Меню

В Європейському Союзі Вводяться Нові Правила по Освітленню

Автор: Brille Дата: 10.08.2020 Переглядів: 1018 Коментарі : 0
З вересня 2021 року в Європейському союзі буде діяти ряд нових правил в секторі освітлення: Регламент єдиного освітлення (SLR) і Регламент енергетичного маркування (ELR). І те, і інше буде мати серйозні наслідки для індустрії освітлення.

що таке SLR і ELR, нові правила освітлення єс, які правила освітлення в європейському союзі

Що таке SLR?

Нові правила пред'являють вимоги до виробників і постачальників, продукція яких реалізується в Європейському Союзі. Регламент єдиного освітлення (Регламент екодизайну, SLR) встановлює загальноєвропейські правила поліпшення характеристик продукції. SLR застосовується до джерел світла та пускорегулюючої апаратури, при цьому до світильників звертається тільки побічно. Проте, виробники світильників повинні переглянути правила і переконатися, що їх продукція відповідає новим вимогам.

Джерела світла по SLR – це лампи, модулі та деякі продукти з вмістом. Прикладом останніх є:

  • світильники, які можна розібрати з метою перевірки ламп, що містяться в них;
  • побутова техніка;
  • меблі (полиці, дзеркала, вітрини) з джерелами світла.

Регламент встановлює мінімальні обов'язкові вимоги до енергоефективності та будь-який продукт, що не відповідає цим вимогам, буде знятий з виробництва. З цієї причини в ЄС почалося поетапне зняття з виробництва люмінесцентних ламп CFL (з 2021 року) і T8 (з 2023 року). Лампочки замінять новими та більш енергоефективними.

Виробники повинні гарантувати, що джерела світла і окремі механізми управління можуть бути легко замінені за допомогою загальнодоступних інструментів і без пошкодження виробу. Вони зобов'язані надати інструкції про те, як «витягти» джерело світла (з допомогою малюнків, тексту, зображень).

Що таке ELR?

Регламент енергетичного маркування (ELR) перераховує вимоги до маркування товару і застосовується тільки до джерел світла. Від виробників вимагається надати додаткову інформацію про енергетичні характеристики, функціональні параметри, клас моделі.

Мета ELR – надати користувачам інформацію, необхідну для вибору енергоефективних виробів. Для цього розміщується етикетка енергоефективності на тарі всіх незалежно упакованих виробів. За запитом покупця постачальник повинен надати друковану версію інформаційного листа про продукт (інформація завжди має бути присутня в електронному вигляді).

Роздрібні торговці зобов'язані дотримуватися свого власного набору вимог. Наприклад:

  • етикетка енергоефективності повинна розміщуватися на видному місці упаковки;
  • в разі продажу на відстані також надаються етикетка та інформаційний лист;
  • рекламні оголошення повинні включати не тільки клас енергоефективності виробу, але також і діапазон класів енергоефективності, зазначених на етикетці.

Український виробник освітлювальної техніки Brille виконує ці вимоги, що спрощує співпрацю компанії з європейськими партнерами і дає повну інформацію про товар українським покупцям.

Регламент містить певні зобов'язання для інтернет-магазинів: вони повинні включати етикетку енергоефективності та інформаційний лист товару на веб-сайт, де він продається.

Всі етикетки, створені під час дії старих правил, повинні бути замінені новими етикетками до 1 березня 2023 року.

Нове маркування

З появою світлодіодів за останні два десятиліття індустрія освітлення перейшла на світильники з вбудованими світлодіодними модулями та електронікою, які неможливо замінити в разі виходу з ладу. Замість цього необхідно придбати новий товар.

Згідно SLR, якщо джерело світла і пристрій управління товару з вмістом не можна видалити для перевірки, то такий продукт вважається джерелом світла і підлягає маркуванню.

Регламент зобов'язує надати інформацію про можливість або неможливість заміни джерел світла та механізмів управління кінцевими користувачами або кваліфікованими фахівцями. Інформація про це вказується як на упаковці, так і в інструкціях для користувача, зазвичай у вигляді піктограми.

Компанія LightingEurope, що представляє виробників освітлення в ЄС, представила нові піктограми, які почнуть з'являтися на світильниках, показуючи, які моделі можуть обслуговуватися користувачем, а які вимагають послуг технічного фахівця.

що таке SLR і ELR, нові правила освітлення єс, які правила освітлення в європейському союзі

Нові піктограми, які з'являться на світильниках

Навіщо це все потрібно?

Регламенти SLR і ELR – частина широкої тенденції руху членів ЄС до принципів замкнутої економіки, в результаті чого буде різко збільшуватися повторне використання і переробка продуктів. Ці правила– частина зобов'язань урядів в екологічному плані поліпшення навколишнього середовища. Промислова стратегія спрямована на подвоєння продуктивності ресурсів і усунення до 2050 року відходів, яких можна уникнути.

Після прийняття ряду законопроектів європейські уряди отримають повноваження з реалізації політики замкнутої економіки, розширивши відповідальність виробників освітлювальної техніки. Наприклад, виробники екологічно більш ефективних продуктів отримуватимуть низькі рахунки за WEEE (щорічна плата за збір та утилізацію відходів). Також від виробників зажадають повністю профінансувати чисті витрати на переробку упаковки, що може призвести до збільшення витрат в 10 разів.

Теги: brille, правила, ес, історія, освітлення, SLR, ELR, нові регламенти, маркування, led, лампи, люстри, Брилле, світлодіоди, бра, технічні характеристики

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу