі щодня з'являються все нові електротехнічні пристрої, призвані полегшити побут та створити комфортні умови для нашого існування, використання яких, зроблений вчора ремонт аж ніяк не передбачав? Кількість розеткових точок починає ставати меншою за кількість електричних вилок, що одночасно прагнуть знайти для себе вільний штепсельний роз'єм! І ось тоді на допомогу приходить простий, але такий необхідний нам електричний подовжувач – річ, без якої не може обійтися жодне домашнє господарство. Разом з тим, вибір потрібної моделі потребує зваженого підходу, який має враховувати особливості застосування та технічні характеристики. В нашій статті ми розкажемо про наявні сьогодні види та типи подовжувачів, а також дамо корисні поради стосовно їх вибору та купівлі.

Електричний подовжувач

Зміст

Подовжувачі та їх призначення

За своєю сутністю, подовжувач, з одного боку, представляє частину електричної мережі, яка прокладена в приміщенні й складається з розеткового модуля та електричного кабелю, а з іншого боку – електричний пристрій зі штепсельною вилкою, який підключається до стаціонарної розетки. Фактично, подовжувач являється її мобільним варіантом.

Подовжувачі належать до групи товарів електромонтажного обладнання та призначені для підключення до мережі широкого спектра електричних пристроїв, від звичайних побутових, до потужних, спеціального призначення. Вони забезпечують можливість використання одночасно декількох споживачів, а також віддаленого приєднання до електрики необхідних електричних приладів. Подовжувачі можуть застосовуватись як стаціонарно, наприклад, на робочому або комп'ютерному столі, або ж використовуватись епізодично, наприклад, для тимчасового підключення електричного інструменту під час проведення робіт в різних місцях.

Сучасний подовжувач

Принципово, різні моделі подовжувачів спільні за призначенням, але відрізняються між собою конструктивними особливостями та технічними характеристиками. Насамперед це стосується їх потужності, кількості розеткових гнізд, довжини кабелю, наявності додаткової електроніки, вимикачів, індикаторних пристроїв та запобіжних функцій.

Види подовжувачів

Серед різноманіття існуючих подовжувачів можна виділити чотири основні види: побутові пристрої, мережеві фільтри, бобінні та садові. Кожен з цих видів має свої особливості та призначення.

Побутові подовжувачі застосовуються переважно в житлових і комерційних приміщеннях, адміністративних закладах та офісах. Такі пристрої відрізняються, серед інших, простотою конструкції та меншою вартістю.

Подовжувачі випускаються як із заземленням, так і без, можуть бути обладнані кнопкою або тумблером вмикання, а також суттєво відрізнятися кількістю гнізд. Відповідно, вони різняться потужністю та здатністю підключати до електрики різну кількість споживачів.

Побутовий подовжувач

До мережевих фільтрів відносять більш досконалі подовжувачі, обладнані додатковою електронікою, яка збільшує їх функціональні можливості. Такі пристрої можуть оснащуватись захистом від стрибків напруги в мережі або від високочастотних імпульсних перешкод, мати додаткові різноамперні гнізда формату USB та інші корисні опції. Мережеві фільтри відрізняються від звичайних подовжувачів більшим розміром, складнішою конструкцією та вищою ціною.

Мережевий фільтр

Бобінні пристрої являють собою подовжувачі у вигляді котушки з намотаним на ній електричним кабелем збільшеної довжини. Такі подовжувачі застосовують для живлення електричних приладів, які використовуються на значній відстані від стаціонарно прокладеної мережі.

Бобінний подовжувач

Садові подовжувачі відрізняються підвищеним захистом від потрапляння всередину пилу та вологи, що дозволяє застосовувати їх на відкритому просторі в несприятливих атмосферних умовах. Такі пристрої найбільш затребувані для використання на подвір'ях дачних та приватних будинків.

Садовий подовжувач

Кількість та розташування розеткових місць

Кількість розеткових місць на подовжувачі може бути різною – від одної до дванадцяти. Найбільш розповсюдженими є пристрої на 3-6 гнізд. Їх кількість визначає можливість підключення більше споживачів з відповідною сумарною потужністю.

Форма гнізд подовжувача може бути розрахована як для прийняття круглої, так і плоскої електричної вилки. Також штепсельний роз'єм може бути орієнтований відносно осі подовжувача як прямо, так і під кутом. Залежно від моделі, розеткові місця розташовуються на подовжувачі: в лінію, по колу, симетрично або у довільному порядку.

Комбінований подовжувач

Існують комбіновані подовжувачі, де присутні гнізда і під круглу, і під плоску вилку, з електричними розетками та роз'ємами USB. Кожна модель подовжувача призначається для зручності користування нею та забезпечення максимальної ефективності. В будь-якому разі, вибирати слід саме ту, яка найбільш відповідає вашим потребам. Не потрібно купувати подовжувач, кількість гнізд якого буде значно перевищувати задіяні.

Довжина кабелю подовжувача

Однією з ключових технічних характеристик подовжувача є довжина його кабелю. В самій назві подовжувача закладена основна функція цього пристрою – збільшувати довжину електричної мережі. Тому зупинимося на цьому параметрі ґрунтовніше.

В залежності від моделі, довжина кабелю складає від одного до двадцяти метрів і більше. Більшість побутових подовжувачів та мережевих фільтрів дозволяють створити доступ до електрики на відстані 1-5 м від стаціонарної електричної розетки. Бобінні та садові подовжувачі, в силу свого основного призначення, розраховані на прокладання більш протяжної лінії, довжина якої переважно коливається в діапазоні від десяти до сорока метрів. Деякі спеціалізовані подовжувачі можуть мати й більшу довжину кабелю – до 100 м.

Подовжувач з довгим кабелем

Зрозуміло, що більша довжина кабелю розширює спектр застосування подовжувача. Але разом з тим, слід зауважити, що довжина є пропорційною втратам потужності, а також сприяє можливому перегріву та ймовірному механічному перегинанню кабелю при значних відстанях. Тому не слід нехтувати безпекою, а купувати подовжуючі пристрої від перевірених надійних виробників.

Вибираючи подовжувач, потрібно зупинятися на тій довжині, яку ви реально будете використовувати – зайвий кабель буде плутатись та ускладнювати процес намотування. До того ж, в змотаному стані зменшується номінальне навантаження, на яке розрахована кабельна лінія.

Потужність та поперечний переріз проводів подовжувача

Потужність та поперечний переріз проводів подовжувача являються одними з ключових параметрів, які забезпечують його функціональні можливості та безпеку при експлуатації. У разі перевищення максимального навантаження, пристрій може вийти з ладу та викликати перегрівання, яке може призвести до пожежі.

Зазначені технічні характеристики подовжувачів є пропорційними і взаємовпливають між собою. Потужніші пристрої повинні мати проводи з більшим перерізом, які, відповідно, й забезпечують показники навантаження, що витримує подовжувач.

Дізнатися характеристики проводу можна за маркуванням, яке нанесено на ізоляційній оболонці кабелю. В більшості випадків порівняльну оцінку його потужності можна сформувати візуально – за товщиною. Відповідно, якщо немає можливості дізнатися значення поперечного перерізу проводів, для підключення потужних споживачів треба застосовувати подовжувачі з більш товстим кабелем.

Більшість подовжувачів, представлених в продажу мають кабелі зі стандартизованими характеристиками проводів. Найбільш поширені такі значення, виміряні у квадратних міліметрах: 0,75; 1, 1,5; 2,5.

Подовжувачі з поперечним перерізом проводів 0,75 мм² призначені для телевізійних пристроїв, комп'ютерної техніки, настільних ламп, електронних годинників, заряджання гаджетів та інших малопотужних пристроїв. Загальне навантаження на такі подовжувачі має не перевищувати 1,3 кВт при номінальному струмі до шести амперів.

Використання подовжувача для підключення ноутбука

Подовжувачі з поперечним перерізом проводів 1 мм² призначені для побутових пристроїв, кухонного приладдя та інших споживачів середньої потужності. Загальне навантаження на такі подовжувачі має не перевищувати 2,2 кВт при номінальному струмі до десяти амперів.

Подовжувачі з поперечним перерізом проводів 1,5 мм² призначені для більш потужних споживачів, таких як пристрої для обігріву, пральні машини, електричні перфоратори та інший будівельний інструмент. Загальне навантаження на такі подовжувачі має не перевищувати 3,5 кВт при номінальному струмі до шістнадцяти амперів.

Застосування подовжувача для підключення будівельного інструмента

Подовжувачі з поперечним перерізом проводів від 2,5 мм² призначені для потужних споживачів, які практично не використовуються в домашньому господарстві. Їх застосовують для виробничих потреб або на будівництві. Такий показник також повинні мати всі подовжувачі, довжина кабелю яких перевищує 50 метрів.

Якщо абстрагуватись від точних цифр, то умовно можна прийняти, що провід з поперечним перерізом в один квадратний міліметр може витримувати електричний струм в десять амперів.

У будь-якому разі, завжди краще перестрахуватися і намагатися уникати роботи подовжувачів при максимальному навантаженні. Тому для домашніх потреб бажано використовувати подовжувачі з поперечним перерізом проводів 1,5 мм², які є універсальними пристроями та убезпечують від випадкового їх перенавантаження.

Подовжувач з критичним навантаженням споживачів

Перш ніж придбати новий подовжувач, обов'язково продумайте, для яких потреб він буде використовуватись і які ймовірні електричні прилади будуть до нього підключені відразу та в перспективі.

Якими кабелями обладнуються подовжувачі

Подовжувачі обладнуються різними типами кабелів. Їх вид залежить від призначення та умов експлуатації подовжувача. Найчастіше використовують наступні кабелі: ПВС, ШВВП та КГ.

Кабель типу ПВС – недорогий, з мідними сполучними жилами, перерізом круглої форми та вініловою оболонкою. Розрахований на експлуатацію в електричній мережі з номінальною напругою до 380 В. Перевагою кабелю є невисока ціна, що зменшує вартість подовжувача. Недоліком – швидке механічне зношення, непридатність для експлуатації в умовах мінусових температур та значна вага.

Кабель типу ШВВП – плоскої форми, з паралельно розташованими мідними жилами значної гнучкості, покритий вініловою оболонкою. Перевагою кабелю є компактність, створена за рахунок тонкішої ізоляції, а недоліком – відносно низька міцність.

Кабель типу КГ – гнучкий, зі значною кількістю мідних жил, покритий гумовою оболонкою. Перевагою кабелю є стійкість до механічних впливів та атмосферних умов, а також можливість застосування в широкому температурному діапазоні. Недоліком – негативний вплив прямої дії сонячних променів.

Види та типи розеток. Правильний вибір


Види та типи розеток. Правильний вибір
Детальніше

Як бачите, така, на перший погляд, проста та елементарна річ як подовжувач, потребує серйозного і зваженого підходу до її вибору. Сподіваємось, що інформація та поради, викладені в цій статті допоможуть зробити правильний вибір та придбати саме той пристрій, який вам ідеально підійде. В мережі магазинів Брілле представлений широкий вибір різноманітних моделей подовжувачів та іншого електромонтажного обладнання, потрібного для облаштування сучасного житла. У нас ви завжди зможете отримати вичерпну інформацію з будь-яких питань стосовно технічних характеристик, призначення, особливостей експлуатації подовжувачів та інших електричних пристроїв. Досвідчені продавці-консультанти радо запропонують вам свої послуги та охоче допоможуть визначитись з покупкою.

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар