0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0.00грн. 

Вплив світлодіодних ламп на здоров'я людини

Автор: Brille Дата: 07.02.2023 Переглядів: 31995 Коментарі : 0

Освітлення дуже впливає на людський організм. Якісне світло може навіть допомогти підняттю життєвого тонусу та підвищенню працездатності, адже у добре освітленому приміщенні у людей концентрується увага та покращуються когнітивні процеси. Також правильне світло не чинить негативного впливу на зір. А ось недостатнє освітлення, а також мерехтіння та шум ламп, погано впливають на організм людини. Не секрет, що зменшення природного освітлення восени та взимку частину людства переносить дуже погано.

світлодіодні світильники у квартирі
Зміст

Штучне освітлення – це справжній порятунок, але грамотно встановлена система освітлювальних приладів має бути укомплектована сучасними лампами. І ось тут виникає питання про користь та шкоду світлодіодних ламп, які з економічного погляду себе зарекомендували дуже добре. У цій статті ми поговоримо про світлодіодні лампи і розповімо, чи можуть вони завдавати шкоди.

Метання світлодіодної лампи

Всі знають, що мерехтіння джерел денного світла шкідливе: воно призводить до втоми очей, спотворює сприйняття, негативно впливає на нервову систему людини. Від пульсації світла болить голова, а сильні мігрені не дають людині повноцінно працювати. Отже, розберемося в чому може бути причина мерехтіння світлодіодних ламп і як цю проблему вирішити.

Причини мерехтіння світлодіодних ламп та LED стрічок

Насправді якісні світлодіодні лампи досить рідко мерехтять. Це конструктивна особливість ЛЕД моделей: вони обладнані драйверами, які запобігають виникненню такого явища. Така пульсація більше властива іншим видам енергозберігаючих ламп та ламп розжарювання. І все ж, якщо ви помітили, що ваша LED-стрічка або лампа почала мерехтіти, потрібно спочатку знайти причину.

Першою причиною мерехтіння світлодіодної лампи або стрічки може бути неякісна лампа або стрічка. Дуже часто пульсація утворюється саме через покупку неякісних, дешевих приладів, адже конденсатори, що встановлюються в дешеві лампи, мають дуже короткий термін служби і швидко перестають справлятися з перепадами напруги. Щоб уникнути цієї проблеми, купуйте тільки якісні товари. На жаль, ринок світлотехніки не застрахований від неякісної продукції. Вихід – придбання товарів у спеціалізованих магазинах, одним із яких є магазини освітлення Brille

світлодіодна стрічка

Друга причина пульсації – використання вимикачів із функцією підсвічування. Такий вимикач може викликати мерехтіння в люстрі, світильнику або стрічці через свою взаємодію з драйвером освітлювального приладу.

Ще однією причиною мерехтіння може стати несправність та проблеми з проводкою. Іноді трапляється, що процесом монтування електрики займається недостатньо кваліфікована людина. Якщо ви помітили пульсацію світлодіодної лампи, перевірте чи не переплутані під час монтажу фаза та нуль. Адже внаслідок такої помилки виникають стрибки напруги, через що люстра може почати мерехтіти. Але радимо не виправляти помилку самостійно, краще звернутися за допомогою до електрика.

Також часто світлодіодний світильник мерехтить через слабку напругу в мережі. Однак усунути цю проблему можна лише одним способом – придбавши стабілізатор, щоб нормалізувати напругу. З таким приладом не тільки зникне мерехтіння світлодіодних ламп, а й триватиме життя всієї техніки в квартирі або офіс.

Високочастотні перешкоди, які можуть виникативід таких приладів, як антени, телефони, мікрохвильові печі і т.д. також можуть призвести до пульсації led ламп. Для усунення цієї причини можна придбати фільтр, що встановлюється в мережу.

Стаються ситуації, коли світлодіодна стрічка мерехтить просто через брак харчування. Наприклад, якщо у вас 1 м LED стрічки, то на неї потрібна потужність близько 8 Вт.

Так само можуть мерехтіти філаментні лампи. Зовні така лампа нагадує звичайну лампу розжарювання, але це світлодіодна лампа, що має всередині конструкцію, що нагадує нитки. Заощадивши на такій лампі, ми отримаємо короткий термін служби, синє світло та мерехтіння.

Прибираємо мерехтіння світлодіодних ламп

Якщо ваші діодні лампи мерехтять, то треба цю проблему терміново вирішувати, адже це має поганий вплив не лише на лампу, а й на здоров'я людини, яка перебуває під її світлом.

світлодіодний світильник

Отже, щоб позбутися пульсації LED лампи, радимо відразу звернутися до професіоналів. Якщо причини вам вже відомі і ви знаєте, що потрібно для вирішення проблеми, придбайте все необхідне для майбутньої роботи електрика. Наприклад, якщо причина у слабкій напрузі, то придбайте стабілізатор, а якщо у високочастотних перешкодах – фільтр.

З цим розібралися, але які світлодіодні лампи не мерехтять? Відповідь на це питання дуже проста – якісні. У випадку, якщо ви розумієте, що придбали погане джерело світла, через що мерехтить, наприклад стельовий світильник, зверніться в магазин і придбайте якісну лампу. У магазинах Brille, крім освітлення на будь-який смак, можна вибрати хороше електромонтажне обладнання. А консультанти магазинів радо допоможуть вибрати товар, який ідеально підійде для вашого випадку.

Шкода та користь світлодіодних ламп

Про користь світлодіодних джерел написали німецькі дослідники. Допитливі німці провели спостереження щодо впливу діодних ламп на психічне здоров'я людей. Виявилося, що рівне і м'яке діодне світло забезпечує комфортні умови роботи. Воно позитивно впливає на психічний стан людини, підвищує його працездатність. Спостереження у клініках показало, що світло від ЛЕД джерел сприяє інтенсивному загоєнню ран. Ще один сюрприз - тривале використання світлодіодного випромінювання шкіру, що омолоджує. Світлодіоди сприяють зменшенню зморшок та покращенню кольору обличчя. Список переваг LED ламп включає ще кілька важливих факторів:

  • мають тривалий термін експлуатації – до 30–50 тис. годин;
  • не містять радіоактивних елементів;
  • не нагріваються під час роботи;
  • випромінюють потік світла в комфортному для зору спектрі;
  • споживають мало енергії під час створення ефективного потоку світла – 1 Вт забезпечує світло 90-110 люмен.
світлодіодні лампочки

У мережі магазинів Brille можна вибрати джерела світла будь-якого типу з різною потужністю та світловіддачею. Виріб, що має світловий поток 750 люменів при потужності 8 Вт, відмінно підійде для люстри у вітальню або дитячу. Добре, якщо така модель має тепле свічення, що забезпечує приємну і комфортну атмосферу в кімнаті. А світлодіодні лампи із холодним відтінком світіння 2800 люменів застосовують для освітлення торгових приміщень, складів тощо. При потужності всього 35 Вт модель має колосальну світловіддачу та може висвітлити приміщення великої площі.

При виробництві світлодіодних лампочок не використовують шкідливі матеріали:

  • Корпус виготовляють із пластику, цоколь ламп – з металу.
  • У моделях великої потужності для відведення тепла використовують ребристий радіатор, його роблять із алюмінію.
  • Діоди та плата також не містять жодних токсичних речовин.
  • У мікросхемах містяться частинки важких металів, але вони настільки мікроскопічні, що не впливають на навколишнє середовище та організм людини.

На відміну від люмінесцентної колби зі світлодіодами не заповнюють газом. Хоча наявність ртутних парів та газів не каже, що люмінесцентні лампи шкідливі для здоров'я, але вони потребують спеціальної утилізації. Конструкція світлодіодних джерел є абсолютно безпечною.

Побоювання може спричинити вплив світлодіодів на сітківку ока. Сітківка найбільш чутлива до фіолетового та синього світла, тривалий вплив цих відтінків можепризвести до її деградації. Також синій спектр негативно впливає на вироблення мелатоніну, що може спричинити безсоння.

Щоб не завдати шкоди зору та убезпечити себе від появи збоїв сну, слід знати: інтенсивність випромінювання синього у світлодіодних лампах залежить від температури свічення. Чим вищі температурні характеристики, тим більше блакитного у світловому потоці. Для житлових приміщень рекомендують купувати світлодіодні лампи із теплим відтінком світіння (температура – 2700-3300К). При короткочасному впливі холодний колір світіння не завдає шкоди, але вироби з таким відтінком протипоказано встановлювати в дитячій кімнаті: холодне біле світло шкідливе для очей у період їх росту та формування.

світлодіодні світильники

Якщо світлодіодна лампочка відповідає технічним нормам, то вона повністю безпечна для зору. Виробники роблять все для зменшення синього кольору у світловому потоці. Для цього діоди покривають люмінофором. Ще один спосіб - покрити люмінофор колбу. Такі моделі дорожчі, але вони ефективніше знижують вплив синього спектра на очі.

Також світлодіодні лампочки часто звинувачують у тому, що вони сліплять очі, але це не так. Довго дивитися на джерела випромінювання не рекомендують. Короткочасний контакт не чинить негативного впливу, але тривалий – вкрай небажаний, тому що може пошкодити сітківку ока. Щоб повністю убезпечити ЛЕД моделі, виробники обладнали їх спеціальними розсіювачами, що зводять цю властивість до нуля.

Чи шкідлива фітолампа для очей

З синім світлом все зрозуміло, а як щодо фіолетового? Адже саме таке світло застосовується у фітолампі. Отже, чи шкідливі фітолампи для людини та тварин?

Фітолампи є дуже популярним джерелом освітлення серед любителів рослин. Такі лампи можуть компенсувати недостатню кількість сонячних променів та покращувати фотосинтез рослин. Однак, як ми вже говорили, фіолетове світло може виявитися шкідливим для очей, адже рослини захищені від негативних наслідків штучного освітлення, а люди – ні.

світло фітолампії

Фітоламп існує кілька видів і всі вони мають різний вплив:

  • Ртутні лампи
  • Натрієві лампи
  • Світлодіодні лампи

Звичайно, найбезпечнішими для людей світлодіодні фітолампи, оскільки вони мають слабке ультрафіолетове випромінювання. І все одно краще уникати світла таких ламп у темну пору доби.

Якщо говорити про вплив на очі, то будь-яке джерело штучного світла може негативно впливати на них. Наприклад, натрієві та ртутні фітолампи через велику кількість виробленого ультрафіолету можуть призвести до опіків рогівки, кон'юнктивіту та інших серйозних порушень, які можуть призвести до втрати зору.

Щодо світлодіодних фітострічок  та фітоламп, то найбільшою небезпекою для людини є частота мерехтіння, що є властивістю практично всіх фітолампів. Тому краще не знаходитися в такому світлі занадто довго, а по можливості встановлювати фітолампи в кімнаті, де ви проводите менше часу. Однак в іншому світлодіодні фітолампи повністю безпечні, адже на відміну від попередніх видів вони не виділяють жодних шкідливих речовин і не містять ртуті.

Фітолампа – шкода для тварин

З тваринами ситуація подібна, як і до людей. Ультрафіолетова лампа для рослин шкодить як людському організму, так і тваринам. Тому радимо стежити, щоб ваш домашній улюбленець не перебував довго під світлом фітоламп.

собака під світлом світлодіодного світильника

Також, якщо у вас є домашня тварина, краще віддайте перевагу саме світлодіодним фітолампам, оскільки вони виділяють найменшу кількість ультрафіолетового світла. А якщо ви і ваші тварини знаходяться в кімнаті з рослинами, то поверніть вашу фітолампу в режим звичайного освітлення, тоді ви не піддаватимете ніякому шкідливому впливу.

Світлодіодні лампи практично не впливають на організм людей та тварин, оскільки іх випромінювання пропорційно сонячному. Але пам'ятайте, що будь-які ультрафіолетові небезпечні для організму у великих дозах, тому мінімізуйте своє перебування і перебування ваших тварин під світлом таких ламп і все буде добре.

Світлодіодні лампочки - переваги та недоліки


Світлодіодні лампочки - переваги та недоліки
Докладніше

Купуючи світлодіодні лампи, пам'ятайте, що заощадити на дешевому варіанті не вийде, адже вони швидко вийдуть з ладу і нанесуть шкоди вашому здоров'ю. Тому віддавайте перевагу якісним товарам та перевіреним магазинам. Крім цього не забувайте, що перебувати довго під ультрафіолетовим випромінюванням фітоламп шкідливо для вашого самопочуття.

Теги: brille, світлодіодні світильники, переваги лід світильників, недоліки лід світильників, світильники для стель, світлодіодні світильники для будинку, світильники з датчиком, led, армстронг, технічні характеристики, драйвер, лофт, хай-тек, інтер'єр, дизайн,

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар