0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0.00грн. 

Як вибрати вбудовані світильники

Автор: Brille Дата: 22.01.2023 Переглядів: 2747 Коментарі : 0

Вбудовані світильники, поряд з традиційними люстрами, є найбільш популярним типом обладнання. Різні моделі застосовуються в житлових будинках, офісах і магазинах, в ландшафтному та архітектурному освітленні, для підсвічування дачних ділянок чи технічних приміщень. Для того, щоб вибрати вбудовані світильники, потрібно знати певні нюанси.

вбудовані світильники Брілле види, асортимент, та як застосовувати для освітлення, фото прикладів

Зміст:


Вбудовані світильники для житлових приміщень

Бетонні стелі житлових будинків, побудованих в 60-80 роки минулого століття, не дозволяли використовувати жодні інші освітлювальні прилади, крім накладних і підвісних моделей. Настала ера гіпсокартону, тепер стелю, ніші та навіть стіни прикрашають найрізноманітніші вбудовані світильники. Такий тип освітлювальних приладів розширює дизайнерські можливості й дозволяє застосувати в житловому приміщенні або на вулиці оригінальні рішення підсвічування інтер'єру. В цьому випадку вбудовані світильники знаходяться в більш виграшному положенні, ніж підвісні або накладні. Останні завжди на виду, вони притягують до себе погляд, задають загальний тон інтер'єру, що часом і не потрібно. Вбудовані світильники непомітні, вони не псують загальну лінію стелі, яка в такому випадку виглядає набагато чистіше.

Найчастіше використовуються галогенні та світлодіодні пристрої. Галогенні бувають двох видів: низьковольтні галогенні (напруга мережі 12 В); для яких потрібен знижувальний трансформатор, і моделі, що працюють від мережі 220 В.


Різновиди точкових світильників, види точкових світильників, які бувають точкові світильники


Які бувають точкові світильники?
Читати далі


Вбудовані світильники в різних кімнатах

В залежності від функціонального призначення приміщення, різняться і вбудовані світильники.

  • Спальня пристосована головним чином для відпочинку та сну, тому верхнє освітлення тут має бути не інтенсивним і розсіяним. Проте, в цій же кімнаті часто знаходиться шафа з одягом, туалетний столик з косметикою, письмовий стіл, а ще в ліжку часто читають перед сном. Всі ці активності потребують направленого світлового потоку, який здатні забезпечити акцентні вбудовані світильники.
  • В кухні вбудовані світильники застосовуються для підсвічування робочих зон. Вони монтуються в стелю або в козирок меблів – тоді світло від них падатиме на поверхню під прямим кутом, не створюючи тіней.
  • У ванній слід зупинити вибір на вмонтованих світильниках з IP44 і вище. Це вбереже пристрій від потрапляння бризок води чи пару всередину.
  • Ідеально вбудовані лампи виглядають в невеликих передпокоях. Джерела світла можна встановлювати не в стелю, а в стіни – так простір візуально здаватиметься об’ємніше.
Як вибрати вбудовані світильники

Чому варто купити вбудовані світильники?

    Незалежно від того, де використовуються вбудовані світильники: в стіну для підсвічування підлоги, в стелю для загального освітлення чи в меблі для акцентного направленого світла, вони мають низку спільних переваг:

  • змушують маленьку кімнату здаватися об’ємніше, тому що не виступають над поверхнею;
  • мають різноманітні дизайни, серед яких можна вибрати відповідний до будь-якого інтер’єру;
  • нескладний монтаж, з яким може впоратись і непрофесіонал. Варто врахувати, що отвори в гіпсокартонних чи натяжних конструкціях робляться під врізний діаметр. Якщо все розраховано вірно, то встановлення і сервісне обслуговування не займе багато часу та сил;
  • економічна вигода, яка особливо проявляється у разі використання світлодіодних вбудованих світильників. У них підвищена енергоефективність, невелике споживання електроенергії, а ще вони мають слабкий нагрів, тому підходять для будь-яких поверхонь, включно з натяжними.
вбудовані світильники для підсвічування сходів

Вбудовані світильники для громадських приміщень

Для громадських приміщень використовуються стельові вбудовані люмінесцентні моделі типу армстронг, а також даунлайт. Такі пристрої застосовуються поряд з різними декоративними варіантами, які вбудовуються в стіни та підлогу.

  • Даунлайт – це неповоротні вбудовані освітлювальні прилади зі світловим потоком, спрямованим вниз. Найпопулярнішими даунлайтами можна назвати компактні люмінесцентні лампи потужністю 2х18, 2х26 і 2х42 Вт. Вони прості в застосуванні й відносно дешеві.
  • Металогалогенні вбудовані світильники часто використовуються при розробці інтер'єру торгових залів з високими стелями, магазинів і торгових центрів, до яких пред'являються високі вимоги щодо висвітлення. За допомогою металогалогенних пристроїв можна досягти більш інтенсивного світла.
  • Для підсвічування ніш часто застосовують точкові світильники. Вони чітко і направлено виділяють окремі зони в загальному освітленні простору. Менш із тим, вони можуть застосовуватися для стін і підлоги. В такому випадку вони або несуть декоративне навантаження, або маркують напрямок руху. Виробники пропонують галогенні, металогалогенні, люмінесцентні, світлодіодні лампи.
  • Вбудовані світильники з можливістю повороту, у яких оптична частина може повертатися в одній і двох площинах, зазвичай застосовуються для підсвічування в торгових залах. Вони допоможуть створити світловий потік в бік об'єкта, який потребує додаткового підсвічування. Акцентне підсвічування торгової зали вже давно стало нормою для будь-якого магазину, виняток становлять хіба що бюджетні торгові точки.
Світильники для торгового обладнання, вбудовані лампи, світильники для технічних приміщень

Вуличні вбудовані світильники

Вуличні вбудовані світильники стали застосовуватися порівняно недавно. В основному їх використовують як архітектурне підсвічування міських вулиць і приватних садиб. Зокрема, їх використовують як прикрасу територій, які прилягають до будівель, для ландшафтного та паркового освітлення, для створення маркованих світлових доріжок в садах і парках.

Вуличні вбудовані світильники не замінять звичайних ліхтарів, вони лише доповнюють основні освітлювальні прилади. При установці приладів даного типу слід пам'ятати про те, що вони повинні мати ступінь захисту від зовнішнього впливу навколишнього середовища не менше IP65 і витримувати суттєве фізичне навантаження.

Вуличні вбудовані світильники мають або звичайний симетричний відбивач (люмінесцентні й металогалогенні, декоративні галогенні та світлодіодні); або асиметричний світловий відбивач.


Як вибрати світлодіодну лампу, світлодіодна лампа для дому,  характеристики LED ламп


Як вибрати світлодіодну лампочку?
Читайте тут


Лампочки для вбудованих світильників

Популярна і доступна за ціною лампочка розжарювання не використовується у вбудованих світильниках, тому що має занадто сильний нагрів поверхні й не може бути адаптованою для закритих корпусів. Для цього виду освітлення застосовуються три основних типи джерел світла:

  • світлодіодні – мають строк потенційної роботи близько 50 000 годин, енергоефективність у 150 лм/Вт, індекс кольоропередачі понад 80 Ra, не продукують інфрачервоні та ультрафіолетові промені, в їхній конструкції не містяться шкідливі речовини. Щоправда, ціна на них – найвища серед усіх аналогів;
  • галогенні – строк роботи до 3 000 годин, енергоефективність сягає 16 лм/Вт. Вони мають один з найкращих показників передачі кольору – близько 90 Ra, близько до сонячної. Поза тим, значний нагрів поверхні робить їх непридатними для натяжних стель;
  • енергоощадні – працюють до 15 000 годин, енергоефективність коливається в діапазоні 45-60 лм/Вт, індекс передачі кольору в основному – від 70 до 80 Ra. Такі лампи випромінюють ультрафіолет, містять в конструкції ртуть і вимагають утилізації. Серед недоліків також можна назвати залежність строку роботи від кількості ввімкнень та відмову при зовнішній температурі нижче +5 °С – це робить їх недоцільними у вуличних вбудованих світильниках.

Таким чином, для вбудованих світильників різного функціонального значення, найкраще використовувати світлодіодні лампи. Так, ціна на них – найвища, проте вона окупиться дуже швидко завдяки низькому споживанню електроенергії, довготривалій роботі та підвищеній енергоефективності.

Світильники вбудовані в підлогу, світильники вбудовані в стіну, вбудовані світильники

Вбудоване підсвічування басейнів

Заповітна мрія багатьох – басейн. Встановити басейн на ділянці та не обладнати його підсвічуванням – значить, позбавити себе величезного задоволення.

Різноманітність технічних показників вбудованих світильників надає найширші творчі можливості для світлодизайнерів при оформленні фонтанів і водойм. Пристрої можуть підсвічувати не тільки сам басейн, але й струмені води, які бувають зі змінним кольором світіння.

Як правило, підсвічування басейнів здійснюється за допомогою вбудованих галогенних або світлодіодних моделей. Вони компактні, основною функцією є не освітлення, а декоративне підсвічування. Найчастіше вбудовуються освітлювальні прилади, які встановлюються в бічні стінки басейну, в такому випадку світло направляється до центру і не засліплює очі. При декоративному підсвічуванні дна застосовуються малопотужні світлодіодні прилади. Детальніше про світильники для басейнів можна прочитати тут.

Вбудовані світильники різних типів та всі необхідні аксесуари до них можна вибрати та купити на сайті brille.ua або в мережі магазинів Брілле. Наші товари проходять належну технологічну регламентацію, що підтверджено відповідними документами. На товари є гарантія, споживач може повернути або обміняти їх протягом 14 днів з моменту покупки. Доставка діє на території всієї України, є декілька варіантів оплати, серед яких клієнт обирає найзручніший для себе. Ласкаво просимо в Brille!

Теги: brille, точкові світильники, врізні світильники, накладні світильники, монтаж світильника, установка світильників, led, лед лампи, світлодіоди, світлодіодні лампи, натяжна стеля, підвісна стеля, сучасний стиль, дизайн, інтер'єр, лофт, хай-тек, підсвічуван

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар