Каталог товарів

Як вибрати світильник на сонячній батареї

Автор: trainee53 Дата: 13.06.2022 Переглядів: 1150 Коментарі : 0

Сучасні освітлювальні пристрої є не просто світильниками, а складними інноваційними пристроями, наділеними широким спектром можливостей. Крім того, розробники обладнання для освітлення невпинно прагнуть зробити їх максимально економічними та ефективними у роботі. Завдання це не з легких, але цілком здійсненне. Реалізовано воно було створенням світлодіодних світильників, які використовують у роботі енергію сонця. Такі пристрої об'єднали у собі ефективність LED-технологій та економічність альтернативних джерел живлення. Сьогодні на ринку представлено безліч моделей освітлювальних приладів на сонячних батареях, що відрізняються технічними характеристиками, сферою застосування та дизайнерським виконанням. Як вибрати з наявної різноманітності потрібний світильник, розповість наша стаття.

Ефективні світильники на сонячній батареї

Зміст

Складові вибору світильника на сонячній батареї

Перш ніж приступити до вибору світильника на сонячній батареї, слід чітко визначитися, для яких цілей він використовуватиметься, і які завдання ставитимуться перед ним.

Більшість таких світильників призначена для зовнішнього застосування, тобто за межами приміщення. Це пов'язано з тим, що вони використовують для роботи енергію сонця, яку отримують через панелі, що встановлюються на освітлених місцях.

Вуличний світильник на сонячній батареї

Використання світильників на сонячних батареях не залежить від електричної мережі в 220 В, так як всі сонячні світильники акумуляторні, тому освітлення за їх допомогою може організовуватися далеко від стаціонарної електричної проводки, в самому віддаленому куточку присадибної ділянки.

Але й для зовнішнього використання, застосування сонячних світильників диференціюється за призначенням та місцем установки.

Вуличні світильники на сонячних батареях можна розділити на прилади основного та допоміжного призначення. Основні забезпечують загальне освітлення певної ділянки території, а допоміжні – контурне або декоративне підсвічування.

До пристроїв основного освітлення можна віднести настінні та підвісні моделі, консольні світильники, прожектори або ліхтарі. До пристроїв допоміжного освітлення – болларди, ґрунтові, вбудовані або декоративні світильники.

Розібравшись із загальним призначенням світильника на сонячній батареї, слід визначитися з місцем встановлення джерела світла та сонячної панелі.

Світильники основного освітлення встановлюються на вертикальних або горизонтальних конструкціях. Консольні світильники або прожектори намагаються монтувати на певній висоті, щоб забезпечити максимальну площу освітлення. Настінні та підвісні моделі використовують для освітлення обмеженої ділянки та встановлюють на фасадах будинків, верандах або біля вхідних дверей.

Світильники допоміжного освітлення розміщують уздовж садових доріжок, у місцях, де необхідно сформувати локальне підсвічування, а також використовують для декоративного оформлення та стилістичного наповнення.

Світильники на сонячних батареях для підсвічування садових доріжок

Сонячні панелі, незалежно від призначення світильника, який вони забезпечують живленням, повинні встановлюватись у найбільш освітлених місцях. Їх монтують виходячи з найбільш тривалого добового контакту з сонячними променями та відсутності поруч об'єктів, здатних відкидати тінь.

Після того, як ми розібралися з призначенням світильника та місцем розташування, можна переходити до визначення його технічних характеристик та можливостей.

До основних показників, що впливають на якість та ефективність роботи світильників на сонячних батареях, слід віднести: потужність та світлові показники джерел світла, ємність акумуляторної батареї, ступінь захисту корпусу від потрапляння всередину пилу та вологи, матеріал пластин панелі.

Крім того, важливо звертати увагу і на конструктивні особливості світильників, такі як: габарити, тип монтажу та кріплення, матеріал корпусу і плафона, напрямок світла та інші.

Як видно, вибір вуличного світильника на сонячній батареї включає три складові, а саме – визначення його призначення, місця встановлення та технічних можливостей. Далі розглянемо детальніше кожну з них.

Визначення призначення та місця встановлення світильника на сонячній батареї

Як описувалося в попередньому розділі, призначення світильників на сонячних батареях може бути основним – для освітлення та допоміжним – для підсвічування.

Основні джерела освітлення, до яких відносяться прожектори, ліхтарі, консольні, фасадні, настінні та підвісні світильники, слід вибирати, виходячи з можливості забезпечення ними освітлення певної території або об'єму.

Якщо вам необхідно освітити прибудинкову територію, місце паркування автомобіля, спортивний або дитячий майданчик – найкраще підійдуть консольні світильники. Вони встановлюються на спеціальних консольних кронштейнах на стовпах, стінах чи дахах будинків. Максимальна висота установки не повинна перевищувати 7-8 метрів, залежно від площі освітлення – чим більша, тим вище. Також слід врахувати, що встановлення потужного консольного світильника на низькій висоті значно зменшує його ефективність.

Консольний світильник на сонячній батареї

Коли немає можливості встановити консольний світильник на достатню висоту, застосовують світильники-прожектори. Такі освітлювальні пристрої мають значну потужність, але пучок світла у них не сильно розсіяний. Прожектори легко монтуються на горизонтальній поверхні, такій як стіни будинку або огорожі.

Для освітлення основних доріжок та під'їзних шляхів у дворі приватного будинку часто використовують ліхтарні стовпи із вбудованими сонячними панелями. Такі світильники не лише забезпечать достатнє освітлення, а й допоможуть створити чудову атмосферу на прибудинковій території. Кількість ліхтарів не повинна бути надмірною, щоб візуально не приховувати об'єм. Вони можуть розташовуватися як з одного боку, так і попарно з обох боків доріжки або чергуватись у шаховому порядку. Оптимальна висота паркових ліхтарів становить приблизно 1,5-2,5 метри.

Паркові ліхтарі на сонячних батареях

Настінні світильники розміщують на вертикальних поверхнях будинку, в'їзних воріт або огорож. Вони є пристроями основного освітлення незначної потужності. Зазвичай їх використовують групами та встановлюють на висоті 2-2,5 м. Настінні моделі можуть застосовуватися для декоративного освітлення.

Фасадні світильники призначені для створення освітлення біля вхідних дверей, хвірток, воріт гаража або ділянки. Так само як і настінні світильники, фасадні можна використовувати як допоміжне джерело світла.

Підвісні світильники кріпляться до горизонтальних поверхонь. Це можуть бути альтанки, веранди чи навіси. Сонячні панелі таких світильників можуть бути встановлені зверху на зовнішній поверхні цих архітектурних форм.

Види та типи світильників на сонячних батареях


Види та типи світильників на сонячних батареях
Детальніше

Допоміжні джерела освітлення, до яких відносяться садові ліхтарі, ґрунтові, вбудовані або декоративні світильники, застосовують для створення затишної домашньої атмосфери або як елемент ландшафтного дизайну прибудинкової території.

Садові ліхтарі застосовують як маркувальне освітлення для підсвічування садових доріжок або підкреслення рельєфу.

Ґрунтові світильники дозволяють створювати на присадибній ділянці різні світлові композиції та декорації. Розташовувати їх можна близько один до одного, забезпечуючи переплетення світлових пучків, що виглядає ефектно та незвично.

Вбудовані світильники мають корпус, більша частина якого розташовується в заглибленні, залишаючи видимими лише освітлювальний елемент і декоративну поверхню. Такі світильники використовують для підсвічування сходинок, садових доріжок, а зроблені у водонепроникному виконанні – для штучних водойм та басейнів.

Декоративні освітлювальні пристрої призначені для прикраси прибудинкової території та є частиною її дизайну. Такі світильники не прив'язані до загальних правил і можуть розташовуватися у найнесподіваніших місцях.

Визначення необхідних характеристик та можливостей світильників на сонячних батареях

Можливості світильників на сонячних батареях визначаються виходячи з основних та додаткових показників. До основних відносяться потужність та світлові показники джерел світла, ємність акумуляторної батареї, ступінь захисту корпусу від потрапляння всередину пилу та вологи, матеріал пластин сонячної панелі. До додаткових відносяться габарити світильника, тип монтажу та кріплення, матеріал корпусу та плафона, напрямок світла.

У сонячних світильниках зазвичай використовують світлодіодні джерела світла. Такі LED-пристрої відрізняються високою ефективністю та економічністю. За цими показниками вони в десять разів перевершують аналоги, що використовують лампи розжарювання.

Світлодіодні світильники на сонячних батареях

Крім того, світлодіодні пристрої випромінюють якісне світло без мерехтінь, практично не гріються, є екологічними та дозволяють забезпечити безперебійну роботу протягом 50 000 годин.

Потужність світильників на сонячних батареях має значний діапазон від 15 Вт до 150 Вт. Для допоміжних світильників достатньою буде потужність до 5 Вт, а ось пристрої основного освітлення вимагатимуть забезпечення потужності до 10 Вт і більше. Відповідно, чим більшу площу потрібно освітити, тим потужнішим повинен бути світильник. Консольні світильники або прожектори, що використовуються для вуличного освітлення, мають потужність 150 Вт і більше.

Одним з основних показників світла є його колірна температура, яка вимірюється в градусах Кельвіна і може бути теплою, нейтральною та холодною. Тепле світло більш комфортне для очей, воно дозволяє розслабитися і відпочити. Тому воно краще підійде для створення атмосферної обстановки на присадибній ділянці. Холодне світло сприяє концентрації уваги та найкраще підійде для підсвічування спортивного майданчика або автомобільного паркування.

Важливий показник, що впливає на ефективність роботи світильника – ємність акумуляторної батареї. У сонячних світильниках застосовують переважно стандартні нікель-кадмієві акумулятори, повного заряду яких вистачає на 8-10 годин роботи. При використанні більш ємнісних пристроїв, батарея може не встигати повністю зарядитися протягом світлового дня, особливо в зимовий час або при похмурій погоді.

Світильники на сонячних батареях застосовуються переважно поза межами приміщень, тому захист корпусу від потрапляння всередину пилу і вологи для них особливо актуальний. Мінімальний рівень захисту повинен відповідати IP44. Однак, світильники в такому виконанні можуть встановлюватися тільки під навісами або козирками, що захищають від прямого контакту з атмосферними опадами. Тому, оптимальний захист матиме світильник з показником IP68, який не боїться попадання на нього снігу або дощу.

Якість та довговічність роботи сонячної панелі залежить від матеріалу, з якого виготовлені її пластини. Як правило вони виготовляються на основі кремнію, який буває монокристалічним (найбільш якісний); полікристалічним (найменш якісний) та мультикристалічним.

Економічність сонячного світильника залежить від наявності датчика руху. Світильники на сонячній батареї з датчиком руху дуже економічні та прості у встановленні та використанні.

Габарити світильника при стаціонарній установці не мають принципового значення, а для переносних – стають важливими. Чим компактніше та легше світильник, тим зручніше змінювати його розташування.

Більшість світильників зроблені з міцного пластику, нержавіючої сталі, бронзи або алюмінію. Корпус, що виготовлений із цих матеріалів, не іржавіє та виглядає новим тривалий час.

Тип монтажу та кріплення визначає місця, де світильник може бути встановлений. Підвісні моделі вимагають горизонтальних поверхонь для встановлення, накладні легко можуть монтуватися на стіни, а вбудовані вимагають попереднього створення відповідних ніш.

Матеріал плафонів може бути виконаний із пластику або скла. Тоновані плафони створюють приглушене світло і краще підійдуть для додаткового освітлення, а прозорі – добре пропускають потік світла, і тому будуть кращими для основного.

Напрямок світла повинен відповідати місцю встановлення світильника, щоб його промені були спрямовані на освітлення необхідної площі або об'єму, а не у напрямку стіни чи іншої перешкоди.

Якщо ви зацікавилися придбанням вуличного світильника на сонячній батареї, пропонуємо відвідати мережу магазинів Брілле, де представлений широкий асортимент освітлювальних приладів різного призначення та технічних можливостей.

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар