0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0.00грн. 

Вуличні світильники Brille

Автор: Brille Дата: 20.01.2023 Переглядів: 2991 Коментарі : 0

Вуличні світильники – це функціональні освітлювальні прилади, які можуть бути повноцінним елементом ландшафту. Їхні основні призначення: підвищувати комфорт і безпеку пересування в темний час доби, а також акцентувати увагу на вигідних ділянках екстер’єру. Команда Brille знає все про види та застосування вуличного освітлення.


Уличные светильники Брилле

Зміст:



Технічні особливості різних видів вуличних світильників


Розділити вуличні світильники можна за наступними ознаками:

  • матеріал виготовлення – метал, пластик, полімерні сполуки, скло;
  • наявність або відсутність плафонів;
  • стиль оформлення;
  • тип живлення – від мережі, батарейок, акумулятора, сонячних батарей;
  • додаткові функції, такі як датчик руху або сутінковий датчик, димер, таймер, RGB освітлення;
  • спосіб монтажу;
  • джерело світла.

Для того, щоб визначитись, який вуличний світильник доречний в тій чи іншій ситуації, потрібно визначитись з місцем його розташування.


Купити садові ліхтарі

Настінний світильник


Універсальність настінного світильника полягає в тому, що його можна монтувати на будь-яку вертикальну поверхню. Він буде доречний при вході в ресторан, готель, торговий центр, зону паркування. Також його застосовують в приватному секторі: на дачі, біля під’їздів, гаражів тощо. Кількість джерел світла може коливатись від 1 до 8 і вище. Кольори наразі можна підібрати таким чином, щоб настінний світильник гармоніював з оточенням або навпаки контрастував із ним. Важливим параметром є ступінь захисту оболонки – для вуличних світильників вона складає від IP23 до IP68. Перша цифра тут вказує на ступінь захисту від твердих частинок, що можуть потрапляти в прилад зовні, а друга – на захист від вологи. Чим вище ці цифри, тим більше захищений пристрій. Для порівняння: світильники з IP20 використовуються лише в сухих закритих приміщеннях, IP68 дозволяє встановлювати їх під водою – в басейни, фонтани чи штучні водойми.


Садовий ліхтар


Садові ліхтарі зазвичай встановлюють біля доріжок, загорож, сходів. Вони формують екстер’єр і додають йому завершеності. Такі світильники являють собою невисокі – близько 1 м стовпчики з освітлювальним елементом згори. Джерелами світла в них слугують енергоощадні, галогенні, світлодіодні лампочки або звичайні лампи розжарювання. Найбільш вигідний варіант – вбудовані LED. Вони надзвичайно економічні, споживають мінімум електроенергії, не потребують утилізації, строк їхньої служби складає до 50 000 годин – це близько 5 років роботи без втрати інтенсивності світлового потоку. Дуже важливою характеристикою для вуличних світильників є широкий температурний діапазон: від -30 °С до +40 °С. Ані спекотне літо, ані сувора зима не вплине на якість роботи діодів. Крім того, такі садові ліхтарі можуть виготовлятися у будь-яких формах та дизайнах, без прив’язки до класичних моделей з плафонами.


Купити вуличні прожектори

Прожектор


Перед тим як купити вуличний прожектор, необхідно чітко визначитись з тим, де і для чого він буде встановлюватись. Від цього будуть залежати такі його технічні характеристики як потужність, тип джерела світла, захист оболонки та спосіб кріплення, цоколь і кількість лампочок. Для освітлення будівництва, дорожніх розв’язок, великих архітектурних об’єктів, прожектор має бути потужним – до 1500 Вт або й вище, світити одним кольором і давати спрямований інтенсивний світловий потік. Декоративне підсвічування скверів, парків і дачних ділянок менш вимогливе до технічних характеристик. Тут не потрібна висока інтенсивність, промінь допускається з кутом розсіювання до 120°, відтінок свічення можна обирати залежно від особистих смаків. Для більшої економії рекомендуємо звернути увагу на прожектори на сонячній батареї. Якщо мета освітлення – охоронна, найкраще працюють прилади з холодним відтінком світіння, обладнані датчиками руху. Монтувати такі прилади можна як на вертикальну, так і на горизонтальну поверхню – наявність необхідних кріпильних елементів краще уточнити перед покупкою.


Ґрунтовий світильник


Вбудовані в ґрунт світильники є ефектним елементом ландшафтного дизайну. З їхньою допомогою підсвічують рослини, клумби, малі архітектурні форми, сходи та доріжки. За своїм видом і функціональним призначенням ґрунтові світильники бувають:

  • на штирі, який встановлюється безпосередньо в ґрунт або в наземне покриття, де освітлювальний елемент залишається над поверхнею;
  • повністю утоплені в покриття, при цьому світло спрямоване вертикально вгору або горизонтально в сторону. Ефективні при підсвічуванні доріжок чи сходів;
  • тротуарні моделі в антивандальному корпусі, призначеному витримувати великі навантаження.

Окрім декоративної функції, ґрунтові світильники підвищують комфорт і безпеку користувачів.


Види вуличних світильників


Види світильників для вуличного освітлення
Детальніше!

Підвісний світильник


Вуличні підвісні світильники – одні з найбільш універсальних приладів для зовнішнього використання. За своїм оформленням можуть слугувати ідеї дизайнерського оформлення простору або бути виключно утилітарними. Монтуються як модель для тимчасового підсвічування під час виконання різних видів робіт або стаціонарно в місцях відпочинку: альтанках, відкритих верандах кафе і ресторанів, на дачних ділянках. За стилем виконуються як в класичних варіантах, так і в сучасних, таких як мінімалізм і хай-тек. Ступінь захисту оболонки від вологи і пилу розрахована на встановлення під навісом (IP23); так і просто неба (IP65). Можна обрати підвісний вуличний світильник з лампами розжарювання, світлодіодними, енергоощадними чи вбудованими ЛЕД.


Ліхтарний стовп


Вуличні ліхтарі на стовпах – реверанс в сторону історичних освітлювальних приладів. Від початку вони були масляними, потім газовими й тільки в другій половині ХІХ ст. почали робитись електричними. Сучасні ліхтарі виготовляються з урахуванням класичного дизайну – таким чином створюється відповідний настрій і зберігається історичний вид старовинних районів міст. Кількість плафонів найчастіше коливається в діапазоні від 1 до 4 – її обирають виходячи з необхідної інтенсивності світлового потоку. На відміну від ґрунтових моделей, ліхтарі на стовпах живляться від мережі 220 В і не передбачають додаткове встановлення трансформаторів і блоків живлення. Використовувати їх можна як для громадського, так і для приватного секторів.


Вуличні світильники на сонячних батареях

Світильники з датчиками руху і сутінковими датчиками


Досягти істотної економії електроенергії на присадибних ділянках та в комерційних установах можна за допомогою додаткового технічного обладнання: сутінкових датчиків і датчиків руху. Принцип їхньої роботи простий – світло включається тільки коли воно необхідне. Відповідно, якщо підсвічування має бути постійним у темний час доби, встановлюється фотореле, яке аналізує рівень навколишнього освітлення і вмикається у разі його недостатності. Якщо ж світло має бути включеним короткий час для подолання людиною якоїсь ділянки, краще скористатись датчиками руху. Їх можна налаштувати залежно від розмірів рухомого об’єкта для того, щоб вони не реагували на блукаючих їжачків, кішок і птахів. Такі прості рішення дозволяють зекономити до 70-80% витрат на електроенергію.


Консольні та стельові світильники


Вуличні світильники розрізняються за рівнем монтажу: біля землі, на рівні очей людини та вище її зросту. Консольні та стельові світильники належать до останнього типу.

Консольні світильники створюють розсіяне загальне освітлення вулиць населених пунктів, автомобільних доріг, присадибних ділянок. Їхня особливість полягає в тому, що прилад кріпиться до опори за допомогою консолі та може бути закріплений на будь-якій висоті. Раніше як джерело світла в них використовувались натрієві лампи, але останнім часом мають більший попит вбудовані LED. Під час покупки радимо звертати особливу увагу на ступінь захисту IP – вона має бути не нижче 54.

Стельові вуличні світильники. Виконуються в класичних або сучасних стильових рішеннях. Ефектно виглядає оформлення Тіффані з вітражними елементами. Їх встановлюють не тільки для зовнішніх майданчиків, а й на балконах багатоквартирних будинків. Монтаж можна обрати підвісний або стельовий – залежно від величини освітлювальної площі та висоти стелі.


Як вибрати вуличні світильники

Як вибрати вуличні світильники – поради від Brille


Пропонуємо орієнтовний чек-лист, який допоможе здійснити обміркований вибір вуличних світильників і не пошкодувати потім.

  • Мета освітлення – великі чи малі архітектурні форми, фасадне підсвічування, охоронне, декоративне або функціональне освітлення.
  • Напрямок світлового потоку – вгору, вниз, в сторону чи регульований.
  • Спосіб монтажу – накладний, вбудований чи переносний.
  • Рівень знаходження освітлювального елементу – на рівні землі, проти очей людини або вище її зросту.
  • Вид освітлення – розсіяне чи спрямоване.
  • Тип джерела світла – галогенне, світлодіодне, розжарювання, металогалогенне чи газорозрядне. Від цього зокрема залежатимуть витрати на електроенергію.
  • Місце встановлення, від якого залежатиме ступінь захисту IP – під навісом, просто неба, під водою.
  • Додаткові технічні характеристики – датчики руху та сутінкові, сонячні батареї, акумулятори.
  • Дизайн – класичний чи сучасний.
  • Площа освітлення – впливає на необхідну інтенсивність світлового потоку.
  • Відтінок свічення – теплий, нейтральний, холодний або RGB.
  • Матеріали виготовлення – пластик, скло, метал.
  • Комфорт обслуговування – наприклад, лампочки розжарювання потрібно міняти часто і ще до покупки світильника варто переконатись, що це буде зручно робити.

Якщо діяти за цим списком, купівля вуличного світильника буде вдалою і практичною. На всі можливі питання радо дадуть відповіді консультанти магазина освітлення Brille. Вдалих покупок і найкращого настрою!

Теги: brille, вуличні світильники, види вуличних світильників, зовнішнє освітлення, технічні характеристики, розбір світильників, ліхтарний стовп, дизайн, підвісні світильники, прожектори, led, монтаж, хай-тек, ліхтар

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар