Меню

Стиль бароко: світильники для освітлення інтер'єрів

Автор: Brille Дата: 25.06.2020 Переглядів: 2000 Коментарі : 0

Етимологія самої назви стилю бароко налічує безліч версій: від звичного трактування – перлина неправильної форми – до лат. bis-roca – скручений камінь. Культурологи ХIХ ст. пояснювали назву стилю досить суперечливо, його називали безглуздим, дивним, химерним, він виник на противагу суворому і пропорційного класицизму. У наш час бароковий, значить, химерний, елітний, перебільшено емоційний. Одна з найбільш гідних барокових робіт, яка вважається еталоном всього напряму, – скульптура Дж. Берніні «Екстаз святої Терези». Тут демонструються всі ознаки: химерні вигини мармурових складок одягу, емоційне потрясіння героїні, поєднання білого і золотого та ін.

Інтер'єри в стилі бароко тяжіють до першоджерел – Версалю і Шенбрунна. Ці два палацу у Франції і Австрії стали еталоном барокових інтер'єрів на довгі роки. Дизайнери адаптували стиль до сучасних реалій, житлових умов і технічних інновацій.

Бароко Версаль

Стиль бароко в освітленні

Барокко: люстры, фото

Барочні інтер'єри завжди вишукані і розкішні, навіть помпезні. Для їх реалізації потрібен простір і, як мінімум, високі стелі. У невеликому котеджі або міській квартирі може вийде гідна стилізації приміщення, але дизайнерам доведеться попрацювати. При оформленні інтер'єру не обійтися без ефектного освітлення.

Для освітлювальних приладів в стилі бароко характерні:

  • кришталевий декор – вишукані плафони, довгі підвіски, блискучі камінці на корпусі виробів;
  • використання металів для виготовлення корпусу світильників – для приміщень з високими стелями потрібні масивні люстри, тому зазвичай беруть бронзу і сталь;
  • позолота всього корпусу або окремих деталей освітлювальних приладів;
  • насичена колірна гамма, застосовують глибокі відтінки бордового синього, темно-зеленого, теракотового кольорів, а також поєднання білого і золотого;
  • застосування дзеркальної поверхні;
  • люстри і бра виготовлені у формі канделябрів для свічок.


Люстри в стилі бароко

Для освітлення барокових інтер'єрів застосовують масивні люстри, з великою кількістю джерел світла, виконані в цьому ж стилі. Респектабельність освітлювальних приладів, виготовлених для палаців, підсилюють розкішні кришталеві підвіски. Кришталевий декор завжди роблять з гранями, щоб в ньому заломлювалися промені від джерела світла і розсипалися сотнями відблисків навколо. Каскадні кришталеві люстри з безліччю підвісок виглядають витончено і розкішно, такі багатоярусні моделі стануть центром інтер'єру. Ідеально підходять для дворівневих холів і віталень сучасних житлових будинків, фешенебельних готелів і театрів.

Корпус барокових світильників раніше служив основою для свічок. Свічки вставляли в канделябри, жирандолі, свічники, тому сучасні моделі роблять з патронами в формі свічників. Патрони виготовляють зі скла або металу. Щоб модель виглядала стильно її доповнюють лампочками відповідної форми – свічка або свічка на вітрі.

Люстра Брилле в стилі бароко, фото

Особливістю барокових люстр є наявність кольорового кришталю - зазвичай синього, червоного і коричневого. Як декор можуть використовуватися листочки, скляні дзвіночки. Прикраси доповнюють цілісну композицію люстри. Декор розміщується в кілька ярусів, що робить виріб ще більш помпезним. Виразності люстрам додає масивний металевий корпус, декорований кришталевою кулею або металевими фігурами.

Кришталева люстра бароко, фото

Особливою красою і пишністю відрізняються моделі, в яких поєднується два відтінку – білий і золотий. Вони випромінюють справжній палацовий шик, вимагають високих стель і відповідних інтер'єрів з ліпниною, картинами на стінах, натуральним покриттям підлоги. Обов'язковими елементами люстр бароко є вигини корпусу і химерні деталі. Це можуть бути витончені тримачі плафонів або центральна частина основи. Майстри прагнуть робити справжні витвори мистецтва, оригінальні і неповторні. Люстри в стилі бароко уособлюють респектабельність і багатство.

Торшери і бра для додаткового освітлення

Для великих віталень з бароковими інтер'єрами зазвичай підбирають одну велику люстру для основного освітлення і кілька бра або торшерів для додаткового підсвічування і зонування приміщення (читайте більше про розміщення бра в інтер'єрі тут). Бра, виготовлені в стилі бароко, відрізняються помпезністю і декоративністю. Виробники використовують різні матеріали: кришталь, різнобарвне скло, бронзу, латунь і мідь. Є варіанти з застосуванням натурального каменю.

Бра в стилі бароко, фото

Світильники прикрашають підвісками і декоративними деталями з плавними вигинами. Користувачі часто вибирають бра у формі жирандолі або чаші. Жирандоль – це свічник на кілька свічок. Стилізація під старовинний фігурний свічник робить бра унікальними і вишуканими. Є варіанти бра бароко і в формі перевернутих чаш, квіткових бутонів. Моделі відрізняються масивним бронзовими або латунними основами і міцними ніжками-тримачами плафона. Основа може бути прикрашено металевими деталями. Колірна гамма бра досить стримана – переважають світлі тони, золото, кольоровий кришталь. Їх основи прикрашають позолотою, срібленням, штучної патиною.

Торшер в стилі бароко, фото

Торшери в стилі бароко застосовуються рідше, ніж люстри і бра, тому їх вибір дещо обмежений. Є моделі, які виготовлені у вигляді старовинного канделябра на кілька свічок. Таке бра має металевий корпус, стійку основу, може бути прикрашено кришталевими підвісками.

Ще варіант – респектабельні моделі з шовковими абажурами. Вони виконані в стилістичному симбіозі класики і бароко. Підходять не для всіх інтер'єрів. Такі вироби мають масивну металеву стійку. Також ніжка може бути прикрашену постатями птахів, звірів і іншим декором. Іноді для додаткового освітлення підбирають і настільні лампи, виготовлені в такому ж стилістичному ключі.

Мережа магазинів Brille пропонує безліч розкішних люстр, бра і торшерів в стилі бароко. У нас можна придбати відмінні каскадні моделі з кришталевим декором. Люстра BCL-712S/30 E14 CL повністю змінить ваше житло, зробить його неповторним і респектабельним. До такого ґрунтовного освітлювального приладу наші консультанти допоможуть підібрати бра і торшери, виконані в одному стилі. У нас вигідні ціни і швидка доставка по Україні.

При частковому або повному використанні матеріалів обов'язкове активне посилання на сайт www.brille.ua.

Теги: brille, освітлення для спальні, люстри для спальні, приліжкові бра, настільні лампи, декоративне підсвічування для спальні, підсвічування дзеркала, світильники для спальні, торшери, дизайн інтер'єру, стиль, лофт, хай-тек, модний дизайн, модні рішення, інт

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу